Čo môže spôsobovať nepríjemnú bolesť jazvy po sekcii?

Zodpovedané
21. júl 2021

Dobrý deň,

som 9 mesiacov po pôrode, rodila som akútnou sekciou, bola som v celkovej anestéze.

Pred pár dňami má začala jazva z vnútra dosť agresívne štípať a páliť. Jeden deň som sa nemohla poriadne vystrieť. U gynekológa prebehlo všetko v poriadku. Cca pred mesiacom som bola v nemocnici, pretože bábätko mi zatiahlo jazvu a všetko bolo v poriadku.

Čo by mohlo spôsobovať takúto nepríjemnú bolesť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na to aby sa jazva po sekcii úplne zhojila, je treba niekedy aj obdobie jedného roka.
Pokiaľ bolo u gynekológa všetko v poriadku, skúste sa teraz šetriť. Mohli ste sa napríklad natiahnuť, či neprimerane zaťažovať brucho.

Pokiaľ ťažkosti neustúpia, možno by bolo vhodné zrealizovať ultrazvukové vyšetrenie brucha so zameraním na podbrušie a oblasť jazvy. A následne dľa výsledku postupovať ďalej.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník