Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

slavkasobanska
12. okt 2018

Ahojte ,..no že aká som dnes od rána rozklepana...žeby preto že mi má prísť dcéra domov po roku??ale to by som sa mala tešiť..kurník..

maki43
12. okt 2018

@slavkasobanska moja aj ja som dnes nijaka. Furt smutok, tiez by som sa mala tesit, ale akosi ta radost neprichadza.

slavkasobanska
12. okt 2018

@maki43
@maki43 a pritom je tak krásne vonku...dúfam že po obede bude lepšie.

gbendikova
12. okt 2018

@slavkasobanska to asi ten blížiaci víkend...u mňa je to tiež tak...máme mať rodinné stretnutie - gulášovarenie - a tiež som z toho "na prášky". Pritom by som sa mala tešiť, pekné počasie.... ale jednu švagrinu nemusím, a z nej mám vždy búšenie srdca ked má prísť alebo sa máme stretnúť. a pri tom sme niekedy boli ako sestry za mlada - discotéky, plesy a užívanie. Ked sa narodili deti aj nám tak sme sa odcudzili. Majetky a závisť je strašná vec... A teraz ked príde len počúvam aký je ona chudačik na jednej strane a ako má každého v paži na druhej. A stále dookola, čo jej povieš, hned ťa sfúkne.. Už sa s ňou ani nemám o čom rozprávať. fakt ked má prisť mám také búšenie srdca že až. Preto si neviem v posledných rokoch užiť žiadnu rodinnú oslavu alebo stretávku rodiny z manželovej strany. Aspoň že ma v tom aj on vie pochopiť, tiež sa mu nepáči ako sa chová ani tie jej reči, len on sa vie nad to povzniesť, ja ešte nie.... snáď sa mi to raz podarí. Slávka a ty ked si nevidela dcéru rok, tiež môžeš mať obavy " v našom stave" ako zareagujete obe na stretnutí po roku.... ale držím ti palce nech to dobre dopadne.

gbendikova
12. okt 2018

Dievčatá, musíme ešte nabrať energiu zo slniečka kým tu je...lebo vraj už len týždeň...potom prídu pochmúrne a studené dni a to nám určite na psychike nepridá. Treba si slniečko zabaliť do krabice na horšie časy 🙂

ivcam2
12. okt 2018

@gbendikova keby sa dalo. Aj teplo aby sme nemuseli kurit.

sandra2308
12. okt 2018

Ahojte dievčatá, ako ste začali jeseň? Ja mám teraz vkuse úzkosti...... alebo neviem už čo to je. Stále mám tlak na hrudi, pocit akoby ma niekto skrtil, búšenie srdca. Už som z toho na nervy. Beriem celkom vysokú dávku a stále zle, už ma to nebaví 😟

maki43
13. okt 2018

@sandra2308 moja nič mi o tom nehovor. Ja to isté, a to som už 3 týždne na 1 celej tablete Elicei, plus už mi aj na spanie musela dať. už som vyšťavená. chodím do práce. Včera som mala poobednu, išla spať o 23 hod. o 1.09 som sa zobudila a potom som ešte do 3 hod. zaspala a už oka nezažmúrila. tak už sa teším, ked dojdem z práce o 14.20 hod. že pojdem oddychovať a spať. dnes ma bolia nohy a celkovo neviem sa z ničoho tešiť a chcem, nech tie lieky
už naberú plný účinok. V utorok som mala ísť na dovolenku, ale necítim sa na to bohužial, aj z toho som sklamaná a veľmi. Netrúfam si, v týchto stavoch letieť a ísť niekam, kde mi dobre nebude a neužiť si to tam. Tak sa drž moja a píšeme, keď dojdem domov 😉

ivcam2
13. okt 2018

@sandra2308 ja to busenie srdca z rana, zrychleny tep a nevladzem s dychom.

slavkasobanska
13. okt 2018

@ivcam2 ja mám tiež zvýšený tep,ale beriem lieky na to.uz dlhšie..večer ak tlak som mala zvýšený.dala som si tabletku,magnézium a prešlo to..ach kočky prečo práve mi...no čo už,dnes je skoro každý chorý.pekny deň a kľud ...

tslobik
13. okt 2018

ahojte, zase je to tu, cítim sa hrozne od včera. Môj syn prvák už mesiac vymeškal zo školy - je chorý, tony antibiotík a mne je do plaču. Ani učiť sa teraz s ním nedokážem. Ani žiť sa mi nechce.

slavkasobanska
13. okt 2018

@tslobik nevzdávaj to...to je normálne u takých deti...prejde to, uvidíš..

sandra2308
13. okt 2018

@ivcam2 no ja si teraz dávam každé ráno neurol.....to som už dlho nebrala. Dúfam, že to čoskoro prejde. Mňa najviac trápi ťažoba na hrudi a pocit, že sa nenadychnem

slavkasobanska
13. okt 2018

@sandra2308 dýchaj pomaličky..nádych nosom do brucha,pocitaj do 4 a ústami výdych pocitaj do 8 ...skús

ivcam2
13. okt 2018

@sandra2308 ja xanax. Mna stiahnuta krcna a potom mam hlavu ako keby nebola moja. Inak ked som v praci tak pohoda a doma toto. Moj mm nechape tieto moje stavy a potom mi je mozno horsie aj preto

sandra2308
13. okt 2018

@slavkasobanska Ďakujem 😉

matasaska
13. okt 2018

@sandra2308 ja som mala pol roka rovnaký problém. Nevedela som sa nadýchnuť doplna a ani vydýchnuť úplne. Naozaj je to len o cviku ako ti radila vyššie Slávka. Ja beriem druhý mesiac voľnopredajné tablety modin. Neviem ci placebo ale fungujú. Mam viac energie všeobecne, ale hlavne tej pozitívnej... Dokážem ísť do spoločnosti a opäť som sa začala tešiť z maličkosti okolo seba. Okrem toho je veľmi dôležité či vám manžel rozumie a podporí vás. Ten môj to urobil... Ak to vaši partneri nerobia, nesústreďte sa nato, baby, nepomôže to vôbec, práve naopak. Myslite iba na seba, na zlepšenie a nič si nevycitajte! Ani to, že sa neviete učiť s deťmi, či upratať... Ak máte partnera, nech to robí on a vy pracujte na sebe... Je to ťažké ale ide to... A nebojte sa nechať plynúť myseľ... Premýšľajte, ale dopredu. Nezastavujte svoje myšlienky, a už vôbec nie tom, čo neviete, nezvládate... Určite robíte kopec dobrých vecí, nato myslíte a sústreďte myseľ... A pomaly sa to zlepší, uvidíte! 🙂 zle počasie? Noaco! Boli vás hlava, máte opäť zle dýchanie? Nebojte sa! Neumierate, prejde to. Dajte si pohár vody a nádych, výdych aspoň 5 minút sustredene. Nechce sa vám vyjsť vonku? Choďte! Aspoň vyniesť smeti a urobiť kolečko okolo paneláku, či záhrady... Výčitky svedomia z chýb z minulosti? Odpuste si ich okamžite! A začnite sa mať rady... Pozdravujem všetky a prajem veľa síl a vnútornej radosti...

slavkasobanska
13. okt 2018

@matasaska veľmi pekne si to napísala,ja teóriu ovládam..snažím sa aj dýchať správne,ale doma som sama tak podporu nemám skoro žiadnu,som na to sama,chodím na terapie..chcem sa tešiť z maličkostí,raz to ide potom zase nie..ale malo chodím.vonku..to je pravda.tvoje slová mi veľmi pomohli ... ďakujem

matasaska
13. okt 2018

@slavkasobanska Slávka áno, toto je iba teória,, máš pravdu... Mať Pozitívne myslenie nie je ľahké, na začiatok však úplne stačí, ak si ho dovolíme mať... Ono tie smutné nálady a myšlienky presne z toho ťažia, že my ľudia sa v nich občas sami dobrovoľne dusíme a nič s nimi nerobíme. Oni potom kvitnú, zväčšujú sa a valcuju psychiku a neraz prerastu do fyzických prejavov. Ja navštevujem terapeutku takmer rok každé dva týždne. Veľmi mi pomáha, pretože mi nedovoľuje topiť sa v tom čo ma trápi a je toho naozaj dosť, ale práve naopak. Upriamuje moju vlastnú pozornosť na seba samu. Na to čo dokážem, čo som urobila dobre a hlavne na sebalasku. Lebo tam som pohorela... Celu svoju bytosť som venovala deťom, a rodine. Vždy som bola ta čo riešila problémy mamy otca, súrodencov atď... A na seba som kašľala. Seba som nevidela... Nič to, už sa vidím, stále nie celkom jasne, ale dôležité je ze som na ceste vpred a že sa to zlepšuje. Hlavne si treba uvedomiť, že všetko môžeme ovplyvniť my samé. Terapia, tabletky, AD aj ich treba sú pre nás len pomocnou rukou... Nečakajte že za vás niečo vyriešia... Tento diel musíte do skladačky vložiť vy,baby... A nebojte sa požiadať o pomoc a nehanbite sa... Nemáte sa začo. Nie je to slabosť, práve naopak... Schválne... Položte si jednoduchú otázku... Kto som? A sledujte vaše prvé myšlienky....neviete? Alebo naopak napadlo vám niečo zlé samé negatíva ? Blbosť! Toto musíte prestaviť v hlave ako prvé... Až keď sa začneme mat rady, pôjde všetko ľahšie. Nechcem, aby ste to brali ako mudrovanie, som obyčajná žena ako mnoho tu z vás, no keď čítam, ako vám je zle a jedna druhá tretia píšete co všetko blbé vám je, uvedomila som si, že hoci zdieľané trápenie je polovičné trápenie, skôr by sme sa tu mali pozitívne naladiť. Napríklad tým, že napíšete jednu pozitívnu vec z daného dňa... Iba tak sa dá prestaviť myseľ... Napríklad ja som dnes sama odsoferovala do mesta hoci sa šoférovania bojím a videla svoju dcéru na tanečnom vystúpení... Cítila som hrdost, na dcéru ale hlavne na seba že som to dala!

slavkasobanska
13. okt 2018

@matasaska tak to ti blahoželám a teším sa s tebou...

matasaska
13. okt 2018

@slavkasobanska ďakujem 🙂 ako dcéra? Už došla? Ne vyčítajú si že si nevedela mat pred jej príchodom radosť... Som si istá že napokon ta radosť prišla, keď si ju uvidela, či?

slavkasobanska
13. okt 2018

@matasaska no prišla ,ale domov ešte nie,je u kamarátky,tak som u ani nevidela,možno je jej tam lepšie...čo ti poviem..

matasaska
13. okt 2018

@slavkasobanska :D neviem síce koľko má dcéra rokov, ale asi nič iné od mladých nemôžeme čakať... Ja som raz v 18tich tiež šla najprv ku kamoške. A nemalo to nič spoločné s tým, žeby som sa na mamku netešila. Takže pohoda klidek 🙂 teda, pokiaľ je váš vzťah v poriadku, to nemôžem vedieť. , - )

maki43
14. okt 2018

@matasaska ako fakt klobúk dolu pred Tebou, ako si nám to tu pekne napísala. Tiež ma pobolieva hlava, snažím sa to prehliadať. Som v práci a hľadám pozitívum dnešného dňa. Hurá dnes len do 12 hod. tak to nejako dáme. A musím sa dnes dokopať aspoň do toho žehlenia, lebo som lenivá a aspoň zlé a negatívne myšlienky pojdu bokom. Matasaska si fakt ako psychoterapeutička, veľmi pekne tu píšeš o pozitívnom myslení. Budem na Tvoje slová myslieť. Pekný deň 😉

slavkasobanska
14. okt 2018

@matasaska ahoj,..ma 25 ,ale ona je taka,len mi to prišlo trochu luto,ma ma rada to viem..mlada je tak najprv chce všetkých vidiet,chapem ju..ale dik

matasaska
14. okt 2018

@maki43 ďakujem, maki. Že terapeutka. :D. Trpím presne tak ako vy, baby, len som sa po dvoch rokoch utapania v depkach a úzkosti rozhodla, že to skúsim pozitívnym myslenim. Neboj, aj ja mávam zle dni, len som nejak po čase dokázala tieto dni prežívať s vedomím, že oni skončia... Aj keď nie samé od seba, preto som začala makať na pozitívnom myslení... Ja nič nerobím vtedy keď mi je dobre. Keď mi je zle, tak vtedy makám. Ci už šport, alebo upratovanie, alebo prechádzka.... Skúste to takto obrátiť... Človek má tendencie práve vtedy keď mu je ťažko nič nerobiť, zaľahnúť. A to je podľa mňa zlé. Treba práve vtedy byť aktívnym a aktivitou odohnat úzkosti a zlé myšlienky preč. Toto podľa mňa funguje na všetkých....prvé týždne to bolo veľmi ťažké, ale postupne som sa uvoľnila... A ide to 🙂

myska_lili
14. okt 2018

😑🤞
Caute
Mne uz bolo zase tak skvelo...
A zase je vsetko tak na hovno...
Proste rano otvorim oci.... snazim sa byt pozitivna...ale stale nonstop tocky v hlave..unava...trpnutie ruk.... tak zase prezivam dni s kamosom neurolom 😭😭😭
Neviem. Ci je to len obdobie...alebo co sa zase deje..
Zase mam len strach.... ze sa nieco stane..ze mam daku chorobu....
Ja uz nechapem

ivcam2
14. okt 2018

@matasaska bude na tom nieco. Vyskusam. Lebo ked mi je zle zalahnem a lutujem sa

matasaska
14. okt 2018

@ivcam2 ja verím, že to bude fajn.. Už len ten pocit, že ti je na hovno a predsa niečo dokážeš, ťa povzbudí, uvidíš 🙂

slavkasobanska
15. okt 2018

Ahojte,ja som zvládla ísť sama na terapiu,nebolo mi celkom dobre,no zvládla som to,..a som rada..pekný deň vám prajem,...bude to dobre ,ti si stále poviem..