Dá sa "zničiť" myóm na maternici inak ako operačne?

kendra
19. júl 2011

Myslím tým alternatívnu medicínu, alebo fytoterapiu, a i. ktorá dokáže zničiť myóm. Nechce sa mi ísť pod nôž... 😒

majkamariakova
29. jan 2017

Ahojte kočky. Mám rovnakým problém s myomom. Môj gynekológ mi ho našiel asi začiatkom minulého roka. Vtedy mal asi 1,6 cm. Po pol roku narástol na 4×3 cm. Následovala návšteva u onkológa, na ultrazvuku zistil, že sú to asi tri myómi pokope. Bola som aj na magnetickej rezonancií. Vo štvrtok idem opäť s výsledkom k onkológovi. Trochu sa toho bojím, čo mi povie. Mám 33 rokov a nemám deti. Nerada by som prišla o maternicu. Skúsim hocičo... Poraďte mi niečo čo vám pomohlo. A aké sú vedľajšie účinky hormonálnej liečby? Pomáha vôbec?

daniela.ho
29. jan 2017

@majkamariakova ahoj, moj myom mal 4cm prd rokom a teraz skoro 6cm, nemôžem otehotnieť, priateľ ma aj zlý spermiogram takže 3.3 idem na laparoskopiu, budú mi ho vyberať na onkológii v ba. Žiaľ nevidím iné východisko aj ked sa mi do toho nechce. Tiež nemame deti.

predaj31
24. feb 2017

@mima1722
o akú ide ?

nuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
grenka
15. máj 2017

@mima1722 ahoj da sa aj polypu zbavit prirodzenou cestou?

mima1722
29. aug 2017

@grenka áno dá, viac info v správe

zibi
29. aug 2017

@daniela.ho vybrali ti ten myom? podarilo sa otehotniet ci sa snazite?

daniela.ho
30. aug 2017

@zibi operacia dopadla dobre, myom pekne vybrali čím mi ulahčili život, konečne mám normálnu menštruáciu, žiadne bolesti. Zatial som neotehotnela, ale skusili sme len dva krat zatial lebo som len sest mesiacov od op. Doktor neodporučal pol roka otehotniet ale tak bola som nedockava. Zatial teda nič ale žial máme problém v spermiograme

zibi
30. aug 2017

@daniela.ho mne tiez vyberali, tiez mam pauzu, nemozem pol roka
a aky mate spermio?
boli ste u androloga? kludne mi napis aj IP

ela_79
30. aug 2017

@sue Pravdu mas, u mna zabralo ... Před tehu mal 5,5 cm, jedni vraveli dat prec a druhi ze skusit s nim otehotniet. Vybrala som si druhu moznost, před porodom mal 12 cm a po 6 mesiacoch od porodu ked som sla na kontrolu a poradit sa ci s nim třeba nieco robit mal asi 3 cm.

ela_79
30. aug 2017

@nibiru Ja som cielene otěhotněla s vacsim myomom a dvoma malymi. Zalezi kde a jako su umiestnene, moje boli na povrchu Mne jendi vraveli ze otehotniet s nim, ini ze myomy prec a potom ... vraj operacia oslabi stenu maternice tak je to tak 50:50 ze co je lepsie. Mam dve deti zdrave deti ...

lubenka351
6. sep 2017

@mima1722 ahoj, čitala som toto forum, spominate, že sa da liecit prirodzenou cestou, zaujimalo by ma či mate skusenosti aj s myomami?, dakujem za odpoved

mima1722
7. sep 2017

@lubenka351 áno mám, sama som s tým mala problém a vyriešilo sa mi to. Okrem toho som schudla 15 kíl! Kľudne mi napíšte, poradím ako to riešiť bez liekov - prirodzene

grenka
8. sep 2017

@mima1722 ja som vám písala správu ohľadom polypu

lusyc
8. sep 2017

Baby ešte sa skúste opýtať na embolizaciu myomov. Nie je to operacia, ale cez tepnu v slabine sa tenkou hadickou lekar dostane az ku malým cievkam v myome a upcha ich. Myom potom sam odumrie, lebo nema výživu. Pred zákrokom treba MR panvy a myslim, ze po zakroku kontrolne tiez. Zakrok sa robi pod rontgenom. Tento vykon robi jedna velmi zlata doktorka na Mickiewiczovej v BA. Držím palce.

mima1722
8. sep 2017

@grenka pozriem 🙂

sofhia
13. sep 2017

@mima1722 a mas nejaku stranku, kde su realne pribehy zien, kt. tie myomy naozaj zmizli?

grenka
13. sep 2017

@mima1722 nás aj stránku na FB?

mima1722
19. sep 2017

@sofhia ja sama som reálna žena s tým , že to zmizlo 🙂 ale ano, mam na FB skupinu, kde žienky píšu aké majú s tým skúsenosti, niektoré dokonca krásne schudli , vyriešili si zdravotné problémy alebo posilnili imunitu. Kludne sa pridaj 🙂
https://www.facebook.com/groups/668417646664993/

mima1722
19. sep 2017

@grenka hore vyššie som napísala skupinu na FB 🙂

grenka
19. sep 2017

@mima1722 žiadosť poslaná

hranolcek
4. nov 2017

@jazminn ahoj ja som mala problém s cystou asi 4 roky raz bola vo velkosti 5 cm chceli ma operovat. Odmietla som. Nasla som si ze je dobre sladké drievko urobiť si čaj 2x denne. Obmedzila som mlieko. A hura cysta bola preč. No teraz mi však našla myóm takže pokračujem v boji...

1katkas
4. nov 2017

ahojte, aj ste mali nejake príznaky, ze mate myom? alebo sa to zistilo len preventivkou?

1katkas
4. nov 2017

@hranolcek ahoj prosim ta mala si aj nejake príznaky ze ,mas myom alebo sa to zistilo len beznou preventivkou u gynekológa?

hranolcek
4. nov 2017

@1katkas poslala som spravu.

predaj31
4. nov 2017

U mňa sa to zistilo preventívkou, nemala som žiadne ťažkosti.

petrofka
4. nov 2017

Skuste wobenzym. Citala som niekde, ze pomaha aj na toto.

zuzicka256
4. nov 2017

Dobry den, ja som mala polip a cystu a jedna teta mi raz poradila nech skusim cajovu kuru. Pila som pravidelne alchemilku a mysi chvost, a neuverite, obe potvory mi zmizli a pri dalsej kontrole som bola cistucka ako lalia. Samozrejme ja som to nemala vazne, ale skusila som a pomohlo 😊

hranolcek
4. nov 2017

@zuzicka256 áno ja sa práve chystám začať piť mysi chvost. Môžem sa opýtať či ste pila v jeden deň aj mysi chvost aj alchemilku alebo ste to striedala ?
Ďakujem.

zuzicka256
4. nov 2017

No kedze jedno z tych dvoch, teraz si nie som ista ktore, sa ma pit len max dva tyzdne, tak som pila oba denne, napr. rano som si dala alchemilku a vecer mysi chvost. Ale to mi ta teta poradila tak ze mam pit, ako ona vravi, cajik je dobry na vsetko 😊 ale pozrite si radsej davkovanie niekde na nete a ci sa to moze kombinovat, ja som sa vlastne nad tym nikdy ani nezamyslala hihihi ale tak tu som a tazkosti su prec, a pijem aj tak obcas preventivne jeden z nich a mam sa dobre, teraz jasne ze nie lebo cakam mimi, ale dokonca mam pocit, ze mi to aj pomohlo pri otehu ked nam to nijak neslo. Je to urcite dobra vec tie caje, drzim palceky 😊