Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kamajka
19. dec 2017

@eliska13 moj syn už aj stratil mobil aj s kartou a kreditom, dcéra rozbila pred dvomi mesiacmi. Pozri to sa môže stať aj dospelému. Mne spadol do záchoda prvý smartfón. Už som ho nerozchodila. Ja to tiež neberiem tragicky a ani deti netrestám, veď sú sami dosť za to vytrestaní. Syn ani nedostal nový ked stratil musel čakať pol roka na narodeniny. Stáva sa no. Zatiaľ ak by mu prestával fungovať mu dajte nejaký tlačitkový nech si viete zavolať a neskôr mu kúpite nový.
Mne sa už tak nechce vstávať už nech sú tie prázdniny. Teraz ma napadlo že som večer zabudla dať malému antibiotiká, super neviem čo teraz. Nič už asi dám mu normálne ďalšiu dávku v určený čas. Muž príde v piatok a už bude doma až do nového roka.

kamajka
19. dec 2017

@panipp ahoj no všetky sme tu nejak tak podobne na tom, aj ja som taká ako píšeš. Môj muž hodí všetko za hlavu a spokonne si fučí je jedno čo sa deje. Ja sa dokážem trápiť ešte aj tým, či som dala deťom do školy dosť výživnú desiatu. AD beriem piaty týždeň ale nezaberajú podľa mňa ktovie ako.

eliska13
19. dec 2017

@panipp to si super dlho vydrzala klobúk dole
Mne moc nezáleží na názoroch druhých, ale ja sa skôr vnútorne ponizujem všetci viac zvládnu, všetci niečo dokázali podnikajú, majú viac detí, nie závisť, ale také, že ja som nič a nikto.Ale navonok nikto nič netuší všetci ma majú za vysmiatu...
A ako pise kamajka som na syna moc empatická a dokážem tiež špekulovať či sa dobre oňho starám, či nemám v niečom pridať, že to by som mala a nemala....som prísna na seba:(a so všetkým nespokojna

recymaci
19. dec 2017

No ďakujem asi naozaj mi tu nikto nevie odpovedať aj tak ďakujem

eliska13
19. dec 2017

@recymaci tak za tie roky sa mohlo veľa zmeniť.Ja by som tam kľudne zavolala a spýtala sa či išla osobne
sa popýtať prípadne sa spýtaj psychiatra.Ved ide o tvoje zdravie a asi to potrebuješ.Moja suseda išla tam na konzultáciu, lebo psychiatricka stále, že sú aj horšie prípady porozprávala tam s primarkou videla ako to tam vyzerá a rozhodla sa

slavkasobanska
19. dec 2017

@recymaci ahoj ja ti neviem poradiť chodím do liptovského Mikuláša ,a som tam veľmi.spokojna...no to je ďaleko pre teba..ale držím palce🙂

recymaci
19. dec 2017

@eliska13 no ale ja to mám 125km daleko len bola som v Hronovcach ale tam dobre neni tam len lieky strkajú a nevenujú sa vám

@slavkasobanska to neviem de je

eliska13
19. dec 2017

@recymaci neviem Ti poradiť, ale moja babka mala elektrosoky a pomohli jej veľmi.Bola v Záluží a v Pezinku, ale napriek tomu celý život užívala lieky.U nej prišiel zvrat po prechode okolo 50 tky úzkosti depresie, ale vtedy ešte boli staré typy liekov AD .....nemocnicu si vždy chválila mali terapie, vyrábali niečo jej to pomohlo

recymaci
19. dec 2017

Asi si stým budem musieť prejsť ale ďakujem

slavkasobanska
19. dec 2017

@eliska13 čo viem tak v Záluží si veľmi chvalia ženy čo tam boli..

slavkasobanska
19. dec 2017

@recymaci to zvládneš neboj, začiatky sú ťažké všade ..ale potom ti bude lepšie uvidíš..🙂drzim palce..

panipp
19. dec 2017

mávate niekto aj arytmie (preskocenia vynechania pocas uzkosti? mna minule brala zachranka lebo mi stale prekskovalo a nie a nie prestat uz som mylsela ze koniec ale kym prisli dala som si liek a preslo to :/

kamajka
19. dec 2017

@panipp ja mávam tachykardiu aj 144 uderov za minutu. Poväčsine vo vypätých situáciách ale postrehla som už aj v noci bez príčiny

eliska13
19. dec 2017

@panipp na šťastie nie, ale zopár x sa mi stalo, že mi občas poskoci srdce je to veľmi nepríjemné
Ja teraz beriem pravidelne magneb6 od Galvexu zivam ešte viac, ale aj pred menzesom som nebola taká napätá.
Je to strašne ako sú ženy ovplyvňované hormonmy deťmi celkovo tá zodpovednosť a pocity

@kamajka ani nehovor ako sa teším na prázdniny už len odpočítavam to ranné vstávanie má ubíja ešte, aby nestačilo tento týždeň im dali 3 písomky ešte.

panipp
19. dec 2017

No co sa týka tachykardie hanbezne okolo 280 ked som mávala. Tie arytmie su take ze potom sa clovek viac boji pretože si ich sam vyvolá

recymaci
19. dec 2017

@slavkasobanska ďakujem

kamajka
19. dec 2017

@panipp 280? To si ako prežila? Môj bratranec mal raz 300 ale to nevedel ani rozpravat ani chodit. Brala ho sanitka a tyzden bol v nemocnici na internom.

@eliska13
Veru aj ja odpocitavam. Deti nechavam zajtra doma lebo maly je ma anginu tak by nemal kto s nim ostat ked ja idem zajtra k dr. Uz mi je teraz z toho na nic ze tam idem. Mne to Trittico vobec nepomaha. Sice spim o nieco lepsie, ale to je asi tak vsetko. Stale mam zapchaty nos a zvnutra cely bolavy a suchy a co sa tyka depresie tak cim dalej tym horsie. Uz ked si predstavim toho doktora tak taka zlost do mna vojde. Neviem co toto su zase za specialne pocity :/.

ivett311
19. dec 2017

Ahojte. Potrebujem radu. Pred 2 tyzdnami som bola na kontrole, beriem brintellix 1-1-0. Mala som taky na hrudi tak mi znizil davku na 1-1/2-0. Dneska vecer som mala busenie srdca a mán taky cudny pocit. Neviem..myslite -ze to prejde?

montemotherone
19. dec 2017

Toto si asi vycapím na chladničku... 😒

panipp
20. dec 2017

Ja športujem a bežne pri veľkom výkone mam aj 240 a vobec to necítim ani som neni zadychana som vedená na kardiologii kde nic nenašli

slavkasobanska
20. dec 2017

@ivett311 ahoj ja beriem Brintelix,v nemocnici ma nastavovali na neho rano 1,obed 1,no nebolo mi dobre,nakoniec mi mojha lekarka zmenila ranne na Alventu..to presiel asi rok..a teraz mi nebolo dobre a dala mi na rano znovu Brintelix a zo začiatku nič moc..ale už je to oki,po obede super,..takže neviem ako dlho ho berieš ale ja som postupne na neho išla a je to velmi dobrý liek,..len mne bolo vela zo začiatku prejst z Alventy na Brintelix..aj rano aj po obede...po obede super,..a ranne už teraz beriem tiež a je to dobre,..asi treba na to nejaký cas ..kým si telo zvykne,ale chvalia si ho,že je to velmi dobrý liek,..aj ked sa doplaca za neho viac,..ja som momentalne spokojna ..ale začiatky boli velmi tažke..držim palce...

domi1313
20. dec 2017

ahojte baby.chcela by som sa opytat ci mate niektora skusenost ako ja.som v 12 tyzdni tehu,mam panicku poruchu.tpar dni ma uz az tak netrapia nevolnosti no ozvala sa mi psychika.som taka smutna,nic sa mi nechce,nervozna,zle spim..som tehu prvy krat no viem ze i zdrave zeny mavaju velke psychicke vykyvy a davam si otazku ci je to v tehotenstve normalne a velmi sa bojim ci sa mi neozyva pp 😒nemate prosim niektora skusenost?

recymaci
20. dec 2017

@domi1313 Ahoj ja som 2 deti porodila v depresiách ale nesmieš teraz lieky ak chceš zdravé dieťatko a musíš to prekonať ako sa dá ja som mala tiež hrozné stavy ale hneď ako som porodila som mohla zasa sa vrátiť k liekom ale potom nebudeš môcť kojiť

silvika99
20. dec 2017

@domi1313 musím ťa vyviesť z omylu je veľa liekov co sa môže v tehu. Som v 13t a tiež beriem lieky lekár má uistil ze sú neškodné. Dieťatko je zdravé. Slová ako prekonať to sú... No. Ja mam min dávky a s nimi to prekonávam 🙂 okrem toho už pôjdeš do 2trimestra takže sa ničoho neboj

ivett311
20. dec 2017

@slavkasobanska ahoj. V podstate aj ja som spokojna, aj moj dr hovoril ze brintellix je teraz najlepsi liek. Más este vykyvy?

ivett311
20. dec 2017

@slavkasobanska beriem ho od septembra

kamajka
20. dec 2017

@domi1313 ahoj skús to konzultovať s lekárom, nenechala by som to tak...

kamajka
20. dec 2017

Žienky Escitalopram- máte niekto skúsenosť?

panipp
20. dec 2017

@kamajka ja som mala so solatcitom naozaj escitalopram je skvelý mne za tyzden zabral bez vedlajsich. Nevýhoda veľmi sa pro ňom priberie ja som športovec a napriek tomu ze trénujem 4x týždenne dala som hore 10 kg a to som dodržiavala aj stravu vyslovene som sa zavodnovala nie pribrala tuk. Ale cítila som sa skvele ! Ale doktorka sa rozhodla po roku ked sa citim skvele vysadiť. Dva roky som bola v pohode a potom po nešťastnej udalosti sa to vrátilo a potom mi uz escitalopram farmax nezabral. Inak co je na tom pravda ze ak vysadite účinnú latku a dáte ju potom znova uz nezaberá a treba inú ?

janefonda
20. dec 2017

@panipp ja beriem opätovne sertralin 100mg a zabral mi. Takže neviem kde je pravda.