Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

slavkasobanska
17. aug 2018

@ivka185 ti asi kazdy berie alventu..ja tiež ráno 150,na obed 75...okrem iných liekov..

ivka185
17. aug 2018

@slavkasobanska no moji rodicia o tom ani nevedia su uz starsi maju svoje problemy ,myslim zdravotne a nechcem ich zatazovat este s tym, manzel a deti vedia ale vela krat im nehovorim nic ,lebo ako pises kto to nezazil ,nepochopi a preto som vela krat na to sama ako ty.A preto vela krat si radsej popisem tu zo zenami ktore to vedia pochopit a vele krat aj povzbudit cloveka.Ale niekedy uz je toho vela aj na mna sa borit s tou chorobou,

ivka185
17. aug 2018

@slavkasobanska Ja beriem len rano 150mg inac nijake ine som nemala ani nemam.

slavkasobanska
17. aug 2018

@ivka185 tak ja beriem ešte 3 x prothiaden,xanax,a večer aj valdoxan..

sandra2308
17. aug 2018

@ivka185 ja sa odhodlavam už asi dva roky 🙈 Lekárka mi povedala, že by som prešla na alventu, keď mi bude často zle, ale fakt sa bojím, čo keď nesadnu.....

ivka185
17. aug 2018

@slavkasobanska no ta ti toho mas velmi vela.

ivka185
17. aug 2018

@sandra2308 A preco ti odporucila Alventu, je mozno slabsia jak tie co beries? Ja sa tiez bojim najme tych zaciatkov tie su vecsinou tazke.

slavkasobanska
17. aug 2018

@ivka185 no áno veľa mám toho,tak ma nastavili v nemocnici...tak vraj ešte krátko beriem 2 mesiace...musím vydržať..

ivka185
17. aug 2018

@slavkasobanska A potom mi mozno nieco vysadia, asi ti bolo velmi zle ked si sa dostala az do nemocnice.

slavkasobanska
17. aug 2018

@ivka185 áno úplne som sa zložila ,bola som tam mesiac,...

katka2808
17. aug 2018

Ahoj dievčatá, dakujem za odpovede.
Dávali ste si uz preventivne pocas prvych dni brania AD aj benzodiazepiny radsej vopred (Lexaurin napr.), alebo ste cakali, co najprv AD s vami porobí? aspon pocas prvych dní? Ja mávam busenia srdca niekedy v noci a to som AD este ani nebrala... preto sa pýtam.
Dakujem.

sandra2308
17. aug 2018

@ivka185 nie, že je je to tiež taký dobrý liek ako seroxat. Tak neviem. A ty máš ako často výkyvy? Dáš si občas aj benzak?

slavkasobanska
17. aug 2018

@sandra2308 neviem ale čo poznám tak alventu si chvália na depresie,akurát môže dvíhať tlak...

ivka185
17. aug 2018

@sandra2308 No vies ja som mozno tych 10rokov ani nijake vykyvy nemala, aspon si to nepametam,aj ked boli tak len zanedbatelne a fungovala som ako zdravy clovek, a potom po vysadeni, ked som zacala brat druhy krat ,tak uz neviem sa dat dokopy,a lutijem ze som sa pokusala vysadit,ono neviem mozno by to zhorsenie prislo aj tak.Vykyvy niekedy aj mesiac nic,a teraz uz druhy tyzden som ako mechom buchnuta, slaba, unavena, pocit zavratov atd...a neviem sa z toho dostat. V pondelok mi treba nastupit po dovolenke do prace ach jaj.Benzaky neberiem ani poriadne neviem co to je, ja som od zaciatku okrem alventy nebrala nic.Akurat som brala 75 a teraz mam 150 mg, jednu rano.

bambulka05
17. aug 2018

@katka2808 mne to naordinoval moj psychiater 3xdenne jeden lexaurin a citalec jednu rano. Potom po mesiaci ked som citili male zlepsenie sme postupne lexaurin vysadzali. Ked citalec zabral na 100% uz som lexaurin nerala. Cize treba sa drzat pokunov lekara. Niektore sa beru brat lexaurin atd ale netreba sa bat. Ma zaciatku velmi pomoze. Vobec ti nic nehrozi ked je to pod kontroloi lekara a to ja som este aj fungovala normalne v praci a to ucim decka. Ziadne abstaky som potom nemala.

katka2808
18. aug 2018

@bambulka05 ahoj, velmi pekne ti dakujem za odpoved. 🙂 Lexaurin poznam, ten mi ucinkuje a nemam s nim ziadne zle skusenosti. Dobre teda. Snad to bude ok. Obdivujem vas, baby, ktore s tym hned od prvého dňa chodite do práce... no mozno to nebude take hrozne.

katka2808
18. aug 2018

Ahoj dievčatá. Este ma zaujima, kedy bol ten zlom, ze ste si uz povedali, ze idete skusit liecit sa uz antidepresivami. ja si totiz nie som istá, ci ano. Ale trpim uzkostnou poruchou uz vyse tri roky.

slavkasobanska
18. aug 2018

@katka2808 ahoj nikdy sa neponáhľaj z vysadenim...ja sa stále radim s lekárkou a podľa toho sa držím..treba postupne po troške..ale porád sa z lekárom..držím palce

bambulka05
18. aug 2018

@katka2808 ja som si povedala a DOST ked som videla ako tym trpia ludia okolo mna. Povedala som si ze si to nezasluzia zit kvoli mne v strachu a tak som sla ku psychiatrovi. A urobila som dobre. Jedine co teraz lutujem ze som nesla skor a trapila sa. Do prace som chodila aj bez AD lebo som sama usudila ze to ze som doma mi iba moj stav zhorsuje iba som sa sledovala. Nebolo to lahke priznavam. Nakolko som ucitelka a byt 45 minut v triede a zavse predychavat dalo zabrat. Ale dala som to aj vdaka kolegom. Kolegyne mi stale hovorili ze mam mysliet na dceru a neprivolat si negativne myslienky. Som rada ze som zacala uzivat lieky po ich plnom ucinkovani som konecne fungovala plnohodnotne. Neboj sa AD nie je zlo to su iba predsudky. Netrap sa.

katka2808
19. aug 2018

@bambulka05 ahoj bambulka, vdaka za povzbudenie. Vsetci sa bojime vedlajsich ucinkov ale mozno si aj ja potom poviem, ze som mala zacat uz skor. ... drzim ti palce.

katka2808
19. aug 2018

@slavkasobanska dakujem.

olivia77
20. aug 2018

@katka2808, po sto rokoch som sem zabludila, tak fakt chces skusit ist do tych ADciek?

katka2808
20. aug 2018

Ahojte dievcata, este ma zaujima, ci ste casto mali nazaciatku brania AD z neziaducich ucinkov aj nevolnost a busenie srdca. Co ste potom robili? Tychto sa asi ja najviac obávam.
Dakujem.

katka2808
20. aug 2018

ahoj Oli, uvazujem nad tym, ano ale este sa chcem poradit s lekárom mojim obvodnym. do práce ja chodit musim, ako aj o syna sa musim byť schopná postarať... a kazdodenne hnačky (a to ajniekolkokrat) mojmu telu tiež dobre asi nerobia... to vsetko suvisi s tou poruchou. ... takze sa tiež radím tu s babami, aby som sa rozhodla pre seba najlepsie. Kamoska to mala, nasadila lieky na 2 roky a odvtedy mala navzdy uz pokoj...

katka2808
20. aug 2018

@olivia77
ahoj Oli, uvazujem nad tym, ano ale este sa chcem poradit s lekárom mojim obvodnym. do práce ja chodit musim, ako aj o syna sa musim byť schopná postarať... a kazdodenne hnačky (a to ajniekolkokrat) mojmu telu tiež dobre asi nerobia... to vsetko suvisi s tou poruchou. ... takze sa tiež radím tu s babami, aby som sa rozhodla pre seba najlepsie. Kamoska to mala, nasadila lieky na 2 roky a odvtedy mala navzdy uz pokoj...

slavkasobanska
20. aug 2018

@katka2808 najlepšie je poradiť sa z lekarkou,je to ťažké chodiť do práce keď sa necitis dobre,veď po čase ti môže lieky znížiť,alebo vysadiť..

katka2808
20. aug 2018

@slavkasobanska
Ahoj, áno, práve v práci mavam pomerne casto tieto stavy, nehovoriac o mitingoch. Este sa to clovek snazi zakryvať... Nemozem si dovolit kvoli poruche o prácu prist, aj ked zatial som odisla len raz uplne domov odtial, ze som sa necitila dobre, vzdy som sa snazila vydrzat, ale trvá to uz dlho... vtedy so poviem, ci ja musim stále takto trpieť...

pandravachrusta
20. aug 2018

@katka2808 mne moj dr povedal, ze bojovat s depresiou je ovela skodlivejsie pre telo ako brat AD..

katka2808
20. aug 2018

@pandravachrusta ahoj, aj ja som viackrat citala, ze ked to trva dlho, napacha to dovtedy aj fyziologicke skody... ci uz travenie, srdce, alebo sa vyvinie aj depresia. Ja mam centralizovanu uzkostnu poruchu. Pocitujem uz pravidelne strach zo strachu, a toho sa zbaviť neviem...

katka2808
20. aug 2018

@katka2808 poruchu nie centralizovanu 🙂 co to ten sem mobil pise?