Herpes v 34. týždni

123lina
18. nov 2022

Zdravím, od včera ma páli/ stipe jeden kútik úst , mám okolie kútika aj červené.. neviem či sa tvorí herpes alebo len kútik úst ale bola som v lekárni kde mi dala mastičku na prírodnej báze. Čítala som ,že to nie je škodlivé pre dieťa ak som už prekonala herpes. Lenže problém je ,že ja neviem či som v živote prekonala,mala som kútiky popraskané ale neviem či to bol Niekedy herpes. U nás v rodine bol bežný tak je možné,že mám voči tomu protilátky? Vírusové ochorenia ako ovčie kiahne, osýpky som prekonala.V lekárni povedala ak sa nezhorší alebo nebudem mať teploty tak je to v poriadku. Mal niekto s tým skúsenosť? Rada by som išla k doktorke ale bohužiaľ dá sa len v utorok keďže len vtedy ordinuje. Som v 33tt+2

7lenka11
18. nov 2022

Ja som mala v 14tt herpes ako svet. Totalne mi opuchla pera, vyzerala som, ako keby som mala napichane pery 🙈 V minulosti som mala herpes asi 2x, ale aj tak to bolo extremne neprijemne. Gynekolog povedal, ze som si to pokojne mohla preliecit liekmi, antivirotikami. Vraj su v tehu bezpecne. Ja som to liecila len za pomoci naplasti Compeed. Vysetrenia aj morfo ultrazvuk boli neskor v poriadku, tak verim, ze babo bude naozaj ok. Ak si si nie niecim ista, radsej cinkni lekarovi. Ale podla toho, co pises, to vidim skor na kutik...

123lina
autor
18. nov 2022

@7lenka11 tak momentálne sa mi žiadne pľuzgieriky neurobili,len ma páli kútik druhý deň tak asi keby sa jednalo o herpes tak by sa mi niečo nám vykľulo 😄 alebo ... Som objednaná v utorok ku moje gynde tak uvidím čo povie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre