Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zofka253
23. apr 2017

@xycv a na co to beries

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esselte
23. apr 2017

@enusko mas nejake lieky?

tslobik
23. apr 2017

Ahojte, mne je dnes tiež veľmi zle. Zajtra mám ísť so synom k lekárke na krv a ani spať nebudem, lebo viem že to zase bude zabíjačka...A kedže som na PN, tak muž tam ísť nechce.....ach jo

zofka253
23. apr 2017

@esselte ake beries

zofka253
23. apr 2017

@tslobik tiez sa liecis na nieco ja na ocd

esselte
23. apr 2017

@enusko ja beriem paretin,k tomu rivotril a večer helex,liecim sa uz 6 rokov,predtym som brala venlafaxin actavis,potom cymbaltu a teraz paretin,brala som aj neurol,xanax,teraz rivotril a helex,ale len najnizsie dávky

tslobik
23. apr 2017

@zofka253 úzk.depres.porucha....Proste ja už mám tuším zo všetkého stres, aj z takých jednoduchých vecí....

zofka253
23. apr 2017

@enusko a kde si bola v nemocnici ako citam cakas babo

zofka253
23. apr 2017

@tslobik nie si sama ja mam ocd a je to strasnr

tslobik
23. apr 2017

@zofka253 veru....a keby aspon tie lieky pomáhali, ale mne veľmi nezaberaujú.....Ty čo užívaš?

zofka253
23. apr 2017

@tslobik sertralin a neurol

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
23. apr 2017

@zofka253 ja som brala sertralin ako prvý....Neurol mám tiež, alebo lexaurin...

zofka253
23. apr 2017

@tslobik a pomohol Ti

tslobik
23. apr 2017

@zofka253 asi ani nie, potom som brala escitalopram a teraz brintellix...Ale ja mám pocit, že je jedno či lieky beriem alebo nie.

zofka253
23. apr 2017

@tslobik mo niekedy qj ja a na psychoterapiu nechofis

tslobik
23. apr 2017

@zofka253 ked som prišla z nemocnice, tak som sa objednala a objednala ma až na august.....tak neviem....

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
24. apr 2017

@enusko Ahojky....bola som v Trnave 3 týždne, ostala by som aj dlhšie...chceli ma poslať aj do Veľkého Zálužia, ale kvôli 5 roč. synovi som nechcela.....Nie je mi veľmi dobre, tam bolo fajn, proste som sa cítila tak bezpečne.......Tu, len čo sa objaví nejaký stres je mi hrozne zase. Som teraz na PN, ale potom prídem o prácu a neviem čo bude ďalej.....

tslobik
24. apr 2017

@enusko Vidím, že aj ty máš dieťatko nar. v r. 2012.....Ja mám syna február 2012🙂 Dnes som mala stres z toho, že mu berú krv a vždy sú to "jatky", ale dnes vôbec neplakal......milo som ostala prekvapená

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
24. apr 2017

@enusko ja mám úzkostný depres. syndrom.....Proste zo všetkého stresujem a nič ma nebaví, neviem sa tešiť zo života a všetko prežívam negatívne.. ja som brala kedysi sertralin, potom escitalopram a teraz mi nastavili brintellix - niečo nové......Ale neviem, akurát mi je ráno z toho zle.....doma. V nemocnici nebolo. Okrem toho mám lexaurin na ukludnenie a sanval na spanie, ale to užívam pol tbl. tak raz do mesiaca keď fakt sa akútne potrebujem vyspať. Ty máš asi tak staré dieťa ako ja? Aj pracuješ? Ja mám z toho nervy....ako sa mám zamestnať v takomto stave, a kde vlastne? Ked mi Dr. odporúča nestresové zamestnanie.....Ach jo....najradšej by som sa vrátila do nemocnice. Tam bolo všetko super.....Príznaky mám také, že neviem sa nadýchnuť akoby, je mi zle od žalúdka - či jem, alebo nie.....a mám hrozné sny

tslobik
24. apr 2017

@enusko ano, milujem svojho syna, aj túžim po druhom....ale viem že pri mojej dg. by to nebolo vhodné☹ Niekedy ma manžel prekvapí...nemilo......Ale inak je v pohode. Len viem, že sa nevie stotožniť s mojou dg. Proste zdravý človek to dokáže len ťažko pochopiť - to naše trápenie.....

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
24. apr 2017

@enusko Zlatko, musíme byť silné...viem, že je to neuveriteľne ťažké niekedy......aj dnes som si uvedomila, že som na niektoré veci sama......To sa týka asi iba mna (chýba mi sociálna opora), Ty ako všetko prežívaš? Čo ťa trápi???? Pomohla ti hospitaliz.? Mne veľmi, tam sme boli všetky také tie citlivejšie a rozumeli sme si...

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz