Choroba bez antibiotík - prešla vám?

jajuska13
18. apr 2019

Ahojte chcem sa spýtat, už 6 dní som doma, ležím, oddychujem, nechodím do prace, robím v škôlke učitelku od deti som sa pravdepodobne nakazila, kychali na mňa, soplili, kašlali), začalo to najskôr tým ze som stratila hlas, potom nádcha ale úplne že zelené sople v kuse smrkam, už ma nos z toho boli, do toho aj zápchate dutiny, hlavne v noci, hrdlo ma bolelo,) mandle krčné nemám) mala som ho začervenane, kloktala som stále slanú vodu, pomohlo to po 3 dňoch prešlo. Jeden večer som mala zimnicu a teplotu 38,2 cítila som sa 2 dní ako keby ma prešiel valec, cele telo má bolelo, čiže myslím typická chrípka. Bola som aj u svojej dr brala mi pred 3 dňami crp to som mala len 14, antibiotika mi nedala, ešte čakám na výter z hrdla, ale myslím ze tam tiež nebude nič, lebo ma už neboli. Ako písem len ležím nechodím ani vinš mojimi deťmi, celkový stav je lepší už telo má neboli ale v kuse fukam zelené sople husté, aj ich už vykasliavam, zachripnuty som stále mam to teda ešte v vylezat a nepýtat si antibiotika? Nemôžem dostať zápal pľúc z toho? Keď sa cítim celkovo lepšie, ale mam stále tieto problémy. Idu sviatky neviem co mam robiť ďakujem ty

hadecka39
18. apr 2019

@jajuska13 je aj obdobie alergie, jarné počasie je choroboplodné, večer a ráno chladno, cez deň teplo, je to naprd, no riadne to vylež, nejaký horúci nápoj z lekárne, pastilky a niečo na hlieny, od teploty si daj aj keď už nemáš horúčku a prejde ti to, len to vylež nech sa to nevráti...

makda
18. apr 2019

Zelené sople, to je podľa mňa už baktéria. Skús do nosa striekat koloidné striebro alebo 1 kvapku oreganoveho oleja do vincentky sprej. A oregano by som nasadila aj vnútorne

jajuska13
autor
18. apr 2019

@makda takže z výteru nič nevyšlo ale dr mi dala citujem ju Antivirotika, že keď robím v škôlke aby som sa cez sviatky preliečila,že to zabíja aj veľké vírusy. ale v lekarni mi povedala ze sú to antibiotika konkrétne sa volajú deoxymykoin. Ešte som si u lekárničky vypýtala pamycon do nosa dala mi ho. Tie antibiotika zatiaľ neberiem, radšej skusim tie lokálne keďže celkovo mi už nie je zle akurát mam tak strane husté sople že mi zostávajú pri smŕkani na polceste vysmrkam sa,, a zas mam v nose v takom mieste sople husté že mám celý nos zápchaty a nejdu ani dnu ani von. Ešte mi dala zodac na alergiu na odouchnutie sliznice. Neviem co mam robit

baska_nice
18. apr 2019

@jajuska13 no daj si do nosa sprej, skus ten zodac, ale davaj si ho vecer, bude sa ti chciet po nom spat, je fajn, ze vyter bol, ak ti to neprejde tak by som si dala aj tie antibitoika alebo antivirotika ci co ti to vlastne dali...

makda
18. apr 2019

@jajuska13 Sinupret sirup výborne uvoľňuje dutiny. Prípadne sa naparuj nad kamilkami či slanou vodou. Neviem či brať ATB alebo nie, to si musíš zvážiť ty sama, podľa toho, ako to cítiš

pralinka86
18. apr 2019

To ti uz dr mala dat antibiotické kvapky na dutiny, pamycon alebo uniflox.. tie hlieny asi len tak neprejdu
Mozno jej napis, zavolaj, nech ti predpíše
Ešte mozes skusit naparovanie, sinupret, ale myslím, ze to nezaberie úplne

matkaleskova
23. apr 2019

@jajuska13 vies na vsetkom zalezi o co ide, ako sa citis a aky vazny mas stav, uz ked je to takto je to predsa len horsie, aby sa to nevratilo potom naspat a bude to este horsie...

sisaka
23. apr 2019

@jajuska13 v prvom rade vymeniť doktorku. Ak by mi doktorka tvrdila, že mi predpisuje antivirotika a napíše recept na antibiotiká, tak by u mna stratila akúkoľvek dôveru. S liečbou neporadím, nie som lekár

adreen
23. apr 2019

@jajuska13 Pokiaľ máš nízke crp a aj ster bude negatívny, tak atb je skutočne zbytočné užívať. Antibiotiká zabíjajú baktérie. Asi máš virózu, na to jedine prírodné lieky, ležať, piť, prípadne antivirotiká. A čo sa týka zelených soplov, môže byť, že dlho trvajú. Ja mám vyvinutý chronický zápal dutín. Keď raz dostanem nádchu, tak mám zelené sople aj tri týždne. Najviac mi pomáha výplach nosa kanvičkou. A ak aj vykašliavaš, kúp si niečo aj na to - napríklad solmucol.

nellita
23. apr 2019

@jajuska13 skus si davat kapucinku je to prirodne ATB urcite ti pomoze a neznici organizmus ako chemicke ATB