Chorý človek a jedlo

hortenziaj
6. nov 2023

Je podľa vás ok, ak človek ktorý je chorý, ma nejaké respiračné ochorenie, aby varil a chystal jedlo druhým? Nemôžu sa tam preniesť nejaké baktérie a vírusy na to jedlo a potom na mňa a deti?

viestta
6. nov 2023

Nachladena svokra navarila? Mala si navarit ty a poslat aj jej.

hortenziaj
autor
6. nov 2023

@viestta normálne sa pýtam ci to je ôk, je to nepecena torta a ma dosť silnú chrípku

h2
6. nov 2023

Nepečenú tortu od chorého človeka by som asi nechcela jesť. Jedlo, ktoré prešlo varom, by malo byť bezpečné.

hortenziaj
autor
6. nov 2023

@viestta keďže viem ze keď máš nejaké tráviace problémy, tak tam s ato môže preniesť jedlom, napr taka salmoneloza

dskjhfdlkdjhl
6. nov 2023

@viestta Si mi to z klavesnice vytrhla😉

viestta
6. nov 2023

@hortenziaj mas jednoduche riesenie: Smetny kos.

janinah
6. nov 2023

Chorého v rodine majú obskakovať ti druhí.co sú zdraví.On nech oddychuje.Som aktuálne chorá a už aj varím.samozrejme nekaslem do hrncov.Nevarila by som kebyže mám covid.co nemám.Uz nie som infekčná.prve dní som nevyliezala z izby.jednoducho som nevládala.
Nepečenu tortu by som teraz nerobila.dostat ju od chripkoveho človeka.ktoreho poznám a viem ako je ne/ hygienický v kuchyni.tak ju zrejme vyhodim.

hortenziaj
autor
6. nov 2023

@h2 ďakujem za normálnu odpoveď. Som aj guglila ale nič také som nenašla a nerada by som riešila chrípku, hlavne pri malých deťoch.

mamutka
6. nov 2023

@hortenziaj pokiaľ si pritom kedy tedy kychne, vysmrka sa a oblizuje si prsty, ochutnáva či dobre namiesala suroviny, nech je to eňo ňuňo, tak by som nemala veľkú chuť dať si. Aj keď vírus mimo tela neprežije, zas neviem ako sa chová, keď ho ho niekto zabudne v smotane. Neviem prečo niektorí ľudia nevedia zaradiť spiatočku, keď su chorí, ešte aj v kuchyni sa zvrat. Ma ležať a hotovo.

avonladyba
6. nov 2023

Keď máš tu tortu pod mocou, zbav sa jej a vyzúr sa na nej. A keď Ťa naštve jej syn, hoď ju do neho. 😝

hortenziaj
autor
6. nov 2023

@janinah vieš čo, ja ani neviem ze je svokra chorá, ale malo dieta narodeniny a ona to musela práve teraz urobiť, a muža vyslať po to nech to donesie, akoby to nepockalo kým bude zdravá. To není ze chcem aby nás obskakovala.

hortenziaj
autor
6. nov 2023

@mamutka keďže som videla ze i po wc ruky neumyvaju so svokrom, tak neviem ako v kuchyni to bude, tam som ju ešte nepozorovala

hortenziaj
autor
6. nov 2023

@avonladyba čakám normálne odpovede, ja som ju tu neprišla hejtovat, taktiež by im to riešila keby to napadne moju mamu, kuchtit chorú

avonladyba
6. nov 2023

@hortenziaj no dobre. A tak hádam to nechceš jesť?

dskjhfdlkdjhl
6. nov 2023

@hortenziaj Tak ked vies, ake tam maju hygienicke navyky, tak bez ohladu na chorobu, by som tam nejedla.

isis234
6. nov 2023

Vrátila by som jej tortu. Aby si ona nemyslela, že som ju zjedla, i deti..

hortenziaj
autor
6. nov 2023

@isis234 ok vďaka za názor, už som písala mužovi, že nech neberie, nech jej vysvetli, že potom keď bude zdravá radšej

viestta
6. nov 2023

Ja zacnem z ineho konca. Tvoji svokrovci s nizkymi hygienickymi navykmi vychovali chlapa, na ktoreho si sa zlakomila. Zas az taka katastrofa to tam asi nebude...

0silvia0
6. nov 2023

@hortenziaj nezobrala by som si tortu od choreho cloveka.

luteam
6. nov 2023

@hortenziaj podla mna pri priprave na to nadycha a ako napisala h2 ked je to nepreslo varom resp tepelnou upravou asi by som to nejedla...

hortenziaj
autor
6. nov 2023

@viestta ok , muža so naučila si umývať ruky po veľkej aj malej keď som náhodou na to prišla ze oni si neumyvaju po ani jednej. Lebo inak som nemala dôvod niekoho sledovať zámerne po wc co robí. A keď som muža vrátila ze ruky, tak mi po edal ze načo, však si ich nezaspnil, nemá ich do ho*na. Teraz poctivo umýva, chvalabohu, lebo je to nechutne

chcemradu
6. nov 2023

@hortenziaj nič vám nebude. Koľkokrát varím, pečiem, či natierame chlieb deťom, keď som chorá jak pes a oni sú zdraví.

hortenziaj
autor
6. nov 2023

@chcemradu ja odkedy mam deti som chorá ešte nebola tak neviem, nemám skúsenosť.

minenkak
6. nov 2023

@hortenziaj tak svokra si neumyvam ruky po použití záchodu a teba trápi choroba? Fuuuj 🤮 ja by som u nich nejedla a ani nepila ako ja som humusak ale ruky si neumyť🤮🤮🤮🤮to je iný level.Však to jebnut do koša čo navarí a pošle

gelifil
6. nov 2023

@hortenziaj ty si az u nich na to prisla, ze oni si neumyvaju ruky a potom si to naucila muza??

hortenziaj
autor
6. nov 2023

@gelifil keď sme s mužom bývali, tak sme mali kúpeľni s WC spojenú, nesledovala som muža co robí a ani u nich. Až keď sme sa presťahovali a mali oddelené wc a kúpeľňu, tak som raz uspavalo dieťa a išla na wc svokra, bola tam dosť dlho ale potom už nešla do kúpeľne, rovno do obývačky, a potom som aj svokra sledovala. To bola čisto náhoda ze som na to prišla a tak som muža už cielene sledovala a vrátila nech sa to naučí. Vieš, nepredpokladala som ze ľudia dokážu byť taký, ked som chodila do školy, a aj u nás doma a všade s ruky všetci umývali, aj vždy keď prišli z vonku.

hortenziaj
autor
6. nov 2023

@minenkak vidíš nad tým som sa nezamyslala, proste som ju raz vychytala, zhnusila sa a pohorsila, ale jej osobné nemám odvahu povedať ze nech si po wc umýva ruky, ja osobne by som to brala ako poníženie keby ma niekto na to upozorní. Ale ms pravdu, stolicou sa vedia preniesť horšie veci ako chrípka

gelifil
6. nov 2023

@hortenziaj nooooooo, fuj!!!aj tak sa mi to zda cudne, ze zijem s niekým a nikdy ho ,,nenacapem"

gelifil
6. nov 2023

@hortenziaj Inak terajsia chripka by bol asi najmensi problem....vy tam normalne jete a pod pri ich sposobe hygieny???

hortenziaj
autor
6. nov 2023

@gelifil ja u nich nejem, muž hej a aj deti, lebo mne je blbé povedať ze deti nebudú jest lebo si ruky neumyvaju. Ale väčšinou jedia také jedla ako jogurt a tak zabalene. A popravde, nepovedala by si na nich ze si nebudú ruky umývať, roste svokra ma vždy vyupratovane, ona nahodená, tak ma to prekavailo

eternity24
6. nov 2023

@viestta 😀 100 bodov