Corona vírus - SMS z ministerstva zdravotníctva.

merkelica
7. mar 2020

Ahojte, aj vam robi paniku ministerstvo zdravotnictva SMS-kami? :D Mne uz poslali 2 sms a informuju ma ako sa mam spravat v suvislosti s corona virusom :D

derdia
7. mar 2020

@merkelica a co je na tom akoze smiesne?Radsej preventivne nech napisu kazdemu debilovi,ze nema ist do nemocnice ale ma volat lekara na telefone...aby to kazdyyyyy jeden vedel!a aj tak sa najdu debily,ktori budu utekat do nemocnice a nakazia celu cakaren...a nerobia paniku...led sa nebojis tak chod do ohniska nakazy...

missviolet
7. mar 2020

Moje cislo asi nemaju :D

simsalabim
7. mar 2020

@missviolet ani moje... v najblizsej rodine mame 5 cisiel a sms z nas 5tich dostal iba synovec, ktory vcera prisiel domov z Rakuska.

derdia
7. mar 2020

@merkelica sice som odpisala na takuto koninu,ale to fakt nemas co ine v sobotu riesit???!!!!

merkelica
autor
7. mar 2020

@derdia vlastne ani nemam 🙂 ja som stastny clovek 🙂

marci77
7. mar 2020

mne prisla sms dnes rano na jeden telefon, na druhy zatial nic
no a nakazeni su vraj aj manzelka aj syn toho pana plus este dalsia 4clenna slovenska rodina v rakusku
https://www.cas.sk/clanok/954053/slovensko-ma-u...

Inak to je dost od veci, ze to moze prenasat aj niekto, kto nevykazuje priznaky....

mogaa
7. mar 2020

ani moje nemajú a čakám na tú sms nech mám po ruke číslo kde volať keby niečo😉ale práve som pozerala jedno video s virologičkou kde vysvetlovala že jeden zásadný rozdiel medzi chrípkou a inými respiračnými chorobami oproti korene je dusivý kašel že človek má pocit že sa nemôže nadýchnuť....takže žiadna panika pri nádche a normálnom kašli ak človek neprišiel do kontaktu s infikovaným tak to bude bežné prechladnutie

klarissa25
7. mar 2020

nerobia paniku len ludí informuju o tom čo robiť v prípade že maju podozrenie...

merkelica
autor
7. mar 2020

@mogaa to asi hovorila o tejto konkretnej 2019 mutacii, pretoze corona virus, je vlastne velka rodina virusov a vacsina z nich ma mierny priebeh..

mogaa
7. mar 2020

@marci77 no ano lebo inkubačná doba je 2-14dní, takže príznaky sa môžu vyskytnúť aj 10-ty deň alebo človek ostane uplne bez príznakov, potom sama imunita zničí vírus...ono je to celé o imunite, pokiaľ ju má človek dobrú, tak ani nemusí vedieť že niečo také má....inak Krčméry odporúča aj tým nakazeným ak svieti slnko , ísť na slnko (apsom na balón alebo zahradu), tieto vírusy sú citlivé na teplo)

mogaa
7. mar 2020

@merkelica ano konkrétne o Covid19

zuzka0605
7. mar 2020

mne nic zatial neprislo

elizabeth88
7. mar 2020

Informuju ludi,to je dobre,ked kazdy s podozrenim nepobezi do ambulancie a nebude tam kaslat a kychat v miestnostiach3x3metre.Cize dobre robia,ze informuju.🙂Ziadnu paniku,prave ta informovanost je dolezita vcas.🙂

birika
7. mar 2020

@merkelica u nas este neprisla nikomu

kathhii
7. mar 2020

pekne ze nepojde k doktorovi do ambulancie, ked potom nakazi ludi v lekarni....

3petka
7. mar 2020

@mogaa hej až na to že asi zabudli to číslo k tej SMS pripojiť. Aj v správach píšu že v prípade podozrenia máš volať na špeciálne číslo ale nikde ho neuvádzajú. Samozrejme poprípade svojmu Dr a ten zabezpečí odvoz ale hlavne by tam malo byt to číslo.

merkelica
autor
7. mar 2020

@derdia @1 a robia paniku, pretoze prva sms ktoru som obdrzal je formulovana uplne debilne

evka1247
7. mar 2020

môjmu mužovi prišli 3 od včera, mne ani jedna

derdia
7. mar 2020

@merkelica tak to je dobre,ze si stastny clovek😊a super,ze si to uvedomujes....👍👍👍

marci77
7. mar 2020

+421800221234 toto telefonne cislo je v tej smske uvedene

mistymay33
7. mar 2020

@merkelica Co sa ti zda na tych smskach panicke? Ina informuju ako sa maju ludia spravat...

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whatever1
7. mar 2020

@merkelica skopíruj tu spravu co si dostal prosím

fokuska
7. mar 2020

Stavim sa, ze aj tak sa najde niekto kto na MK zalozi diskusiu aby sa opytal co ma robit ak ma podozrenie, ze ma ten virus, takze sni smsky na kazde cislo nestacia :D

kakawah
7. mar 2020

Vcera to v sprvach hovorili, ze budu posielať vsetkym obcanom SR.

evalin88
7. mar 2020

@merkelica aj mne prisli dve ale mne to pripada ako celkom rozumne, hlave ta prva sms. Nie kazdy vie ze recept sa da vybavit po telefone, hlavne starsi ludia su zvyknuty chodit si pravidelne kekarovi, ked olim dochadzaju lieky, hoci si staci zavolat. Minuly tyzden som isla rano busom a skupina babiciek sa stazovala ze im dochadzaju lieky na to a to, tak si idu dat predpisat.

angelinja
7. mar 2020

boze ludia nic sa vam nelubi!!!!! debilom aj smska mozoe dojst a ked je debil debi lbude a bude si robit po svojiom..cloveku normalnemu ani nemusi dost kua lebo to je v spravach!!! hadam nesc uz ozaj nikto povedat v tejto chvili ze nitko nevie o co ide!!!! cumite do mobilov polku dna tak co tam kukate??ja to slvedujem od kedy to je v cine a tu si z toho robia len prdel robili ...no ja osm si uz pre istotu kupila zakladne veci a co???kludne sa smejte, ale tieto veci ze a ked nakazi v lekarni ano moze doriti ale tak ked niekto vie ze bol v sku taliansku alebo pod krajinach by nemali nikam chodit ani sa s nikym stretavat-samozrejme ze tak ucinilo tisicky ludi o tom sa nemusime bavit lebo ludia su proste blbi a ovce potrebuju aj tieto smsky aj podobne ale zase sa najde tisic osob ktore sa budu tvarit ze o nic nejde alebo ze zase im to mali poslat v inom zneni ,

angelinja
7. mar 2020

@evalin88 toto je uz totalne o inteligencii ludi ja neviem mne sa zda ze tu na slovenksupokym tymto drbnym ludom clovek jasne nieco neprikaze tak sami nemaju ziadnu inteligenciu..tu ludia nevedia ze existsuju telefony, ze sa moze spytat a dokonca ze aj do lekarne sa da volat, ze aj dotearz existovali dezinfekcne gely a podobne , tu ludia nevedia nic tito slovaci

angelinja
7. mar 2020

a to co spravili v cechcah by to malo byyt aj u nas po navrate z talianske povinne doma 14 dni inak dostanes velku pokotu lebo mne sa zda ze tu neni pre ludi ani dolezita rodina ani nikto iba strach zo straty penazi..toto by aj na slovakov mozno zabralo

zuzkaz91
7. mar 2020

No ja mám s toho obavy,keďže sú tu medzi nami taký idioti ktorý cestujú po svete len tak spoznávať svet a ľahko prenášajú chorobu,trebárs ako tie dve trúby ktorym zistili korona a kľude sebe cestovali po verejných dopravach.Nikdy neviem kto stojí vedľa teba v MHD,obchode,nemocnici...