Coca cola a nespavosť

7. jan 2022

Ahojte, myslíte,že nadmerné pitie coca cola bez cukru môže spôsobovať nespavosť a nervozitu?

dskjhfdlkdjhl
7. jan 2022

Nespavost ano a nervozita bude z nespavosti.

elizabet173
7. jan 2022

samozrejme, že môže, coca cola je humus

autor
7. jan 2022

Aj keď je s umelými sladidlami a nie s cukrom?

h2
7. jan 2022

Nespavosť určite. Cola má dosť veľa kofeínu, myslím, že som niekde čítala, že tá bez cukru ešte viac, než obyčajná. (Možno nie, nespomínam si už presne.)
Ja pijem Colu bez cukru, ako liek na migrénu, lebo keď si dám tabletku a zapijem ju vodou, je mi z nej zle. Cola mi na toto pomáha.

h2
7. jan 2022

Áno, je to kvôli kofeínu, nie kvôli cukru.

dskjhfdlkdjhl
7. jan 2022

Pozri si zlozenie a najdes tam kofein.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. jan 2022

Ja som tam čítala,že tá Zero obsahuje len kofeínovu arómu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1mina
7. jan 2022

Tak ci tak pit coca colu pravidelne neni zrovna zdrave naozaj...ale rovnako ako aj ostatne sladene napoje..ja som kedysi bola naucema tiez pit len taketo.veci z domu teraz si dam poharil toho na sviatky navsteve a mam dost 🤢

autor
7. jan 2022

Ja som ju tiež pila len zriedka,ale teraz cez Vianoce jej pijem viac ako je zdravé. A nemôžem spať,preto hľadám,či to nemám z tej coly

dadis
7. jan 2022

Cocoa-cola - obsahuje kofein aj cukoe, Coca-cola Light - obsahuje kofein a neobsahuje cukor (len sladidla), Coca-cola Zero - neobsahuje ani kofein, ani cukor (len sladidla)...no ja by som to nepila i tak..blee

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulik2008
7. jan 2022

Na mňa tak funguje Kofola 😀😀😀 neviem zaspať potom

habibim
7. jan 2022

Coca colu som pila v nočných smenach, aby som vydržala celú noc byť hore a nezaspať.. Aj dnes ju používam, keď po celom dni, pri troch deťoch, chcem byť čiperna večer keď príde muž domov😄

autor
7. jan 2022

Ja som už z toho jeleň. Čítala som,že je Coca-Cola Zero a potom ešte Coca-Cola Zero bez kofeínu. To sú dva druhy,či čo?

dadis
7. jan 2022

Ano, mas pravdu...je verzia zero bez kofeinu..light uz ani nie je na trhu pozeram ..tak potom to vyzera, zero kofein ma...mala som stare informacie 🙂

autor
7. jan 2022

No a potom sa čudujem,že nemôžem spať a už mám z toho stres

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
27dianka
7. jan 2022

Jasné, že môže. Ja takéto nápoje pred spánkom nemôžem, lebo potom sa mi fakt ťažko zaspáva a neviem si predstaviť, že by som mala takto vypiť napríklad celú fľašku

lindous
7. jan 2022

Jeleň z toho byť nemusíš, proste si prečítaj zloženie priamo na tej fľaši, ktorú máš, že čo obsahuje a nie "niekde niečo"... môže to byť ňou, ale aj nemusí, mne sa teraz tiež narušil dosť spánkový režim - práve kvôli stresu zo školy + som proste vypadla z režimu... Takže to môže byť aj naopak, že máš problém so spánkom, lebo si z niečoho nervózna... Niekedy si ani nemusíš uvedomovať z čoho... No ale či to je spôsobené colou zistíš úplne jednoducho, stačí ju prestať piť 😅

lucka_lucia
7. jan 2022

Ani kofola ani coca cola neobsahuje kofeín, iba arómu. To je ako rumova aróma, tiež v tom nie je rum. Takže určite to neni kofeín. Nechápem prečo si celé tie roky ľudia stále myslia ze obsahuje kofein

lindous
7. jan 2022

@lucka_lucia priamo z oficiálnych stránok firmy Coca-Cola, nie je ho tam veľa, ale je...viem, že v zložení je napísané niečo ako "prírodné arómy vrátane kofeínu".. To neznamená, že je tam kofeínova aróma, ale kofeín tam je ako prírodná aróma..

h2
7. jan 2022

@lucka_lucia Ľudia si celé roky myslia, že Cola obsahuje kofeín, lebo ho obsahuje.

lucka_lucia
7. jan 2022

@lindous je tam napísané caffeine free, čiže bez kofeinu

lucka_lucia
7. jan 2022

@h2 neobsahuje, akurat sa musim opraviť ze som to ešte raz overila a kofola obsahuje kofeín

lucka_lucia
7. jan 2022

@lucka_lucia
@lindous aha ospravedlňujem sa až teraz som prečítala cely text. Ja som sa doteraz riadila etiketou na flasi

h2
7. jan 2022

@lucka_lucia Aj Coca-Cola ho obsahuje. A aj iné colové nápoje. Napríklad Freeway Cola.