Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

maki43
20. nov 2018

@matasaska vidíš to moja, ide to, ak sa chce sa dá, len tie myšlienky na pozitívne veci odvracať. Teší ma to, super len tak ďalej. Ja momentálne v práci do 20.00 hod. 😘😍🙂😉

natashkaa
20. nov 2018

Ahojte prosím berie tu niekto liek Brintellix ? Zabral niekomu ? Dakujem

slavkasobanska
21. nov 2018

@natashkaa ahoj ja som brala dost dlho a ano zabral ale asi tak 3 týždne..ale som bola velmi spokojna s tym liekom...

maki43
21. nov 2018

Ako holky ja som dnes akasi prispata. Vobec sa mi nechce ist o pol hodku do práce. Spala som super, to je co povedať, keď je dnes spln. Lahla o 23 hod. A vstavala o 8 hod. Tak majte pekny DEŇ, aj ked u nas je pochmurne počasie 😃😊 ale ideme s úsmevom

natashkaa
21. nov 2018

@slavkasobanska jej dakujem konecne pozitovna skusenost vsade citm negativa dakujem z povzbudenie

natashkaa
21. nov 2018

@slavkasobanska akurat traviace tazkosti mam ale to je minimum co ma trapi radsej toto ako stavy

slavkasobanska
21. nov 2018

@natashkaa môžeš mať na začiatku problémy..mne dávali ráno a ba obed a tu obednú mi musela zrušiť ,lebo mi bolo zle ,a až po roku som brala ráno aj obed,..a potom sa to nejako ustálilo..ale je to vraj veľmi dobrý liek..len chce to čas...výdrž a bude dobré..

coco2018
21. nov 2018

Ahojte, co si myslite o tom ze AD len prekrývajú priznaky a neriešia príčinu?

slavkasobanska
21. nov 2018

@coco2018 to je pravda,AD ťa tak utlmia,no problém sa tým nevyrieši..treba spolupracovať s psychológom a postupne odstraňovať problémy...to je môj názor...

matasaska
21. nov 2018

@slavkasobanska súhlasím, hoci so. AD zatiaľ nebrala... Pomáhajú v tom, že stlmia fyz. a psych. symptomy a človek môže mať potom viac energie venovať sa podstate problému, ktorý mu tieto stavy navodil napríklad s terapeutom. Pretože za všetko podľa mňa môžu trápenia, ktoré si v sebe kdesi hlboko vo vnútri držíme...

coco2018
21. nov 2018

@slavkasobanska
@matasaska tiez zdieľam nazor aky vy len tie stavy su bez liekov fakt šialene ak by mi niekto povedal ze ak vydržím rok a len psychoterapiou a zbavím sa úzkosti tak by som to vytrpela.
Ale toto su galeje a prežívanie nie život. Chodím na terapiu určite je prospešná aj dr mi povedal ze on presne vidí ze ktorý ľudia chodia aj na terapiu a ktorý sa liečia iba liekmi ze je vidiet veľký rozdiel a pokroky. Ale ja akoby som ťahala dokola v tom istom bez liekov som vydržala max 3mesiace 😥 a to som sa uz tešila ze to zvládnem. Nezvládla

slavkasobanska
21. nov 2018

@coco2018 tym sa netráp ,ja som na liekoch už 10 rokov a ani neviem ,,pochybujem,,že by som bola bez nich..neriešim to..ale teraz prvý krát chodím tak poctivo na terapie,lebo až teraz som asi našla toho správneho psychológa...ako že mi sedí..uvidím..teším sa z každého dňa,ktorý si užijem..veď aj zdravý majú zle dní,aj dobre..čo už .buďme radi že sa na to ,, neumiera,,....

coco2018
21. nov 2018

@slavkasobanska Slavka ty srsis optimizmom. Ja som 3a pol roka bola bez liekov iba psychoterapia no rok a pol po pôrode to došlo do štádia až depresívneho vtedy uz museli lieky a keď užívam lieky a chodím na terapie tak fungujem úplne v pohode rodina práca no bez liekov su úzkosti. A vysadila som lebo túžim mat druhé dieťa a teraz pri tej úzkosti su 100dovodov preco nemať dieťa a 100dovodov preco ho mat asi som vošla do slepej uličky a neviem zaradiť spiatočku. Manžel je zato dat sa dokopy a ze druhé nemusíme mat keď sa neda no mna to trápi

slavkasobanska
21. nov 2018

@coco2018 ja viem ..a chápem to .no čo nám iné ostáva.aj ja mám depky ,úzkosti,a všetko možné..no už si niekedy poviem ,že už kašlem na to..veď sú ľudia ktorí si na vozíčku a pod...veď už by som mala len z toho depky .viete čo kočky..kaslime na depresie ..a radšej mi povedzte čo mám zajtra variť...po tých rokoch mi to začína fakt byť jedno...a veď aj doktorka mi povedala že na to sa neumiera ..odpadnem??tak ma niekto prefacka a je to..a tak si to stále poviem .veď mi niekto pomôže .a ešte som neodpadla ani raz .

coco2018
21. nov 2018

@slavkasobanska paradajková polievka, tarhoňa s mäsom 😉
Dakujem 🤗

slavkasobanska
21. nov 2018

@coco2018 dnes som robila paradajkovú polievku..haha a tarhonu zbožňujem..no to si urobím... ďakujem za radu .a inak ani mne dnes nie je bohvie ako dobre,no čo ešte pôjdem na jednu cigu a pôjdem spať..takže tak,zajtra sa budem tešiť na tarhonu....

coco2018
21. nov 2018

@slavkasobanska keby som aspon fajčila kurnik taký relax

slavkasobanska
21. nov 2018

@coco2018 no ti poviem a každý deň prestávam...haha a nič .tak utekám do obchodu že ani neviem že mi niečo je..

pandravachrusta
21. nov 2018

@slavkasobanska ja fajcim tiez a ako dobre mi je,,kavicka a cigaretka, na to sa vzdy velmi tesim.

matasaska
21. nov 2018

@slavkasobanska ja tiež paradajková dnes 🙂)) Slávka, uvar smotanové hubové rizoto na víne - vynikajúce je to! Teší ma tvoja pozitivita, veľmi sa s tebou teším. Len tak ďalej! Mne sa krámy upokojuju a spolu s nimi aj úzkosti.... Takže tak ako píšeš... Neriešit.. Prídu aj odídu... A noačo že sa to zopakuje. Aj ľudia bez úzkosti majú zle dni. Pekný večer

matasaska
21. nov 2018

@slavkasobanska ja fajčím tiež... Moja jediná nerest.. Ale aj to som si začala viac vyčítať. Asi si prestanem 😀

matasaska
21. nov 2018

@coco2018 plne ti rozumiem. Nevycitam nikomu že berie lieky. Ak to bez nich nejde, tak sú potrebnou oporou. Ja len že okrem nich musí človek veeela veeela pracovať sám na sebe a pozitívnom myslení. Ci s pomocou psychpterapeuta, aj sam. Proste robiť všetko preto, aby bol šťastný... Mam taky pocit že tým trpíme preto, lebo sa mame malo rady, alebo aj preto ze si niečo vycitame, nejaké chyby, alebo to môže spôsobovať aj to, že sme niekomu nieco neodpustili....

natashkaa
21. nov 2018

niesom toho nazoru ze prekryvaju.... o liekovh sém si precitala vela studii dvojito zaslebenych cize liek vs placebo in vivo in vitro a podobne a je preukazane ze naozaj zvysuju hladinu serotoninu. mna naopak nikdy netlmili prestala som sa realne bat a mat hlavne derelizacia. depersonalizacie. kto tieto stavy nezazil je to cesta peklom. mne prve krasne zabrali zila som nor,alny zivot tak mi ich po roku vydadila....najvascia chyba v zivote. teraz mi nevedia najst.....ak nejke zaberu maju sa nechat vecsina stavov relapsuje teda pokial ide o tak zavaznu ako je mdd tazka depresia a gad generalizovana uzkostna...pokial mal niekto len lahku a sem tam panicke ataky to sa da zvladnut aj kratkym uzivanim a ludi äa sa dosatnu do pohody a casto uz nastalo..

natashkaa
21. nov 2018

sorry pisem na tablete a nejak sa mi blbo stlacaju pismenka

peggulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
coco2018
22. nov 2018

Ahojte dievčatá skúšala niektorá z vas regresnu terapiu?

maki43
24. nov 2018

Ahojte holky, vidím, že Vám je fajn, keď neprispievate. Ja už som 2,5 hod. v práci, ráno sa mi nechcelo, ale to je normálne, ked musím tak skoro stávať. 4.40 hod. Mne už končia moje dni, cítila som sa slabšia, ale to je asi normálne. Inak v pohode. A vy ako dievčatá? nApíšte. Hlavu hore. Pekný, aj keď u nás ufúkaný deň a ide na nás už asi tá zima. Tak hlavu hore a pozitívne myslieť. čaute 😍😘❤🙂😉

montemotherone
24. nov 2018

@coco2018 k tvojej staršej otázke- či AD riešia príčinu. Nuž , ono to ide jedno s druhým. Niekto nevie, čo je vlastne príčina. Situácia, ktorú konkrétny človek zažil, trauma... Alebo skladba jeho mozgu a teda aj spôsob, ako na traumu reaguje. Sú citlivejší ľudia, ktorých rozhodí hocičo. A potom tí silní, ktorí zažijú aj koncentrák a dožijú sa v zdraví a s úsmevom na tvári 95 rokov. AD pomôžu po chemickej stránke utlmiť prehnané prežívanie ťažkých situácii. Ale prežívame ich stále. Takže je dobré pracovať na sebe a pomôcť svojmu podvedomiu vedomím, racionálne začať pracovať na svojom vnímaní a reagovaní na podnety. Za každou depresiou je vždy nejaké vnútorné nedoriešené zranenie. Možno len naoko malá trauma v detstve (zničená bábika, strašenie dieťaťa čertom, stresovanie, vyhrážky- ponáhľaj sa, lebo tu ostaneš sám...) ale nechá silnú stopu v našom podvedomí. Tú treba nájsť, rozobrať a nanovo spracovať- vyrovnať sa s ňou ako dospelý človek, s pomocou rozumu 🙂 Bohužiaľ, niekedy sú to horšie traumy- ponižovanie, sexuálne zneužívanie, nezáujem o dieťa, zanedbávanie, či neprijatie dieťaťa pri neplánovanom otehotnení... To už sú hlboké zranenia. Osobne som v tomto smere dosť pesimistická. Myslím, že je veľmi ťažké odstrániť to. Chce to veľa sily :-/

coco2018
24. nov 2018

@montemotherone ahoj, myslim ze si vystihla podstatu. U mna to je dlhodobé viem ze vela súvisí s detstvom. Každý sme zažili prežili nieco každý mame problémy v rodine práci.... ja chodím aj na terapiu vela som si v nej prešla a este nieje koniec niektoré veci sa mi nedarí akoby prežiť a spracovať nanovo. Užívala som aj lieky vtedy som fungovala ako normálny človek. Keď lieky vysadím max 3mes fungujem bez úzkosti no stále sa to vráti. Teraz som bez liekov od augusta nieje mi dobre. Užívam teraz oxazepam. Ci to nieje len chvíľkové ale asi viem v com je problém no nedokážem ho vyriešiť. Dlhšiu dobu odkladam druhé babo pre svoje stavy. A teraz po vysadeni som si myslela ze bude Ok a teraz je ten cas no do toho prisli opäť úzkosti. A v mojej hlave zmätok 100dovodov preco byt tehotná (túžba mat druhé dieťa, aby syn mal surodenca.....) a zároveň 100dovodov preco nie (som neschopná postarať sa o seba nieto este o male bábätko, opäť ostať doma strach, ako zvládnem tehotenstvo bez liekov, co keď sa rozvediem co neplánujem s jedným dieťaťom to budem mat ľahšie....,) Teraz pracujem co keď si po materskej budem tažko hľadať prácu proste kolotoč myslienok ale skôr negatívnych.

slavkasobanska
24. nov 2018

@montemotherone ahoj no vtom máš pravdu,moje problémy suvisia z detstva,na čo som prišla až posledné roky,nič príjemné to nebolo,preto to tu nechcem písať..no hádam to v sebe spracujem..pekný deň ...a úsmev