Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anamis3
28. jún 2017

Ahojte bojovníčky🙂. Vrátila sa mi úzkosť a strach po 3 mesiacoch kedy som už nebrala lieky.Bolo mi fajn,ale potom som zažila stresovú situáciu, ktorá ma opäť vrátila tam kde som bola.Beriem Helex SR 0.5 mg 2x denne a Alventu 37,5mg.V nedeľu odchádzame na dovolenku a mám strach ako to zvládnem.Ako to zvládate vy? Ďakujem za vaše odpovede

simona_simi
28. jún 2017

@mikimavka Ahoj. Poznám veľmi dobre ... bohužiaľ ! Ak by si mala chuť pokecať kludne IP 🙂 aspoň nie som sama

saryova21061974
28. jún 2017

@anamis3 mne sa vrátilo po 8 mesiacoch,tiež som zažila veľký stres.Beriem Alventu 2x denne 75mg.O 2 tyždne nastupujem do práce,tiež mám obavy ako to všetko zvládnem. Koľko už berieš lieky?Vraj do 2 týždňoch by mali zabrať

mikimavka
28. jún 2017

@simona_simi Dakujem. Pisem ti ☺

simona_simi
28. jún 2017

Ahoj žienky !
Ako pozerám nie som jediná, čo sa trápi s touto pliagou. Chcem sa len podeliť s Vami ako som pochodila ja. Liečim sa na úzkostnú poruchu cca 6 rokov. V novembri 2016 som vysadila lieky, že skúsim to. Vysádzala som cca 2 mesiace pod dohľadom lekára. Cítila som sa super cca 3 týždne a zase sa všetko vrátilo. Nechutenstvo, silné závraty, žiadna nálada, nič schopná urobiť, strach, rýchly tep, .... veď to poznáte. Je tomu cca 5 mesiacov, čo som nasadila lieky späť a stále nie som ako pred tým FIT no vraj druhé a ďalšie zotavovanie trvá dlho. Samozrejme je mi lepšie ako bez liekov lebo bez nich som nedokázala ani sprchu si dať! Len ešte mi niekedy príde blbo a točenie sa objavuje častejšie. Beriem esscitalopram 10 mg a neurol 0,25 mg ... Zaberalo to 6 rokov prečo by nemalo teraz. Len sa chcem spýtať ako dlho ste sa zotavovali vy. Prosím žiadne odcudzovanie čakám povzbudenie ... 🙂 Prajem pekný deň.

saryova21061974
28. jún 2017

@simona_simi určite zaberú,musíš veriť,aj ja čakám,že zaberú.

simona_simi
28. jún 2017

@saryova21061974 Ako dlho už ty čakáš ? A zažila si niečo podobné ?? Môžme si napísať správu ?

saryova21061974
28. jún 2017

@simona_simi pisala som ti spávu.

anamis3
28. jún 2017

@saryova21061974 písala som ip

matag
28. jún 2017

@simona_simi ahoj no ja som nasadila Alventu 3 krat, dva krat som vysadila a vratili sa uzkosti opat. Teraz beriem 24 dni Alventu, rano 225 mg a stale nie som ok. Rano mam tlaky do hlavy, tak uzivan neurol 0,25 mg a poobede uz ma chyta taky nepokoj a stale mam vysoky tep 100 a viac 😒

saryova21061974
28. jún 2017

@matag tiež beriem Alventu,ale 2x denne 75 mg bolo mi povedané,že za 2 týždne zaberie.

simona_simi
28. jún 2017

@matag Ahoj, ďakujem za odpoveď. Alventu nepoznáš no počula som, že ju berie dosť žien. Po vysadení a opätovnom nasadení, koľko ti trvalo zotavovanie, keď si sa dala dokopy prosím ťa ? A teraz ako dlho sa zotavuješ ? .... Neurol máš len ráno ? Ten tep poznám no skúšala som na to všeličo a niekedy to pomôže. Kludne napíš IP a môžme pokecať. Na tieto otázky som zvedavá, čo som ti nakládla 🙂

tslobik
28. jún 2017

@simona_simi ahoj, a môžem sa spýtať ten neurol berieš dlhodobo?

matag
28. jún 2017

@simona_simi ten prvy a druhy krat to trvalo nejaky mesiac a to som brala o 75 mg mensiu davku ako teraz. Zacala som najskor normalne spat lebo Alenta mi na zaciatku sposobovala velku nespavost. A po mesiaci uz som fungovala, ale aj v pribehu liecby som mala horsie a lepsie dni. Teraz je to 24 den ale este som ani nezacala normalne spat, mne sa vzdy najskor zlepsi spanok. Neurol beriem rano 0,25 a poobede 0,25 mg. Tri tyzdne som bola PN ale teraz od pondelka chodim uz do prace a je to dost tazke. Co ti najlepsie pomohlo na znizenie tepu?

simona_simi
28. jún 2017

@tslobik Ahoj jasné. Pred tým som ho brala cca 6 rokov ... Každý vždy hovoril, že bude problém s vysadením a bla bla bla. Na začiatku vtedy som brala ráno celý aj večer celý. Neskôr ako som bola dobre už som vysadila večernú dávnu a mala som len ráno. Tak som fungovala dosť dlhoooo. A teraz opätovné nasadenie beriem neurol 0,25 mg ráno celý a večer tak 3/4 z neho. Nie celý. Je tomu tak 4-5 mesiacov. Ak sa mi stav stabilizuje chcem nabehnúť na režim, že ráno escitalopram 10 mg a neurol 0,25 mg a koniec. Ty ho berieš tiež ? Ako dlho ? Kludne napíš aj súkromnú správu ak chceš 🙂

simona_simi
28. jún 2017

@matag No ja beriem escitalopram a lekárka mi povedala, že to môže trvať aj pol roka. Tak stále čakám a len dúfam, že nie márne. Ja mám takú istú dávku ako tie roky dozadu. Aký máš presne spánok ? Aký v noci a aký ak si cez deň lahneš napr porovnaj mi to. Či som na tom rovnako ma zaujíma. Ja mám neurol ráno 0,25 mg a večer ale to si dám tak 3/4. Ja som PN už pol roka a to ma mrzí, že potrebujem už pracovať no nezvládnem to ešte. Pi veľa vody ale fakt veľa, žiadny kofeín, dávala som si obklad na čelo, a na srdiečko studený a vtedy spomalil. Namočený mokrý uterák do studenej vody.

matag
28. jún 2017

@simona_simi nemam ziadny spanok 🙂 ale to mi vzdy robi na zaciatku Alventa. Prve tri dni som bola uplne bez spanku, potom mi doktor predpisal lieky na spanie ale to spim kazdu noc tak 4 hodiny uz tych 21 dni. Cez den som unavena ale aj ked som bola tri tyzdne PN nikdy som v priebehu dna nezaspala. A necitis ziadne zlepsenie od zaciatku uzivania? Ja stale nie som ok ale aspon uz nemam tie strasne uzkosti.

simona_simi
28. jún 2017

@matag No ja som na začiatku nemala žiadny spánok budila som sa na závraty. To prešlo a noc je okej aj ráno. No ak zaspím cez deň tak sa zobudím úplne vyklepaná a srdce mi ide vyskočiť a pri tom sa nič nedeje. Vždy sa aj 10 min ukludňujem, kým sa spamätám. Myslím, že ak sa upraví tento spánok vtedy budem úplne FIT. A to ja milujem spánok ja som dokázala prespať aj 24 hodín v kuse :D Samozrejme, že od začiatku užívania je zlepšenie len to ešte nie je 100%-tné. Bez liekov som bola totálne KO a nedokázala som sama ani na wc ísť, čo som mala také silné závraty. Teraz mám blbé dni a hlavne, keď mám MS sa to stupňuje. Tak ako píšeš nie som úplne OK ale tie strašné stavy aspoň nemám. Tak aj tebe to zotavovanie trvá dlhšie ak dobre rozumiem.

matag
28. jún 2017

@simona_simi ano trva to dlhsie, ale este stale verim ze AD zaberu ked uz 2x zabrali. Najhorsia je ta nespavost a rano som taka oblbnuta a nedokazem sa prebrat, srdce tlcie 😠

simona_simi
28. jún 2017

@matag Tak tak aj já sa snažím tomu veriť a dokážeš sa cez deň hýbať a robiť niečo ak ti je fakt tak blboo ? Prekonať sa ti dá ? Ako dlho ti to trvá teraz, nasádzanie aby si bola OK ? No ja ráno pri drahom sa zobudím v pohode ale ak zaspím cez deň, čo ja som zbožňovala teraz sa budím vystrašená .... Takže nie som sama v tom

mikimavka
29. jún 2017

Baby beriete niektora aj AD aj antikoncepciu? Ja neberiem a ani by som nechcela, ale ako som dostala teraz MS, tak sa mi vsetko vsetko vratilo - nechutenstvo, potenie, zly spanok, tras a cely den mi je zle od zaludka. A to mi bolo uz 3 tyzdne dobre. Asi mi to ta MS cele rozhadzala zas :( porazi ma. Teraz neviem ci to prejde po MS, alebo budem musiet navysit tabletky alebo co... a keby to aj preslo a mam zazivat toto iste pri kazdej MS tak to sa fakt uz takto neda zit ☹

saryova21061974
29. jún 2017

@mikimavka ,počkaj pokiaľ Ti skončí MS,a uvidíš ako ti potom bude.

mikimavka
29. jún 2017

A preto som sa pytala na tu antikoncepciu ze by som si ju dala keby mi zmiernila tieto hrozne stavy.... ale zas ked som ju kedysi bravala strasne ma z nej bolievala hlava tak som to prestala brat. A doteraz som mala celkom v pohode MS len prvy den trochu bolesti co presli po jednom ibalgine, ale teraz ma neboli brucho len mi je nafigu, zle, nechuti jest a celkovo nevladzem, vsetko take stavy ako na zaciatku uzivania liekov.

saryova21061974
29. jún 2017

Neviem ti poradiť z tou antikoncepciou ja ju neberiem.Možno by si mala zajsť za psychiatrom.

mikimavka
29. jún 2017

@saryova21061974 v pondelok mam termin. Uz som sa tesila ako jej poviem ze mi lieky zabrali a ako mi je uz super a teraz taketo zhorsenie ☹ tak uvidim co mi povie... a mozno bude do pondelka lepsie ked mi skonci MS, dufam.

saryova21061974
29. jún 2017

Musíš veriť,že bude lepšie,mne je dnes tak neutrálne,ani dobre ani zlé.Musím sa donutiť niečo uvariť a prezliesť paplony.

anamis3
29. jún 2017

Ahojte.Ja dnes úplne celé zlé, hrozné pocity strachu a úzkosti.V noci som nespala,unavena ako kôň,až po lieku na spanie som zaspala.Isla som k lekárke pichla mi Apaurin a musím počkať kým zaberú lieky.Je to hrozné.

saryova21061974
29. jún 2017

@anamis3 dobré,že si šla k lekárke a ukľudnilo ťa to trošku?

anamis3
29. jún 2017

Ani neviem, stále som taká nejaká nekludna.Chce sa mi hrozne spať a nemôžem.

saryova21061974
29. jún 2017

Keď si možeš pospať tak si ľahni,možno zaspíš.