Mám cukrovku?

Zodpovedané
8. apr 2021

Dobrý deň,

mám 25 rokov a chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Poslednú dobu cítim, že mi smrdí pot. Myslela som si, že je to po prekonanom Covide-19, lebo veľa veci mi zapácha.

Dnes som si merala cukor glukomerom u mamky a na lačno som mala 5,5. O chvíľu ako som sa najedla som mala skoro 8.

Môžem mať cukrovku?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa týchto hodnôt sa nejedná o cukrovku.

Vaše ťažkosti môžu naozaj súvisieť s prekonanou infekciou Covid-19. Veľa pacientov udáva zmeny čuchu a chute.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková