Čím liečiť kašeľ pri Covide?

monita88
27. okt 2020

Ahojte, prosím tie, ktoré ste prekonali Covid a trápil Vás kašeľ skôr suchý, dráždivý, čo Vám pomohlo? Niekde som čítala, že Stoptussin pomohol. Dr. povedala, nech si niečo kúpim v lekárni. Lenže toho je veľa. Mám kvapky Pneumolysyn, ale zdá sa, že nezaberajú. Ďakujem za pomoc.

barb06
27. okt 2020

nemala som síce covid, ale keĎ som mala suchý, dráždivý kašeľ, tak mi celkom zaberali kvapky Ditustat

evkaor
27. okt 2020

@monita88 kaloba

chrobacik41
27. okt 2020

@monita88 ahoj, ja som bola v auguste pozitivna, a odvtedy kašlem a kašlem. Teraz si dávam kalobu, maminej kolegyni to pomohlo.tak som zvedavá, zatiaľ to nemám ešte lepšie. Stoptusin vôbec nezaberal ani dirutstat.

monita88
autor
27. okt 2020

@chrobacik41 Ach to ani nestraš, že to tak dlho trvá tá liečba kašľa 😱

chrobacik41
27. okt 2020

@monita88 nikdy som takto nekaslala ako teraz. A skúšala som si už davat na noc aj zodac . Ale aj tak sa v noci budim na ten kašeľ. 🥴

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaeli
27. okt 2020

@monita88 začala som Bromhexinom, ale mala som pocit, že nestačí.. teraz beriem Solmucol (prášok rozpustný vo vode).. u mňa už 19 dní.. raz kašlem sucho, raz odkašliavam..

miriam11
27. okt 2020

@monita88 ja mam prekonanu koronu. Kašlem a kašlem stále. Mam to už 3 týždne, nepomáha mi nič, ani ľudové recepty s cibuľou, ani majorankovy čaj.

lucia147852
27. okt 2020

Aj kamoska kašle stále už mesiac v kuse kašle.teraz má svokor koronu ☹️ Má suchý, dusivy kasel. Erdomed je super. Pomaha regenerácii riasiniek v pľúc ktoré sú po takýchto chorobách často zničené

simca06022011
27. okt 2020

no kaloba je perfektna, ale my sme to nebrali s covidom, ale bezne ked mame kasel.. ked treba tak aj v kombinacii s inym sirupom.

chrobacik41
27. okt 2020

@evamarek77 a ten erdomed nie je na predpis? Či sa dá kúpiť? Ten trifed je na predpis tuším

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ixayxa
27. okt 2020

@chrobacik41
@evamarek77 tento erdomed v prášku je voľnopredajný.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ixayxa
27. okt 2020

@evamarek77 áno, viem, len som chcela pomôcť. Málokto vie o tomto erdomede.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ixayxa
27. okt 2020

@evamarek77 myslela som voľnopredajný v práškovej forme.

hipuska
27. okt 2020

@chrobacik41 a karanténu si ukončila s kašľom?

judar
27. okt 2020

Na toto vacsina kvapiek na kasel nezaberie kedze Korona poskodzuje steny pluc ci coto ... takeho kasla sa proste neda len tak zbavit

alena0305
27. okt 2020

@monita88 moja dcéra máva suchý kašeľ pri laryngitídach a jediné čo zaberá je - cez deň inhalátor + yabro s fyziologických roztokom alebo inhalacia vincentky a na noc ditustat ( ale ten teraz nedostať v lekárni ). To yabro je malá ampulka s kyselinou hyalurónovou ale treba na to silnejší inhalátor v cene cca 70 eur a tie ampulky sú po 2.50 až 3 eurá/ks. Dávali jej to aj v nemocnici.

janinah
27. okt 2020

@chrobacik41 skús codein,alebo kodynal sú na predpis

janinah
27. okt 2020

@monita88 stoptussin,ditustat,na noc antihistaminikum...lieky zo skupiny antitusikum,nie expektorans-tie sú na vykašliavanie hlieńov a pleumolysin tam patrí tiež

chrobacik41
27. okt 2020

@hipuska praveze keď som bola chorá som nekaslala ale som.mala problém s dychanim. Dostala som 5 infuzii so syntophilinom, a asi po dvoch týždňoch po skončení karanteny som.zacala pokasliavat ale teeaz kašlem veľa. Nie stále, hlavne ráno to je asi najhoršie, keď niečo zjem kašlem až sa dusím a potom aj keď si ľahnem.

meluela
27. okt 2020

@monita88 ak nevadi aj trosku humoru k tomu, tak: sol, vodka do bromexinu pol na pol a ocilokokinum 😀
https://fb.watch/1on3gfq2nc/
Skore uzdravenie prajem.

monita88
autor
28. okt 2020

@meluela 😂

dzejsik
28. okt 2020

skúste aj eukalyptovú silicu

lagunka0000
28. okt 2020

@monita88 ja som raz mala taký hrozný kašeľ, už mi nič nezaberalo (teda z lekárne) a zabral mi nakoniec doma urobený smrečkový sirup.

tanika
4. nov 2020

@chrobacik41 môžem sa spýtať ako Vám to celé začalo ??? Juj ja mám problém ťažký nadych ako keby som sa nemohla z plných pľúc nadýchnuť . A jedine čo mám je že mi zatekaju hlieny .... crp 5 , dychanie čisté . Moc ďakujem

evina34
4. nov 2020

Na suchý dráždivý kašeľ je výborný mišpulníkový sirup - tradičná čínska medicína. Na covid kašeľ som čítala že zaberá - inhalácia budezonid /to je liek čo používajú astmatici - kortikosteroid...keďže tam je zápal na pľúcach a toto je schopné ho zlikvidovať.

mell27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz