Čo dať po reakcii na Xyzal?

ema22270
23. apr 2023

Ahojte, mozem dat synovi po reakcii na liek xyzal - fenistil?
Dlhodobo uzival aerius ma vela alergii na pele, ale aj potraviny. Ale mali sme pocit, ze to uz nezabera. Dnes som mu dala 2.5ml xyzalu, doktorka mu ho predpisala. Ale este sa mu to zhorsilo, od rana mal cervene oci, ale po xyzale mal aj zihlavku miernu na licach.
Zatiaľ som sa mu neodvazila dat nic ine.
Ci sa to vlastne moze kombinovat, ked oboje je antihistaminikum.
Od zajtra nabehneme zas na Aerius - na ten nemal aspon taketo reakcie po uziti.

uhnakova
23. apr 2023

Ide o to, ci je to naozaj reakcia na Xyzal alebo na nieco ine a Xyzal to nestihol uplne stiahnut, lebo ho uzil len raz. Bohuzial pri plne rozbehnutej alergii moze trvat niekolko dni, nez lieky zaberu a clovek sa spamata zo silnej alergie. Kazdopadne dalsie antihistaminikum by som nedavala do dalsieho dna, lebo to viac uskodi nez pomoze.

renka100
23. apr 2023

@ema22270 skuste rhinalergy je to homeopatikum, nam uz tiez aerius nezabera ci zmenili zlozenie neviem veru

ema22270
autor
23. apr 2023

@renka100 este som o tom nepocula mozno vyskusam - aerius bol uplne super 2 roky bral maly, ale netusim co sa deje tento april teraz... on ho uzival vkuse aj cez zimu kvoli alergii na potraviny. A ten xyzal sa mi hned nezdal ked som citala tir vedlajsie ucinky a dala som len 2.5ml a zle hned.

ema22270
autor
23. apr 2023

@renka100 pozerala som ucinne latky a je tam aj ambrozia na ktoru ma silnu alergiu a ocianka, co tiez nemam dobru skusenost ked som kvapkala do oka. Takze asi taketo lieky nam nepomozu, ale dakujem aj tak.

renka100
23. apr 2023

@ema22270 to je prave ucel homeopatie su to len stopove mnozstva na ktore prave do tymto sposobom telo vytvara odolnost 😀prestuduj o homeopatii, lieci sa tak od 18 stor.

taktotedanie
23. apr 2023

@ema22270 ja by som pri tolkych alergiach co ma na synovi homeopatika neskusala, je to velky risk
A homeopatia je blud
Volajte dr, musi to mat v zaznamoch, ze xyzal netoleruje, usmerni vas co dalej

jane1987
24. apr 2023

@ema22270 maly mal zasa pri aeriuse neziaduce ucinky, po rozhovore s alergologickou sme presli na xyzal. A presne ako pise vyssie, homeopatika su casto na bylinnej baze, tam moze vzniknut vselijaka reakcia, toto by som neriskla.

renka100
24. apr 2023

@jane1987
@taktotedanie
Damy, prepacte ale vy skutocne netusite ako funguje homeopatia a ako sa nou lieci…

taktotedanie
24. apr 2023

@renka100 nevadi, hlavne ze vy sa v tom vyznate to staci
Pekny den prajem

jane1987
24. apr 2023

@renka100 a Vy ako vyzeraju aa reakcie po homeopatikach, ale snad si za tym stojite a preberate za to vsetku zodpovednost a hlavne co sa tyka deti. Sama som sa popalila pri synovi alergikovi a veru si odvtedy davam velky pozor.

ema22270
autor
24. apr 2023

Co sa tyka tychto homeopatie, mne by to ani nevadilo, ale v sezone mu dat to, na co je alergicky, aj ked az v auguste, by bola pre neho cista katastrofa, lebo ho strasne srvbia oci, ma ich cele cervene. A toto keby som mu dala, tak neviem neviem ci by som mu epi pero nemusela davat.
Nasa doktorka mu chcela dat sirup - z alergenov ale v zime- ale sama povedala, ze ambroziu ani dospeli nenesu dobre, nieto este deti. Tak ja len tolko k tomu. ...

jane1987
24. apr 2023

@ema22270 som rada, ze premyslate zdravym rozumom 👍👌