Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
12. dec 2009

este som tu stvrdla... 😝

Monca, pochopila som dobre, ze chces psychiaricku v Blave? a to sem kvoli tomu docestujes?

Povuma, tusim som videla taku zasteru....a kto ti ju kupil? inac moja je slusna, so sobikom, svedsky dizajn od sestry 😅

a posli tych lineckych... 😝

povuma
12. dec 2009

to mi kupili kamosky na narodky, kedysi davno 😀 😀 je taka gycova, ale inu nemam 😅 ....vzdy si poviem, ze som este mlada na to, aby som si kupovala zastery, a potom beham v tejto 😀
idem na to linecke...pa

monca007
12. dec 2009

urobili by sme si s manzelom maly vylet s autom sme tam za 2 hodiny a mame tam aj rodinu

filipal
12. dec 2009

monca poslala som ti IP

srdcko81
12. dec 2009

Ahojte povuma rezne naopak:naklepes maso,osolis,obalis v hladkej muke,namocis vo vyslahaných vajciach(sprav si take cesticko skor aby tie vajcia boli hustejsie)sprudka oprazis na horucom oleji-aby sa Ti spravila korka,potom naukladas na pekac a prikryte pecies v rure asi na 200 stupnov a asi hodku-mozno aj menej to uz posud sama -aby si mala masko make a dostatocne tepelne upravené.Tak skus.Ja to sice nejem ale manzel to má rad. 🙂

kamilka.c
12. dec 2009

ahojte no obedo-veceru robil mm 🙄 ja som zaspala 😖
ale oprala som dve varky pradla aj tak toho moc v tom kosi neubudlo a umyla celu kupelnu zachod...a trochu to tam skulturnila 😕 aj ked este to nie je finito mam strasne rezervy hrozne sa mi toho za posledny cas nakopilo lebo nie som schopna....
mnam kuraci paprikas lubim 😉 my sme mali vepro knedlo zelo.....inak mm vobec nevarieva 😕 normalne som prekvapena co sa to okolo mna deje snad mu to pochopenie vydrzi povedala som mu o tom utorku kam sa chystam....
teraz sa chystam do Ikea mala kupit postielku malej pod stromcek nemam inak ziadne darceky proste nic

monci ja idem do BA

ahoj povuma

monca007
12. dec 2009

kamilka poslala som ti ip

filipal
12. dec 2009

😝 😝 Baby nemozte poradit Monce? Deborah, Maria, vy ste tusim spominali, ze vas vzal psychiater pomerne rychlo...
ide o Stredne Slovensko!!!!! 😝 😝

andy.a
12. dec 2009

čAute..ja len k tým linkom,čo tuná hádžete na psychiatrov 😝 😕
tak našla som tam kvantá takých,čo sú už dlhé roky na dôchodku,takže je to absolútne neaktuálne .... a je kvantum nových,mladých,ktorí tam nie sú uvedení 😅 😝 😅

filipal
12. dec 2009

jaaaj, ked nevies Andy ty poradit, tak uz kto? ☹ ☹

hroska
12. dec 2009

Kocky ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

skuste sa spytat aj Vasich obvodacok, ved tie by mali poznat alebo odporucit najakych psychiatrov, alebo poometat aj nejake zdravotne strediska, resp. budovy, sedia tam vzdy viaceri Dr. s kadejakymi odbormi alebo ja by som sa isla spytat aj do miestnej nemocnice, ak je tam psychiatria....... - nejakej sestricky, pripadne aj Dr., ze ci vedia odporucit nejakeho, co robi ambulanciu........

Filipal, Povuma Vy ste teda riadne gazdinky 😨 😨 , az mam komplexy, neblaznite 🙄 , este aj piect 😨 😨 , to moja svokra by mala z Vas radost, ona je byvala kucharka, mne sa moc varit nechce, nie ze by som nevedela, ale prost nechce sa mi travit cas v kuchyni, ma to deprimuje. U nas varil MM kapustnicu a spagety s mletym maskom. Ked do mna svokra rypavala, ze nevarim a nevarim, deptala ma s tym hrozne 😝 😝 ☹ - som sa nastvala a som jej - tlstej hodila medzi oci - Ze jeme preto, aby sme zili a nezijeme preto, aby sme jedli.... 😀 😀. Ale obdivujem vsetky zeny, ktore radi varia a v kuchyni sa citia stastne.

andy.a
12. dec 2009

Filipa,ja som Monči odpísala,ale je to veľmi ďaleko mimo môj región 😝

tých chlapov,čo vám varia,teda závidím 😝 😕 😢 aj ja chceeeeem 😀 😀 😝

u nás je mama expert na vyváranie a vypekanie,stále vymýšľa nové varené jedlá aj koláče,zákusky 😕 😝 😝
a potom môžem len priberať 😝 😝 😀
k svokre sa nevyjadrujem 😀 😀 😀

povuma
12. dec 2009

srdcko, dakujem za recept 🙂

andy, to ma mrzi s tymi psychiatrami, ale kde sa bezny smrtelnik dopatra k lekarovi 😕 🙄 ..ja som bola u Dr. na doporucenie mojej obvodnej.......

hroska, to varenie je u nas tak..keby som nevarila ja, umreme hladom, MM vobec nevie varit, ja som sa naucila, aj piect, vlastne sama, podla knih, nieco od mamy, nieco od svokry...ale upravila som si tie najpouzivanejsie recepty podla seba a casom ma to aj zacalo bavit...snazim sa ale varit zdravsie, maso len cez vikend, skor sme taky salatovi a cestovinovi...ale chapem aj zeny, co ich to nebavi, nemusi byt kazda zena skvela kucharka, kazdy robi to co ho bavi a naplna, urcite si aj bez toho skvela gazdina 😵 ...mna zasa depta upratovanie 🙄 🙄

monca, nasla si nieco, nejakeho lekara? 😒

kamilka.c
12. dec 2009

ahojte

filipal
12. dec 2009

Kamilka, cau
a co si tak skupa na slovo? 😝

jaj Povuma, to ja som na tom podobne. varenie ma bavi a hlavne experimentujem...aj si vymyslam recepty...
Hroska, ked sa pozries na varenie ako na kreativnu cinnost zacnes mat k nemu iny vztah 😀 😝

upratovanie naproti tomu neznasam! a u nas je to trochu aj vidiet, ale pred ohlasenymi navstevami zahladim stopy....a vysavaju aj moji chlapi a sprchovy kut si udrziavaju a umyvacku zasadne naklada M.
a okna si davam umyt jednej pani...hanbim sa trochu, ale radsej zaplatim, akoby som mala umyt tolko okien...
to idem radsej na turu... 😔

no, ja som Monce dala kontakt, ale je dost draha... 😒 to je tak, ze inac sa tu ani neda dostat k psychiatrovi....
ale aj zubarku si platim...
a zase ked u kadernika nechame tolko penazi, myslim, ze skor si to zasluzia lekari...
no, zle je to cele nastavene.....

soniada
12. dec 2009

monika ja chodim tiez sukromnej psych...ale neplatila som si nikdy lebo ked mas diagnozu nejaku ze tam nechodis len tak tak ej to preplacane Zp, ak chces tak napis Ip a ja ti tiez poslem kontakt, inak ja dr chodim o osmej deviatej vecer..platim si iba terapeutku tak je tiez sukromna ale ju podla mna platim aj za dr 🙂 ale kaslat na to, tiez ma zoberie kedy to mne vyhovuje a nemusim sa obmedzovat v praci 🙂
no baby tak to mate fajn ze vam varia aj ten moj by chcel varit, vkuse sa mota okolo mna v kuchyni a stale by nieco robil, ma to viac otravuje a znervoznuje, tak ho vzdy potesim tým ze moze umyt riad ked dovarim , tak sa tesi aj tomu 😀
inak prave som vstala tak rozmýslam co budem robiť v noci 😀
monca ale dr v ba nie je maly vylet,lebo k nej musis chodit pravidelne a ked ti bude spatne tiez a tak..takze neviem ci by som nezvolila dr niekde blizsie je to predsa len pohodlnejsie...

ahoooj kami 😉

kamilka.c
12. dec 2009

ahoj filipal 🙂 nie nie som skupa len asi unavena a neviem ani co napisat
zajtra nam privezu postielku so skrinou pre dcerku tak konecne apson pre nu mam ten "hlavny" darcek
inak nemam pre nikoho nic a neviem kedy to obeham a vy ste na tom ako ? isto vzornejsie....🙂
no co no napisat... dnes som vybehla na malu a mrzelo ma to a aj ked som sa jej ospravedlnila mrzelo ma to o to viac co mi povedala......musim sa zmenit do kelu 😖 😖
😖 😔 😔 😔 ..... 😔 .. 😔 no poriadok sa sam neurobil ked som sa vratila domov bolo to tu tak isto ako v tanku ako ked som odchadzala zvyknut sa na to neda musim sa dako dokopat snad zajtra ? 🙄
🙄 nemam rada upratovanie neznasam ho ba az priam....uplna nechut a okien ? tich mam pozehnane ...a neviem kto ich poumyva nepride k nam tiez daka teta filipal ? 🙂 nemas sa isto zaco hanbit lepsie ich mat umyte od tety ako neumyte ako ja 🙂

ja som monci pisala a aj o tom ze asi tu nejde len o peniazky ale o ine ako isto snad pochopim aj ja stale sa bojim co bude v ten utorok ako vsetko bude tam a co sa zmeni vo mne
my si filipal zaplatime psychiatra ine lejdy si kupia daco v butiku ci daju urobit gelove nechty ktore som si ja nedala uz ani nepamatam a aj ked mam kurz nie som si ich schopna urobit lebo je to pre mna momentalne taaaaaak nepodstatneee

soniada
12. dec 2009

kami ja tento rok darceky nekupujem, ja uz neteriam rposte neviem co lebo uz som im tolko toho pokupila ze im asi kupim kozmišku a basta, ani nemam na to cas behat po obchodoch a ani ma to nebavi , hlavne ked v januari bude vsetko za polovicu..
ved si toho dost upratala kupelku a wecku, staci pre dnesok, zajtra zas kusok..

kamilka.c
12. dec 2009

jaj sonicka kebyze je to apson vidno ze som cosik urobila 🙂))))) ale neniiiii a 11 hodin je ? 😲 😲 😲 😲 fuuuuuuu normalne sa teraz citim mimo vobec som si neuvedomovala cas a to musim ist vesat dalsiu varku pradla zabudla som na to 🙄

soniada
12. dec 2009

ja som si tiez dala prat a zaspala som ...nema rada ked sa mi perie a nevyvesiam hned 😒
no no ved jedenast nie je vela , je sobotka tak nevadi... 🙂 vyvesaj a odpocivaj, aky si mala den inak( mimo toho upratovania) manzel co na to ze ides v utorok?

kamilka.c
12. dec 2009

jaj vsak ty si ako netopier soni 😀 😀 😀 😀 a ja dnes fakt mam akosi posunuty cas ale to preto ze som poobede zaspala ale uz pojdem pomaly si dat aj sprchu dopijem cajik strasne som poslednu dobu smadna a pojdem spat snad rano bude lepsie ako ine rana vzdy soom tak sklamana ked sa rano zase tak hlupo zobudim pritom mm ma tak pekne prebudza....hm 🤐
a uz tu mam pol 12 tej 😅
a konecne som dovesala 🙂)) no den bol som pisala aky taky zase moj dalsi nepodarok dna 🙂 hm
co hovori mm ?? ja neviem on moc toho nenarozprava ..... ale odkedy som to spomenula zda sa mi ze je ku mne taky pozorny opatrny akoby neviem ... on mi sam povedal zeby som mala ist k doktorovi ale ako nie v zlom v dobrom ale k tomu nepovedal nic ja skor rozpravam aj za neho snazim sa na to zvyknut si aj ked mi to moc nejde ja komunikaciu a aj nazor potrebujem od druheho pocut uz len to mi dava najavo to ze niekto javi zaujem

soniada
12. dec 2009

ale nieee..vcera som bola do noci hore a rano s om skoro vstavala tak dnes ked som prisla zo skoly, ze si trosku pospím, no a ako to dopadlo.. 😒 ale myslim ze nebude problem zaspat 🙂 len ked viac spim potom sa mi snivaju koboliny..tfuj..alebo mam tie hlupe myslienky ved vies..lezis v posteli a hlava pracuje 😠
no vidis..takze manzo to super zobral, tesim lebo vo vela pripadoch to tak nie je ..
tak bezkaj spinkat, ved ked vela pijes to nie je na skodu..aj ja mavam take obdobia ze som stale smadna ako tava , ale to je len dobre vlastne clovek by mal tolko pit aby nepocitoval smad.. bru nocku a zajtra sa vidime ..tu 🙂
papa

zuzkazguriska
13. dec 2009

ahojte dievcata, no poviem vam ze som si dala vcera pol frontinu/z 0,5mg/ lebo mi bolo nejako "úzko" , uz mi to islo riadne na nervy a teda zabral asi za 15 min celkom fajn a ucinok netrval dlhsie ako 45min.??? potom zasa to iste, dokonca sa mi zdalo ze po frontine /ked prestal ucinkovat/ bola úzkosť este horsia.. ale vecer som bola uz celkom v pohode.
porazi ma z tych tabletiek. baby, ktore uzivate Frontin, ako na vas posobi?
ja teda neviem , ale tie AD ked to tak ratam uz 18. den a stale ziadny ucinok na uzkost necitim.
ak mi do mesiaca nezaberu antidepresiva mam si ich nechat vymenit alebo..? niekde som to citala ze ak nezaberu do nejakych 6.tyzdnov tak treba menit za ine SSRI.

Prajem Vam krasnu adventnu nedeľu 🙂

PS: Filipal, ja zasa naopak, skor upracem ako navarim 🙂 na varenie nie som ziadna odbornicka aj ked niekedy sa mi podari aj celkom dobre uvarit 🙂

filipal
13. dec 2009

ano, je tretia adventna nedela, aj sniezik poletuje.... 🙂

s tymi domacimi pracami je to tak, ze ci uz upratovanie, alebo varenie, pranie atd.... vsetko su to cinnosti, ktorych vysledok vydrzi len chvilku! 😝 😝 a prave ta opakujuca monotonnost mi lezie na nervy.
prave s depresiou sa do nich tazko pusta.... ☹ ale ked som nazurena, tak krasne vyglancim kuchynu!!!
da sa pri domacich pracach aj vyzurit!!!

Soni, ty podporuj svojho M! rada od skusenej zeny... 😀 ked ho na zaciatku vztahu nepriberies k dom. pracam a budes ho odhanat, neskor sa bude cudovat, co chce! vas si takeho, tazko sa hladaju! 😅 😅

Kami, tak uz mas aspon pre dcerku darcek, super! ja kupujem len take malickosti - M : europenazenku ( ja j mam mince su v nej pekne roztriedene), nejake knihy - napr Zlate 70 - roky...., kozmetiku
synovi: -sal, sportove tricko, kapsicku....
toho utorka sa vobec nemusis bat, ona sa s tebou bude len rozpravat... 😉

Zuzka, ten Frontin si davaj. na uzkost zaberu AD najneskor.... mne az o 2 mesiace. aj aj potom som este obcas uzkost mala cca: 4,5 mesiaca. zeby bola horsia po ucinkovani Frontinu? mozno to bola iba nahoda.
este vyskusaj. 😉

andy.a
13. dec 2009

čaute,ja len na skok 😎 😎 😎

chceme využiť Striebornú nedeľu 😝 😝 😉

len toľko ešte:ak je niekomu veľmi zle,tak si snáď nebude vyberať lekára,nie ?? pôjde k tomu,kto ho vezme..a potom ak nebude dotyčný spokojný /ale bude mať akú takú liečbu/,môže počkať na termín u lekára,ktorého si vybral 😕

dosť sa to v praxi zneužíva,tiež nám niekto príde,že sa má veľmi zle a chce ísť len k nám....ale nevidí pritom dotyčný čakáreň plnú napr.15 ľudí,ktorí sa tiež majú zle a sú aj objednaní 😝 v meste je dosť ďalších psychiatrov,ktorí majú niektorí možno pätinu z našej klientely,takže by hom ihneď zobrali...ale akosi to tí ľudia nechápu 🙄 🙄 🙄 takže milé pacientky/ti ,skúste sa vžiť aj do situácie lekárov 😀 😀 😝
niektorí sa dokonca divia,že neordinujeme aj počas víkendov 🙄 🙄 🙄
akoby sme ani neboli ľudia,len nejaké stroje 🙄 🙄 🙄

no,končím,želám krásnu nedeľu 😵 😵 😵 😵 😵

...a pridala som pár fotiek našej malej kométy...písali ste sa na vek,má o pár mesiacom menej,ako Kubakin Mariánko 🙂 😉
týmto aj Peťu zdravím... 🙂 😉 😵 Peťa,si zvedavá,ako dopadne dnes,vlastne zajtra ČSS ,že ?? 😀 😀 😅 😕 😅

srdcko81
13. dec 2009

No tak ja neviem zuzi-ale ja ked som uzivala frontin 0,25 -tak ked som si hodala za pol hodku bolo o.k. a uz sato v ten den nevratilo-ja si skor myslim ze si to moc pripustas rozmyslas na tým a vsugerujesi si ze Ti nezaberie a to iste s AD. 😢
filipal-domace prace-ja musim 😀 -mna ide prave trafit ked uz vidim bordel-tak sa vyzurim,vypotim pri tom a potom hodim sprchu-sadnem napr k PC alebo ku knizke a vytesujem sa ze mám cisto-skoda ze tak dva dni 😀 a mozem proces zopakovat. 😝
zdravim ostatne peknu nedelu-chcela som robit vyzdobu balkonov-ale je zima ako v ruskom filme na 35strane a fuka vietor-studený-dokonca aj na jazere mame uz lad-tak asi kaslem na to-lebo uz som sa nababusila a vysla von a aj tak mi bola kosa-tak to radsej odlozim.

filipal
13. dec 2009

Andy, ja som pochopila, ze Moncu nechce nikto zobrat.... ☹
lebo aj nam sa to stalo....ani nikto nebral telefon...
nie zeby sme si vyberali...

len na upresnenie, aby si si nemyslela, ze rozmaznane zienky nevedia co od dobroty! 😝

nech sa ti nakupy vydaria... 😉 😉

soniada
13. dec 2009

caute caute, krasnu nedelu,
no jasne ze sme to tak pochopili ze ju nikto nechce zobrat..lebo sa to stalo aj mne ze som obvolala desat dr a vsetci mali termin az o dva týzdne a to som uz fakt bola na pezinok 🙂 a ja som u tej dr aj zostala lebo si ju vazim za to ze ma zobrala v ten den ako som ju zavolala a to vecer o pol desiatej!
zuzulik nemam skusenost s frontinom ja mam neurol ale uz ho dva roky neberiem dokonca ked si teraz dam ze sa citim horsie tak mi je p nom spatne este viac a chce sa mi vracat..no to je to ze si treba zvyknut ale neviem preco ti nezabral resp na tak kratko..asi mala davka? no neviem ...
filipal...no len dokedy ho to bude bavit 🙂 ale jasne uvedomujem si ze ho to moze prejst a vies oni su jak male deti nieco mu musim dat robit aby sa citil ze aj on pomaha..ale on castokrat vravi , ze sadni si a len mi rozkazuj ja navarim 🙂 no neviem neviem ,ale pomaha chlapec dost tak klop klop..
srdcko ty este aj balkon vyzdobujes? ci pana..
no baby ja som rada ze som sa konecne vypala teraz som po dlhej dobe vstala a hned ma boli menej ten chrbat..ale cez týzden to dobehnem lebo ma toho caka vela a vobec si neuvedomujem ze sa blizia nejake vianoce..
tak este raz krasnu nedelu....na zaciatok a na koniec 🙂

srdcko81
13. dec 2009

Tak nakoniec sa idem na tie balkony vrhnut-predsa len cez tyzden neni casu-a dnes mi aspon manzelik pomoze-tak si chystam rukavice-nech nemam zase ruky dopichane-dost co ich mam dolepene z lepidla 😀 Vytiahla som taku fajnu firemnu bundu po kolena a idem na to.Tak drzte palusky-nech ma ten sprostý vietor neodnesie 😀 To by sa narobil 😝 nemal by to chudak lahke 😝

soniada
13. dec 2009

drzííím...u nas nefuka 🙂