Choroba z povolania

daturka1
12. feb 2014

Mam taky pre mna bolestivy a komplikovany problem.Pracujem vo vyrobe a praca ma vzdy bavila. Ako je dobre,ked vas praca bavi,az na jeden problem.Nevsimnete si,ze vdaka loajalnosti k zamestnavatelovi vam odchadza zdravie.6 rokov som vlacila v rukach male,ale tazke bremena.....5 kilov tam aj spet,za 12 hodin to bolo aj 60 krat co som to prenasala. Za 6 rokov mi odsisla krcna chrbtica. Trpela som cele mesiace,kym som si uvedomila,ze to nie je len prechodny stav,bola som na peenke 4 mesiace,vratila som sa z peenky a po 2 tyzdnoch som bola tam kde predtym. Teraz som po peenke 6 tyzdnov a musela som z prace odist skor domov pre bolesti a zavrate.....teraz neviem ako dalej...ist znova peenkovat? riesit ako chorobu z povolania? vypoved z mojej strany prichadza do uvahy az ked bude ina praca....inak,stacilo dodat na pracovisko manipulacne prostriedky a nik by netrpel ziadnymi problemami,pretoze nie som takto sama....riesili by ste to ako chorobu z povolania? poznate niekoho co taky boj vyhral?

4motylik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natylly
27. jan 2015

@4motylik4 No u nás sa to ťahá od mája, ide len o to,že to ešte musí potvrdiť tá komisia. Inak už sa preukázalo, že je to choroba z povolania,len je tam aj iný problém. Ďakujem pekne 😊

edicok
10. nov 2015

Ahoj , uznali mi chorobu z povolania, ale nakoľko robím v Maďarsku lekár ani šajnu nemá ako ďalej postupovať ale ani ja . Tvrdí že ešte s takýmto prípadom sa nestretol, neviem ako mám postupovať ďalej. Ďakujem😒

ptrnmc
30. jan 2016

4motylik4 ahoj, mám priznanú chorobu z povolania, môžem mať priznanú i druhú chorobu z povolania a ako je to potom z bodovaním, nová choroba dostane nové bodové hodnotenie, alebo sa iba navýšia body z predchádzajúcej choroby ?

julianajulia
4. apr 2016

@4motylik4

Ahoj,robila som v strojárskej firme stratila som sluch na 50%,ako mám postupovať aby mi uznali chorobu s povolania?!

ptrnmc
5. apr 2016

Na to aby Ti bola priznaná choroba z povolania musíš spĺňať určité podmienky:
- pracovisko kde si prišla o sluch musí byť zaradené ako rizikové pracovisko
- obvodný lekár Ti musí dať odporučenie na ambulanciu Pracovného lekárstva príslušného k tvojmu okresu alebo kraja, kde sa tel. objednáš a sestra z ambulancie Ti presne povie aké doklady máš zo sebou doniesť. Je to proces ktorý môže trvať i 12-18 mesiacov do priznania choroby z povolania. U mňa to tak dlho trvalo, ale netreba sa vzdať.
@julianajulia

julianajulia
6. apr 2016

@ptrnmc

Vdaka že si sa ozvala ,pracovisko kde som pracovala bolo rizikové takže bolo hlučné pracovisko kde sa nosili štuple v ušiach,a aj tak som naraz strácala sluch chodili sme každé dva roky na kontroly takže je to zaznamenané....

caruzo
18. apr 2016

prosim vas, @ptrnmc , @4motylik4 ,kolko trva,kym komisia rozhodne o chzp od hygienickeho prieskumu?
dakujem

4motylik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
caruzo
18. apr 2016

@4motylik4 fuha,to je dost...uz to riesim od septembra..tak snad to nepresiahne jeden rok 🙂
vdaka za odpoved

caruzo
18. apr 2016

@4motylik4 este jedna otazocka,hygienik posiela ysledky hygienickeho prieskumu aj mne?ci len na pr.lekarstvo(priadne zamestnavatelovi)

4motylik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
caruzo
19. apr 2016

@4motylik4 ďakujem
Setrenie znamena doba odkedy dostane z prac.lek podnet po zaslanie vysledku,alebo doba od hygienickeho prieskumu pracoviska po zaslanie vysledku klinike prac.lek?
Ako zistim,ci uz je spis na klinike? Radsej osobne,ci telefonicky?
(trocha mi to hori,zamestnavatel sa mi vramci pomsty za riesenie choroby ako chzp vyhraza vypovedou a zo skusenosti viem,ze neostane iba pri slovach)
Ďakujem

4motylik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
caruzo
19. apr 2016

@4motylik4
Dakujem,ste poklad ☺

4motylik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
caruzo
21. apr 2016

@4motylik4 a nakolko maju na klinike radi ked sa tam ludia chodia pytat? da sa nazriet do spisu na vysledok hygienickeho setrenia?

caruzo
21. jún 2016

@4motylik4 prosim vas,moze mi pracovne lekarstvo vydat lekarsky posudok este pred ukoncenim celeho procesu? ked ho zamestnavatel vyzaduje po skonceni pn(radi by ukoncili pp este pred eventualnym uznanim chzp,kvoli nizsiemu odstupnemu),vseobecny lekar podla vsetkeho tento posudok nemoze v takomto pripade vystavit

4motylik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
caruzo
21. jún 2016

Dakujem

butterfly333
2. júl 2016

@4motylik4 dobrý den potrebovala by som radu možme cez IP??

4motylik4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julianajulia
19. dec 2016

Ahojte mám priznanú chorobu s povolania prišli mi papiere čo sa teraz bude diať,čo s tými papiermi mám ísť na soc.poisťovňu,viete mi niekto poradiť....

julianajulia
19. dec 2016

@edicok ahoj,odpovedal ti niekto,taktiež neviem ako mam pokračovať,uznali mi chorobu s povolania neviem ako mam postupovať dalej...

edicok
9. jan 2017

Ahoj mám prosbu ak by mi vedel niekto poradiť, bola som v BB na pracovnom lekárstve kde mi aj uznali chorobu z povolania ale nakoľko pracujem v Maďarsku tak nemôžu nič robiť ani poradiť ako ďalej, tak som skúsila za závodným lekárom v Maďarsku ktorý ma objednal na pracovné lekárstvo do Budapešti ale tam ma nezoberú nakoľko nie som občan maďarskej republiky!? Prosím o radu kde mám začať alebo ako ďalej postupovať lebo sa to už ťahá vyše roka a nikto mi nevie poradiť 😔. Za každú radu a pomoc vopred ďakujem krásne. S pozdravom

dasa1001
24. mar 2017

Ahojte potrebujem poradiť. Pracujem viac ako 10 rokov v strojárskej firme, ale teraz som skoro 15 mesiacov pn. Môj zdravotný problém mám z práce, tak to riešim klinikou pracovného lekárstva. Už čoskoro by som mala mať rozhodnutie z kliniky. Teraz som už na neplatenej pn a neviem ako to funguje, ak by mi priznali chorobu z povolania. Kto by ma odškodnil? Zamestnávateľ alebo sociálna poisťovňa, myslím neplatenú pn. Za radu vopred ďakujem.

julianajulia
16. júl 2017

@4motylik4

Ahoj chcela by som poradiť choroba s povolania mi bola uznaná ale firma sa odvolala čo dalej ako mám postupovať viete mi niekto poradiť dakujem vopred za radu......