Chemoterapia po mastektómii prsníka

paj333
6. dec 2016

Ahojte, mám 24 rokov, a pred necelými dvoma mesiacmi mi diagnostikovali karcinóm ľavého prsníka. Doktor na chirurgii odporúčal vybrať celú prsnú žľazu, lebo je to istejšie. Keby som chcela prsník ponechať, najskôr by som musela podstúpiť chemo, aby sa nádor zmenšil, ale nezaručil mi, že to pojde. Takže som ani nerozmýšľala. Podstúpila som teda kožu šetriacu mastektómiu (tzn. ostala mi aj koža a bradavka), len som polovičný chlapec 👦
Pred operáciou mi teda onkologička povedala, že aký bude postup, vraj to vyzerá tak že po operácii bude nasledovať chemoterapia, 6 ciklov - 3x FEC - 3x docetaxel, potom liečba ozarivanim

hyta
17. apr 2019

@romiada Je to možné, že pád spustí túto diagnózu.Tiež viem o jednej pani čo spadla a veľmi si udrela prsník, o pár mesiacov jej diagnostikovali rakovinu prsníka.

helga9
17. apr 2019

Baby niečo na pozdvihnutie nálady

romiada
17. apr 2019

A tohto ....."das si Fofolu" si pamätate?

helga9
17. apr 2019

@romiada mam rada takéto fotky. Títo naši psy cítia ze smutime stále chodia sa maznat. Chodili aj predtým ale teraz je to iné.

romiada
17. apr 2019

@helga9 ja by som brala mat havkača doma. Cele roky som (ked som byvala s rodičmi) mala psa. Moj muž ani počuť. Že do bytu nie 😔 no tak sa s dcerou vždy len kochame na d obrazkami takychto ňufačikov.
A to ako vycitia havkovia ked je človeku zle alebo je chory, smutny, že? Dojdu Ti k noham. Spia pri Tebe a stražia Ta akokeby. Normalna psia terapia. To poznam 😉🐶🐕

helga9
17. apr 2019

@romiada ja odjakživa žijem so psom. Pre mna sú jak deti. Psíka sme vcera doniesli domov a pochovali v záhrade nechcela som aby skončila v kafilerke. A jedna to zbadala a zavijala. Zle to bolo dnes rano sme s mužom revali lebo ona vzdy ako prvá na nás cumela pri kuchynskom okne a dnes bolo prázdne.

saslavka73
17. apr 2019

@helga9 No nepáči sa mi to. Je to smutné. Predstavila som si aké je to okno prázdne. ❤️

hyta
17. apr 2019

@helga9 Veľmi, veľmi smutné také okno bez vašej kámošky. My sme tiež našu predchádzajúcu orevali všetci. Psík je ozaj najlepší priateľ, najlepší terapeut.

helga9
17. apr 2019

@hyta mali sme ju 9 rokov vyrastala zároveň s mojimi deťmi a neskutočne ich ochraňovala. Mala problémy s kĺbmi co je typické pre labradora ale nemyslela som ze odíde tak skoro a este k tomu za tu svinu. Uz nam ju nic nevráti

hyta
17. apr 2019

@helga9 Aspoň ju už nič nebolí, chudiatko zlaté. Naša je tiež pochovaná v záhradke na chalupe.Vždy po príchode idem najprv za ňou pozrieť a to už je 11 rokov.

sabova3
18. apr 2019

Ženy prajem vám krásne prežitie veľkonočných sviatkov.hlavne prežiť bez ujmy.

hyta
18. apr 2019

Kočenky, prosím vás, vy ste tu spomínali prípravok na zvýšenie imunity a čo má byť dobrý ako doplnok výživy pri tejto diagnóze.Ja ho neviem nájsť , prosím, napíšte mi názov, kámoška by si ho kúpila tiež.Vďaka. Tiež vám prajem krásne a ničím nerušené veľkonočné sviatky, hlavne všetkým veľa zdravia.❤

ragulca
18. apr 2019

@hyta tak ja som užívala a užívam Breuss zeleninovou stavu plus graviolu, neviem či toto si myslela

helga9
18. apr 2019

Tiež Vam prajem krasne sviatky veeela vody /p.s. Možno z nej vlasy narastú /

hyta
18. apr 2019

@ragulca Ďakujem ti, áno, myslela som na tú graviolu,vďaka. Idem ešte popozerať i tie zeleninové šťavy.🙂

helga9
18. apr 2019

@hyta ja si robievam doma stavu každý den z cvikli jablka zeleru a trochu mrkvi

helga9
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hyta
18. apr 2019

@helga9 Ďakujem, keď pozerám tie ceny za hotové šťavy, no dlho sa to pri tých cenách piť bežnému človeku asi nedá. Bude si robiť teda doma, viem, že už teraz robí šťavy, len neviem, čo všetko do nich dáva. Krásne vlásky, to nič, budú rásť ešte krajšie.❤❤

helga9
18. apr 2019

@hyta vcul aj ľutujem ze som ich az tak na krátko mam ich asi 1 cm ale nevadí. Nepadajú mi teraz len sú dosť preriedene ale možno padnú keď dostanem ďalšiu chemo. Lebo aj chlpy sa držia. Nechapem inak na hlave mi len na určitých miestach a to hore na hlave kúsok nad ušami a vzadu tak všelijako inde vlasy mam. Bude ako bude hlavne nech to zničí tu svinu vidím ze chemo zabrala mam to menšie a to som dostala jednu chemo tak este tie tri ju hádam zahubia. Dokonca aj menzes som mala ale vtedy som sa cítila taká unavenejsia a jak skončil tak zas som OK. Neopytala som sa Dr ze ci ten pokles krviniek nemohol spôsobiť menzes lebo to bol presne ten tyzden.

helga9
18. apr 2019

@hyta nemám potuchy co tie stavy stoja mi sme vzdy zvykli si doma odšťavovat lebo jabĺčok mávame veľa. A treba dat do toho kvapku olivového oleja . A ak si urobí viacej nech dá do chladničky ale vtedy pár kvapiek citrónovej stavy nech dá do toho. Ja beriem rano a večer pirydoxin a na obed 1000 c vitamin a čaj z echinacei ale to len 1 denne Zevraj bylinky sú moc neni dobre. Tažko sa z toho vysomarit každý ma iný nazor

hyta
18. apr 2019

@helga9 Ďakujem ti krásne, neboj sa, vlásky ti dorastú.Dôležité je že budeš zdravá.

larike
20. apr 2019

Ahojte dievčatá, prajem krásnu slnečnú sobotu. Prosím vás je tu niekto, alebo poznáte niekoho kto mal počas liečby zavedenú kanylu do žily pod kľúčnou kosťou volá sa to PICC. Ja ju dostanem, lebo mám zlé žily a aby ma nemuseli trápiť pri každom vpichu. Začala som o tom čítať na nete a dosť som sa vystrašila čo všetko sa môže stať. Neviem či to môžem odmietnuť. Ak máte skúsenosti prosím vás podeľte sa s nimi. Ďakujem

hyta
20. apr 2019

@larike Ahoj, áno, mala ju moja teta pred pár mesiacmi, no jednalo sa o inú diagnózu.Má zlé žily a už ju nemali kam pichať. Znášala to dobre a to sa jedná už o starú pani.

helga9
20. apr 2019

@larike ahoj daj si to bude to dobre nemaj strach len musíš dat si väčší pozor. Ak nebude dobre vyberú. Vlasky este držia? Ja mam tak polovicu.

larike
20. apr 2019

Ďakujem dievčatá. Začali padať, aj keď to bolo vidieť len keď som si ich umývala. Nosila som ich v drdole alebo zapletené tak to držalo perfektne. V stredu som si ich skúšala silnejšie potiahnúť a veru ostali mi v ruke. Tak som to dala celé strojčekom dole. Ale neviem či som
urobila dobre, lebo teraz sa mi zdá, že rastú.

helga9
20. apr 2019

@larike ja som ich fukla na 1 cm a to som mesiac po chemo. No mam take plesinky. V utorok by som mala mat druhu chemo uvidím ci vypadnú. Chlpy mi držia nenormalne a všetky. Keby aspoň mihalnice a obočie ostalo ja ho mam aj tak biedne.

helga9
20. apr 2019

Ženy co ste uz po liečbe ste tu niektorá ktorá mala najprv chemo a potom opku?

mery34
20. apr 2019

@helga9 moja mamina - 4 červené každé 3 týždne, potom 12 krát tuším taxol každý týždeň, ale ona mala zápalovú formu. Polroka chémie, vo februári operácia a celá pooperačná histológia negatívna našťastie. Teraz chodí na rádioterapiu. Držím aj tebe palce. Pokles bielych krviniek mala len raz, dokonca aj kašel zvládla bez antibiotík, trochu jej lietali pečeňové testy, ale už ich má ok.

helga9
21. apr 2019

@mery34 tie 4 červene mam naordinovane tiež ale po nich budem mat operaciu. Mala iný typ tak ten taxol asi zato ale hlavne ze zabrala liečba.

hyta
21. apr 2019

Dievčatá, prosím vás o radu. Mám veľmi chorú príbuznú,nejedná sa o onkologické ochorenie. No vlasy jej vypadávajú nenormálne, má z nich snáď jednu tretinu a trápi ju to.Nepomohol ani dermatológ. S akými šampónami a prípravkami ste mali dobrú skúsenosť? Chcem jej dačo kúpiť, vďaka.