Čo znamená bolesť jazvy po císaráku rok po pôrode?

lucilka
23. mar 2008

Ahojte, rodila som cisarákom, všetko bolo v poriadku. Počas hojenia jazvy ma ľavá polovica jazvy bolela viac a dlhšie. Teraz som už rok po a pri zakašľaní si musím chytiť podbruško, lebo ma to bolí. Inak pri bežnej činnosti nemám problém. Bojím sa ďalšieho pôrodu, teda prasknutia maternice. Ja neviem, čo tá bolesť znamená. Ku gynekologičke, keď nemám akútny problém, sa nedostanem. Predsa, bez auta, malé dieťa,manžel je pracovne stále odcestovaný ☹
Nemáte niektorá skúsenosť alebo vedomosť, či by som mohla mať problém rodiť prirodzene alebo rovno ísť opäť na cisarák?
Vopred ďakujem za všetky reakcie.

lante
25. okt 2009

JA som 4,5 mesiaca po druhom cisaráku a o jazve už len viem, že ju tam mám..žiadna bolesť ani tej vnútornej jazvy

mia81
25. okt 2009

lante to fakt .Ja som po tretom cisarskom 13 a pol mesiaca a citim ju doteraz{bolest ,svrbenie }.

lante
25. okt 2009

Ja som mala obidva razy super doktora......a brala som ped aj po homeopatiká........doki sa dokonca divil ako rýchlo a dobre sa mi hojila povrchová jazva........

molnarovak
25. okt 2009

petka, ja mám dva cisárske a keď som čakala druhé dieťa (8 rokov po prvom), tak sa doktor čudoval, že ma jazva vôbec nebolí. Vraj to v tehotenstve zvykne bolieť. Aby si bola kľudná, tak popros svojho gynekológa, nech ťa pozrie na ultrazvuku, či tam nemáš nejaký problém.

atrami
25. okt 2009

Som presne rok po cisárskom a jazva ma vobec nebolí a nebolela ani pri jednom z troch. Takže problém je asi niekde inde.

pettka44
26. okt 2009

Dakujem baby za rady a skusenosti, zajtra idem do poradne tak mu poviem, mal by o tom vediet, ze to boli, vie aj to, ze som mala problemy s prvou jazvou...uvidime dam vam vediet pekny den 🙂

leli5
25. nov 2010

Ahojte mamičky..som vyše roka po cisárskom..jazva ma velmi často svrbievala a stále svrbí.. Teraz asi taký týžden cítim takú bolesť ako keby ma pred týždnom zašívali..neviem prečo..ale bolí to aj pri kýchnutí..

kalerabka33
25. nov 2010

@leli5 ja som presne rok po sekcii a tiež ma asi pred 4 mesiacmi začala neprijemne boliet jazva, nemám teraz na mysli to vonkajšie šitie, ale na pravej strane vo vnutri brucha... dost to páli, proste bolí, neviem ten pocit opisat, tiež vtedy nemožem ani kaslat a citim sa ako tretí den po porode 😝 potom to z ničoho nič po troch dnoch prejde a o mesiac sa to vrati... väčšinou pri menzes... možno to maju na svedomí zrasty vo vnutri maternice, no neviem... 😒 😒

leli5
26. nov 2010

kalerabka33 presne ako píšeš..ani mna nebolí vonkajšie šitie ale vo vnútri a mna naopak na lavej strane..a mám pocit, že to mám aj trošku opuchnuté alebo čo..bolí to na dotyk a pri kýchaní, kašlaní.. Ale asi zbytočne o tom polemizujeme..mali by sme zájsť za doktorom a ten snád bude vedieť, čo sa deje..hm.. 🙂

kalerabka33
27. nov 2010

@leli5 no možno to aj mam opuchnute, len to cez tu slaninu nie je vidiet 😀 😀 😀 ja som už bola u mojho obvodaka, ale ten ma poslal chirurgovi !! neviem sice načo, ale oni su odbornici, no bola plna cakaren, tak sa mi tam nechcelo stravit mládí 🙂 ale toto je asi skor pripad pre gynekologa, nie?

leli5
27. nov 2010

kalerabka33 ... wow tak to by som bola zvedavá čo by ti na chirurgii povedali... ale tiež si myslím, že je to skôr pre gynekologa..a s tým čakánim v čakárni ani nemusíš hovoriť..ale ked sa odhodlám tak si tam pojdem posedieť..nech viem, prečo je tá jazva zrazu taká bolestivá..možno zmena počasia..neviem..

kalerabka33
28. nov 2010

@leli asi najskor to počasie, len sranda je, že VŽDY je zmena počasia, lebo nikdy nie je také ako včera 🙂)) mna to teraz nebolí absolutne, ale čoskoro sa blíži menzes, tak sa teším... jedna známa je 29rokov po cisarskom a stále o tej jazve vie... no super 🙂) daj potom vediet, ked sa odhodláš, čo ti povedal gynekolog...

jabadaba
28. nov 2010

@kalerabka33 to su zrasty na tkanive. Vedia byt riadne neprijemne a bojim sa ich tiez. Caka ma cisarsky, rana bude vacsia a hlbsia. Po laparoskopii pred dvoma rokmi mam napr. stale problem s bolestou a nikto nic nezistil. Sla som od dveri k dveram, cez gynekologicku cez interne az po chirurgiu. Nic nezistili. No tak sa s tym ucim zit. 😝 Uz ma napadlo aj to ci mi nieco v bruchu nezabudli, no snad nie...Ked som mozne odstranenie zrastov konzultovala s chirurgom tak mi vysvetlil, ze sice existujuce zrasty mozu laparoskopicky rozrusit ale, ze nie je zaruka ze nevzniknu nove a v inych miestach. Takze asi nam nezostava nic ine len si na to zvyknut alebo pri silnych bolestiach laparo a dufat, ze uz to nepride.

kalerabka33
29. nov 2010

@jabadaba presne aj mám taký pocit pri záchvatoch bolesti, že kurnik, cítim sa jak keby mi tam nechal rúčku zo skalpela... preeeesne to je ono, že tam mám niečo, čo tam nepatrí.. 🙂)) sice nie je to až taká velka bolest, lebo nie je ostrá, je len taká otupená, iba to tlačí, štípe... bolest hlavy je pre mna horšia aj tá nejmenšia... a ked to bolí, nesmiem nosit nič velmi stiahnute na pase, napr. stahovacie nohavičky ked mam 3 hodiny, bolest zaručená.. 😝 😝

leli5
29. nov 2010

😉 no baby, presne to som si myslela aj ja,že mi tam niečo zabudli..ale snád nie..Začal sa nový týžden a čuduj sa svete..môžem kýchať, jazva nebolí..hm.. asi to bude naozaj zmena počasia alebo čo..neviem.. Ale aj tak pri najbližšej kontrole u gynekologa sa ho spýtam, čo to má znamenať.. 😉

tinad
24. jan 2011

Je tu nejaka maminka, ktora mala po cisarskom zrasty na maternici???

noellia
27. júl 2011

Ahojte, ja som tiez mala prvy porod cisarskym, teraz cakam druhe mimi, ubehlo od toho asi 1 rok a 4 mesiace , lenze moj problem je ze ma boli jazva pri prvom porode, niekedy mam taky pocit ako keby ma nieco tlacilo dole, , podla lekarky je vsetko ok, ale bojim sa , mala ste take problemy a ako ste rodili potom ak vam uz teraz takto boli ako to bude dalej.. dakujem 😒