Coca cola v 1. trimestri

miriam159
17. aug 2023

Ahojte žienky, bola som doslova závislá od Coca Coly. Teraz som v 6 tt tehotenstva a čítam veľa článkov. Myslíte, že ak denne vypijem pol litra coca coly, môže to poškodiť plod, vyvolať potrat? Kávu nepijem vôbec. Ďakujem za odpovede

gaborka28
17. aug 2023

Mne napríklad coca cola extrémne pomahala pri nevoľnostiach. Rano som začala pohárom coly, vdaka čomu som vobec mohla existovat. Tiež som pila cca pollitra denne, postupne som znižovala poháre a po prvom trimestri som si dala už len občas, ani mi nešla na chuť. A pila som do 9tt aj jednu kávu. Potom mi úplne prestala chutiť. Dieťa je zdravé, dokonca veľmi lubi spat 😀

vkatush
17. aug 2023

@miriam159 ja som pila celé tehu colu pomaly, jediné, vďaka čomu som nevracala, ku dr na kontrolu som bez nej ani nemohla ísť. Všetko v poriadku.
Malý má veľa energie, ale z coly to nebude 😁

jj298
17. aug 2023

@miriam159 moze sa jedna salka kavy denne. Aby si vypila v kole tolko kofeinu ako obsahuje jedna salka musela by si jej vypit skoro 3l. Takze nemyslim ze to skodi.
Ale prestat s kolou by si mala nie len kvoli babatku ale aj kvoli sebe.

miriam159
autor
17. aug 2023

Ďakujem Vám veľmi pekne 👍

h2
17. aug 2023

@miriam159 Mne colu vyslovene poradil gynekológ, proti nevoľnosti. Čiže určite môžeš.

miriam159
autor
17. aug 2023

@h2 a koľko si jej vypila prosím približne?

nikpa
17. aug 2023

@miriam159 pol litra coly denne určite dieťa nezabije ale tvoje zuby a telo sa ti asi moc neodvdacia. Chápem, že v tehu sa niekedy ťažko dá odolať ale po pôrode by som s tým určite sekla.

miriam159
autor
17. aug 2023

@nikpa ďakujem veľmi pekne 👍

juliacenc
17. aug 2023

@miriam159 mozes pit coca colu kludne 👍

h2
17. aug 2023

@miriam159 Fúha, tak to už neviem, ale vtedy som sa na ňu naučila, dovtedy som ju takmer nepila. Odvtedy závislosť. 😋 Pijem Freeway Colu zero. Ale ako tehotná som pila normálnu Coca colu. Pol litra ti určite neublíži. A keď máš problém čokoľvek zjesť, tak ani jej vysoká kalorická hodnota nevadí.

rebrambora
17. aug 2023

Nie, je to samozrejme v poriadku. Akurat pamataj, ze Cola obsahuje kofein, ak konzumujes aj ine kofeinove drinky, tak si to rozrataj.
Nestresuj maminka 🙃

simonkazga
17. aug 2023

Druhé tehu som "preżila" vďaka pepsi light. Dcérka je zdravá, krásna, šikovná

mima1608
17. aug 2023

Ja som pila celé tehu Pepsi colu a nijako to neuškodilo. Práveže mi to pomáhalo na nevoľnosť

nikha2809
17. aug 2023

Mne kolu a kávu kázali piť kvôli tlaku, ja som mala extrémne nízky

babulkomale
17. aug 2023

@miriam159 ked budes mat hnile zuby, nezabudni sa potom vyhovarat na tehotenstvo ako niektore sikulky co sa mi zverili ze co dieta, to dva zuby.
Ja som bola tehotna 4x a zuby mam vsetky, asi chyba v matrixe. Alebo dentalna hygiena od cias, ked este vacsina ludi netusila, co to je.

trgypadl
17. aug 2023

@babulkomale 🤦‍♀️niekedy zuby neovplyvnis ani pitim cistej vody, ani znizenim obsahov cukrov,,ani pravidelnym zubarom a DH., atd.. Asi chyba v metrixe

babulkomale
17. aug 2023

@trgypadl niekedy nie, ale vacsinou ano.

miriam159
autor
17. aug 2023

@trgypadl Ďakujem zuby mám pekné 😉

miriam159
autor
17. aug 2023

Ďakujem Vám všetkým za normálne odpovede 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre