Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
25. jún 2016

Mali ste stav ze sa vam nechce ani usmiat? 😢😢😢

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa to sa strieda domicek nemas doma neurol? Alebo nieco? To ti chyba.. Bohatstvo nerozumiem prečo nic nechcu dat... Povedznim zebti je zle nech ti dajú injekciu apaurinu

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa jasne ze mali... Kebysa dal cas posunut dopredu

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa mne sa nechcelo zit nie sa ešte usmievať.. Bude dobre vydrzkaj...

domkaaaa
25. jún 2016

Dakujem umka moja zlataaaa ❤️ Stale by som revala kks ja uz neviem ci mi zasa tie lieky nerobia edte horsie ... Ci to je skoro takto to povedat?

umabell
25. jún 2016

@domkaaaa vyplac sa daj ro von... Jasne to je este skoro povedat ved je to len 5 dni to vsetko prejde... Nemoze ti fakt nikto z domu zohnat benzak?

domkaaaa
25. jún 2016

Nema kto 🤔🤔 myslite ze prave to by mi pomohlo? Bojim sa ze nato pridu a bude amen tma ... Jedine co mi vadi je ze sa bojim zblaaaznenia a ze ma musia vidiet ludia z mojho okolia taku mimo 😂

ametyst123
25. jún 2016

@domkaaaa Domkaaa, drž sa, aj mne bolo takto zle, ledva som vstavala z postele a na zachod prehanačky , každú chvilu, len moj manželik ma pridržiaval aby som nespadla, ked som vstala z postele, a na zachod a naspať.... bolo mi tak hrozne zle, stale ma napinalo na vracanie, točilo sa so mnou... bola som bledá jak stena, oblieval ma hnusný pot, a triaslo ma, jak osiku.... a nevedela som to ovládať... nemohla som sa nadýchnuť, boli to strašne ťažké začiatky..... a ešte k tomu som to vlastne mala podobné... lebo mne síce doktorka dala Adčka, ale k tomu namiesto benzáčov Spitomin, ktorý je nenávykový, je podobný ako Frontin, ale nie je to Frontin, ani nič také z tých benzáčov... a nepomohol mi, takže som sa takto trápila celý mesiac, s tým že ked sa tu už nedalo vydržať ja som s manželom a detmi sla na pohotovosť... a dali mi apaurin a magnezko..... ja som už odpadavala z toho, jak mi bolo zle.... takže ja fakt nechápem, že prečo Ti Tvoji nezoženú Neurol.... a ked Ti je najhoršie, tak si daj... alebo si skús pýtať Spitomin..... ten nie je benzáč, a možno Tebe zaberie.... tak sa skús ich opýtať..... Ale ja Ti držim palce, aby si sa z toho dostala, len fakt 5 dní, je málo..... no vydrž to, ked si sa už takto dopracovala takto daleko, tak nechaj lekárov, nech Ta z toho dostanu.... ale pomôž si aj sama..... fakt Ti vravim, nech Ti donesú z domu, ked máš nejaký Neurol..... alebo Diazepam, ja neviem, alebo ked nechceš takéto benzáče brať, tak nech Ti kúpia v lekárni, nejaké homeopatikum na ukludnenie..... ja neviem, napr. Persen, alebo Sedatif Pc,.... fakt ja by som to skúsila takto..... Skus sa opýtať na ten Spitomin, povedz, že Tvoj bratranec... (vymysli si.... ) to bral popri Adčkach... a vraj si sa dopočula, že to nie je návykové, či by si mohla toto dostať, alebo či Ti to môžu predpísať, a Vaši Ti to kúpia..... v lekárni..... Pozri, ja som bola napr. so starším synom v nemocnici, a kedže mu neliečili to, čo mali, a teda , že sa mi dusil, ale riešili len novorodeneckú žltačku, a to dusenie ich absolutne nesralo.... tak som ja skusila sama, povedala som manželovi že sa mi vidí, že malý má zadnú nádchu, ako mám aj ja.... a že by mi doniesol do nemocky Nasivin.... pre deti.... a čuduj sa svete.... zabralo..... tie ich infuzky v ničom nepomohli, základný roztok.... nič iné mu nedávali.... tak som po týzdni podpísala reverz, aj ked ma prehovarali nech ostanem.... som povedala, že mi takmer dvakrát zabili dieťa, a neriešia jeho dusenie, ale inú vec, a nie to podstatné, akútne,.... takže odchádzam aj s dieťaťom preč...... A si predstav , doma som ho sama dala do poriadku, plus som pochodila lekárov, a zistili mu reflux.... plus mal naozaj tak silnú nádchu... že ked vlastne pil mlieko, nemohol ani dýchať.... a ešte k tomu ten reflux.... takže celé..."zle"... 😕 .... tak som si ho z toho vystrábila sama.... A s druhým synčekom, ktorý mal to isté, som už ani k doktorom nešla... už som vedela, kde je problém.... taký istý..... ako pri prvom synovi..... 😔 ... Takže lekárom dôveruj, ale pomôž si aj sama, ak môžeš.... nečakaj....... ak to nezvládaš.....

kubimatej
25. jún 2016

Baby moje keď už som si myslela, že som na dobrej ceste k posunu, tak od včera mám strašne pálenie úst a jazyka, a vytvorili sa mi v ústach také červené podliatinky, krvné zrazeninky a tvoria sa ďaľšie..a dnes už panikárim a premýšľam znova nad smrťou :( na zbláznenie :( neviete či to môže byť z ADčiek?

domkaaaa
25. jún 2016

@ametyst123 a ked ste mali niekam ist naor zajtra mam ist na piknik v trave s nasimi a ja uz teraz umieram od uzkosti a uplne z debilnych veci mam strach ze na mne uvidia ze som cudna lebo teraz mi nie je do smiechu ani do reci a to som byvala ukrcana baba ... A bojim sa aj roho ze sa budem musiet pretvarovat a tak ... Takze proste tam neist? Ci ako ste to riesili vy? Ked lekari mi vravia prekonavat prekonavat tie stavy uzkosti

janka_banka
25. jún 2016

@domkaaaa Domka moja ja som presne na tom istom :/ ... boli sme s deckami na jazerách a ja som ako mechom praštená :( ... všetci sa smejú,šantia ... aj ja sa tvárim v pohode a pritom mám na hrudi taký pocit ťažoby, chce sa mi tiež kričať do sveta a plakať, strááášne plakať .. nechápem ako môžu byť ostatný taký šťastný ... je to fakt ťažké domka moja, kto to neprežil, nepochopí ... ale vieš čo mi dáva silu??? Že tu nie som sama, kto má také problémy ako ja, mám sa komu vypísať ... som rada Domka, že Ťa mám aj keď len cez net 😀 ... takže dnes si v tom moja spolubojovníčka nebola sama, trápili sme sa obe, dúfajme, že zajtra bude lepšie ...

janka_banka
25. jún 2016

@kubimatej ja som mala také podobné veci ako Ty kubimatej ... mňa vyslovene pálilo hrdlo, taaaak hnusný pocit, že som myslela, že umieram ... ale prešlo ma to, ako sa mi upravili úzkosti, podľa mňa je to zvýšenou tvorbou adrenalínu a môžu to byť aj podráždené nervy ... neboj to prejde ... inak všetkým sa nám akosi pohoršilo ako je takto teplo 😒

domkaaaa
25. jún 2016

@janka_banka janinka moja krasna aj ja som rada a nechapem preco mame tento pocit smutku ty kks 😢 Ved ja mam tak krasny zivot nechaoem to fakt vsetko je ideslne ...

domkaaaa
25. jún 2016

Ja sa len bojim ze ma to nikdy neorejde a chce sa mi plakat ... Ze mne nic nepomoze aj ked je ro velkaaaaa sprostost 😂 Lebo je milion kombinacii liekov a mne musi nieco sadnut 😊

kubimatej
25. jún 2016

@janka_banka ja už zase panika, že zomieram na meningitídu, alebo ze ma zadusí..:( boze zbláznim sa

ametyst123
25. jún 2016

@domkaaaa A ako by Ti na to prišli?... A prečo by to aj robili..... Vieš, zdravotníctvo ja na tom tak, že Ti tie benzáče možno aj nedajú preto, lebo na to nemajú.... tak jak si musiš doniesť toaleťák, a iné veci, tak Ti možno aj z tohto dôvodu tieto lieky nechcú dať... Inak opýtaj sa aj tých babiek čo sú tam, že aké lieky im dávajú.... som fakt zvedavá, a toho, že sa zblázniš sa neboj..... každá sme to tak cítili, bolo to na nevydržanie.... ale sme tu stále, a nie sme blázni.... alebo hej....? 😅 .... no možno aj hej.... 😅 ... Tak usmevček na tvár, aj ked sa Ti nechce, hoc sa zo zaciatku aj nasilu na seba pousmievaj v zrkadle... ale uvidiš, možno sa z toho aj sama zasmeješ.... 😅 😅 ... mne to pomohlo.... a teraz sa už teším z každej maličkosti..... Len ver tomu, že Ti lieky zaberú... a prosíííííím Ta , už sa tooooooolko nelutuj.... robíš presne to, čo ja..... ja som sa lutovala minimálne aspon tri mesiace..... a mala som sama zoseba, ešte z toho aj depky.... a tak som si povedala, že nie, že sa lutovať nechcem, že mi je furt zle, že mi je na hovno.... prepáč za výraz... ale bolo to tak..... a tak som si povedala, aj kašlať na to, nie je mi zle, a idem dačo robiť.... alebo si idem pustiť moju oblúbenú hudbu, alebo hocičo..... a nebudem furt na to myslieť, že mi je na prd..... a pomaličky som sa takýmto spôsobom z toho dostala.... Ty by si chcela, aby to prišlo hned.... ale to nejde.....Ty nemôžeš len očakávať, že ludia pomôžte mi...... a lieky zaberte mi..... Ty sa hlavne musiš zmieriť s tým, že máš problém, ale problém, ktorý riešitelný je!... a to je supeeeeer.... tak sa pozbieraj, a aj ked Ti je na hovno... povedz si, že nie je.... a hovorí si tak hoci aj každých 5 sekund..... a nelutuj sa.... zmen svoj postoj k všetkemu, skus to brať tak, že teraz máš jedinečnú príležitosť byť v klude.... aj ked Ti je zle... ale pouvažuj, prečo sa tak zle citiš.... je to len fyzický problém.... alebo máš problémy, a aké problémy..... alebo vela stresu v poslednom období, možno rokov.... neriešené veci, niečo čo Ta trápi, alebo žerie.... možno , ked si spominala priatela... že Ti spôsobuje stres, tak porozmyslaj prečo konkretne máš taký pocit.... alebo cítiš, že s ním už nechceš byť?.... Toto všetko .... nad týmto všetkým skús práve teraz porozmýšlať.... prečo si sa ocitla v takom stave...... aj ked nechapem, prečo tam nie je aj nejaký psycholog, ktorý by vám pomáhal , to zisťovať, a poomáhal to zvládať..... ale podla mna , skús si vo svojom vnútri nájsť ten pokoj... ja neviem, ako to inak nazvať... ale niečo za tým musí byť.... a treba nájsť tu pričinu.... alebo si bola v dlhodobom strese, alebo nemáš dobrú prácu... alebo ......
A ked Ti je zle, tak sa nesiľ ísť von, ostan radšej vnútri v nemocnici, a pospi si, ak môžeš, alebo len tak si polež, Ty nemusiš robiť nič, oni vás môžu posielať, že chodte von, a tak, ale pokial si slabá, alebo sa na to necitiš, tak nechod..... povedz, že sa Ti točí hlava, a bojíš sa že spadneš, tak nejdeš.... nemôžu Ta donutiť.... Ja neviem, ale oni sú tam pre Teba, nie Ty pre nich, aj ked si to niekedy tí lekári a sestričky myslia... bohužial... ale nehádžem ich všetkých do jedného vreca, nájdu sa aj dobrí lekári , a dobré sestričky..... (len ja osobne som ich vždy musela hladať mikroskopom....) 😅 ...ale našla som.... furt sa niekto našiel.... 😅 ... tak neboj sa, nestrachuj sa tolko..... vzmuž sa... 😅 ... aj ked nie si chlap... 😅 .... viem, že to lahké nie je, ale nebude to hned odrazu, ale postupne sa to zmení k lepšiemu... uvidíš.... Ja si myslím, že Ty čakáš uplný zázrak, ale to nie je presne tak, lieky pomôžu dostať Ta z toho.... ale prvoradé je, zmeniť seba..... a názor na seba..... Držím Ti palceky... a som s Tebou.... 😉

domkaaaa
25. jún 2016

@ametyst123 baby a ako ste sa prestali lutovat kks? Ja uz neviem kde zacat ked prodte cely den citim hnusnu uzkost ze mi je na grc tak je tazke nelutovat sa a nemysliet nato myslim nato 24 hodin denne ani telku neviem kukat 😂

domkaaaa
25. jún 2016

Uz vam leziem na nerv 😂😂😂

domkaaaa
25. jún 2016

Ja by som strasne chcela vediet ci je to uzkost a preslo by mi to po neurole ...

ametyst123
25. jún 2016

@kubimatej Ahojky Kubimatej, ked som lezala na infekcnom.... priviezli tam ciganku s meningitidou.... zápalom mozgových blán.... dali jej infuzky.. a ona už na druhý den, že domov a domov..... až vybíjala dvere, kopala do nich.... a tak... až dosiahla svoje lekári ju pustili na reverz.... a vyšla von... a tam zase cirkus robila... lebo ona chce sanitku , tak sa dobíjala naspäť dnu... do nemocnice... lebo už bola predtým dvakrát s tým istým zápalom mozgových blán... a podpíssla už dvakrát predtým reverz... a aby sa jej zbavili , tak jej tu sanitku dali... tak si myslela, že ju dostane aj tretí raz... aby ju odviezli jak velku pani domov.... Ale platí pravidlo, pokial podpíšeš reverz , nemáš nárok na sanitku.... A vidiš, vydobila si svoje, ciganka..... Po tretíkrát už ale nie, zavolali na nu policajtov, ale tí neurobili nič.... len ju nechali ist.... ani ju nezobrali za výtržnosť.... keby že to urobím napr. ja.... tak ma berú hned.... 😅 ... cigani môžu všetko... no ale som sa kus rozpisala, čo som až tak nechcela.... ale podstatou je, že sa neboj, že umieraš na meningitidu.... alebo sa zadusis, aj mna boli dneska hrdlo... a zoviera mi ho.... a pijem vela vody... a pomaha... a ked najhoršie...dám Rivo..... tak si daj Neurol.... neviem na čo čakáš.... že sa Ti polepší len tak.... ? Tak urob preto niečo... aby sa to zlepšilo... alebo si daj sirup na kašel , ked máš napr. Sinecod je dobrý.... ja ten používam... ten sa relatívne môže.... a ked Ti to nepomôže, tak na pondelok, chod k lekárke nech Ti urobí vyš. či más meningitidu, alebo nie..... a ked Ti povie, že ju nemáš,? tak potom čo?..... No potom je to jasné.... je to proste len v hlave... a ten strach musiš poraziť..... inak sa z toho nedá dostať... len svojou vlastnou hlavou a myslením , proti svojej vlastnej hlave.... 😅 ... ( to som dobre napísala.... 😅 😅 😅 ) No nič už potím hovadiny.... 😅 tak končím.... to asi z tých horúčav.... 😝 .... 😵 Tak sa drž moja... ja Ti silno držím palce, nech Ti to rýchlo prejde.... a nemysli na to... zamestnaj sa niečim.... predýchavaj... pomaly nádych, vydych... a bude ok.... hovor si , že môžeš dýchať, nie že nemôžeš..... ok...?....

ametyst123
25. jún 2016

@domkaaaa Ano Domkaaaa, je to uzkost, a po Neurole by Ti to prešlo.... ved ked Ti príde navsteva, tak chod napriklad s nimi von.... a tam si ten Neurol daj.... a uvidiš , či zaberie... ale podla mna určite.... len si nedaj zase detskú dávku... to Ti nezaberie ..... ale normálnu... ako píše v návode... ja neviem, ale ja som sa z toho dostala tak, že som sa snažila myslieť na uplne iné veci, ako na to, že mi je zle..... a som si hovorila, aj ked mi bolo na grc... že mi je dobre..... som si to doslovne vsugerovavala.....a ide to.... A Ty máš výhodu aj v tom, že máš okolo seba lekárov, ber to ako pozitívum... nech sa starajú, ked si už tam... ja som lekárov okolo seba nemala.... musela som to zvládnuť sama..... a ešte aj poptirom chodiť do práce... v takýchto stavoch.... takže a potom doma s chorými deťmi.... o ktore sa trebalo starať bo mali kiahne.... ale dokazala som to, hoci som bola vyčerpaná.... tak to ber ako výhodu, že si teraz v relatívnom klude, nič Ta nemusí stresovať, ako ked by si bola napr. doma.... tak to tak ber.... a sa konečne uvolni.... ja Ta plne chápem, ver mi, že to nie je vôbec jednoduché... ale dá sa to.... ja som takto sa trápila celý prvý mesiac....

kubimatej
25. jún 2016

@ametyst123 keď ma znepokojujú tie fľaky vo vnútri úst a už roztrasená som strašne..idem ťa poslúchnuť a dať si neurol, nech som aspoň kľudná..furt ten strach nadomnou víťazí..nedá sa niekde tá panická porucha predať?! 😂

domkaaaa
25. jún 2016

Boze ja chcem tu uzkost vyhodit von oknom 😂😂😂

labajka
25. jún 2016

@domkaaaa vies. Ametyst 123 ti napisala krasnu pravdu.mudre a skusenostou nabite vety. Ja s nou len suhlasim.presla som si tym. Vies ty mas teraz veeeela casu na rozmyslanie.mozno sa aj velmi pozorujes.aj ja som bola taka ale potom som uz nemala na to cas lebo nas drobec ma stale zamestnaval.a prisla som az casom (zhruba po par mesiacoch) nato ze ja som cakala pomic od liekov.ano.tie zabrali.alw viac zabrali upratovanie v mojej hlave.pomahala mi psychologicka ale hlavne ja sama.nemate tam na oddeleni nejakeho klinickeho psychologa?skus sa opytat.urcite tam nejaky je.velmi sa ti ulavi a pomoze ti.su tam na to.a bud rada ze si mozes takto dovolit ist lezat.ze mas naozaj skvelu prilezitost sa dat na poriadok.ja som po potrate bola na tom ako.no domacnost musela fungovat a hlavne nas drobec si vyzadoval veeeela pozornosti.😊a vidis.dala som sa dokopy a vsetko je opat ok v pohodke. Tvoje stavy mohol zapricinit nahromadeny stres.nevysporiadane vztahy ale aj (ako u mna) ochorenie stitnej zlazy.takze aj hormony vedia narobit bordel.takze sa drzkaj.kazdy den cutam ako ti je a bydem rada ked budem vidiet ze ti je lepsie co i len i kusok.a nerozmyyyyslaj tolko.naozaaaj.urcite to prejde.a opytaj sa urcite na psychologa.pridete na koren veci😘

domkaaaa
25. jún 2016

@labajka labajka a tebe je uz uplne ok? 😊 Baby ja viem ze musim si uoratat v hlave chodim na terapie ci uz skupinove ale aj individualne robime aj relaxacie 😊😊😊😊 dufam ze mi ad aspon trochu utlmia tie uzkosti a potom to samozrejme uz pojde 😊 Ked budem uz moct cvicit a relaxovat a uzivat si to 😊😊😊😊

domkaaaa
25. jún 2016

@labajka mala si pp ci depku?

labajka
25. jún 2016

@domkaaaa no ja som zacala brat Ad v novembri.beriem ich doteraz.az v auguste idem na kontrolu.ale som na tom naporovnatelne lepsie.opat skvely pocit zo zivota.aj tebe tak budee.len si o tvojich problemoch s niekym pokecaj.budem ta tu sledovat😀opatruj sa.aj ty da budes tak vyskierat ako ja 😀😀😀😀

labajka
25. jún 2016

No dali mi najskor len neurol ale dva tyzdne po potrate sa to zhorsovali tak pridali AD. Stredne tazka depresia a uzkosti.ale ako sledujem toto foru.tak si myslim ze som mala PP.kvoli priznnakom urcite.ono je to aj tak velmi prepojene

domkaaaa
25. jún 2016

@labajka ach ako velmi ti v dobrom zavidim ... Keby aj mne dali neurol aspon na preklenutie tohto stavu a ked ti nasadili ad nezdalo sa ti ze sa ti este pohorsilo?

domkaaaa
25. jún 2016

@labajka ake lieky beries