Cukrovka a teplota

28. jún 2022

ahojte ,
moj stary otec ma cukrovku dlhe roky ( berie tabletky ) no od dnesneho poobedia skoro stale spi aj momentalne , idem kuknem nanho a cerveny je , teplota 37,8...obcas zakasle ale on skoro vzdy a nic ine okrem tohto mu nie je...glukomer doma nema cize nevieme ci ma v pohode cukor.
co mu moze byt ? je to z cukrovky ? dakujeem 🙏

pribinak
28. jún 2022

Teplota z cukrovky určite nie

hviera81
28. jún 2022

ked ma cukrovku, preco nema doma glukomer?
z cukrovky teplotu nie, ale ked nejedol, nepil, tak ten cukor sa mu mohol robit nejaku sarapatu...

luccija
28. jún 2022

Nie je prehriaty?asi ma virozu hlavne nech si dava lieky na cukrovku a sleduj prijem vody.

autor
28. jún 2022

aha dakujem za rady
@hviera81 neviem , je tvrdohlavy a neda si povedat a ked by sme mu my kupili tak ho nechce a inak pil a jedol riadne
@luccija myslim ze nie je , uz si dal a aj sledujem prijem tekutin
@pribinak dakujem

autor
28. jún 2022

a este by som sa chcela poradit... dlhsie ma zapal ucha fakt ze dlho , neriesil to, iba ked isiel ku usnej a napisala mu ze ma zapal ucha a predpisala mu kvapky...este ma napadlo , nema to s tymto suvis ? + este tak strmo dycha a nahlas

hviera81
28. jún 2022

z ucha moze byt

taktotedanie
28. jún 2022

Glukomer je zaklad pri diabetikovi (okrem stravy, discipliny, liekov..) vacsina diabetologov si zaklada aj na knizke diabetika..treba znizit horucku napr Paralenom, dostatok tekutin, sledovat ho v noci, ak mate domaci antigen.covid test nebolo by odveci mu ho spravit, zajtra rano smer vseobecny lekar na odber a vysetrenie, keby sa v noci zhorsil alebo by sa vam nieco nezdalo smer pohotovost
Dr

luccija
28. jún 2022

Kedy mal ten zapal ucha?ucho velmi boli, takze by sa stazoval.Ak mas doma test na covid sprav mu.Kolko ma rokov?

autor
28. jún 2022

@taktotedanie dakujem , a ano dala som mu paralen pred hodinou a vypil vyse 3 poharov cistej vody , no zatial mu neklesa horucka...nemam doma antigen. test akurat som minule pouzila , no nic skusime ist zajra s nim ku doktorovi...

autor
28. jún 2022

@luccija neviem presne , pretoze starky nikdy nic nepovie ze co mu je , ci ho nieco boli...len ked so clovek vsimne na nom nieco zle , tak vtedy sa akurat rozhovori a povie ze ho to boli...mal 81

dilino
29. jún 2022

Ja mám tiež cukrovku a neviem si predstaviť nemerať cukor každý deň.Beriem tak isto lieky ale vždy ked idem na kontrolu pýta knižku pre diabetikov tam si pišem všetky zaznámy glykemie.Pišeš že dedo ma cukrovku dlho tabletkovu a cukor si nemera ved musi chodiť na diabetologiu.Zavolaj mu sanitku môže byť silno dehydrovaný mať veľmi vysoky cukor môže skončiť na dialyze.Prosim zavolaj mu sanitku a uvidiš daju infuziu a zlepši sa to nenechaj ho zomrieť.A neignoruj teplotu je to starý človek aby si si to neskôr nevyčitala.

dilino
29. jún 2022

nema niečo s pľúcami zavolaj sanitku alebo s nim chod prosím nenechaj ho tak.Tažko povedať čo mu jej ale radšej chod aj ked z banalitou ako bude neskoro.Ak veľa moči a pije vodu veľa a ma zvyšenu teplotu je to hyperglykémia ktora je zle ked stupne glykémia je veľmi zle.Ked je hyperglykémia viac ako 10 je v ohrozeny života.Môže dôjsť k glykémickej kome.