Čo pomôže na prechladnutie? Ochorela som od syna.

lenicka1121
25. sep 2019

Dobre rano, prosím co pomôže na prechladnutie? Ochorela som od syna, ktorý sa lieči od minuleho piatku na zapal priedušiek, teraz užíva druhé balenie antibiotik. Nejako som od neho ochorela aj ja, dúfam,ze to bude len prechladnutie, boli ma priserne hlava, mám nádchu, začína mi slziť z oka, trochu aj bolesť hrdla. V pondelok som si kúpila kapsule Theraflu no akosi nepomohlo, už mám iba na dnes. Okrem toho Vitamin C. Navyše sa pridružila bolesť brucha, zrejme to ma súvis z chorobou lebo predtym ma nič nebolelo. Ku doktorke ist nemôžem nakoľko sa o syna starám sama, nemám syna pri kom nechata navyše je sam chory. Čo by mi pomohlo?

rainbow82
25. sep 2019

Možno budes aj ty potrebovať antibiotiká bohužiaľ,keď Ti nepomohlo theraflu

janinah
25. sep 2019

Paralen pravidelne,kvapky do nosa a čo najviac byť v posteli,bolesť brucha môže mať súvis,ale aj nemusí,ak b yneprestávala,tak k dr.....a dietu šetriacu,žiadne rezne.

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@rainbow82 možno ale nemôžem ísť ku lekarke. Starám o syna sama a ten je tiež chory. Čo sa týka antibiotik tak trochu sa ich bojím lebo posledne mi spôsobili silné bolesti, kŕče a bakterialnu infekciu tam dole, vtedy som užívala 3 balenia silných ATB. Rada by som sa tomu vyhla tentoraz. Nevieš mi niečo poradiť? Keby môžem ku lekarovi idem no to je aktuálne nemozne, syn ma byt doma do piatku no aj on stále kašle, ma antibiotika Zinnat. Keby isiel v pondelok do školy tak ano no kedy sa ja dostanem k lekárke? Tam treba byt už pred 6tou rano ked sa chcem zapísať a čaká sa cely den. Na 11:45 budem musieť byť v skole , teda pokiaľ syn v pondelok nastupi

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@janinah Pamycon kvapky si dávam čo mame doma. Paralen nemám, len Ibalgin. A ležať v posteli? Tak to nehrozí, starám sa sama o postihnutého syna, na ktorého treba stále dozerať, davat pozor. To aj keď som chorá, mala by som ležať nemozem

janinah
25. sep 2019

Pamycon netreba,kým nemáš žlté či zelené sople.Ibalgin daj,ale aj Paralen treba mať doma.Ked syn spí,tak si ľahni aj ty ,aspon na chvíľu.Ked ho strážiš 24hodín denne,tak sa ani nečudujem,že naberieš bacila,si preťažená,to nemá dáku opatrovateľku niekedy aspon? Musíš mať záložnú osobu k nemu,čo ak ťa chytí slepák a budeš musieť ísť k dr....no,ale ty vieš,len treba myslieť aj dopredu aj na seba.Skoré uzdravenie želám.

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@janinah syn vstava rano o 6 tej, celý deň je hore takže lahnut si môžem skutočne až vecer. Synova opatrovateľka som ja. Ja sa tiež nečudujem, že som chytila niečo ked je aj syn chory a ja som s nim stale ale ako sa dá tomu zabrániť? Bývame síce u rodičov no moji rodičia obaja pracujú, nemôže ostať nikto z nich doma kvôli tomu. Mama pracuje na 3 zmeny a otec ide do práce rano a vracia sa podvecer, obaja pracujú mimo mesto. Syn ma toľko zdravotných problémov, ze chodievam s nim nakoľko ma toho skutocne veľa. Keď ochoriem ja tak je to takto. Keby môžem idem rano k lekárke no tam sa chodia pred 6tou zapisovat a viacery cakaju aj doobeda v cakarni. Keby mozem idem k lekarke uz vcera no o syna sa postara kto? Nema ho kto strazit. Zo sebou ho zobrat nemozem.

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@janinah buden volat mojej dr.ci by ma nenapísala, na dnes to už zrejme nepojde no pokúsim sa dovolať, hadam i zdvihnú telefón. Asi blba otazka no syna nemám brať zo sebou zo sebou či? Skutočne syna nemám pri kom nechat a k doktorke by som mala ísť no ked syn stále nepekne kašle, ATB ma uzivat do nedele. Zrejme by bolo nezodpovedne brať chore dieta sebou, no nemám syna pri kom nechat. Horsie bude keby ma doktorka pošle na krcne ako minule, tam ma objednala na 11:30 Aj keď som povedala, ze v tom čase nemôžem lebo chodím po syna do skoly. Je to dosť obmedzený čas

eliska13
25. sep 2019

@lenicka1121 Určite syna nedávaj do školy v pondelok, keď v nedeľu doberie ATB a ešte teraz kašle veď po ATB musí trocha nabrať sily
Nemôžeš ísť na pohotovosť?daj si zinok, c vitamín a asi budeš potrebovať ATB, keď aj syn má
Toho by som sa nebala veď predtým si brala 3 ATB preto si asi dostala mykozu
Aj synovi dávaj probiotiká pozor na odstup po ATB

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@eliska13 probiotika ma syn odstup 2 hodiny po ATB. A áno ja som mala intímne problémy po tých 3 ATB, to bol Cefzil a dve balenia Amoksiklav 2x1000 mg. Po nich mi gynekolog robil 3 x ster, vždy vysledok: bakterialna vaginoza spôsobená užívaním antibiotik, údajne kvasinky nie. No na pohotovostu ambulanciu vecer jedine lebo inak sa asi ku dr svojej nedostanem, syna ku nej brať nechcem, navyše ked je chory, bolo by to nezodpovedne

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@eliska13 co sa tyka synovho nástupu do školy po chorobe pediatricka dala minulý piatok hned do ziackej do 27.09., vraj tyzden stačí. V nedeľu douziva Zinnat a v pondelok by mal ísť do skoly. A bude dobre ked budeme doma chory obaja? Navyše neviem čo mi povie pediatricka ked za ňou dojdem takáto chorá, možno je to len prechladnutie no aj tak. Davam si vitamín C kde je 700 mg C+echinacea + zinok. Keď som bola posledné chorá bolo mi doslova hnusne, mala som probiotika Gynimum no aj tak som virózu tam dole dostala

ave17
25. sep 2019

Lekárka by k tebe nemohla prísť? U nás chodí k imobilným pacientom, alebo k takýmto prípadom, kedy naozaj nemáš ako, skus sa spýtať, je to za nejakých 10 eur, ale keď to inak nejde :( alebo naozaj tu večernú pohotovosť, máš to ťažké :( otec sa o syna nestará?

mogaa
25. sep 2019

@lenicka1121 mám niečo podobné od štvrtka - samý sopel, bolesť hlavy a slabosť - pomaličky sa pridružovala bolesť hrdla a kašel.....ja som vsadila na Paralengrip (lepší je ale Coldrex tie sáčky na chrípku), denne si dávam 4-5sáčkov a striedam so zázvorovým a cibulovým čajom.....no a chleba s masťou a cibulou alebo cesnakom a samozrejme ovocie ....ja si dávam aj C-čko......ale najviac pomáha spánok. Obedy teraz objednávam, nebudem v takomto stave variť.....

mogaa
25. sep 2019

@lenicka1121 inak skús zavolať doktorke že si ochorela od syna či ti nemôže do lekárne poslať recept na ATB keďže ti to neprechádza.....vysvetli jej situáciu ak má syn ATB a tebe to tiež neprechádza tak by ti mohla rovno poslať recept do lekárne

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@mogaa to by bez vysetrenia islo? Posledne ked som takto ochorela, tiež od syna tak mi moja dr.nedala nič, poslala ma orl až tam som dostala lieky. Alebo ked nie tak už len pohotovosť vecer. Dr.dviha telefón len medzi 11:00-11:45 tak musim pockat

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@ave17 takúto službu žiaľ poskytuje iba starším ľuďom, ktorý sú nevládny, minule som sa pýtala na to, ze na pohotovosť mám ísť ked nemôžem cez deň ku nej. Otec syna? Ten isiel do Nemecka, nemá žiadny záujem, ani vyzivne neplatí. Večer budem môcť to budú rodicia doma tak ked syn zaspi až potom

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@mogaa ďakujem. Ten Paralengrip kolko stoji? Z Coldrexu ma vždy napinalo, asi z nejakej látky co obsahuje. No ked mi Theraflu nezabral tak neviem ...skúsiť môžem. Čko si dávam každý deň

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@mogaa keby doktorka brala tak telefón ...teda zdravotna sestra. Ak sa nedovolam vecer jedine smer pohotovost. Inak akurat pocuvam v rádiu, ze je o 24 % viac chorých na respiracne ochorenia a ochorenia podobne chrípke, no pekne

mogaa
25. sep 2019

@lenicka1121 stojí cca 8eur, C-čko si dávaj aj 2-3x denne ked si chorá, ostatné vylúčiš....ten Paralengrip je tiež hnusný chuťovo, ja mám zázvor-pomaranč....pri týchto nápojoch si treba dávať pozor aby si ich nezalievala vriacu vodou ale takou akú si už schopná vypiť, potom najlepšie vypiť a lahnúť si....fakt súcitím s tebou - ja chorá nebývam ale teraz tie prvé 2-3dni(skôr noci lebo som skoro ani nespala čo som nemohla pre plný nos dýchať)boli strašné😅a to teda pri chorobe a prechladnutí neumieravam😅čo najviac vetrať a chleba s cibulou, cesnakom....ja som vypila kvantá cibulového čaju- do toho som dala okren cibule vždy aj jablko a zázvor😉chvalabohu už som relatívne fit - ešte trochu kašlem ale už mi nie je tak zle a nemám vkuse plný nos😉😉

mogaa
25. sep 2019

@lenicka1121 či ti MUDr.napíše ATB to záleží od nej ako nemala by ale keď si chorá neprechádza ti to - skôr sa to zhoršuje tak môže....naozaj synovi pusť rozprávky nech leží a lahni si aj ty - samozrejme paplón a snaž sa pospať si......ak musíš variť tak len rychlovky alebo navar na 2-3dni a žiadne upratovanie lebo si doma......max.riady......čo najviac zázvor,cibula,cesnak - to sú prírodné ATB (aj na bakterie aj vírusy)a čaj,čaj,čaj , inak ten nápoj(Coldrex.Teraflu alebo Parlengrip) si daj aj pred spaním

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@mogaa plny noc je otrava, aj cítim, že sa mi asi upchava jedna nosná dierka, spat sa mi nedalo, Ak by na chrbáte . Po užití lieku je problém lahnut si lebo syna treba strazit, ten potrebuje nonstop dozor , starostlivosť. U mňa kľúdovy režim ťažko splniť

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@mogaa zatiaľ sa mi tam nedarí dovolať. už cítim ako sa mi upchava jedna nosna dierka. Syn a rozprávky? Keď jeho nič nebaví, ak si aj pustí beha od toho, robí čokoľvek ine ale nesedí. Aj aj pozerá tak pri tom stoji. Ma diagnostikovane ADHD, postihnutie takže je iný ako druhé deti. On neleží ked je chory, vôbec, iba vecer ked ma ist spat

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@mogaa plny nos...

stanulienkat
25. sep 2019

@mogaa Prečo by lekárka mala predpisovať antibiotiká bez akéhokoľvek vyšetrenia ??, ľudia si na každý prd dávajú antibiotiká a potom vznikajú zbytočné rezistencie ,90 percent takýchto ochorení je vírusových ,čiže antibiotiká na ne nezaberajú. Treba sa vyliečiť len podľa príznakov ležať a odpočívať.

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@stanulienkat praveze ja antibiotika nechcem. Posledne mi spôsobili ďalšie zdravotné problémy, najprv zapal močových ciest a na to bakterialna infekcia tam dole. Antibiotika iba ak to bude nutné. Ako som tu písala ležať a odpočívať je u mňa ťažko splnitelne pri mojom šidle

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@mogaa syn "pozera" ani nie 20 minút rozprávky a vypina telku , ze ho to nebaví. Skôr ho baví take ako Teória veľkého tresku. Keď si pustí DVD na notebooku nonstop od toho odbieha, ani nepozerá, pri nicom moc nevydrží co je niekedy problem.

lyci
25. sep 2019

@lenicka1121 aky je rozdiel ci pojdes k lekarovi iba ty chora alebo obaja chori aj so synom? ved aj tak nelezi doma. mama robi 3 zmeny, urcite ma niektory den volno cez den. bolava hlava, nadcha a mierna bolest hrdla a ze sa ti zacina upchavat jedna nosna dierka znie ako obycajna viroza a lekar ti na to nema ake lieky predpisat. ak k lekarovi pojdes, dufam, ze ti najskor spravi CRP testy a v ziadnom pripade nepredpise antibiotika na zaklade telefonickeho rozhovoru. takato choroba je dovod na pohotovost len cez vikend, ked vseobecni lekari nerobia a clovek nemoze cakat na antibiotika do ppndelku

annamivo
25. sep 2019

Určite Paralen, nám zaberá aj imunoglukan Forte 5 tabliet, a veľa piť, teplo a u sa telo vypotilo. A ešte je super keď si vymocis nohy vo vode s horčiçnym semienkom namletým.

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@lyci Myslím, že je to len prechladnutie no minule som tiež nemohla ist hned k lekárke, potom hrozila mne hospitalizacia v nemocnici. Minule ked som syna zobrala zo sebou ku mojej doktorke lekárka vysla na chodbu a začala pi mne zjapat, ze chore dieta nepatrí do čakárne ku chorým dospelým

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@lyci posledne to prešlo až to akútneho zapalu hrtana. Minule som sa po 2 týždňoch dostala ku doktorke co sa mi kvôli synovi nedalo. Vtedy som mala tiež kúpený Theraflu , paralen, kvapky do nosa a zhoršilo sa to

lenicka1121
autor
25. sep 2019

@lyci minule mi crp nikto nerobil, dostala som antibiotika no moja dr ma ani poriadne nevysetrila, keďže ma vtedy bolelo hrdlo poslala ma hned na pri. Tam mi dali ATB