Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kamajka
25. nov 2017

@eliska13 co ja viem...mohlo by byť..ale nesedí všetko... ťažko povedať...mne doktor napísal že som hypersenzitívna osobnosť...

kamajka
25. nov 2017

@lasoninka to sú len symptómy, nejakú značku tam nemáš číselnú? Napr. Dg 43.1 alebo tak...to som dala len príklad

kamajka
25. nov 2017

@patik114 a nedala ti papier z vyšetrenia? Tam by si mala mať napísanú diagnózu, alebo aspoň číselnú značku, napr. Dg 43.1

femme1308
25. nov 2017

@eliska13 tak z časti pravda z časti nie ja som sa tam nasla v tom perfekcionizme

femme1308
25. nov 2017

Ako sa dnes máte a co máte v pláne robiť? Variť? Alebo kam sa chystáte.
Ja som ako na hojdačke raz lepsie raz horšie inokedy úplne zle. Ale dom rada ze sa aspon fyzicky troska polepšilo a ze len nelezim... aj keď psychicky to este stále nieje Ok respektíve posun je minimálny.

@kamajka ty ako spánok den? Mas pocit únavy? Spis lepsie?

kamajka
25. nov 2017

@femme1308 ahoj, som si dala celý Frontin, ale aj tak som sa zobudila v noci, o jednej...potom už len 6:40, možno by som bola pospala viac, ale dcéra šramotila v kuchyni, hľadala strepfen, lebo že ju hrdlo bolí..no...super...
Tak ale celkom fajn noc inak.
Ja dnes mám na pláne vysávať- to budú deti, variť a prať mi treba. Inak nič veľmi. Uvidím čo sa ešte pritrafí.
Ty máš čo pekného v pláne?

eliska13
25. nov 2017

@femme1308 variť chcem takú zivansku v alobale mäso, zemiaky...a doma budeme nemám nič v pláne.No a domalovat druhy nater.Ale spiš už lepsie?Ja by som povedala, že vždy som mala málo energie či pred chorobou či teraz.Kedy by si mala nastúpiť 1.12.?

@kamajka to si už fajn spala nie?Teraz sú všetci okolo mňa chorí:(

femme1308
25. nov 2017

@kamajka ja dnes nič navarit no dnes mam taký útlm hrozný.
@eliska13 ja ani nie ze som mala malo energie to nie len som si stále nieco naplánovala ja som skôr typ co nevie obsedieť na riti, ja sa mam lepsie skôr tak akčnejšie keď mam len ležať sedieť a nevedieť co so sebou žerú ma mrle. Necítim sa dobre.
Je normál ze mam náladu taku kolísavú ráno sa neviem stiahnuť z postele cez týžden musím lebo dieťa do školy keď užijem AD mam akoby útlm v hlave pocit spánku no teraz neviem ci to nieje este z úzkosti ktorú este pociťujem. V noví je to lepsie ráno sa síce budím skôr ale to mi až tak nevadi ako keď celu noc som sa prehadzovala na posteli potom gauč a podobne je to lepsie. Niekedy sa stane este ze je taká noc aj tento týžden bola. Tie oči sa zatial nezlepšili. Uzkost a únavu sa snažím rozchodiť. Niekedy sa to nepodarí no. Emócie uz troska povolili lebo som mala úplne potlačené aj hnev zlosť plač uz som pustila aj slzu aj krik aj hnev. Ja dufam ze je to na dobrej ceste a ze každým dnom to bude lepsie a lepsie

kamajka
25. nov 2017

@eliska13 no, dalo sa. Ani si nepamätám čo som o tej jednej v noci jedla... ale viem že dačo som chrúmala.
Aj ja varím kuracie nohy so zemiakmi ale nie v alobale, ja to dám spolu do velkej misy, tam to pokorením posolím dávam olej ale muž drží dietu tak mi nakázal dať len vodu, a podliať to a dať piecť na papier na pečenie. Tak skúsim takú jeho zdravšiu variantu, lebo zajtra príde domov na týždeň.

kamajka
25. nov 2017

@femme1308 ja mám tiež také emócie ale zatiaľ sa nič nespustilo... a ani nemám pocit, že by sa mi po tom uľavilo. Aj ja to tak nejak sa snažím rozchodiť, úzkosti mám ale väčšie než som mala pred liečbou..aspoň sa mi zdá...mám taký zvieravý pocit v hrudníku celodenne..sem tam je chvíľka že pohodička kľud.. ale málo.

femme1308
25. nov 2017

@kamajka asi sa aj veľmi sledujeme to je tiez príčina akoby sa nevieme uvoľniť a nemyslieť neanalyzovat uvoľniť sa ja som si nikdy nevedela užiť poriadne nič ano dovolenku zábavu svadbu nič stále sa kontrolujem ci je vsetko Ok co si pomyslia ľudia o mne o mojej rodine to je zle

kamajka
25. nov 2017

@femme1308 no to je dosť možné, že sa príliš sledujeme...ale myslím že na jednej strane je to aj pochopiteľné, lebo očakávame nejaké zlepšenie deň čo deň. My sme boli prvýkrát na dovolenke v lete ale toľko sme sa hádali kvoli tomu s mužom, lebo ja som nechcela ísť ani za svet, stále som našla výhovorku- dlhá cesta, peniaze, ubytovanie, a ako to vybavíme, poistenie, všetko všetko proste... a stále som tam bola v strese, prvý deň som si skoro vlasy vytrhala, museli sme zháňať iné ubytovanie, kým som sa dohovorila no to bol des... ale bolo tam krásne a v lete chceme ísť znovu, len zatiaľ nemáme za čo :D.

patik114
25. nov 2017

@kamajka nic mi nedala iba pre doktorku papier obvodnu

femme1308
25. nov 2017

@kamajka ono ja aj chcem ist na dovolenku aj si ju vediet užiť ale nejak to nejde akoby som sa nevedela uvoľniť ale to v podstate neviem ani doma 🙁
Mna teraz pochytila taká uzkost pocasie je u nás hrozne hmla mrholi ani za svet neviem co so sebou. Asi z koze by som vyskočila a myseľ pracuje na 250% kurna chcem uz žiť nie iba prežívať 🙏🙏🙏

kamajka
25. nov 2017

@patik114 tak to máš dosť blbé... ja som obvodnemu ani papier neodniesla mam ho doma. Na čo ho tým zaťažovať to by som každý mesiac s papiermi k dr chodila... to nie je povinnosť

kamajka
25. nov 2017

@femme1308 moja, to ma mrzí... a z čoho..? Či len tak z ničoho nič? Máš aj nejaké fyzické symptómy? Rozmýšľam čo by som Ti poradila, ale sama viem aké to je a vtedy sa človeku do ničoho nechce...

kamajka
25. nov 2017

@patik114 a čo Ťa vlastne trápi? Písala si že úzkosti, stres a strach myslím.. z čoho máš strach? Aj sa Ti tá uzkosť nejako fyzicky prejavuje? Čo pociťuješ? Dokážeš fungovať normálne v domácnosti? A čo manžel je Ti oporou či?

femme1308
25. nov 2017

@kamajka snahou nieco robiť ist von ono sama neviem čím to je možno tym ze pomaličky začínajú účinkovať AD ale uzkost sa este výrazne objavuje aj myšlienky neviem.
To je tak ze radi by sme si tu všetky navzájom pomohli poradili ale ani samé nevieme ako
Hnusná choroba

sunny8
25. nov 2017

Ahojte ;( trpela som dlho depresiou a asi pred 2 mesiacmi som pocitila ze zo mna padol balvan tej choroby a citila som sa uplne perfekt bez liekov bez vsetkeho uzivala som si zivot ako kedysi a teraz mam pocit ze to na mna zasa lezie :( pocity menejcennosti pocity ze nikam nepatrim nemam sa komu vyhovorit s kym niekde vyjst :( nemam silu uz ani pre dieta bojovat zasa ma to premaha. Som tehu a nemozem ani nic extra brat takze neviem poradte ako to zvladate v tehu :(

femme1308
25. nov 2017

@sunny8 skus psychológa tam sa vyrozpravas a aj ta pochopí niesi sama pozri koľko žien mamičiek manželiek sa trápi s tym

kamajka
25. nov 2017

@sunny8 ahoj... a v kolkom si mesiaci? Predtým si sa na depresiu liecila? Mozno je to prechodne obdobie a ked cakas babo tak zrejme vela uraduju aj hormony

domi1313
25. nov 2017

@sunny8 ahoj,v ktorom si mesiaci,tyzdni?ja somtiez tehotna v 9 tyzdni a mam panicku poruchu

kamajka
25. nov 2017

@femme1308
@eliska13
Tak aký bol deň žienky? U mňa dosť napätý, večer už zvyknem byť viac v pohode, aj teraz som relatívne.
@eliska13 domaľovala si tú izbu?
Ja som dnes navarila a poprala..zase raz..teda dvakrát a len tak som sa šmotkala a s dcérou sme boli na cintoríne. A už sa nechystám nič robiť, idem sa váľať do postele.
Vy ste čo robili?

janefonda
25. nov 2017

@kamajka ja som dnes chystala adventný veniec nech mame na budúci týždeň a bola som s deťmi u kamošky. Nakupila som, navarila a teraz uz lehnim a oddychujem. Mne je väcsinou cez den fajn a cim sa večer viac blíži, tým mi byvalo horšie. Aj teraz ak mi občas je zle, tak skôr k večeru. Mam to nejako otočené.

femme1308
25. nov 2017

@kamajka u mna predné ako u teba ráno ako tak potom sa naštartuje myslel poobedie od tej 14tej je dost zle potom podvečer po tej 18tej je uz fajn ako pocasie
Ja som navarila dnes boli sme sa prejsť vonku nič prevratné som neurobila

kamajka
25. nov 2017

@femme1308 no šikovnice sme. Na mňa navyše dáka chrípka lezie ach.. a už dorazil muž a je nasratý že som chorá..vraj to som isto naschvál ochorela aby som nemusela mať sex...
Tento život je hrôza.

kamajka
25. nov 2017

@femme1308 mi tak pekne povedal, že som mu mala skôr povedať že som chorá, že by vraj ani nebol prišiel, aby neochorel.

femme1308
25. nov 2017

@kamajka kašli nato vobec si to neber k srdcu nechaj ho kus vychladnúť 😉
Po akej dlhej dobe došiel?

kamajka
25. nov 2017

@femme1308 po troch týždňoch...ja ho mám rada, vážim si ho, pekne sa o rodinu stará a všetko máme čo nám vidí na očiach, ale strašne ma týmto deptá. On si to neuvedomuje a nechápe to ani keď mu poviem že ma to zraňuje. My spolu ani nikam nechodíme lebo on ma dáva dole aj pred inými, stále ma opravuje a mudruje. Možno že to tak ani nemyslí, má ťažkú povahu, no mne to ubližuje na duši.

femme1308
25. nov 2017

@kamajka mala by si sa s ním o tom porozprávať hoc ma ťažkú povahu stojí to aspon za pokus. Vysvetli mu presne co ti to spôsobuje, ci by sa mu páčilo ak mu to budeš robiť nastav mu zrkadlo veď to nieje pekne zvlast ze pride po 3tyzdnoch viem ze si mu vďačná ale to ta depta znižuje sebavedomie a nepridáva ti to k tvojmu stavu. Ty sa predsa celé tie tri týždne staráš aj o jeho 3deti aby boli čiste mali co zjesť učíš sa s nimi a to je tiez dôležité poukaz aj na tieto veci.