Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

coco2018
18. mar 2018

@ivka185 to sebaprijatie je pre mnanedkutocne tažké. Ako sa ti to podarilo myslim ze ak to zvládnem budem kludnejsia a nebudem sa trápiť este aj tym ze am uzkost a depresiu

@pandravachrusta o tom tehotenstve ani nevrav predné toto riešim uz mam pocit ze nemám zdravý rozum strach a úzkosti sa mi vkradli do života. A ja ich tam nechcem🙁 To je asi problém.

eliska13
18. mar 2018

@indigirl si unavená nevyspata preto tak reagujes.o mne to vedia rodičia a muž a to som mu povedala až pred 4 rokmi🙂)acto sme spolu 14 rokov pretože dovtedy som poctivo brala 20 mg lieku a žiadny výkyv som nemala.Nechcela som mu to vešať na nos on má inú povahu nechápe také veci a vždy som sa bála, že keby sme sa náhodou rozvádzali použije to proti mne choré že?🙂)suseda tak prežila peklo, keď sa rozvádzali spravil z nej labilnu neschopnú sa postarať o deti x posudkov, súdov...
Ja ani nemám snahu to niekomu rozprávať načo?každý má niečo jedna sa utápa v alkohole, druhá úzkosť zaháňa chorobným nakupovaním, každý 3 človek má dnes úzkosti z toho či splatí hypo, že sa rozvádza, že ten tlak z každej strany je silný a nesmiem zlyhať.Vcera som si kúpila časopis psychológia super články sú tam jedným hltom som to prečítala aj dobrý článok o deťoch uzkostiach...o vplyve soc.sieti ako máme pocit, že všetci sa majú lepšie ako sa všetci stavajú do nejakej pózy dokonalosti kúpte si fakt dobrý časopis.
Ano niektorá píše stratila som vieru v seba, že všetko zvládnem, lebo už som zažila to peklo a vždy sa bojim,že ako málo stačí a človek sa zloží.
Aj, keď sa snažím na to nemyslieť a na také veci, že sú ľudia čo sú sami, ovdoveni, bez deti vraj mám myslieť rada od psychologicky iba na veci ktoré viem ovplyvniť ,že ja tak nežijem a nemám na to myslieť.

pandravachrusta
18. mar 2018

@coco2018 aj ja sa za to hanbim ale uz sa s tym trosicku viac vyrovnavam..je strasne vela ludi,co tym trpi..a bude viac a viac..tu v UK sa za to nikto nehanbi..vsetci Ti to povedia, tak , ako ked Ti hovoria ze si rano dali kavu s mliekom..😝😅//u mna to vedia vsetci najblizsi v rodine..aj zopar priatelov..ja sa neviem pretvarovat..vsetci na mne vsetko spoznaju..😂

pandravachrusta
18. mar 2018

napr. Catherine Zeta Jones, Bara Basikova- bipolarky, pritom krasne a uspesne zeny, Selena Gomez-depresia-(stravila aj nejaky cas na klinike, velmi schudla vtedy), -krasna zena z ktorej bude Bieber stale hotovi, a stale sa bude k nej vracat..a mnoho dalsich..mne aj toto pomaha..//raz hovorila Kristina Farkasova ze s kolegami z brandze sa volaju menami antidepresiv, ktore kto uziva..😎😀

eliska13
18. mar 2018

@pandravachrusta na mne nie je nič vidieť ja som práveže na vonkajsok vysmiata spoločenská za každú srandu, snazim sa aspoň tie víkendy aktívne žiť len vnútorne pochybujem.Iba, keď som mala depresiu som schudla 6 kg a to sa pýtali prečo som schudla.Skratka ja, keď mám tu úzkosť pod kontrolou som normálna🙂mňa utrapila tá myšlienka na druhé dieťa ten tlak veku, že budem nevyspata, že prve dieťa na druhej koľaji, že muž celé dni v robote a všetka tá zodpovednosť na mne.X dni xmyslienok mám, nemám dodnes mám každú hračku, bicyklík odložený stále som nejako podvedome dúfala, že sa prekonam.Uz to musím nechať odísť teším sa, že mám šikovné zdravé dieťa, aj tak by som možno neotehotnela už nemôžem bojovať s veternými mlynmi a asi som si nevedela odpustiť, že som není ako ostatné baby, že veď nejako bude.Vlastna prílišná zodpovednosť má zahnala do kúta.

indigirl
18. mar 2018

@pandravachrusta 2 tyz.polovicu a plus 3 tyz.1 tabl.

pandravachrusta
18. mar 2018

@eliska13 jaj, to tiez nie je normalne na mne vidiet, ale tiez som schudla 5kg pocas najhorsej doby depky, a len vtedy mi nebolo do smiechu, takze surodenci by to spoznali..ale ja aj tak vsetko vykvakam..neviem to drzat v sebe..//s tym dietatom, to budem na to asi rovnako ako ty..neviem ci naberiem odvahu..som len o rok mladsia ako ty, takze si tak s tym vekom..na prd// som sa Ta chcela spytat, ked sem tam znizujes davku na 10 mg, za ako dlho sa prejavi uzkost a blbe stavy u Teba?

pandravachrusta
18. mar 2018

@indigirl ja myslim ze je to este skoro ocakavat zazraky, beries len 3 tyzdne plnu davku..pockaj mozno este tyzden a ked bude stale uplne blbo tak sa objednaj na kontrolu a pospytuj..ale ja si myslim ze je este veelmi skoro..

pandravachrusta
18. mar 2018

ale myslim ze minimalne by sa malo cakat 6 tyzdnov aby bol uz znatelny nejaky vysledok..

indigirl
18. mar 2018

@eliska13 Eliska ty si vravela ze to piskanie moze byt aj z krcnej....mas s tym nejaku skusenost?Mne trpne cela lava ruka a strasne sa mi toci hlava a teraz rozmyslam ci to nemoze byt ozaj nieco zablokovane....mam ist k neurologovi ale neviem sa mu dovolat....
@pandravachrusta dufam ze uz coskoro zaberu....tie deticky chapem...ja som preto po roku vysadila lieky, lebo som chcela velmi druhe babatko....a ten rok tehotenstva bez liekov bol tazky....a teraz som kde som...mam sice krasne dietatko, ale kazdy den len prezivam...vobec si ho neviem naplno uzit....hoci rozhodnutie mat ho nikdy neolutujem....hadam to vsetko za to stalo...

eliska13
18. mar 2018

@indigirl nikdy by som už lieky úplne nevysadila čas nevrátim, ale zbytočne som si skomplikovala život špekulovať, že veď mi je dobre vysadim
3 roky som sa takto hrala zabudla som si dať liek, nechcelo sa mi pre recept, tak som polila dávku.si unavená nič viac veď spánok je najdôležitejší.

@pandravachrusta nie, keď beriem polku som normálna len ma občas prepadnú myšlienky aké je všetko ťažké, zamyslim sa nad hlupostami čo ak...ináč nič hrozné skôr taká vahavost ešte väčšia.Ale ja aj, keď počúvam kamošky čo nie sú ako ja s úzkosťou, depresiou každá mi povie som unavená, nebaví ma robota mám ju zmeniť, jej deti ako rastú čo budeme robiť, keď s nami nebudú chcieť ísť na dovolenku, von asi každá žena je na tie deti tak nalipnuta, že takéto otázky prichádzajú.mozno to príliš riešime🙂

ivka185
18. mar 2018

@coco2018 Pekny den prajem no ako sa mi to podarilo, vies povedala som si tak v mysli naco riesit veci ktore aj tak neopvlyvnim a tym ze to budem riesit bude mi len horsie a zas problem pre mna, nie som dokonala a ani celkom zdrava, ale snazim sa aspon pokial mozem to oplyvnit aby som na to nemyslela.Dnes tiez nemam najlepsi den, neviem ci aj to pocasie, zima, snezi, ale snazim sa zamestnat mysel ,navarila som, teraz zamiesila na pudinkace a do vecera este daco vymyslim.

coco2018
18. mar 2018

@pandravachrusta niekedy by som sa aj ja odsťahovala tu je dost citlivá téma aj psychiater mi to potvrdil. A co uzivas ty? Chodíš aj na terapie? A vieš porovnat starostlivosť a služby na SVK a UK?

@eliska13 ako dlho si sa vysporaduvala s myšlienkami ci druhé dieťa ano vi nie a sko to zvládneš? U nás podobná situácia muž nieje ani proti ani za len aj prvé sme mohli mat skôr len vsetko musím iniciovať ja z jeho strany to nepríde pritom s deťmi mu to ide ze perfekt. Ja keď som bola mladšia bez partnera moja predstava rodiny bola stále 2-3deti a teraz začarovaný kruh vela rokov zvládnem nezvládnem neobmedzím prvé dieťa, financie.... pritom kamošky maju 3deti a v pohode a finančne horšie ako my. Ja si myslim ze to nejak nevieme ovplyvniť ze ta bilancia bude stále nás mozog tak proste funguje som si vedomá ze aj u nás v práci ma každý 2-3ti v taške lexaurin, xanax.... a podobne môj nazor AD su menej škodlivé ako benzaky

@ivka185 tak toto Iste ja navarené a idem urobiť koláče, ja si to tiez musím v hlave usporiadať len tomu je este len 4m co užívam AD a niesom este úplne v poriadku zlepšenie je ale myšlienky su

eliska13
18. mar 2018

@indigirl áno mne pískali asi 2 m v ušiach až som si raz porobila také cviky niečo mi popukalo a zrazu bolo dobre.Ale ja mám často niečo zablokované.tiez sa chystám na Neuro budem mať 2 t dovolenky tak ma čaká preventívke u gyn.,zubára ...všetko vyupratujem skrine máme neporiadok všade veľa veci...
@coco2018 máme podobného muža a som naňho nahnevaná,že ma nepotiahol.Vzdy som ja čo všetko musí zmanazovat.on je dobrý chlap, ale kde má dáš tam som🙂)a k mojej povahe panovacnej je to asi dobre🙂)koľko?neviem 2,5 roka?moje najťažšie obdobie.Ale už nepociťujem takú ľútosť a úzkosť, ale jedno mi to nie je.mne aj psychologička povedala, že ja musím rozhodnúť či o Tom neviem podľa toho, čo pozná z rozprávania môjho muža
Ja som navarila robíme si úlohy a ideme do lesa chcem si nejaké halušky dať do vázy a spraviť Veľkonočnú výzdobu.

ivka185
18. mar 2018

@coco2018 TO SI ESTE VELMI MALICKO V TOM 4 mesiace to si na zaciatku, neboj aj ty sa naucis s tym bojovat a bude dobre.Ja sa ucim uz dlhych13 rokov a mam co este robit. Ale zas kazdy sme ini tebe mozno bude lepsie skor, mozno ani nebudes tak dlho brat.Prajem ti to aby si bola cim skor lepsie na tom , aby si mala zivot ako predtym.

indigirl
18. mar 2018

@eliska13 fakt...a ti piskalo nepretrzite? A citila si to v uchu ci v hlave?

coco2018
18. mar 2018

@eliska13 super ze máte les nablízku ja dnes nevytiahnem nos vonku je metelica a strašne fúka no muži si myslim ze to maju omnoho ľahšie sko my ženy

@ivka185 si veľmi milá no ja s tym s prestávkami bojujem dlhšie cca 6-7r boli obdobia ze super a aj take ze úplne mizerne. Teraz je to asi najhoršie trápia ma otázky typu do kedy to bude trvať ci sa to nebude zhoršovať a strach z úplného úpadku myšlienky co keď spácham samovraždu to ma veľmi desí 😕
Tiez ti prajem nech sa čím skôr stabilizujes a nech mas spokojný štastný život bez úzkosti depresii a myšlienok.
U teba tiez bol taký priebeh myšlienky, pocity ze život nema zmysel ze vsetko je take stereotypne a napriek tomu ze nemám dôvod mam zázemie skoro žiadne existenčne problémy tak napriek tomu niesom v pohode

ivka185
18. mar 2018

@coco2018 ANO PRESNE TAK aj ja som mala niekedy take myslienky co ked mi prepne nieco zle niekomu urobim, alebo nebodaj spacham samovrazdu,a ine blbe myslienky. le napokon som si povedala ze ja nie som blazon preco by som to robila, mam deti predsa ich musim chovat a co by robili keby nebolo mna, snazila som sa tie blbe myslienky od seba odohnat a scasti sa to podarilo, teraz uz take myslienky nemam. Ten stereotyp tu je, stale to iste dookola ale to maju aj zdravy ludia.Tiez nemam dovod na tu uzkost ani som nikdy nemala, deti zdrave, studuju, manzel super, byvat mame kde, peniaze v ramci moznosti, nezobreme, deti maju za co studovat, proste vsetko jak ma byt a predsa to prislo. Ahocikedy si kladiem otazku preco, ale dodnes neviem na nu odpoved. Ale verim ze aj pre nas vyjde slniecko a budeme na tom dobre, prajem nam to vsetkym co s tym bojujeme.

coco2018
18. mar 2018

@ivka185 och tak trocha sa mi uľavilo lebo uz som si myslela ze skončím na psychiatrii predtým to boli denne takéto myšlienky teraz su ale nie každý den obdobia 2dni fajn potom prídu 2-3dni kedy sa zas zamýšľam a tak dookola. Aspon ze deti mas este vychovane pred tou chorobou. Ja nám jedno chcela som 2deti no teraz zvažujem ci vobec a ci to zvládnem keď sama neviem fungovať a tak začarovaný kruh. Tak ty uz toho mas dost tiez za sebou. A keď si vysadila po prvý krat a opäť sa ti vrátili aj tie myšlienky uzkost vsetko ci to bolo presne ako keď si začínala po prvý krat alebo horšie?

pandravachrusta
18. mar 2018

@coco2018 citalopram 20mg, a zdr.starostlivost je tu otrasnaaa, vazte si, co mate doma, ja chodim domov k doktorom..tu sa velmi tazko dostava k odbornikom..AD predpisuje vseobec.lekar.:grinning:

ivka185
18. mar 2018

@coco2018 vysadila som mozno po roku alebo dvoch uz si presne nepametam, ale nebolo to az take ako na zaciatku lebo nenechala som to zajst az tak daleko, ked som citila ze to uz nieje tak ako by malo byt,vratil sa strach tak som sa vratila k tabletkam.Ano to som aj ja rada ze deti som mala este v uplnej pohode ked som bola zdrava, bo neviem jak by som to zvladala ,mala som co robit sama so sebou a nieto este s dietatom. Ale mozno ti polepsi a pride cas aj na druhe dietatko, co zena neurobi preto, vydrzi aj tu najvecsiu bolest ked ide o dieta.Neboj neskoncis na psychiatrii, prejdu tie myslienky a bude len lepsie, chce to vela casu a trpelivosti.Tato choroba lahko pride ale o to tazsie sa z nej dostava.

coco2018
18. mar 2018

@pandravachrusta to fakt som myslela ze to tym je lepsie. Citalopram je cipralex? Ci nieco ine? Ja mam cipralex 10mg

coco2018
18. mar 2018

@ivka185 ty si to tak pekne napísala ide s tvojich slov pokora a zároveň chuť bojovať a nevzdávať sa
Mna to postihlo keď dieťa malo 1,5r a sama neviem ako som vtedy dokázala existovať a zvládnuť stavy myšlienky...

ivka185
18. mar 2018

@coco2018 Dokazala si to lebo si zena a zeny zvladnu aj nemozne, podla mna by si zvladla aj druhe babo, len nabrat odvahu a pustit sa do doho, musis si verit. Bojovat s tou chorobou budem a nepoddam sa jej, nemoze byt silnejsia ako ja. Dakijem za pekne slova aj tie povzbudia .

eliska13
18. mar 2018

@indigirl v uchu asi ja neviem ťažko to opísať.Cez den mám väčšinou pustené rádio najviac som to počula večer v posteli v tichu🙂cez deň sa to stratilo

eliska13
18. mar 2018

@coco2018 dieťa Tá rozptylilo tak si nemala toľko času rozmýšľať.

eliska13
18. mar 2018

@coco2018 mne sa trocha mýlite som myslela,že to ty si v zahraničí.Nie neboj sa to prejde každý má obcas zlý deň a samovražda to je vylúčené to sú len zle myšlienky máš dieťa liečis sa máš rodinu to puto Tá nepustí.Mozno berieš nízku dávku o chvíľu je tu jar všetkým sa nám polepší u nás dnes slnko sneh všetko dokopy.Ja som raz malá blbý pocit, že čo ak vyskočim z okna?su to uz roky aj 8 r aj som to povedala psychologické a ta povedala, že hlúposť to je len taká obsedantna myšlienka.Nakoniec sme zostali doma kysnúť na gauči vonku je šialená zima.Skus sa tešiť na niečo napr.cez víkend budeme robiť to a to, upečiem so synom koláč, kúpim si nový kvet malé prkotiny pre radosť.

indigirl
18. mar 2018

@eliska13 a co si na to cvicila? ja to pocujem v lavom uchu, taky piskot vysoky, ale skor tak akoby v hlave...a vecer sa k tomu prida aj nizsi ton....ty si pocula vysoky ci nizky? Lebo vraj nizky je z krcnej....ako si vedela ze je to krcna...ale pocula si to piskanie bez prestavky dva mes?

pandravachrusta
18. mar 2018

@coco2018 joj, ja ani neviem do kt.skupiny to patri..ale je to z tych SSRI AD.