Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sagittka
2. dec 2016

Ahojte zienky, beriem Magrilan 20mg denne citim sa fajn, az na to, ze dost casto poslednu dobu sa rychlo nastvem a zurim, proste som nepokojna, pred menzesom az hysterka. Dr mi este pred casom predpisala Tiapridal, vraj je to na ukludnenie a navyse nie su navykove, tak si kludne mozem dat (predtym som si obcas dala Lexaurin). Ja som sak ten Tiapridal nechcela uzivat a dnes mi predpisala Oxazepam. Vraj uz je na mne co si dam, ked budem citit velku nervozitu.
Tak neviem. Ake mate skusenosti? Vdaka 😉

eliska13
3. dec 2016

@slnecnica333 lebo cítiš zodpovednosť za maličké,ze budeš s ním sama a co, ak Ti nebude dobre?Je to normálne skús sa co najviac rozptylovat.
@ivka1302 ahoj Talianka🙂)
Niekde som zahliadla, ze si sa pýtala ci som sem neprispievala na jar áno som to ja🙂som rada,ze sa Vám darí hlavne qidko a Janka Banka ma potešili.Ja som mala zvláštne obdobie tento rok cítila som sa fajn lieky som takmer vysadila brala som polku kazdy 2,3 den a po 3/4r a bum bac október ma položil na kolená takže som po dlhom čase roku aj pol naspäť na mojej dávke 20mg Seroxat denné.čo si povieme začiatky bránia liekov sú ťažké, ale ja neviem už dlhú dobu vyriešiť jeden mega problém a to ma ťaží na duši.po 2 rokoch idem v utorok na psychoterapiu k mojej super psychologicke viem, ze ma vytrapi, ale potrebujem to už konečne vyriešiť.Mozno je riesenie úplne jednoduché len ja sa trapim zbytocne🙂
Majte sa krásne a baby napíšte mi ako relaxujete co je to "Vase"ja som prisla na to, ze ja chcem ulahodit vsetkym len nie sebe a neviem oddychovat

janefonda
3. dec 2016

@eliska13 presne to co ty robim aj ja...vzdy kazdemu ulahodit, relax nehrozil. Psychologicka mi otvorila oci, povedala ze treba aby som sa naucila byt kus sebecka. Vediet povedat nie.
Mne velmi pomahaju autogenne cvicenia , zacala som chodit na yogu, hackujem, malujem, pocuvam hudbu, ak je slnko idem von sa prejst. Aj teraz sa chystam s detmi, lebo je krasne slnecno aj ked mrazivo. 🙂 ... a hudba. Najst si tu pravu je dolezite, taku co vo mne vyvolava pozitivne myslienky. Krasnu sobotu!

eliska13
3. dec 2016

@janefonda dik za typ.No ja vlastne celý deň kmitam len okolo domácnosti a dieťaťa má síce 9r ale krúžky učenie varenie všetko komplet je na mne muž chodí z práce o 19hod a má často sluzobky.Tak Vám napíšem viac možno dostanem spätnú väzbu a trocha mi otvorite oči pred stretko so psychologičkou v utorok.Ta má pozná už 12 rokov vždy k nej zájdem v krízových časoch, keď sa zlozim:(
Mne to začalo, keď som pred x rokmi ešte ako bezdetná mala super prácu za dobrý plat a napĺňala majiteľ skončil a po 8r som si mala hľadať novú a začala som plakať, že kde si čo nájdem za aký plat čo so mnou bude.Chodila som na terapie pozviecgala zmizli mi panicke ataky,ktore som dostala vždy, keď som bola sama doma.Takze som sa tomu vyhýbala búšenie srdca úzkosť...vtedy som prvý x išla k psycgiatricke a dostala Seroxat ten zabral psychologická mi vysvetlila ako spracovať stres nebat sa dopredu.Potom som si našla partnera po dlhom case otehotnela lieky vysadila.A bum v 3m tehotenstva nespavosť strach ako zvládnem byť mama:((nasadené lieky aj, keď celé tehotenstvo som mala úzkosti a mala som strach zo životnej zmeny.Materstvo ma posilnilo bola som šťastná zostala som doma na predĺženej md dieťa stále choré.Dalsi zlom bolo, že sme sa sťahovali nové prostredie zostali sme bez peňazí síce bez hypo, ale žiadna rezerva na to som nikdy nebola zvyknutá plač strach čo s nami bude.Bolo to predtým fajn obdobie zase som krava🙂)vysadila lieky na pol roka brala som len polku každý 2,3den znova psychologička nasadené lieky tvrdila mi,ze nie sme jediní bez peňazí nemám pôžičky mám byť šťastná.bohuzial máme v rodine na depresie predispozície babka a jej sestra sa pred x rokmi liečili aj mali elektroniky sme taká pesimisticka rodina aj moji rodičia vždy len buď zodpovedná nepustaj sa bezhlavo a čo ak.....po tomto zrútení som u psychologický plakala, že mi je ľúto, že nemáme ešte jedno dieťa a vždy som podvedome po ňom túžila a bojím sa ho mať nemáme teraz financie, moje dieťa po súrodencovi netúži bojím sa, že to bude preňho zrada.A či všetko zvládnem,lebo už si neverím.takze som sa zrútila v tehotenstve potom 7 rokov pokoj, lebo som brala lieky a teraz po 2 rokoch znova.jednoducho ja, keď lieky vysadim začnem mať o všetko strach, že život je ťažký či bude mať muž prácu, dokedy budú žiť moji rodičia a tak.....
Už 2 roky má prenasleduje myšlienka či nebudem banovat, že to druhé dieťa sme nemali.Su dní lepšie, keď si poviem dieťa je veľké máme to za sebou na druhej strane sa pýtam čo budeme robiť, keď už bude s kamošmi behať cez vikendy to už budeme len my 2 s mužom???Pekné psycho však🙂))podotýkam, že pracujem z domu administratívne veci nie je to príjem skôr taká brigáda a stále sa prispôsobujem tomu, že dieťa nech nemusí byť celý deň v družine a teda nech máme ako tak kľud.po minulomesacnom zrútení som si povedala, že som neotehotnela poslala som si životopisy a uvidím čo bude musím niečo zmeniť, lebo takto nemám ani dieťa ani prácu.Ale viete muž povie, že som už zo všetkého zmagorena a mám ísť celý deň do prace nech mám pocit užitočnosti aj mám výčitky, že takmer všetko plati on.On s tým nemá problém ja super muž.na druhej strane je mi ľúto dieťaťa, že bude celý deň sám doma.Bojujem sama zo sebou a neviem čo chcem.bojim sa, že už dieťa nezvládnem s mojou deresiou, že synovi bude na príťaž, že sa zahrabem na cele roky zase doma choroby, ....na druhej strane závidím kamoška deti oni mne kľud 🙂)a že mám pokojne veľké dieťa.
Psychologická mi pred 2 R povedala, že nežijem svoj život a poslala ma domov popremýšľať o sebe, že sa moc lutujem.Urazila som sa a 2roky k nej nešla🙂)že keď chcem dieťa nájdem si 100dovodov prečo áno a prečo nie a nemôžem sediet na 2 stolickach.Ze neviem prijať zodpovednosť za svoje činy.baby ja sa denne tyram, že som hlúpa a neviem sa rozhodnúť.Ze mám posledný čas vzhľadom k veku sa rozhodnúť..Tak sme to aspoň vyskúšali,ze bude ako bude. ..moje 2 susedky teraz porodili deti po 13 rokoch tiež mali jedinacikov a úplne ma to položilo precooni sa vedia rozhodnúť a ja sa bojím všetkého.Zacala som sa ráno budiť, že som už stara prečo vymýšľam môžem mať kľud a čas na seba a ja neviem ako ho využiť.Aj tak nemôžem dieťa tu nechať a odísť do mesta na kozmetiku.Jednoduvho sa bojím,ze kvôli strachu si znicim život.Od mamy podpora žiadna povedala mi, že čo nás to vôbec napadlo, že znova tie problémy s detmi choď radšej do prace.Muz povedal, že si dieťa neužije celé dni je v robote.Syn ani počuť o súrodencovi hneď sa rozplace.Mne sa zdá, že ťa moja túžba je len taká úzkostná myšlienka ktorou sa tyram:((sama som jedináčik asi preto som chcela ešte jedno.Su dní lepšie a horšie, ale len mesiac aj pol beriem plnú dávku liekov.Vzdy,ked ich vysadim plačem, že nemám dieťa a veľkú rodinu zároveň viem, že má to úplne vystaví a zase sa môžem zrútiť neverím sama sebe.Prepacte, že som napísala taký dlhý príspevok potrebovala som to dostať von.
A to podstatné mám už 39rokov to ma brzdí asi najviac predstava, že budem mať 50r a malé dieťa doma či to zvládneme ako si nájdem o 3,4r prácu ja viem, že je to hrozná motanica tieto moje vety, ale tak to cítim🙂)

eliska13
3. dec 2016

Keby som mala o 5rokov menej idem do práce a viem, že ešte chvíľu mám čas vahat.Takto som tlačená vekom buď alebo...nic má viac nenaplnalo ako rodina dieťa prechádzky, venovať sa mu....nie som typ karieristky nemám extra prác túžby.Preto som si začala posielať životopisy, že možno zistím, že práca je pre mňa to prave zahatat hlavu prácou nech nepremýšľa nad tým čo by bolo keby......najprv bolo dieťa malé potom sme sa sťahovali a potom uz prišiel strach o peniaze a či to zvladnem:(psychologická povedala, že som emotívna a vždy zlomové situácie so mnou zamavaju,ze strach má veľké oči a vždy všetko zvládnem len mám katastrofálne scenáre dopredu, že neviem oddychovať a som preťažena, vynadajte mi som pripravená v utorok má to čaká od nej🙂))
Inac na okolie pôsobím veselo som extrovert, ale vo vnútri som posero čo ma rád istoty.A tie otázky od ľudí a vy nechcete 2 deti veď vy obaja s mužom tak deti milujete, všetkým kamoška strazim deti každému pomáham a keď ja niečo potrebujem nikto nemá čas.Sme takí dobraci s mužom.Vzdy mám rada všetko dopredu premyslené a to je chyba

eliska13
3. dec 2016

@eliska13 a ešte niečo veď ja už možno v takom veku ani neotehotniem a moja úzkosť je možno uplne zbytocna tuzim po niecom a zaroven sa velmi bojim ako si skomplikujem zivot.Ale podvedome som si posl.roky pri sebe predstavovala 2 deti a potom mi staci kamoskina poznamka vies ake to je tazke s dvoma detmi bud rada, ze to máš za sebou.

esselte
3. dec 2016

@sagittka oxazepan ta ukludni,ja som ho brala,ale teraz beriem rivotril,zda sa mi lepší

esselte
3. dec 2016

@eliska13
@eliska13 aj ja mam len jedneho 14 rocneho syna,mala son pred 6 rokmi potrat a vtedy sa začali aj moje problémy,teraz mam uz 41 a bojim sa mat druhé dieta,aj keď ma to niekedy ťahá,veď teraz je to v 40-tke už normalne,ale asi to necham na prirodu a hotovo ana pánbožka,ak to ma byt ,tak bude

mm103
3. dec 2016

@esselte ja mám tiež trojročnú dcérku a bojím sa že kvôli liekom a všetkému už nebudem mať detičky...😥

junova
3. dec 2016

@mm103 Ale neboj sa. Janka banka má dve deti, obidve tehotenstva brala antidepresiva a deti sú zdravé a ona je spokojná maminka. Kristína Farkasova berie už roky antidepresíva a má dve deti, užívala ich urcite aj počas tehotenstva, je veľa mamičiek, ktoré majú ťažšie diagnózy ako schizofrénia, maniodepresia a majú deti. Tak načo sa vzdávať túžby po dieťati. Ak Ti pomôže manžel, zvládneš to.

junova
3. dec 2016

@eliska13 Mať dve deti nie je nič čo by sa nedalo zvladnut. Pre mňa bolo narocnejsie mať jedno dieťa ako dve. Pri prvom tehotenstve som bola vystrašená čo môžem jesť, koľko spať, ako rodiť, kde rodiť, ako a koľko kojit. Pri druhom som bola pokojnejsia, vedela som do čoho idem. Obidve tehotenstva boli krásne, žiadna úzkosť, depka. Obidve deti som kojila dva roky. Aj teraz sa spolu hrajú A ja mám pohodicku🙂 Dcéra má 8, uz je samostatná, úlohy zvládne sama za pol hodin

eliska13
3. dec 2016

@mm103 tak budeš brať lieky ako som brala ja a dieťa je zdravé.aj, keď celé tehotenstvo som sa bála, že nebude kvôli mne, že nie som silná povaha:(
Aj Adriana Kmotrikova brala lieky na psychiku,ked čakala chlapčeka vtedy jej zomrela Ťa prvá dcérka.len mňa tie položenia vždy tak vykolaja, že pol roka sa podceňujeme prečo mám takú povahu.Velmi by som chcela byť psychicky odolnejšia a nie hneď nad všetkým dumat.Uz nepozerám na radu psychologický televízne noviny, reflex o utrpení, srdcervúce relácie o chorých deťoch.Uz sa len naučiť pozitívne myslieť🙂

mm103
3. dec 2016

@junova
@eliska13 ďakujem kočky 😙

junova
3. dec 2016

@junova muž chodí domov večer. Keby som bola mladšia išla by som aj do tretieho. Clovek sa nesmie všetkého báť. Trochu nadhľadu neuškodí. Moja mama vychovala štyri deti, mužova tiež. Ja viem, že keď je človek chorý je to tazsie. Ale s pozitívnym myslením a podporou rodiny sa to dá zvládnuť ( aj s liekmi keď treba).

mm103
3. dec 2016

@junova verím že sa nám podarí mať ďalšie krásne bábätko moje ďalšie vytúžené 😍😍😍

mm103
3. dec 2016

@ivka1302 ivik vrátil sa mi ten mailik neviem prečo 😔

eliska13
3. dec 2016

@junova
A koľko má menšie?Vies po toľkých rokoch sa ťažko rozhoduje už mám viac obavy zo všetkého a viem čo ma čaká detské choroby nevyspanie miesto v skolke raz ma položila muzova poznámka, či viem, že syna odstavíme na druhú koľaj.ked som mu minulý týždeň plakala ci mu nie je ľúto za tým, že syn už vyrástol a či by to nechcel zažiť ešte raz mi povedal, že on je tak unavený z roboty, že nad takými vecami nerozmýšľa🙂skrátka jemu jedno stačí povedal, že budem zase unavená nešťastná, že som celé dni sama doma.A pravdupovediac baby ja si vždy niečo nájdem čo pitvem on má pravdu.len teraz som si nejako dala do hlavy, že dieťa má spravi šťastnou.A možno to vôbec nie je pravda.A som fakt z tých rokov doma vyhorena a všetkým len posluhujem a už musím myslieť na seba.Napisem čo bolo u psychologičký🙂

junova
3. dec 2016

@eliska13 mladšie má tri. Daj vedieť ako bolo u psychologicky. My sme mali druhé po 4 rokoch

junova
3. dec 2016

@junova syn má už 4 🙂

mm103
3. dec 2016

Inak kočky ako užívam tie lieky tak som úplne stratila chuť na sex mám ju len v čase svojích dni.. viem že je to liekmi myslíte si že sa to upraví?

lusinda28
3. dec 2016

@mm103 toto bol aj môj problém...ale prešlo to a chuť sa vrátila.. je to podľa mňa prirodzene aj keď problém podľa mňa nie je v liekoch, ale v našej hlave.. človek, keď sa zle cíti, prirodzene nemá chuť..Držím palce 😉

slnecnica333
3. dec 2016

@mm103 verim ze budes mat este jedno babatko 🙂 a prajem ti aby si bola bez liekov.a ako sa vola dievcatko?

mm103
3. dec 2016

@slnecnica333 ďakujem... Ninuska 😘

eliska13
3. dec 2016

@mm103 beries iba AD ci aj ukludnovaky?tie viac utlmuju a ja som napríklad mala chuť ale nevedela dosiahnuť orgazmus😅ale upravilo sa to, ale nie tak ako ked si bez liekov.

mm103
3. dec 2016

@eliska13 iba ad 😉

slavkasobanska
3. dec 2016

@mm103 ahoj,ja uživam tiež lieky a vobec nemam chut na sex...

mm103
3. dec 2016

@slavkasobanska ja tiež absolútne a musím sa premáhať pretože nechcem aby zase manžel nemal deficit 😂 aj keď už ho asi aj tak má...

evak12
3. dec 2016

ahojte dievcata,chcem sa spytat,moze mat kava zly vplyv na antidepresiva?dakujem

mm103
3. dec 2016

@evak12 ako pre koho na mna ma...som uzkostnejsia..

janefonda
3. dec 2016

@eliska13 ty si mi hrozne podobna....tiez stale premyslam dopredu. Vsetko chcem mat pod kontrolou. Ja aj muz vzdy kazdemu pomahame a nie raz sme dostali príučku ze za dobrotu ma zobrotu.
Ucim sa mysliet na seba a snazim sa nerozoberat si vsetko v hlave. Posledne dni sa citim super a urcite k tomu prispieva aj to moje momentalne nastavenie.

Dietatko este mozes mat...uvidis co ti zivot pripraví. Skus sa nebat uz dopredu, tieto myslienky ta vycerpavaju. Zameraj sa na seba, na svoje vnutro, pracuj na sebe. Ty si dolezita! Ži svoj život šťastne, hladaj cestu sko sa to da a nie preco to nejde.