Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

eliska13
3. jan 2018

@mm103 to je tá naša choroba dopredu rozmýšľať, sledovať, báť sa
Nie, nič mu nebolo a nie je.Je už skolak 4 -tak bystrý šikovný dobrý žiak a citlivý empatický po mame🙂čo som čakala, že aku bude mať povahu, keď som ho vychovala v dobrej viere k slusnosti, k pomáhaniu je taký dobrak hlupák.
Ale v tehotenstve som to veľmi zle brala,že ani to som nezvládla bez liekov.Psychiatricka mi vynadala, že má ťažké pacientky s diagnózami schozfrenicky, psychózy a 3 druhmi liekov, ze nemám šalieť kvôli Seroxatu.Gynekolog bol za to, aby som nič nebrala, psychologička povedala, že prvoradý je moj stav a či chcem potratit,keď vidím, že neviem spať jesť a mám strach.
Ale jasné, že som sa celé tehotenstvo bála či bude zdravy a ci robím dobre.Vsade som citala ako mozu mat deti abstaky, srdcove vady nepridávalo mi to na nalade.Dokonca som bola v ustave liečiv na Limbovej overiť si ako Seroxat vplýva na ženy v tehotenstve na vlast..ziadost a až potom som sa trocha skludnila.
AD mi odobrili všetci okrem gynekologa, takže 3 ľudia proti 1, lieky na ukľudnenie som nemala brať, ale ani som nepotrebovala.Tie sú vraj väčšie zlo ako AD.druha vec ktorej som sa bála aký bude, keď prestanem kojit, taký podvedomy strach, ale bol stále rovnaký žiadna zmena úplne normálne dieta.Možno ste iné povahy ako ja lieky vysadite a nájdete ďalší zmysel života a pre koho bojovať🙂
Toto bolo pred 10 r dnes už žiaľ berie lieky oveľa viac žien a nie je to také tabu.

ivka185
3. jan 2018

@lenkaa137 JA uz beriem 12 rokov a stale mam vykyvy a neviem ci sa da uplne stabilizovat, myslim ze tie vykyvy sa sem tam vyskytnu stale. Bodaj by som sa mylila a u teba to bolo vsetko ok. Ja len hovorim za seba.

eliska13
3. jan 2018

@mm103 ale to bolo moje prvé vysadenie liekov brala som ich rok aj pol dovtedy a myslela som, že zle obdobie za mnou a začínam iný život.To som ešte nevedela, že celá story sa zopakuje 3x vždy po 4,5 rokoch a teraz už viem, že aj, keď polovičnú dávku, ale neplánujem ich vysadiť.A to mi povedala aj psychologička, že na kieho čerta stále pokúšam osud doslovne takto mi to povedala, že vidím, že ich potrebujem, tak načo si stále niečo potrebujem dokazovať a vysádzať ich.

lenkaa137
3. jan 2018

@ivka185 bolo by ok keby občas boli výkyvy ak to bez nich nejde len ja sa stale necítim úplne ok ... a stále sa sledujem... teraz mám také dosť zlé dní a neviem prečo... akoby sa mi vrátilo všetko... a pritom mi lieky zabrali... Je však pravda že som sa dlho trápila bez liekov..

ivka185
3. jan 2018

@lenkaa137 ja sa tiez sledujem, a dnes mam napriklad tiez zly den a ani neviem preco ,proste to pride a neda sa to oplyvnit ale da sa to zvladnut, bez liekov to mozne nebolo. Chodim do prace, domacnost a vsetko okolo robim co predtym bez liekov nebolo mozne a strasne som sa trapila ale niekedy mam pocit ako by sa mi vratilo ale po case to prejde tak som sa naucila s tym zit, co ine ostava. Neviem ci niekedy bude tak aby som mohla povedat ze som uplne ok.

lenkaa137
3. jan 2018

@ivka185 môžem sa opýtať že keď máš dní bez výkyvov tak je ti úplne že ok.. akoby si bola zdravá alebo nie je to úplne ok? Snáď sa niekedy stabilizujeme 🙂

eliska13
3. jan 2018

@ivka185
Každý má občas zlý deň aj "zdravý" človek.Len my sa príliš sledujeme a hneď príde myšlienka nevráti sa to?zaberajú mi vôbec lieky?

janefonda
3. jan 2018

@lenkaa137 ja som napríklad momentálne v štádiu, že mi je dobre skoro stále, len pred a pocas menzesu mam výkyvy. Ale zvladnutelne. Inak som uplne bez príznakov. Liecbu mam vyse roka nasadenu. Aj ten výkyv pri menzese sa už zredukoval, tak dúfam že sa toho zbavím a potom budem môcť postupne znižovať dávku liekov. Prvy raz to nevyšlo, ale ešte to chcem skúsiť. Ak sa mi priznaky vrátia už to s liekmi budem ťahať navždy.
Zlepší sa to, chce to veľa času a trpezlivosti. Nič iné nám ani nezostáva.

ivka185
3. jan 2018

@eliska13 mas cistu pravdu ,hned ma napadne myslienka a uz je to bude mi zle ,co ak dpadnem atd....asi mi nezaberaju lieky. Ale nie anie sa tej myslienky zbavit.

lenkaa137
3. jan 2018

@janefonda viem že to dlho trvá... len som dúfala že keď lieky zaberú budem sa cítiť ako zdravá a občas malé výkyvy ... zatiaľ tomu tak nie je ...doktorka ma ubezpečila že neberiem to ani rok tak výkyvy sú normálne... no ja sama neviem už... ale boli už aj lepšie dní.

mm103
3. jan 2018

@eliska13 obdivuhodne že si šla až do ústavu liečiv a čo ti povedali?😉ja benzaky neberiem pomáhame si magnezkom...

zuzzzzzka
4. jan 2018

Dievcata, berem ad 3 tyzden..citim sa byt menej nervozna, az teraz si uvedomujem aka som bola..lepsie sa mi spi..len teda stale mam v hlave otazky?? Zabere to? Nemalo uz zabrat? A bla bla..boli ma hlava uz tyzden..je to normalne? A rano, ked sa zobudim sa chvejem..Alebo v noci, ked idem na zachod sa az trasem 😓..

kamajka
4. jan 2018

@zuzzzzzka to chvenie ráno mám aj ja, koľkokrát mám problém si oči namaľovať.... neviem, či to je normálne ale dá sa s tým žiť... je dobre že si menej nervózna, ja beriem 8-my týždeň a teda nie je to oveľa lepšie, len trošku.

kamajka
4. jan 2018

@zuzzzzzka a odkedy beriem ešte escitalopram tak mávam ešte ajzlé sny a to niekoľko nocí za sebou po novom.

ada134
4. jan 2018

Baby co robite ak mate zavrate?

panipp
5. jan 2018

@kamajka to chvenie a triašku mam ked mam záchvat je to príšerne

lenkaa137
5. jan 2018

@panipp to prejde 🙂... ja mám teraz zle dní takvyužilo sem tam keď mi príde zlé tak ma aj trasie.... ale isto to prejde... mne na začiatku liečby bolo kadejako.... triaška na dennom poriadku... teraz je to ok 🙂 až na tento výkyv...

repka7
5. jan 2018

Ahojte, ja beriem 3.deň escitalopram a zatial celkom v pohode len sa mi trochu z neho točí hlava a mám taký vnútorný nepokoj, dúfam že to časom vymizne a bude dobre.

kamajka
5. jan 2018

@repka7 ahoj a beries prvykrat AD?

repka7
5. jan 2018

Áno prvýkrát, zistili mi tetániu spojenú s úzkosťou.

montemotherone
5. jan 2018

@janefonda ja to mám rovnako. Okolo menzes celé zle. Pri nízkej hladine progesteronu sa zvyčajne začne takto objavovať úzkosť, depresie. Začala som to riešiť s jedným gynekológom ktory sa tým trochu zaoberá. Teraz som skúsila prvý mesiac dopĺňať progesterón, a fakt to malo lepší priebeh. Ja sa zatiaľ snažím vyhnúť AD. On mi síce vravel, že to nemusí zabrať hneď, možno 2-3 cykly... Ale ja už cítim zmenu teraz. Nie som taká vyšťavená, bez sily... 😉

janefonda
5. jan 2018

@montemotherone určite to u nas žien hormóny dokážu poriadne zamotat. Mne celá depresia začala po vložení hormonalneho telieska, 4 roky trápenia. Teraz som 3 mesiace bez, a cítim už pozitívnu zmenu. Aj keď nie 100 %, no chce to čas.

zuzinkaba
5. jan 2018

@repka7 ahoj mozem sa ta opytat na akom vysetreni si bola kde ti potvrdili tetaniu? Aj ja by som chcela ist na nejake vysetrenie. A beres aj nejake lieky na to alebo co ti na to odporucili?

repka7
5. jan 2018

@zuzinkaba ja som bola u neurologičky a tetániu my potvrdila len na základe príznakov točenie hlavy,búšenie srdca,trpli my ruky aj nohy ,stavy úzkosti a v noci som nemohla spávať,vyšetrenie my nerobila, ale chcem ísť aj psychologičke a predpísala mi magnerot,vitam.D, revitanerv, escitalopram a ansilan.

sevcikovaanna
5. jan 2018

Ahojte citam diskusiu a idem sa vystazovat a a poradit som skoro 2 roky po potrate a psychicky to je uz trochu lepsie no su dni kedy to dolahne na cloveka.svagrine sa narodil chlapec a bojim sa ist za nou az sa to nespusti od znova... Chlapovi sa nemozem vystazovat lebo on si mysli ze som to uz rozchodila

slavkasobanska
6. jan 2018

Ahojte kočky,..bola som na pohovore do novinoveho stanku potrebuju na polovičný uvazok,tak idem od pondelka na zaškolenie,no neviem či budem musiet povedat zamestnavatelovi na čo sa liečim,..lebo sa bojim že ma nezoberie do prace koli psychickej chorobe.tak mi držte palce a potom vam, napišem ako som dopadla,ale ako som včera všetko vybavovala večer som bola unavena,ale tak prijemne-zdravo...a začala som cvičit 5 tibetských cvikov,je to super ako sa začinam citit,nie som unavena tak,..a hlavne sa potrebujem rozhýbat a chcem zase konečne ziť,...tak normalne viete.,preto chcem niečo pre to aj urobit,lebo same od seba to nepride..achh som sa rozpisala,ahojte a držte mi palce,pekný den všetkým..🌹

emocka
6. jan 2018

@slavkasobanska Zamestnávateľovi o svojom zdraví nehovor. Je to tvoje súkromie. A on je LEN zamestnávateľ. Sú veci, ktoré sa ani nemá právo pýtať.😉

slavkasobanska
6. jan 2018

@emocka dúfam že to nebude potrebné,..

layla1
6. jan 2018

Dievčatá ja chcem pomaly vysádzať tak som zvedavá čo bude, beriem Paroxetin 1 tabletku.Lekárka mi povedala, že mam brať pol tabletky a že skoro ich chcem vysadzať po 1 roku.Uvidíme čo bude.

daniela123321
7. jan 2018

@layla1 Ja beriem paretin a tiež chcem začať vysádzať (beriem ho 13 mesiacov).