Clostridium difficile v dospelosti

inka04
17. jan 2017

Prekonali ste niekto clostridium deficille v dospelosti po antibiotickej liecbe? Vyliecili ste sa? Mali ste rekurencie? Dakujem za kazdu osobnu skusenost.

inka04
autor
17. nov 2017

@inka04 A od imunologicky uzivam Imunor - dlhodobo, celu zimu - kazde 2 tyzdne jednu ampulku - citim sa lepsie.

chichua
17. nov 2017

@inka04 ano,len tie zive a spory mozu hockedy vyklicit....strasidelne...ten antigen mi tiez vysiel negativne...teraz som sla hned na 2.den hnackovania k dr,tak ktovie ci by to preslo a predtym som vysse tyzdna hnackovala a vysledky negativne..clovek uz bevie kde je pravda a pri kazdej nezvycajnej stolici vidim uz clostridiu..ciste psycho...

inka04
autor
17. nov 2017

@chichua ...to poznam, aj kazdy kto si klostridiou presiel, ten strach navstivit WC... je to psycho... nikto, kto neprezil nepochopi😔

chichua
17. nov 2017

@inka04 a vitaminy neberies?citim sa dost slabo z tych hnaciek a biednej stravy

inka04
autor
17. nov 2017

@chichua Brala som takmer pol roka B-cko, mne sa aj pred tym robili heprpesy a hnacky. A brala som nasledovne, D vitamin, C vitamin, Zinok, Horcik....

erulka77
17. nov 2017

@inka04 mne chyba aj draslik

chichua
18. nov 2017

@erulka77 ako sa mas dnes?ak je Entizol ucinny uz ti musel zabrat.zevraj trva 3-5dni,kym zaberie.nad inou liecbou neuvazuju?skus poziadat o ten vankomycin.ako dlho si hnackovala,kym si sa dostala do nemocnice?

erulka77
18. nov 2017

@chichua celkom dlho ale neboli tak casto az v ten tyzden co ma prijali
Dnes 4x som bola vcera 5 x

erulka77
18. nov 2017

@chichua to sa ma budu pytat odkial o ňom viem

erulka77
18. nov 2017

@chichua aj dnes uz som bola 5x

chichua
18. nov 2017

@erulka77 a stolica sa formuje?podla mna ti nezabera 😞.tak sa spytaj do kedy ti ho chcu davat,ze mas pocit,ze ti nezabera,ci ti nemozu dat nieco ine.infekcne oddelenie tam nemate?.zjavne sa do toho vobec nevyznaju.teda ja nie som doktor,ale zacinam mat pocit,ze viem toho viac ako oni...

erulka77
18. nov 2017

@chichua prave neformuje infekcne to bolo len je davno zrusene

chichua
18. nov 2017

@erulka77 takze ziadna zmena od nasadenia liekov?no uvidis do pondelka,teraz je vikend,tak ta nebudu riesit.ak nepochodis zvaz inu nemocnicu.mne dr.povedal,ze do tyzdna lieky musia zabrat inak neucinkuju

erulka77
18. nov 2017

@chichua to tu doktorka spominala tiez

stanulienkat
18. nov 2017

Byva to clostridium po Dalacine!! Lieci sa to Vankomycinom. Odporucam probiotika BIOGAIA.

oslo1
18. nov 2017

Necitala som celu diskusiu, c diff som nikdy nemala, ale mala som kopu pacientov s c diff.
U nas sa dava combination Vancomicin a Metronidazole.
C diff vam v stolici po prelieceni atb zostavsju mesiace, ale pokial nemate hnacky, tak nie ste infekcna.
Pacientov izolujeme. Je tu povinne umyvanie ruk mydlom a vodou, ziadne trapne alkoholove vodicky z kabelky, tieto na c diff nezaberaju. C diff sa prenasa sporami, preto umyt ruky pod tecucou vodou.
Izba pacienta sa po prepusteni hlbkovo cisti, dezinfikuje sa, zalepia sa okna, dvere, ventilacia a este sa aj da fogging.
K pacientovi sa pristupuje v igel.zastere a rukaviciach. Su bezne na oddeleni, infekcne oddeleniie sluzi na co ja viem Ebolu a podobne.

zuzkap2
18. nov 2017

My na odd mame v poslednej dobe vela pacientov s clostridiami...entizol a ani vankomicin nezaberaju...nasi dr. Davaju metronidazol ale nie i.v ale vypit, aby presiel traviacim traktom a veru zabera.... clostridie su oddolne voci alkoholovym pripravkom, takze umyvanie len mydlom

chichua
18. nov 2017

@zuzkap2 metronidazol je Entizol nie?ja som ho brala doma tabletkami,ale po vysadeni sa to znova vratilo

chichua
18. nov 2017

@stanulienkat mas osobnu skusenost?atb ako dalacin to moze spustit,sle najprv musis mat tu bakteriu v sebe.ja som sa tiez stala obetou Dalacinu.

stanulienkat
18. nov 2017

bohuzial osobna skusenost a dooost brutalna. V tehotenstve v nemocnici Ružinov. Lezala som na gynde, no ziadna dezinfekcia sa nekonala, ani len zakladne plochy a normalne somnou lezali dalsie tehotne na izbe. Neskutocny bordel tam bol. Ta bakteria je asi v kazdom, len sa nemoze premnozit. Vankomycin som uzivala cez usta a pomohlo hned od prvej davky.

inka04
autor
18. nov 2017

@chichua zuzkap2 myslela vancomycin, ten je u nas dostupny len vo forme infuzii, ale v nemocnici ho podavaju peroralne, lebo je ucinejsi ako intravenozne.

inka04
autor
18. nov 2017

Delenie antibiotík podľa rizika vzniku CDI

Vysoké riziko:
Klindamicín, linkomycín
Cefalosporíny
Fluorochinolóny, moxifloxacín
Stredné riziko
Makrolidy
Amoxicilin/ampicilin
Amoxicilin/klavulanát
Nízke riziko
Aminoglykozidy, vankomycín,
trimetoprim Tetracyklín, Penicilín
Piperacilín tazobaktám

Zdroj: http://www.fnlp.sk/index.php?option=com_content...

chichua
19. nov 2017

@inka04 ano to viem,ze sa zaraba a pije

chichua
20. nov 2017

@erulka77 ahoj,ako sa mas dnes?

erulka77
20. nov 2017

@chichua zajtra budu vysledky zo stolice bola som 5x vcera 7 x a zajtra podla vysledkov asi domov brucho ma pobolieva

chichua
20. nov 2017

@erulka77 domov??vsak mas stale hnacku.a vysledky mozu byt skreslene negativne ved si na atb.

erulka77
20. nov 2017

@chichua no ze ano ale nemienim zase po par dnoch sa vratit

tinus33
20. júl 2018

@erulka77 , viem že táto téma je už staršia, ale chcem sa opýtať, či si sa z toho dostala po Entizole? Ja som tri týždne doma z nemocnice kde ma liečili Vankomycinom a Metronidazolom /4dni/. No a v pondelok a v utorok opäť hnačky. Od stredu lepšie, ale výsledky znova pozitívne. Tak mi nasadili Entizol každých 8 hodin 2tbl /250mg/. Ďakujem, budem vďačná za každú informáciu a radu.

jaza81
20. júl 2018

@tinus33 ahoj, nie. Nestacili mi tie lieky. Mali by ti nasadit uz Dificlir...je to drahy liek, ale podla mna by ho mali uz ziadat cez poistovnu. Ono je nejaky protokol, ze najprv Entizol, potom Vancomycin a potom Dificlir.
Drz dietu: banany, ryza, mrkva, zemiaky, suchare. .a uzivaj Enterol alebo Exhelico, obsahuju ten spravny kmen.
Drzim palce, ja som s tym bojovala dva mesiace.

inka04
autor
20. júl 2018

Mne Entizol nepomohol, c diff sa zvykne opakovane vracat. V Bratislave na infekcnom robia fekalne transplantacie. To je asi najucinejsia liecba, bohuzial, musi sa c diff vratit 2 x, aby sa k tomu pristupilo. My co sme si tym presli, vedeli by sme o tom pisat romany. Ja som skoncila so syndromom drazdiveho creva a tazkou intoleranciou na mliecne. Staci kusok mliecneho a krvave hlienove hnacky su spat (tak mi zacala i c diff). Drzim palce, je to beh na dlhe trate.