Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

maryke7
7. dec 2016

Prosím Vás poradte mi dobrého psychiatra v Košiciach

mm103
7. dec 2016

@slnecnica333 no veru...zaľúbená pobláznená :D ale neľutujem...🙂 nevedela by som si už predstaviť aké by to bolo nemať manžela, aj keď ma vie niekedy poriadne napajediť :D

mm103
7. dec 2016

@slnecnica333 a ďakujem krásne aj za povzbudenie..uvedomila som si, že to možno bolo aj tým, že sa človek stále naháňa a nemá čas jednoducho na seba...my ženy zvykneme niekedy na seba zabúdať a chceme každému vyhovieť 🙂 však to poznáš...uvedomila som si, že načo mi bude to materiálne za ktorým som sa tak naháňala, keď niet zdravia...človek sa nedokáže potom z toho tešiť...radšej budem zdravá a mať menej..ako chorá a zúfalá, že si nemôžem užiť ani dcérku a že takto musí pozerať na chorú maminu..

eliska13
7. dec 2016

@daniela123321 to je normálne pri začiatku brania AD.Praveze ešte sa Ti môžu úzkosti a depresie zhoršiť, ale je to len dočasný stav preto sa dávajú aj lieky na uskladnenie.Necakaj zázraky ani o 4 týždne je to dlhší stav ako u koho a čo Ti to spôsobilo.

slnecnica333
7. dec 2016

@mm103 veru zdravie je to najcenejsie co mame.tohto roku som si to viackrat uvedomila ked som mala zdravotne problemy.je dolezite najst si kazdy den aspon chvilku pre seba aj ked popri malych detoch a praci je to tazke

esselte
8. dec 2016

@daniela123321 áno,kym zaberú lieky,musíš to takto vydržať,telo sui potrebuje na ne zvyknúť,potom už bude ok,ak beries neurol ,tak ten ti pomôže,na zaciatku môžeš zobrať aj 0,5 mg a pitom znížiť,ale ako je tebe dobre,mňa neurol dosť uspaval,lepší pre mňa he rivotril

esselte
8. dec 2016

@daniela123321
@daniela123321 a pisala ti to aj eliska nečakaj ,že to bude super,ani po 4 týždňoch,ale bude ti lepšie,je to na dlhé trate,musíš veriť a veľmi si to nepripúšťat,ja som na zaciatku bila 4 mesiace na pn ,kym som sa odvážila do práce a prvý týždeň v práci bol ťažký,lebo znova prišla zmena,ale ak bolo najhoršie,tak som vzala rivotril,alebo niečo iné,čo sommala neurol,oxazepam,aby som to zvladla,postupne bolo ok a teraz som na liekoch 6 rokov a fungujem normálne,len nič nepijem a ani na oslavach,ale to už každý z rodiny vie,tak sa ma ani nepytaju,na začiatku sa ma každý vypytoval prečo si nedam ani poharik,tak som povedala,ze beriem lieky,na ktoré sa nesmie piť,teraz to už neriesia,ja mam lepší zivot a nejaký poharik mi nechyba vobec,hlavne,ze som ok,lebo na začiatku to bolo hrozné,triasla som sa,vracala,hnackovala,schudla som vtedy mozno 10 kil,ale teraz spm zas tucna,trapu ma to ,ale niekedy si poviem,ze radsej takto a ok,ako tak hnusne ako predtým,pocit na odpadnutie,trasenie,nejedla som,nemala som na nic naladu,chodila som ajna terapiu a ta mivelmi pomohla,neboj,casom to všetko bude ok a budeš šťastná

flakulka
8. dec 2016

baby beriem coaxil ,som chorá možem aj antibiotiká??

umabell
8. dec 2016

@flakulka ahoj nie vsetky antibiotika sa mozu no väčšinou z nich áno.. Treba vzdy povedat ze beries ad domtorke ja vzdy poviem.. Ake atb mas? Pozri do letaku..

mat15286
8. dec 2016

Ahojte, ja sa zasa obavam relapsu. Uz sa mi to vratilo 2 krat a niesom si isty ze kolko by som mal ostat na liekoch, musim to prebrat s doktorom. Snazim sa tiez najst nejake alternativne sposoby, ako si pomoct resp. zabranit relapsu. Oodla toho co som zatial nacital je problem v podvedomi a treba s tym pracovat. Skusal niekto z vas podobne techniky?

ivka1302
8. dec 2016

@mm103 Ahoj moja zlata tak knizku som doslova zhltala prvy vecer do jednej v noci a na druhy den za hodinku🌺🌺🌸😘😘😘Klobuk dole pred vsetkymi kto dokaze taketo stavy zvladnut a je naozaj dolezite mat podporu v rodine. 🌺🤗🌺😘😘🌺Ja PP nemam ale musi to byt fakt tazke a ete popri detoch..🌺🌺💞😘😘🌺Dakujem este raz a dakujem aj tebe Junova ze si to objavila a hodila do obehu 🌺🌸😘😘🤗❤️

ivka1302
8. dec 2016

🌺🌺🌺Evka ako sa mas ?

daniela123321
8. dec 2016

@esselte Ďakujem za odpoveď 🙂 ja beriem Paretin 6 deň a Neurol 0,25 tak 2-3x denne.Som ako v začarovanom kruhu..teraz som s priatelom a malým u maminy a striedaju sa aby som nebola sama.Presne je mi zle..absolutne mi nechuti jest..musim jest na silu aby som moc neschudla..zo začiatku ma prehanalo..a mam taku vnutornu nervozitu..to niesom ani ja.Z ničoho sa netešim..pomaly ani z malého.Neviem ako z toho von😲

lenieta25
8. dec 2016

@ivka1302 a aká knižka ak smiem vedieť 🙂

mm103
8. dec 2016

@ivka1302 ja som ju tiež prečítala za jeden deň :D bola som proste zvedavá..ako klobúk dole, že to kočka zvládla silou vôle...každý by asi chcel...no žiaľ niekedy to nejde 🙂

mm103
8. dec 2016

@ivka1302 a ivik ty máš čo?? tetániu?

janefonda
8. dec 2016

Ahojte, dnesok je taky zvlastny...som cela nejaka rozhadzana. Uz mi bolo tak dobre....a teraz zasa ta neistota. Bojujem ako viem, je to niekedy naozaj tazke.
Tento boj je naozaj tak velmi narocny a vycerpavajuci. Mam chut plakat a plakat.Ja viem este mam len dva mesiace liecbu a uz aj tak mi to super zabralo, ale sem tam ma to prefacka a zasa ma to polozi na kolena. To vstavanie je take narocne. Tesim sa uz na to, ze zaspim a budem dufat, ze rano bude dobre. Je to divne, ale ja skoro vzdy ak ma depresia chyti tak poobede. Doobeda mam energie a potom bum...
Idem si pustit nejaku dobru muzicku a oddychovat v ramci moznosti.

flakulka
8. dec 2016

@umabell zajtra idem k lekarovi a je to dr.o nicom pozera len do pc dakujeem😘

mpg
8. dec 2016

@mm103 Keď je dlhodobejšie také zamračené počasie tak je dobre doplniť si vitamín D, ktorý sa cez leto získava aj zo slnka, vraj to zlepšuje aj náladu.

junova
8. dec 2016

@ivka1302
@mm103 Kočky, som rada, že sa vám kniha páčila. Keď budem vedieť o inej, dám vedieť.

anaviky
8. dec 2016

baby skusali ste niekto modin? dakujem za odpoved

bulica
8. dec 2016

@anaviky ja som skusila, ale mne to nic nerobilo, nevidela som ziadne velke zmeny, neviem

anaviky
8. dec 2016

@bulica chcela som to vyskusat lebo men dala dr obvodna tabletky,ale su pre mna strasne silne, uplne som po nich KO... nemam az take hrozne stavy len sme tam taka depka trosku,tak som chcela skusit nieco taketo prirodne

lenieta25
8. dec 2016

@junova mozem vediet aka kniha? Dakujem

ivka1302
8. dec 2016

@lenieta25 vola sa POD POVRCHOM 🌺😘😘🌺Evitovka vraj najdes v knihkupectve 😘🌺🌺🌺🤗❤️

ivka1302
8. dec 2016

@mm103 🌺🌸🌺😘Ja sama neviem haha nikdy mi nerobili vysetrenie na tetaniu ale myslim ze nemam mam len depresivne stavy. Panicke stavy som zazivala ked som mala nasadene lieky😘💞🌺😘😘🌸

evak12
8. dec 2016

@ivka1302 ahoj ivka,pisala som ti na IP

mm103
8. dec 2016

@domkaaa ahojky domi ako sa držis?😉😉😉dlho si sa neozvala...

junova
8. dec 2016

@lenieta25 Kniha sa volá Pod povrchom. napísala ju Tatiana priezvisko si nepamätám. Je to Evitovka, kúpiš ju v každom väčšom kníhkupectve.

bulica
8. dec 2016

@anaviky ale ved skus, za to nic nedas a tebe mozno pomozu, ja som toho nazoru, ze treba vyskusat, lebo co jednemu nesadne druhemu moze 🙂