Čo je dobré na obnovu katastrofálne zničených vlasov?

tomi16
6. máj 2015

Poradte kočky, ktoré ste tu povolaním odborničky kaderníčky.. čo je dobre na obnovu katastrofalne zničených vlasov. Farbene, žehlene... Ake sú najlepšie podukty na ochranu vlasov pre použitím žehličky.
vďaka

sissy27
6. máj 2015

@tomi16 ak už ich máš raz zničené, tak jedine ostrihať a nechať rásť odznova, nezaťažovať ďalšou kozmetikou a chémiou... doplniť vitamíny v strave, selén, zinok, a obrniť sa trpezlivosťou...

katea
6. máj 2015

zdieľam vyššie uvedený názor a pridávam tip na kvalitný šampón: https://trendy.alza.sk/schwarzkopf-bc-oil-mirac..., majú aj kondicionér a masku. Skúste, kočky. Odporúčam!

bonaqa2013
6. máj 2015

@tomi16 nožnice.

tomi16
autor
6. máj 2015

@katea dakujem

tomi16
autor
6. máj 2015

@sissy27 dakujem, ja viem ze by bolo najlepsie strihnut, ale to si neviem predstavit seba v kratkych vlasoch, nepsolušných, neviem ako by som si ich upravovala... raz som mala kratksie ako teraz nosim a to bol pre mna stres.

tomi16
autor
6. máj 2015

@katea uz som to aj objednala 🙂

sissy27
6. máj 2015

@tomi16 nemusíš všetko naraz dať dole, skús postupne nechať zostrihávať... každý mesiac nejaké 2-3cm... a zo šampónov je úplne naj obyčajný žihľavový alebo brezový, všetky tie novinky a vychytávky bohužiaľ obsahujú aj veľa chémie a alergénov, na poškodený vlas treba ozaj opatrne... hlavne sa vzdaj farby a žehličky 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buba1993
6. máj 2015

Ja si pochvaľujem brazílsky keratín... Dal mi vlasy doporiadku a ešte aj vyrovnal a teda nemusím používať žehličku :3

miriam05
6. máj 2015

lopúchový olej, je perfektný...

ichbinich
6. máj 2015

@tomi16
Ak nechces noznice, pojde to samozrejme pomaly. Zaklad je vynechat tepelne upravy, ci uz fen alebo zehlicku. Fen iba na studeno, zehlicku raz za uhorsky rok. Postupne dat podstrihavat konce.
Zvnutra ako pisu hore: vitaminy, mineraly.
Tie tzv. ochranne vody pred zehlenim nezabrania tomu, ze ta zehlicka vlasy predsa len nici, ona ich predsa "smazi". Urcite su rozdiely medzi kvalitnymi zehlickami a nekvalitnymi. Ale princip ostava rovnaky: vlasy zohreje, a to pre poskodene vlasy nie je bohvieco.

Inak skus nasledovne:
Umvyvaj si vlasy takto: namoc, daj kondicioner do dlzky vlasov. Daj sampon na pokozku hlavy, zmy vsetko spolu. Daj kondicioner na dlzku vlasov, nechaj posobit, oplachni. Raz za cas si daj masku. Sampon patri na pokozku hlavy, kondicioner iba na vlasy samotne. Sampon netreba davat dva krat, iba ze by si prave spratavala uhlie 😉 😀 Vlasy NESUCHAT, ani pri umyvani, a uz vobec nie pri suseni. Nekopit na hlave pri umyvani. Na umytie dlzky uplne staci ten sampon, ktory sa pri splachovani do nich dostane.
Po umyti zabalit do uteraka, nesuchat. Po odsati vody vlasy nechat rozpustene volne susit na vzduchu.
Rozcesavat: Bud este mokre vlasy, na ktorych je kondicioner, vo vani, hrubym hrebenom, alebo UPLNE suche vlasy opatrne bud zase hrubym hrebenom alebo mozes skusit TangleTeezer kefu. Draha, ale super. V rakuskej Bipe maju lacnejsiu nahradu znacky Look By Bipa.
Mozes pouzit olej na vlasy, vyber je velky. Pozor, staci malicko! A nie na pokozku, iba do dlzky vlasov.
Ked musis fenovat, tak iba na studeno, pripadne si kup novy fen.
Nauc sa vlasy nosit hore, vpunute, nie stale rozpustene. Rozpustene vlasy sice vyzeraju dobre, ale stale sa suchaju o oblecenie, ramienka kabeliek, stolicky, bundy,... Nauc sa nejake drdole a nos vlasy hore.
Kup si gumicky bez kovu, maju ich uz vsade. Kup si pripadne nejake ine "hracky" do vlasov: hair stick, a pod. a nauc sa s nimi robit ucesy. Uces a vysku copu men, aby vlasy zase neboli mechanicky namahane stale na tom, istom mieste.
Na noc si sprav vrkoc a spi s vlasmi vo vrkoci. Nebudu sa tak suchat.
Aku kozmetiku, to si musis bohuzial vyskusat sama. Kazdej sadne nieco ine. Ale hladala by som nieco s olejmi, vyslovene na znicene vlasy 😉
BTW, ja mam vlasy po pas, asi 20 rokov melire, posledne 3 roky ale menej meliru a viac farby. Ze mam zafarbene vlasy a po vrchu trosku meliru. Mam par rozstiepenych koncekov, ale to je vsetko. Farbit si davam zasadne u kadernicky. Ostatne dodrzujem, ako som ti spisala hore. A kadernicky ma chvalia, ake mam kvalitne vlasy 😉
Vsetko dobre!

mia265
6. máj 2015

@katea Schwarzkopf professional je super,ja používam červenú sériu na extremne poškodené vlasy,už po mesiaci videtelné zmeny

nutrimas
7. máj 2015

Vlasy postupne nechavajte podstrihnut, plus k tomu si pravidelne robievajte zabaly na noc z kokosoveho oleja, prip. rovnako mozete pouzit aj lopuchovy olej, ktr. regeneruje, stimuluje a vyzivuje vlas. korienky. Je dobre nechat posobit na celu noc, dat do folie a zabalit do uteraka, teplom sa dostanu ziviny hlboko do vlas. struktury.
Na tento ucel sa nam osvedcil BIO panensky kok. olej: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
Aby ste posilnili vlasy aj zvnutra, je dobre zvysit prisin selenu, zinku, zeleza. Ich vysoky obsah ma napr. makovy alebo mandl. olej, ktr. sa odporuca uzivat 1KL 2xdenne, pokojne aj dlhodobo. Makovy olej posobi dokonca preventivne voci osteoporoze, nakolko ma vysoky obsah vapnika: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
@tomi16

0silvia0
7. máj 2015

@tomi16 ak chceš prírodné riešenie bez chémie, tak henna:
http://www.khadi-cz.cz/cz/e-shop/330855/c11294-...
Už rok si farbím vlasy hennou a je to oveľa lepšie ako klasické chemické farby, síce trocha prácnejšie, ale stojí to za to. Samozrejme si môžeš nájsť aj vhodný odtieň na farbenie, link, čo som uviedla je link na bezfarebnú hennu vhodnú na regeneráciu.

tomi16
autor
7. máj 2015

@sissy27 vyskusam, mylsim zeked som bola decko, mama nam kupovala zihlavovy, acelkom to bolo fajn., ale prave preto sa pytam, potom musim najst nejake setrene farby, ja by som bola siva. To som uz od 30-tky. Vlastne sa snazim pouzivat sampon paletko

ebi88
7. máj 2015

S olejmi zas opatrne, lebo dopadnete tak, ze mastne vlasy nebudete moct vymyt tyzden.vlastna skusenost..a kokosovy tiezbzacal vo vlasoch cudne zapachat, nie za kokosom ale ako olej skratka... A nie nie to vymyt 🙂 aby ste nelutovali najblizsich par dni 🙂 ja mam dibry olej loeral ktory nenechava vlasy take mastne ako domace recepty len zjemni a necha ich pekne leskle

tomi16
autor
7. máj 2015

@alenah31 uz som pocula o tom brazilskom keratine, je volne predajný ?

tomi16
autor
7. máj 2015

@ichbinich wae vyčerpavajuce.. inak brala som aj dlhoobo revalit.. ale v mojom pripade, na nic!

tomi16
autor
7. máj 2015

dakujem všetkym za rady... je dobre sa poradit , ono kazdemu zabera nieco ine, no musim naozaj nieco robit, lebo mi vypadnu do jedneho chlpa

sissy27
7. máj 2015

@tomi16 brazílsky keratín určite nie, to bude posledný klinec do rakvy tvojim vlasom...

martina1305
7. máj 2015

teraz na FB ficia bulharske sampony a vody Milva, da sa objednat na dobierku alebo v niektorych mestach maju aj svoje zastupenia na osobne odbery

tomi16
autor
22. máj 2015

nepocula som o tej znacke, akurat teraz nieco o tom citam..

tomi16
autor
22. máj 2015

@sissy27 nejaky keratin mi kadernicka v zime davala ako kuru. Ale vobec som necitila zmenu. Ci tobol brazilsky neviem

ivushka14
22. máj 2015

@tomi16 ahoj no ja som mala tiez vlasy v hroznom stave spalene od farby ( peroxidu ) plus tupirovanie kadejake zehlenia atd. ale strasne ma to mrzelo ked som to videla ze to uz navzdy taketo nechcem... bolo mi treba uplne odznova narast asi nic uz zdrave nebolo 🙂 tak som sa ostrihala asi cca po bradu a 3 roky ani farba ani zehlicka...jedine ked bola daka udalost tak som si pomohla clip-in priceskami so zivych vlasov nech sa mozem ucesat ako keby mam dlhe. a teraz aj ked to bolo neuveritelne tazke vydrzat nechytat nic nerobit len nechat vyrastat a strihat... oplatilo sa... dnes mi uz nik neveri ze som mala problem .. a mam dlhe huste krasne leskele vlasy... 😀 niekedy musim urobit foto pred a po lebo tomu rozdielu clovek ani neuveri 🙂
drzim palceky nech sa aj tebe podari ..a hlavne trpezlivost to chce ..

tomi16
autor
22. máj 2015

@ivushka14 to ti verim, nic lepsie asi nechat narast nove, ale ja mam vlasy po plecia, to by som musela asi uplne nakratko a to si neviem predstavit. Keby ze som doma a nevychadzam.... 🙂 mozes poslat aj fotecku

ivushka14
22. máj 2015

@tomi16 ja som tiez mala len take po plecia .. ved mi ani viac nenarastli co som ich mala v takom stave ..
no ale tiez som si povedala ze ostriham sa tak aby som este aspon trochu pripominala cloveka a postupne budem strihat... najhorsie je cakat na ten odrast to bolo hrozne 🙂 aj ked som si to potom stmavovala ale aj tak sa to vymyvalo... foto poslem ale asi nie az takto verejne ak chces daj email 🙂)

michala11111
26. jún 2015

@alenah31 Ahoj, viem presne aké máš vlasy, také ako ja 🙂 a viem koľko je s tým problémov, ale už som konečne našla riešenie po dlhých dlhých rokoch trápenia. Používala som žehličky, ale vyžehlenie mi vydržalo tak deň, potom som šla spať a už sa mi robili také ohyby na vlasoch, takže bolo treba znnovu prežehliť a vieš si predstaviť, čo to narobí s vlasmi, žehliť každý deň. A minule mi kaderníčka poradila hotový zázrak, upravujem si vlasy kulmou. Znie to čudne , že kučeravé hustné vlasy ešte kulmovať,ale funguje to. Postup je asi takýto:
1. umyjem vlasy, samozrejme použijem aj masku
2. vlasy nechám zatočím do uteráka a nechám volne vyschnúť
3. rozčesiem ich
4. na noc ich zagumičkujem teda urobím si cop a na ten cop dám po dlžke dalšie tenké gumičky, asi 5 záleží od dlžky. Tým docielim že ked si ich idem na druhý deň kulmovať, nemám na hlave výbuch a vlasov za 3 hlavy 😀 vlasy sú také upratanejšie a je ich menej 🙂
5. Natočím hrubou kulmou, teda kulma na veľké vlny a hotovooooooooooo, prípadne si ich ešte trošičku zalakujem a dám olej na vlasy.
Vlasy mám vlnité krásne, jemné, upravené, žiadne rozlietané, strapaté, husté kučery. Je to krásne, každý mi to chváli a nepriateľ vlasov kulmu použíjem len raz do týždna. Lebo aj po spánku sú približne rovnaké, keďže ide o účes vlnitý vzdušný, tak ak sú aj po spánku iné tie vlny, nevadí to je to, akoby to tak malo byť 🙂
a vlasy vyzerajú tak zdravšie, lebo keď mám kučery tak sú také krepové, suché a takto sa lesknúť 🙂 no som nadšená.....

malcica
29. jún 2015

@ivushka14 ahoj...prosim ta, mozem na teba sukromny mail? mam v dezolatnom stave vlasy a chcela by som sa poradit

mechurik
15. okt 2018

@sissy27 zaujimave preco dixi tak brutalne peni

mechurik
15. okt 2018

Podla mna kura kerastese ampulky u novosada mne pomohla plus uplne prestat farbit vlasy aj nech su sedive a jest vitaminy.