Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

slavkasobanska
23. mar 2017

Ahojte ,musím vám povedať že už dva krát som bola vo veľkom obchode a zvládla som to,...Tak sa teším...🙂

martina2005
23. mar 2017

@slavkasobanska to je super, ja mám práve s týmto problém, do malého obchodu ešte ako tak, do veľkého hrôza 😀ja som najprv nevedela čo sa mi deje. Ako sa to dá zvládnuť prosím Ťa?

layla1
23. mar 2017

@mm103 Hm no my sme také spachtošky 🙂 Dúfam, že to prejde časom. Ale zasa v noci nemôžem spať ☹ Neviem či to nebude tým že tie lieky beriem na noc.

layla1
23. mar 2017

@eliska13 Tak vidíš ja mam zasa taký problém že cez deň som unavená a v noci nemôžem spať vôbec. Možno to bude aj tým že tie lieky tie AD beriem na noc.

slavkasobanska
23. mar 2017

@martina2005 to mám aj ja problém,..Postupne najprv malé obchody a už idem do väčšieho...Predýchať ,napíšem sa trochu a myseľ zamestnam niečím čo ma zaujíma v obchode,uvidím ako to pôjde ďalej..Ale je to úspech pte mňa...

eliska13
24. mar 2017

@ivkamia vitaj v klube som na Seroxate 12 r a 3 x som vysadila v zlomovych situaciach a zase som do toho spadla.Do pol roka som troska.Nezvladam tempo, ktore prislo s dietatom, rodinou, pracou....tiez mam uzkostno deprs.poruchu
mam 20 mg, ale casto som sa citila dobre, tak som si znizila davku na polku, obden....a zase kolaps.Treba zisitit co Ti to sposobuje a to je tazke u mna je to suhrn veci a tazko nieco zmenit.Budem na liekoch cely zivot som s tym zmierena.Bud chvilku pockaj, alebo zvys davku ako dlho si na 10 mg?mozno to je len docasna unava vycerpanie daj si vela b vitaminov dlhodobo alebo Milgamma je dobra, magne b 6

eliska13
24. mar 2017

@layla1 no ved hej, ked najvyssi ucinok mas v noci😉skus si to prehodit a zistis co Ti je lepsie.Este som nepocula, aby AD niekto bral na noc.Ked berie iba jeden druh lieku..
@slavkasobanska to je uzasny uspech len tak dalej.Male uspechy Ta posilnia a dokazes aj velke.Teraz si motivovana pokracuj😀

mm103
24. mar 2017

@layla1 a neskúšala si komunikovať s dr že by si si ich dávala ráno?Ak majú naozaj povzbudiť tak nech povzbudia ráno 😉😉a možno by si nebola ani Cez deň unavená...

ivkamia
24. mar 2017

@eliska13 Ahoj, asi rok a pol som na 10mg. Skúsim zvýšiť o 5mg a uvidím. Tiež si myslím, že už budem na liekoch do konca života len sa bojím aby mi neprestali lieky účinkovať.

matag
24. mar 2017

@timea179 ahoj ako si dopadla na kontrole? Zvysil ti doktor davku Dulsevie?

evak12
24. mar 2017

ahojte,dievcata pozna niekto liek Mirzaten?mam ho brat vecer ....

mm103
24. mar 2017

@evak12 ja som ho brala pred siedmimi rokmi a po chvíli som bola po ňom hotová... Pomohol mi keď mi bolo najhoršie... Potom som ho vysadila je skôr na spanie...

evak12
24. mar 2017

@mm103 vies,ja som dnes bola pri inej psychiatricke a ona mi paretin,nykob,valdoxan vysadila a dala mi mirzaten len na vecer,ale ja spim dobre,tak neviem,citala som recenzie a mam dost,brat ho?nebrat ho?ja nepotrebujem byt cez den ospala,mimo atd,uz neviem komu verit,ja som si myslela,ze mi len niektore lieky postupne povysadzuje a nieco mi necha ....ako si to myslela,ze si bola po nom hotova?dakujem

mm103
24. mar 2017

@evak12 no chcelo sa mi spať pretože je to na večer...Ale zase aj ukľudnuje ja by som to vyskúšala... Aspoň nebudeš brať Toľko liekov....A čo to hovorili nová psychiatricka..

janefonda
24. mar 2017

@evak12 ja mam mirtazapin to je to iste co mirzatem. Mam ho na spanie, nedám naň dopustiť, je to dobry liek. Ako kazde ad aj na toto si telo musi zvyknut.prve dva týždne som bola otapnutejsia, ale teraz som bez problemu. Večer prijemne upokoji a zaspis ako babo.mne veľmi v zaciatkoch pomohol, teraz ho vysadzujem postupne.ale to bude ešte dlho trvať. Idem na to veľmi postupne.

evak12
24. mar 2017

@janefonda a beries ho vecer?ale ja spim dobre .....a cez den beries nieco?

timea179
24. mar 2017

@matag no nakoniec 30 mi zmenila na vecer a rano nie,lebo som jej povedala ze mi po nej bolo zle na odpadnutie.Ze uvidime ako bude do dalsej kontroly az potom by sme mozno zvysili.Benzak mi nedala lebo vraj je vsetko poprepajane a ja som minule bola po benzak pri obvodnej lebo mi dochadzal.Tebe je lepsie?

matag
24. mar 2017

@timea179 no mam obcas take chvilky kedy je lepsie. Ale aj ked som v praci tak si davam dva benzaky. Ak si nedam chyti ma uzkost, strach ☹. Dufam ze sa to zacne uz zlepsovat sak ad beriem uz 3 tyzden.

timea179
24. mar 2017

@matag ja tiez fenne 2 ale aj 3 si musim dat a tiez beriem mesiac.Dalsiu kontrolu mas kedy?

slnecnica333
24. mar 2017

@mm103 ten mirzaten to je ad?

mm103
24. mar 2017

@slnecnica333 nie nie je to ad..

mm103
24. mar 2017

@slnecnica333 síce pardon je...

mm103
24. mar 2017

@mm103 ja som prvýkrát užívala štvoro liekov tak sa mi to prišlo už mýli čo je čo 😁

slnecnica333
24. mar 2017

@mm103 poznam jedneho psychiatrickeho pacienta ktory uziva mirzaten ale on nema depresie uzkosti ale inu diagnozu. tak nechapem preco mu to dala.ale snad doktorka vie co robi

mm103
24. mar 2017

@slnecnica333 ono to možno pôsobí aj na iné diagnózy nielen na depresiu...To je ako s epilepsiou niektoré adcka sa používajú pri epi a naopak epileptika pri depke... Hádam vedia čo robia neostáva nám nič iné len veriť ☺a ako sa máš?Ako sa cítiš?🤗

slnecnica333
24. mar 2017

@mm103 dakujem za opytanie teraz sa mam celkom dobre.manzela mam doma pomaha mi.ked je doma mam sa dobre horsie je ked odide.a v pondelok odchadza.😕 a ty sa mas ako?este si nerozmyslala nad vysadenim AD?lebo si pisala ze chces druhe babätko a pocas tehotenstva by bolo lepsie byt bez AD.

ferdek29
24. mar 2017

@ivett311 ahoj este mavas to busenie srdca??Možeš napisat ako sa to u teba prejavuje?Ja som tiež na liekoch presne preto že som mavala tlaky na hrudi,hrcu v hrdle busenie a rychly tep.A teraz sa mi niekedy stane ako by mi od srdca cez cele telo presla elektrina.Inak u mna to zacalo asi 4mesiace po porode.

matag
25. mar 2017

@timea179 dalsia kontrola az na konci aprila, to uz dufam budem fit 🙂, a ty mas kedy? A ked ti dala Dulseviu na vecer, nebudes mat problem so spankom?

mm103
25. mar 2017

@slnecnica333 idem k novej psychiatricke dvanásteho apríla síce si to budem platiť ale moja nebude dlho robiť ešte.... Tak som zvedavá...

timea179
25. mar 2017

@matag kontrola 21 aprila.Ja zo spankom nemam problem.Len dufam ze tento mesiac bude lepsi a ze ta vecerna davka konecne zaberie.