Čo na upchatý nos počas tehotenstva?

gloria31
11. júl 2019

Uz tri dni som poriadne nespala. Mam nonstop zápchaty nos. Už len pomyslenie že mám ísť spať ma zabíja. Stále chrcim a kašlem. Boli ma cely človek už nevládzem, najhoršie je ze jedine co môžem sú lieky pre tehulky. Do nosa stop nádcha Dr. Weiss, stodal na kašeľ. Vobec sa mi nezdá ze mi to zaberá. Už neviem čo mám robiť.

ecoli
11. júl 2019

@gloria31 skúsiť sa naparovať... Eukalyptovy olej do vody... To uvoľní dutiny... Pripadne si zapáliť pri posteli aromalampu s aukalyptovym olejom... Vraj pomáha mat pri posteli prekrojenu cibuľu..

gloria31
autor
11. júl 2019

@ecoli tu cibuľu idem hneď dat k posteli ostatné nemám k dispozícii. Môžem naparovat, voda horúca a do toho alpa?

ecoli
11. júl 2019

@gloria31 mozno aj alpa pomoze... Alebo mozno pomôže naparovat sa nad slanou vodou... Ked moja malá mala laringitidu, dr mi kazala mat nonstop na sporaku vodu so solou nech sa sol odparuje do bytu...

laura_222
11. júl 2019

naparuj sa so slanou vodou mne to vzdy zabera

seahorse27
11. júl 2019

Ja som v oboch tehotenstvach pouzivala novorodenecky Nasivin. Je to v pohode, odsuhlasil mi to moj gynekolog a nezavisle aj gynekolog na internetovej poradni - ten mi dokonca odporucal aj dospelacke kvapky. Naco sa takto trapit? Ved z tych kvapiek sa cez sliznicu nosa vstrebe do krvneho obehu minimum latok a stale je to lepsie, ako mat nedostatok kyslika...

ukulela
11. júl 2019

@gloria31 detsky nasivin si daj ... ak by si mala teplotu, tak aj paralen si buchni normalne. na hrdlo toho mozes viac - podla druhu kasla. na odhlienenie skus aj kalciovy sirup. inac aj zvlhcit vzduch v izbe na noc by ti mozno pomohlo ...

liv1
11. júl 2019

Kup si inhalator, my mame Omron s nadstavcom aj pre deti - fakt vyuzijes. Neuveritelna vec. A potom inhaluj Vincentku 👍

nika3136
11. júl 2019

Bacha na naparovanie, keby si mala zápal dutín, mohlo by ti to poškodiť.
Môžeš skúsiť aj Euphorbium sprej

gabika0825
11. júl 2019

Na kašel jednoznačne cibuľový sirup!! Ja sa tak liečim bežne, atb odmietam... vždy, aj keď som mala zapal priedušiek, bola som do 5-6 dni fit... mám to overené. Sirup spravíš tak že nakrájaš pekne najemno cibuľu, pridáš med a cesnak- (ten dávam tiež, ale nemusíš), neháš to pokryté, aby vyšla štava z cibule... a potom si dávaš na lyžičku a počas dňa to treba brať aspoň 5x si dať lyžičku... vždy mi to pomohlo 😊

maminuska
11. júl 2019

@gloria31 normálne si daj nasivun pre dospelých alebo olynt ja sim ho užívala pri 4 tehotenstvách , odporučenie primára infekčného.

ariannazara
12. júl 2019

@gloria31 aliamare si kúp toto je super ja som to používala počas tehu za 2 dní bola nádcha preč

ladyblcha
12. júl 2019

Detsky olynth na noc.

zeytin
12. júl 2019

Sj mne doktor povedal, ze detsky nasivin akebo olynth, nema vyznam, aby si sa takto trapila.

terezka1947
12. júl 2019

@gloria31 normalne si na noc davaj nejaky detsky sprej do nosa. Mne lekar na orl rovno povedal,ze viac babatkam ublizi umele predlzovanie samoliecenia,ako zopar dni zobrat nejake liecivo.

arcticcode
12. júl 2019

Naparovat sa mozes nad harmancekovym cajom. Na kasel caj z podbelu, z kvetov, ale musi byt taky horuci ako len vydrzis.

slniecko2019
12. júl 2019

@gloria31 ja mam tehotensku nadchu od začiatku tehu. Tiež mi to už lezie na nervy a presne ako píšeš, najviac v noci.. mne to išlo až do uší. Mala som ich úplne zalahnute, nič som nepočula. Išla som k ORL a doktorka mi odporučila sprej do nosa Sinulan Forte. Môžu ho aj tehotné. Je to jediné, čo mi ako tak uľavilo. Trošku stipe, ale dá sa to vydržať. Odskúšaj..

slniecko2019
12. júl 2019

@gloria31 a tiež som sa naparovala... a nič z toho... zbytočne som trpela v horúčavách nad horúcim hrncom.. blbost

sense
12. júl 2019

Naparovat sa mozes aj slanou vodou,perfektne precisti dutiny a sol ma doma 99,98%ludi

smejko25
12. júl 2019

A ja by som sa chcela opytať hoc niesom chora ale posledne dni ma dost trapy upchaty nos 🙂 neviem ako to presne opisat ale raz mam akoby suche sople co nemozem vyfukat a potom mam klasika na vyfukanie 😁

similaposova
12. júl 2019

Ja keď som bola takto chorá v tehotenstve odporučili mi Sinupret sirup...sú to čisté bylinky s nejakým malým percentom alkoholu...používam ich aj teraz keď nie som tehotná a vždy pomohol

andreagartnerova
12. júl 2019

Skus inhalator a vincentku inhalovat

akecheta
12. júl 2019

@gloria31 Do vriacej vody daj 1PL soli a 1-2PL alpy, dobre rozmiešaj a vdychuj hlboko cez ústa aj cez nos, opakuj aj 5x denne.

gloria31
autor
12. júl 2019

Ja som asi chorá. Sestra priniesla nádchu a krsniatko suchý dráždivý kasel

juliet86
12. júl 2019

cely den maj na hlave velku bavlnenu satku co ti zakryva celo aj krk. do bavlneneho vrecuska/ponozky daj ryzu/sosovicu daj to do mikrovlnky a teple si to prikoz na nos a celo akoby celu cast tvarovej lebky a nechaj tam par minut. spavaj na vyvysenom vankusi. to prejde drz sa. ak by si citila ze sa to nezlepsuje radsej si daj lieky akoby to malo prejst do horsieho a zemiaky surove si nakrajaj do ponoziek

gloria31
autor
12. júl 2019

To o tých zemiakoch na nohy viem na horúčku to funguje to mam overené

gloria31
autor
12. júl 2019

@seahorse27 nasivin pomôže od upchateho nosa

petkaaa
12. júl 2019

@gloria31 prepláchni si nos https://www.pilulka.sk/rhino-horn-konvicka-na-v...
prevar si vodu, daj do nej soľ a viackrát za deň si to prelej oboma nosnými dierkami, aby to druhou vytieklo, pomôže ti to na 100%

siska25
12. júl 2019

@gloria31 ano nasivin, olynth pomoze od upchateho nosa. Cele dve tehotenstva som mala upchaty nos. Normalne mi gynekologicka povedala, ze si nasivin mozem na noc davat. V tvojom pripade (ked si chora), tak ja by som si ho dala, ved to budes brat max tyzden 2-3 x denne. Ja by som sa s upchatym nosom zblaznila.

bogierka
12. júl 2019

podla vsetkeho to bude poriadna choroba. domacim receptom by som asi neverila,je to len strata casu. treba najst sprej, ktory ti pomoze

zuzi0911
12. júl 2019

Vyskúšaj a uvidíš čo baby rádia.morsku vodu môžeš určite, do horúcej vody si nasyo soľ (kybla, lavora a moc nohy) toto mojej mame pomáha a na noc si daj paralen. Ak to neprejde a bude horšie tak Dr a ATB.