Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

natalienka12
13. okt 2017

@andocka ja a uz dlhodobo

domi1313
14. okt 2017

baby ako sa mate dnes?

mirks32
14. okt 2017

@domi1313 pekne je vonku tak sa to da dnes vydrzat a ty akoo?

ivka185
14. okt 2017

@domi1313 v pohode da sa to vydrzat ale ako tu citam niektorym z vas sa tu v poslednej dobe pohorsilo, verim ze to je len prechodne a bude vam zas dobre. Ja som tiez mala taky vykyv niekedy v aprili trvalo to skoro cele leto ale teraz sa to trochu normalizovalo a fungujem takmer bez obmedzenia. Dnes mame cirkevni sviatok a ja som prezila bez vecsich problemov aj 2 hodiny v cerkvi. To sa mi uz dlhsie nestalo. Ja tu citam ze vy beriete aj niejake pomocne lieky alebo jak to nazvat, ja nic take nepoznam ani mi ich lekar nespominal , ja beriem uz 12 rokov len alventu jednu rano. Tak prajem este prijemny zvysok dna a nech je nam uz len lepsie a lepsie.

domi1313
14. okt 2017

ahojte..no pocasie je krasne aj ked,ja som v praci..aj ka som mala take obdobie kedy sa mi naozaj pritazilo ale preslo toa velmi dufam ze toto je tiez jedno z tych “obdobi”..dnes bojujem bez zisdnej tabletky aj ked,sa nam v praci mavalili ludia a to sa cela roztrasiem tak vnutorne.ten stres mi uz vibec nerobi dobre no zmenit pracu nemozem..v pondelok pojdem k doktorovi,misim to proste vydrzat..naozaj sa velmi vela ludim pohorsilo ale niejen tym s pp ale aj tym co chorobou netrpia.proste musi byt nieco vo vzduchu co nam trapi organizmus

mirks32
14. okt 2017

@domi1313 takze si uz v praci. A trapis sa bez frontinu. Kedy ti maju nasadit AD

domi1313
14. okt 2017

@mirks32 ja som ad odmietla mirka.mne atrasne narobili zle a zlakla som sa ich😒

najkusko1111
14. okt 2017

Prosim vas baby ktore mate skusenosti.moj maly doniesol zo skolky virus.grcam od rana vsetko doradu k tomu hnacky.uz neni co vracat tak aj cistu vodu..vecer mam brat lieky ad..mam ich vziat?aj na takyto totalne lacny zaludok?aj tak asi predpokladam pojdu von.ako vsetko

katus226
14. okt 2017

ahojte, uprimne ked sa povie antidepresiva tak je mi zle... mam dojem ze dnes ich ordinuju ako na beziacom pase, len aby sa pacientovi nemuseli tolko venovat ☹ u koho je to len trochu mozne, nerozmyslali ste nad "prirodnymi" AD? o tom, z coho sa v tele tvori serotonin (väcsinou je problem prave s nim, jasne ze nie vzdy), pise RNG, vela ludi to na jeho fore riesi
http://rng.jecool.net/viewtopic.php?id=1718
http://rng.jecool.net/viewtopic.php?id=931

skratene:
- latka L-tryptophan (hodne ho obsahuju niektore potraviny a takisto chlorela, morska riasa) --> premeni sa v tele na 5htp --> premeni sa na serotonin --> zmizne depresia
- a zo serotoninu si telo vyraba aj melatonin - "hormon spanku" --> upravi sa spanok

nepropagujem ziadne vyrobky, ani neodradzam od navstevy lekara. iba chcem aby sa vedelo, ze pri lahsich stavoch si clovek dokaze napomoct aj takto. viem ze depresia nie je nic prijemne a dokopat sa nejako k cinu - tak to je kapitola sama o sebe, poznam...

mirks32
14. okt 2017

@domi1313 jaj. A uz ani nechces ine?

domi1313
14. okt 2017

@katus226 ja sa vyhybam ad oblukom.mam z nich strach😒 pomahaju aj tie tabletky l tryptofam z lekarne?

domi1313
14. okt 2017

@mirks32 ja skusim este dalej bojovat bez nich mirka😒ty sa mas ako?

mirks32
14. okt 2017

@domi1313 no vsak teraz ani ja nemam AD ale citim Uzkost strach trosku srdiecko viac sem tam tlcie ja uvidim co bude v pondelok .. tiez sa snazim tak ako ssa len da.. ale chcem byt ok takze nevzdam to aj ak mi daju AD vydrzim musim a to uz budu tretie.. prezivam to do kola aj s niezisducimi ucinkami ale musim ja takto nechcem byt

domi1313
14. okt 2017

@mirks32 ja ta chapem..ja niesom uplne ok,stale sa sledujem dnes.bojim.v pondelok pojdem ku dr a porozpravam sa s nim..a dnes si teda v pohode?

katus226
14. okt 2017

@domi1313 nemam s nimi priamu skusenost, ale mali by zabrat. viem osobne ze pomaha chlorela. kedysi mi ludia hovorili, ze okrem cistenia organizmu posobi aj ako antidepresivum a teraz uz viem preco. kedysi sme o takychto doplnkoch na nasom trhu mohli len snivat, objednavali sa vylucne zo zahranicia. len pozor na obsah ucinnej latky, urcite sa jednotlive vyrobky v tomto dost lisia.

rng odporuca davkovanie 600-1000 mg L-tryptophanu alebo 100-200 mg 5htp (ucinnejsia forma, cize staci menej). navyse cast toho ziskame prirodzene zo stravy.

este som vyhrabala zoznam potravin obsahujucich najviac L-tryptofanu http://nutritiondata.self.com/foods-00007900000...

mirks32
14. okt 2017

@domi1313 tak ocistu mam z tych Ad .. ale dasa to vydrzat .. tebe ak sa stav nebude zlepsovat... porozpravaj sa s lekarom aspon co najviac ti pomoze nech ti to daju ...

mirks32
14. okt 2017

@najkusko1111 suchy rozok. Cierny caj .. smektu nahodov nemas doma? A AD si daj .

mirks32
14. okt 2017

Pri najhorsom chod na pohotovost oni ti nieco daju na zastavenie grcania aj hnacky..

domi1313
14. okt 2017

@mirks32
@katus226 ano,ja sa v pondelok porozpravam s domtorom.pojial by mali vyt tieto zhorsenia vzdy prechodne,prebojujem to.o tom triptofsne som pocula preto ma to zaujalo.neobsahuje byliny?taka ta tabletova fotma,bo na tie som alergicka niektore😩

mirks32
14. okt 2017

@domi1313 no takze v pondelok ides aj ty?

adzy
14. okt 2017

Zdravim vas boze mne je tak blbo ja uz lutujem ze som zacala brat ad veru pokial ich tak nepotrebujete neberte ich ja som dlho uvazovala ci brat nebrat no skoda ze som nevedela ze existuju aj prirodne doplnky ako je 5 htp napr.ja teraz ich vysadzujem a teraz neviem ci my je tak zle z vysadzania alebo sa my vracaju priznaky lebo ak sa vtatili priznaky tak verte ze takto zle som sa necitila ani pred ad ako teraz polku dna prespim mam smutnu naladu a rozum spomaleny oci ako kebysom zbadala ducha a uplne prekrvene nedokazem ani ist von zajtra mam narodeniny tak ma volaju ist si sadnut niekde no pri tychto stavoch budem radsrj doma

sandra2308
14. okt 2017

@adzy no prvé dva týždne to asi bude takto. Tiež som si pri nasadení hovorila, že takto mi ešte v živote nebolo. No prešlo to a opäť som fungovala. A máš nejaký benzak? S ním by ti teraz bolo asi lepšie. A aké máš AD?

katus226
14. okt 2017

@domi1313 pokial viem, L-tryptofan je jedna z esencialnych aminokyselin. vyrobcovia ju obcas kombinuju s vitaminmi a bohvie cim, tak ak na obale/ v letaku nebudu bylinky spominane, malo by to byt okej

ritter
14. okt 2017

Ahojte mne doktorka nasadila ad v pondelok večer som si dal prvú tabletku no to bol des v noci som zle spala ,bolo mi na odpadnutie,v noci som vracala , ráno som nevládala ísť do práce celý deň ospata a ako vymenená .tak som si povedala toto nie.mam úzkosti a agorafobiu, ale zatiaľ s tým dokážem žiť aj bez ad,len sa bojím čo mám povedať doktorke mám ísť na kontr.30.10
Predpísala mi elicea,strašne sa bojím to začať užívať.

mirks32
14. okt 2017

@ritter ake AD?

ritter
14. okt 2017

Elic
@mirks32 elicea

domi1313
14. okt 2017

@katus226 dakujem ti za odpoved😊pojdem sa na to zajtra pozriet do lekarne

domi1313
14. okt 2017

@ritter presne pre tieto veci som odmietla ad,3 krat zle.bohuzia som natrafila prave na tie ktore mi toto sposobili a doslova paniku mam koli tomu brat ad

domi1313
14. okt 2017

@mirks32 ano ano idem sa s nim porozpravat,aj ty ides ze?

katus226
14. okt 2017

@domi1313 super 👏 drz sa 🙂