Tŕpnutie rúk a bolestivé zápästia

18. jan 2024

Ahojte,neviem ako to opisat,no kazdu noc mi trpnu prsty a hrozne ma bolia zapastia.Najprv som si myslela,ze je to zlou polohou,preto mi trpnu,nie,mozem mat akokolvek ruky,vzdy to iste.Potom som skusila magnezko,ziadna zmena.Moze byt,ze sa mi nejako spravne nedokrvuju ruky? Nejake rady?

katuska322
18. jan 2024

Tiež mám to isté každú noc, je to na nevydržanie, keby len trpli ale aj bolia tie ruky, tiež by som bola vďačná za každú, radu alebo veriť, že po pôrode to ustúpi

lneviemmeno
18. jan 2024

tiez tym trpim, mna boli az od lakta dole, cez den tiez ale pomenej ze sa to da zvladnut ale mam slabost, v noci to je extrem, rano potom dozvuky ze neviem nic udrzat. Doktor, ze to mi babatko tlaci na chrbticu a tiez len magnezko a ze po porode by to malo odist. Tak uz nech to je lebo sa citim ako stara babka s reumou 😃

nikadomi
18. jan 2024

Karpalny tunel? 😒

pkgirl30
18. jan 2024

Moja mama má to isté, ale ona to má od chrbtice, takže som ju začala masírovať, začala cvičiť,berie magnézium, je to už o niečo lepšie a je objednaná na akupunktúru tak som zvedavá

majkakvet
18. jan 2024

Karpalny tunel. Treba kupit ortezu, u mna to skoncilo operaciou.

stanulienkat
18. jan 2024

Syndrom karpalneho tunela. Kupit Milgamma tbl a spravit si 2 mesacnu kuru. Ak nepomoze, tak smer neurolog.

autor
18. jan 2024

@stanulienkat tie tabletky su ale na predpis

cookie29
18. jan 2024

Karpalny kanal. V tehotenstve sa to zhorsuje. Ale ja by som zasla na neurologiu overit regeneraciu nervov. Niekedy je potrebna operacia, niekedy sa to da zvratit a je to len napriklad pri vacsej unave alebo hormonalne. Na noc spavat v orteze.

@autorka, Milgamma je volnopredajny liek, je to derivat B1
https://www.drmax.sk/search?q=Milgamma

stanulienkat
18. jan 2024

Nie, Milgamma su to vitaminy skupiny B.

marticka85po
18. jan 2024

@lneviemmeno toto iste som mala v tehotenstve.zacalo mi to ale ovela skor nez mohlo dieta tlacit na chrbticu. Preslo az pol roka po porode.vraj je to bezne v tehotenstve

simsalabim
18. jan 2024

Milgamma N nie je na predpis.

cookie29
18. jan 2024

@marticka85po nejde o tlak na chrbticu ale o hormonalnu impregnaciu tkaniv

lneviemmeno
18. jan 2024

@marticka85po neviem, mne to povedal takto, ze to prejde po porode, tak som zvedava 🤷🏻‍♀️ ale u nas v rodine kazda zena ma reumu tak ci nahodou nebudem mat nabeh aj ja

snowflakenel
18. jan 2024

Aj ja to mam. Plus opuchy prstov na rukach. Ani skrcit ich nemozem.
A k tomu mi aj noha trpne, lebo mam vytecenu platnicku a tlaci mi to na nerv, pkus jam to pri mieche. Takze ba nervy...

vakatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marticka85po
18. jan 2024

@cookie29 a objavi sa to v tehotenstve aj ked som s tym predtym nemala nikdy problem? Lebo to iste mali aj moje dve kamaratky ktore boli tehotne

cookie29
18. jan 2024

@marticka85po moze, nie kazdy to ma ale ano, prave kvoli hormonalnej impregnacii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre