Čo na opar - herpes?

ddomcca
26. dec 2023

Dobry vecer, chcem sa opytat ci niekto nevie podla fotky co to je a co by pomohlo ? V lekarni dali masticku a olejcek par dni dozadu ale nezabera to, skor sa zhorsuje, stipe a velmi boli na dotyk, je to suche a popraskane. Pery su objemom napuchnute 2x.
Asi tyzden dozadu si priatelka ( nachylna na kutiky i ekzem ) umyla zuby s produktom na vlasy, ktory vyzeral ako cierna bieliaca pasta na zuby, hned oplachla aj co ale toto sa jej zacalo diat.
Viete poradit?
Dakujem

katkaseiner
26. dec 2023

za mna opar, nech si dava bkomplex kazdy den, ten jej celkom isto neuskodi a s tymto pomôže

tanyan
26. dec 2023

Neuškodilo by skočiť k obvodnému lekárovi, aby zobral ster a poslal do labáku. Mne to pripomína impetigo, ale na perách som to ešte nevidela takto rozšírené. Ak sa to však začne šíriť do ústnej dutiny a do krku, tak to už nebude žiadna sranda.

micusa2222
27. dec 2023

@ddomcca určite k obvodnému..moja neter mala niečo podobné,,,dostala lieky...

gabika0825
27. dec 2023

@ddomcca to je jasný opar, pekne rozšírený. Treba si dávať pozor aby sa nerozšíril po tvari. V lekárni si treba pýtať herpesin krem. Nanášať vatovou tycinkou do ucha, aby nedošlo ku kontaktu s rukami, lebo si to roznesie ďalej. A neoplachovat, iba natierať až kým nedopadne chrasta a ešte aj potom aspoň týždeň.

laurita285
27. dec 2023

Acyklovirove tabletky

kamatopo
27. dec 2023

B-complex aj niekoľkokrát denne. Ja dávam aj štyri krát keď to mám takéto. No a ak bude stále horší tak k doktorke. Sú lieky na imunitu..tie mi musela predpísať kožná...

dzescebuly
27. dec 2023

@ddomcca v lekárni si kúpila takú malú konopnu vodičku?ja ju vždy používam na herpes,áno stipe zo začiatku ale herpes sa mi skôr zosusi,a to mám s herpesmi bohaté skúsenosti

zuzinapipina
27. dec 2023

@ddomcca aloe vera gel, alebo priamo z rastlinky, a propolisova tinktura, ba striedacku, mavam ich cely zivot

jamimo
27. dec 2023

@ddomcca okrem bežne dostupných mastí, náplastí a bkomplexu, zinku treba kúpiť Lyzín 1000 mg.V takejto akútnej fáze 2x denne 2000 mg. (ráno, večer) Bežne tak užívam, nepredávkuje sa. Aj teraz mám a krásne sa sťahuje.
https://www.jamieson.sk/sk/lyzin-nenahraditelna...
https://www.brainmarket.sk/now-l-lysine--l-lysi...

kika2565
27. dec 2023

@ddomcca Mne raz v lekárni poradili nech si dávam make-up.. a fakt pomohlo

13riska13
27. dec 2023

Davam si na vatu bud alpu a prilozim ano stipe ale vysusi a nasledne natieram s vatovou tycinkou vajickom z oriflame a vacsinou ani nenarastie a krasne zmizne a samozrejme b vitamin

loliki
27. dec 2023

Myslím, že Pyridoxín treba hlavne zo skupiny B vitamínov. Prečítaj si príbal. leták.