Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anamis3
29. jún 2017

Nejde to.Uz som si asi 3x ľahla a nič.

simona_simi
29. jún 2017

@anamis3 Môžem sa spýtať ? Nevieš zaspať alebo sa bojíš alebo prečo to nejde ?

anamis3
29. jún 2017

@simona_simi nejde to.Jednoducho si ľahnem a nič.A večer potrebujem ísť na nočnú tak neviem ako to zvládnem

simona_simi
29. jún 2017

@anamis3 Budem ti držať palce ! Ja som pol roka PN lebo zatiaľ by som v práci nevydržala :/ Ja zase cez deň nemám problém zaspať. Ja sa skôr bojím lebo skoro stále sa zobudím vystrašená a rýchlo mi bije srdce a musím sa ukludniť. Také si nemala ?

anamis3
29. jún 2017

@simona_simi ďakujem.Nie ja mám taký nevysvetliteľni strach a úzkosť.A potom z toho nemôžem zaspať.Zajtra mám ísť opäť na ten Apaurin,a potom aj cez víkend.A v nedeľu odchádzame na dovolenku a z toho mám obavy

tslobik
29. jún 2017

@simona_simi Takže čítam, že aj ty si na pn. Aj ja už od marca.....Ako dlho sa môže byť s touto dg. na PN-ke? Už si bola aj na posudkovej?

layla1
29. jún 2017

Dievčatá nechcem sa tu nikoho dotknúť lebo aj ja mám problémy ale čo čítam teraz vaše príspevky, tak ja si myslím že pri tejto chorobe je najlepšie niečo robiť, tak to myslím že chodiť do práce byť v kontakte s ľudmi aby ste nemysleli iba na problémy, aby ste mali zamestnanú myseľ.Dalšia vec podľa mňa sa má spať cez noc deň je určený na prácu na existenciu na zábavu atď.Ked budete spať cez deň tak nezaspíte v noci.Telo sa musí unaviť cez deň aby si mohlo odpočinuť v noci.Ja som z práce prišla taká unavená a chcelo sa mi spať o 17.00 ale nepojdem spať, počkám si na noc.

anamis3
29. jún 2017

@layla1 je to tak ako píšeš, ale ja chodím na nočné 12 tak tam si ťažko pospim.Mas prevrátený celý deň

saryova21061974
29. jún 2017

@layla1 neviem aké problémy máš ty,ale z niektorými chorobami sa proste nedá normálne fungovať,neprajem to nikomu zažiť.

tslobik
29. jún 2017

Tak tak, je rozdiel aj v týchto dg. a dokonca aj v sile rovnakej diagnozy... Kedže niekomu stačia psychoterap. pohovory, iný k tomu potrebuje psychiatra a lieky a další hospitalizácie, z toho niektorí raz za život a iní opakovane.....

saryova21061974
29. jún 2017

@tslobik kto nezažil,ten nepochopí.

tslobik
29. jún 2017

Ja by som tiež radšej niečo robila, keby sa dalo......Aj do práce som chodila vo všelijakom stave.....aj to tak vyzeralo.....

layla1
29. jún 2017

@anamis3 chápem ja som robila 24tky tak chápem

layla1
29. jún 2017

@saryova21061974 Moment ! Ja nie som na tomto fore zo srandy tiež mam aj som mala také problémy ako vy všetci čo ste tu aj ty. Takže veta kto nezažil nepochopí sa mňa netýka vysoké tepy 150, pocity úzkosti,depresie, vracanie, nespavosť, plačlivosť, náladovosť, zmena nálad + iné veci.

layla1
29. jún 2017

@saryova21061974 ja beriem lieky tiež Paroxetin 20 mg.

simona_simi
29. jún 2017

@anamis3 Ja som sa tento rok neodhodlala na dovolenku. Chodíme k moru no tento rok sme to nechali až na koniec augusta aj to len tu na SVK. Budem na teba myslieť a daj vedieť ako zvládaš ale bude dobre neboj 🙂

simona_simi
29. jún 2017

@tslobik No ja som pol roka, v novembri som nastúpila a stále som PN. Ja mám komplikovanú zmluvu. Som doma bez akéhokoľvek príjmu takže ja nemám problém s PN ako dlho budem len problém je, že nedávam do domácnosti ani euro :/ čo ma mrzí a dosť trápi. Lutujem to vysadenie veľmi ! Najviac na svete.

saryova21061974
29. jún 2017

@layla1 takže vieš ako sa cítime,ja čakám až mi zaberú AD a idem do práce.

simona_simi
29. jún 2017

@layla1 Presne ako píšeš a presne si to vystihla... Mám dni, že ma točí ako besné a fakt sa vtedy bojím aj niečo urobiť no v práci sa mi polepšilo. Teraz beriem lieky a zvykám si na tieto stavy a zvykám si nanovo s tým žiť ... Do teraz som robila chybu, že som celé dni ležala, pospávala bla bla bla a chyba ! Dosť ! Druhý deň sa prekonávam a doma robím niečo ! Už nepočúvam svoje telo lebo mi príliš rozkazovalo ... Skúsim to takto a uvidím 🙂 nie som schopná ísť ešte pracovať lebo ani do potravín nedokážem na dlho ísť ale začnem prekonávam samej seba doma 🙂 Inak máš úplnú pravdu ! Aj, keď je to ťažké, veľmi ťažké !

layla1
29. jún 2017

@simona_simi Ja viem, prečo to píšem sama mam problémy ale nemôžem sa im poddať. Človek sa nemôže ľutovať, musí bojovať. Treba myslieť pozitívne aj ked niekedy to je ťažké ale treba veriť že všetko bude fajn.

anamis3
29. jún 2017

@simona_simi vieš ja som mala dovolenku napísanú už v apríli.To bolo všetko ok, život išiel tak ako má.Ale prišiel zlom a všetko sa zmenilo.

simona_simi
29. jún 2017

@anamis3 Tebe sa to stalo prvýkrát teraz ? Alebo sa na toto liečiš už dlhšie ?
Ja som to chytila alebo ako to nazvať prišlo to na mňa v jedno pekné ráno. Šla som do školy a zrazu mi prišlo zle a mala som hrozné závraty ... A od vtedy BUM ... Vysadenie bola chyba!

anamis3
29. jún 2017

@simona_simi u mňa to prepuklo keď som mala anémiu-dost ťažkú.Ale nikto mi nepovie či to mohlo byť z toho.A potom to zrazu prišlo-nespavost, úzkosť,strach

tslobik
29. jún 2017

@simona_simi no keď hovoríš o dovolenke, môj tiež zaplatil už k moru na konci leta....ale ja sa neteším, ani neviem či tam chcem vôbec ísť...

missellis
29. jún 2017

Dievcata, zlepšili sa vam stavy po liekoch? Ja uz rok odkladam psychiatra ǎe stale sa to zhorsuje.. uz nevladzem

saryova21061974
30. jún 2017

@missellis určite navštiv psychiatra,prečo sa trápiť? Lieky zaberu a bude lepšie.

simona_simi
30. jún 2017

@anamis3 Zlá doba ! Staršie generácie sú na tom lepšie a, čím mladší to teraz majú :/ Lebo to dosť sledujem

simona_simi
30. jún 2017

@tslobik Skús totálne vypnúť aj, keď sama dobre viem aké to je ťažké. Možno zrovna to ti pomôže 🙂 Ja sa spolieham nato, že totálne vypnem. Aj, keď mám niekedy problém aj doma niečo urobiť ....

simona_simi
30. jún 2017

@missellis Ahoj. Lieky na prvýkrát mne zabrali hneď. Po vysadení to trvá už takmer pol roka. Neodkladaj to ak sa to týka psychiky lebo, čím viac odkladáš stav sa zhoršuje a tým dlhšie budú zaberať lieky. Nechcem ťa plašiť len, čím skôr tým lepšie 🙂 Liečim sa cca 6 rokov.

mikimavka
30. jún 2017

Ahojte. Ja som dnes bola na gynde, u obvodnej aj u psychiatricky lebo rano som uz revala muzovi ze takto sa neda zit a keby nemam deti tak s tym skoncujem. Ako som pisala, na 24.den mi zabrali AD, bolo mi potom 3 dalsie tyzdne uplne super, az kym neprisla MS. Od toho dna sa budim zase o 4 rano spotena, zle mi je cely den, unavena, nic nevladzem a to su od pondelka prazdniny a budem mat doma 2 deti. U gynekologa vsetko OK, ze to moze byt hormonmi, obvodna len mavla rukou, ze asi z tej depresie zhorsenie pri MS a aspon psychiatricka mi to vysvetlila ze to fakt suvisi a moze byt taketo zhorsenie pri MS ze sa buria hormony. Tak si mam davat castejsie lexaurin a zvysit AD o polku tabletky... ja dufam ze to zabere lebo takto sa uz fakt neda... teraz sa modlim aby to zabralo a aby to fakt bolo len tou MS, ale zas do buducna nic moc ked by som mala mat kazdu mrchu takuto ze som na tyzden odpisana. No hrozne tato nasa choroba ☹