Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivett311
14. máj 2018

@domkaaaa ahoj. Mne bolo tiež rok a niečo dobré a teraz pár dni je mi strašne. Vnútorný nepokoj strach tocaky neistota atď mám ad brintellix 1,5 tabl denne..neviem čo to je. Je mi do plaču čo sa deje zase 😭😢

domkaaaa
14. máj 2018

@ivett311 mne to iste prave sedim u psychosa ... naco sa.liecis zlatko? depka ci uzkost? ja mam neskutocny nepokoj neviem obsediet ani u doktora mam uzkost placlivost poviem vam co povedal

sandra2308
14. máj 2018

@ivett311 ahoj, mne je tiež posledné dva týždne blbo, veľký tlak na hrudi, točáky, pocit na odpadnutie.....a to mi už dlhšie bolo super, myslela som, že znizim dávku, no asi nie

ivett311
14. máj 2018

@domkaaaa liečim sa na úzkosť pp. Čo povedal dr?

ivett311
14. máj 2018

@sandra2308 presne to isté cítim aj ja. Aký liek máš?

sandra2308
14. máj 2018

@ivett311 mám seroxat 40mg a ty? A ešte som zabudla spomenúť bolesti krčnej chrbtice a medzi lopatkami, to mávam vždy pri zhoršení. Dúfam že to čoskoro skončí a zase nám bude dobre

ivka185
14. máj 2018

Ahojte dievcata uz som si myslela ,ze len mne sa pohorsilo, ale ako tu citam tak sme viacere na tom horsie, ja len tocaky a pocit na odpadnutie, ale je to velmi neprijemne, ja beriem rano alventu 150mg. Dufam ze to je len nieco prechodne a zas nam bude lepsie.

montemotherone
14. máj 2018

@ivka185
@sandra2308
@ivett311 ... baby, ja ani AD neberiem, a posledný týždeň des. Nízky tlak, točáky, pocit na odpadnutie... Ja už ako tak viem pracovať s úzkosťou, chodím na terapiu a tieto dni zisťujem, že môj nízky tlak mi spúšťa veľa vecí. Idem sa zamerať na jeho udržiavanie v norme. Takže ak ste nízkotlaké, skúste pátrať aj týmto smerom. To, že ste nakoniec úzkostné, je už potom normálne. Tiež som dnes bola už na hrane panického ataku, ale ustála som to. Človek je už potom vydesený, začnú hlavou lietať katastrofické scenáre a už to ide 😔

ivett311
14. máj 2018

@sandra2308 ja mám brintellix ráno a na obed.

ivett311
14. máj 2018

@montemotherone asi to robí toto blbe počasie ale dúfam že prejde lebo nechcem zvýšiť dávku.

ivett311
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janefonda
14. máj 2018

Ahojte, vidim tu stare dobre zname 🙂 ja sa momentálne našťastie cítim dobre, uz vyse dvoch mesiacov som na polovičnej davke, zatiaľ som bez problemov. S touto polovicnou davkou chcem byt az do dalsej jari a potom ak sa mi stav nezmeni vysadim aj zvysok. Tentokrat som zvolila velmi pomale vysadzanie, pretoze prvy krat to dobr3 nedopadlo tak to skusam inak.
@montemotherone ako sa staras o svoj nízky tlak? Ja ho mam tiez uz od mlada a kazdy dr len kyvol rukou a povedal, že to je lepšie než mat vysoky. Co je sice pravda, ale mne byva dost nevolno, všetko sa so mnou toci, vtedy si sadnem, alebo lahnem no aj tak je to neprijemne. Vypijem rychlo pohar vody a cakam kym sa to znormalizuje.

montemotherone
14. máj 2018

@janefonda nuž poviem ti, že doteraz som myslela, že mi nerobí problém, ale pri týchto zmenách počasia áno. Čo som zatiaľ zistila a čo chcem zmeniť, doplniť 😉
-Pitný režim (ale s tým, že musím pridať minerály, a NaCl, takže Fatra a pod. aspoň jedna denne), ja moc nesolím, ale vraj by sme mali soliť normálne, nízke dávky nám práve škodia. Ja mám veľa krát takú chuť na slané, že by som vraždila. Nuž,, telo vie čo potrebuje. Množstvo čistých tekutín by malo byť cca 30ml na kg hmotnosti a deň. V lete viac
-Vraj pravidelná fyzická aktivita- aeróbna (beh, chôdza, bicykel, plávanie). Ja sa teda hýbem, som štíhla (až veľmi), ale idem do toho udrieť trochu pravidelnejšie.
- striedava sprcha, končiaca studenou vodou
- vraj pomáha žen-šeň
- zelený čaj (+ -... Čítala som aj to, že to tiež moc nepomáha)
- Treba dbať na to, aby si sa príliš nepreťažovala, neísť nadoraz
- jesť radšej menej a častejšie. Hlavne keď sa zhorší stav. Keď sa naješ, najviac sa prekrví tráviaci trakt, žalúdok... Preto sú ľudia poobede oťapení, unavení, väčší objem krvi sa "stiahne" do tejto časti organizmu, je jej menej v mozgu...
-obmedziť zemiaky, ryžu, chlieb... Resp. jesť to s mierou, neprejedať sa toho 🙂

janefonda
14. máj 2018

@montemotherone ked mi zacali uzkosti bola som tiez tenucka. Nikdy som nemala problem s postavou, aj pocas tehu som nepriberala vela a do pol roka po porode som mala späť svoju vahu. Ale po nasadeni mirtazapinu som pribrala 15 kg. Teraz ho uz neberiem, ale je velky problem sa toho zbavit. Veľmi pomaličky to ide...
Ten tlak je zvláštny, to ze nesmiem ist nadoraz uz viem, stale sa ucim najst tu moju hranicu. Pri deťoch idem často do vycerpania, ale uz vyse roka sa snažím myslieť aj na seba. Doprajem si obcas shiatsu masaz, jogu, prechadzku len tak sama a celkovo na seba viac dbam. Zacala som pit matcha čaj, je to zazrak. Namiesto kavy aj ked aj kavu ja môžem. Inak mam pocit, ze po dlhodobom pouzivani vit D3 mi je citelne lepsie. Uzivam kus vyššie davky a myslim ze je to tak v poriadku. S pitim viem, že nie som veľmi pedantna... no pracujem na tom. Snazim sa začať den s poharom vody a potom pit aj pocas dna. A to jedlo pravidelne.... nooo to je u mna tazke. Musim sa donútiť na pravidelnosť.

domkaaaa
14. máj 2018

@ivett311 ze musime 2 tyzdne frontinovat tak som rano dala a bolo mi super a teraz prestal.ucinkovat a des ... ze sw muselo zasa nieco zlomit povedal a ze bud to prejde alebo o 2 tyzdne sa vratime k liekom a dnes sme prisli nato ze sme to vysadili uz v septembri ... vtedy sme zacali cize s davkou lieku to nebude mat nic spolocne a.moja psychika zasw reaguje na nejaky problem 😐 len keby sme tak lahko prisli nato aky 😊

ivett311
14. máj 2018

@domkaaaa ja mam iba AD od zaciatku, nikdy som nemala frontin. Cez deň mi bolo celkom dobre teraz pred chvíľkou sa mi zacala tocit hlava

ivett311
14. máj 2018

@sandra2308 dlho beries ad?

domkaaaa
14. máj 2018

@ivett311 ja som vzdy v zaciatkoch mala taku barlicku 😊 a povedal ze uvidime co to urobi ale mala som.dnes len jeden a krasne zabral. doktor mi kazal ze sa berie v akutnej faze aj 4 krat denne. inak baby aj vy sa tak strasne sledujete? nad vsetkym sa zamyslam

ivcam2
14. máj 2018

Krasne sa nam to tu zas rozbieha. Mne dnes tiez nie je naj. Pripisujem to pocasiu a zmene tlaku. Mam taky tlak v hlave ociach a samozrejme krcna. 😬

ivcam2
14. máj 2018

@sandra2308 krcna aj ja dnes a riadne

sandra2308
15. máj 2018

@ivett311 lieky beriem už šiesty rok, začala som s eliceou, potom seroxat, vysadenie kvôli tehotenstvu, citalec a teraz zase seroxat, len vo vyššej dávke 🙈

ivett311
15. máj 2018

@sandra2308 tehotenstvo ako si zvládla? Plánujeme druhe bábätko ale neviem ako budem fungovať bez liekov

sandra2308
15. máj 2018

@ivett311 na tehotenstvo nemám pekné spomienky, vysadila som zo dňa na deň, do mesiaca bolo všetko späť, nasadili mi citalec, nezabral mi, do toho dlho nevoľnosti......no celé zle. ALE to, čo som zažila ja, ty nemusíš. Dnes by som bola múdrejšia a ostala by som na minimálnej dávke seroxatu, ktorý mi prvý krát zabral uzasne

lenush9
16. máj 2018

moje problemy zacali len pred mozno 7 tyzdnami. dovtedy zdravy stastny clovek... mozno niekedy viac ustrachany najma co sa tyka zdravia a buducnosti... vzdy som prilis vela premyslala. zaciatkom aprila mi zacali rozne zdravotne problemy, ktore bolo tazke diagnostikovat a ja som sa stale strasne stresovala, mala som niekolkokrat velku uzkost az paniku a vsetky choroby, ktore boli na internete, som hned mala a strasne som sa sledovala. jedine na co sa dodnes prislo je, ze som niekedy prekonala mononukleozu (nevie sa ci teraz). potom co mi odozneli ostatne problemy ako bolesti hrdla, uzlin, uz mi ostala iba unava, niekedy fakt hrozna. mne vsak ale zrejme vsetok ten stres, vela zle prespatych noci a chronicka unava po tej chorobe privodili depresiu. hlavne som dlhodobo hrozne negativne myslela a ako som bola unavena a nic som nemohla robit, tak som len rozmyslala nad vecami, nad ktorymi som sa dodnes nikdy nezamyslala... akokeby tie myslienky ani neboli moje. akokeby som bola nejako menej odolna a veci, nad ktorymi som dodnes vobec nepremyslala, ma zacali strasne trapit. napriklad, ze raz umriem a naco teda vobec zijeme... aky je zmysel nasho zivota... mozno je to aj preto, ze sa neviem teraz z nicoho tesit a nic mi nedava zmysel. citim sa aka som nahovno, lebo momentalne nemam pracu a nemam este ani deti. aka som zbytocna.. posledny tyzden uz je mi naozaj hrozne a netesim sa na nic. neviem uz so sebou vydrzat a nedokazem mat nejake pozitivne myslienky. uz iba strach.... ze takato ostanem a co bude v buducnosti. ze mam po zivote :((((( uz sa bojim ist aj medzi ludi a bavim sa iba s priatelom a mamou. bojim sa byt sama so svojimi myslienkami, radsej mam pusteny stale tv ale uz sa ani velmi nesustredim. mama mi odporucila navstivit psychiatricku, ona mala v minulosti velke problemy s psychikou a brat je schizofrenik. tak ze nemam cakat kym bude horsie a riesit to. co si myslite vy? je to akutna depresia?

janefonda
16. máj 2018

@lenush9 my tu nie sme lekari, ale podla toho co opisujes mas depresivnu fazu, ktoru riešiť treba. K tomu ešte aj rodinna anamneza u teba nie je priazniva... Ale neboj, mnohe sme si tu tym istym presli, a liečba antidepresivami je uplne normalna. Budes plnohodnotna, začiatok je ťažší ale po 2-3 týždňoch bude citelne lepšie. Vyhladaj pomoc, prečo sa trápiť?

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivcam2
16. máj 2018

@eliska13 ahoj. Presne co pises, tak ako by aj o mne. Rano vstanem a som unavena. Mozog ako.by ani nechcelfungovat. Kupila som si z justu sirup na zelezo, ten mi najviac pomaha. Krcnu mam ako vo zveraku a hlavu akoby v nej vrelo. Snazim sa prekonavat ale mysel stale ubieha. Teraz som si dala po dlhej dobe atarax. No verim ze je toto aj zoz zmeny pocasia. Som velmi senzibilna. 😢

ivett311
16. máj 2018

@ivcam2 aj ja som strašne senzitivna. Už tretí deň tocaky dnes búšenie srdca

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
17. máj 2018

Čaute, ako sme sa tu zbehli, keď sa pokazilo počasie🙂. Zaujímavé...🙂 vidím že ste všetky nejaké ubolene, ja chvalabohu nemam s tym problemy... da sa povedať že teraz sa mám dobre, Mirzaten už neberiem vysadila som ho lebo som strasne pribrala. Vrátila som sa k Tritticu beriem celu tabletku a Frontin a ráno escitalopram.
A spravila som si afro copíky ale po tyždni som musela dať dolu dostala som hroznú alergiu. Ja mam alergiu aj na tmave farby na vlasy tak neviem či aj v tom kanekalone nebola taka zlozka co mi vadi, lebo tmavy kanekalon som mala. Inak to bolo nadherne, bola som atrakcia. Nasporim dake peniazky tak skusim drahsi kanekalon a kazdopadne ovela svetlejsi.
Tuto noc sa mi snivalo s mojim psychiatrom. Erotika na stole v ordinacii:D :D :D. To len moj mozog moze vymysliet. A tak ked ma take pekne oči, mlady, fešny... tak čo už :D