Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mimiqa
23. feb 2019

@patricia_b jejooooooo pekne....no sikula si

mm103
23. feb 2019

Ahojky kočky aj mňa v poslednom čase prepadajú akési pocity úzkosti a zase blbé myšlienku keď som pri deťoch ohľadom toho ako im ublížiť... rozrušilo.ma že od nás jedna spáchala samovraždu priamo v nemocnici... bojím sa čo ak príde ten intenzívny pocit ktorý neovládnem...😣

patricia_b
23. feb 2019

@mm103 nemysli na to ... si silná, všetky sme silné

mm103
23. feb 2019

@patricia_b dakujem za podporu..

eliska13
23. feb 2019

@mm103 dlho si nebola....ide jar myslím, že my všetky to viac pociťujeme.Mna tak rozrusila teraz tá baba čo sa liečila na depresiu a zmizla už je to mesiac.Chuda liečila sa už po prvom pôrode a teraz znova.Co všetko musíme my ženy vytrpieť s tehotenstvom deťmi celý život nás strašia tie hormóny stačí ako som vnútorné napätá pred menzesom.nemysli na to každý deň zomrie veľa ľudí ty sa liecis...

saslavka73
23. feb 2019

@eliska13 Aj na Vás tak pôsobí ten spln?

eliska13
23. feb 2019

@patricia_b už si mala terapiu iba ty a psychológ či budeš mávať skupinovu?čo Ti dávajú aký liek?
Ty si taká tvorivá duša super je to pekné teraz letia vselijake tie čiapočky, hračky všetko sa vracia tá móda ručných prac.Moja babka vedela háčkovat, strikovat, vyšivat a nič ma nenaučila😀

ivka185
23. feb 2019

@saslavka73 Ako myslis , tak na h...o s prepacenim ,lebo ja sa tak citim.

eliska13
23. feb 2019

@saslavka73 ja spím dobre nepociťujem nič.Tento týždeň som 2x na gauči zaspala o 21.Ale poznám ľudí čo sa vtedy budia často v noci.

saslavka73
23. feb 2019

No ja som ako z divých vajec. Buď mi je zle strašne, búši mi srdce, bolí hlava, alebo som prostivná, všetko mi vadí, je mi všetko ľúto, zle spím. Tento týždeň bol hrozný už som myslela, že asi mám pre infarktom. Ako je po splne a schladilo sa je mi celkom ok.

patricia_b
23. feb 2019

@eliska13 nemala som terapiu ešte len teda tu arteterapiu tam sme boli piati a na autogenny tréning pôjdem dva krát ... už som čiapku podľa želania dokončila

mimiqa
23. feb 2019

@patricia_b jejooooi aj ja by som xela taku 😙💗

patricia_b
23. feb 2019

@mimiqa máš mať takú

mimiqa
23. feb 2019

@patricia_b dakujem💗😙

saslavka73
23. feb 2019

@patricia_b Ako sa cítiš?

patricia_b
23. feb 2019

@saslavka73 necítim sa, neviem take napätie, ale nie je to strach, z jednej pani som mala dnes úzkosť, normálne mi až zle prišlo (pani bola návšteva a pripomenula mi školiteľku, nechápem čo to bolo)

saslavka73
23. feb 2019

@patricia_b A malý čo?

patricia_b
23. feb 2019

@saslavka73 nechcem na neho myslieť

saslavka73
23. feb 2019

@patricia_b Prepáč.

patricia_b
23. feb 2019

@saslavka73 ja neviem, žiadnu stopu vo mne malý nenechal, nič nie je mi smutno, nechýba mi, je mi jedno čo je s ním, nezaujíma ma či ráno vypil kakao, či už mám všetky podprsenky oslintane bo behá po byte a vykrikuje kde je didi, didi nejde

eliska13
23. feb 2019

@patricia_b nemáš rada tu skolitelku?autogenny tréning aj mňa učila psychologička dobrá vec to je.Len sa treba naučiť a byť úplne v kľude, aby Ti myseľ neutekala a cítila tie veci, ktoré máš.Na ukľudnenie busiace srdce nervozitu je vynikajúci.Len ja nemám také ťažkosti skôr si ho občas hovorím pred spanim.

saslavka73
23. feb 2019

@eliska13 Akosa to môžeš v skratke?

eliska13
23. feb 2019

@patricia_b aj to je emócia nemáš sa tým prečo trápiť.Podla mňa čakajú kým sa aklimatizujes cez víkend sa nič nedeje a cez týžden sa Ti zacnu viac venovať.K muzovi máš emócie?

eliska13
23. feb 2019

@saslavka73 daj do Google sú rôzne, ale v skratke ...si hovoríš som kľudná, vyrovnaná, ležím a cítim ako mi otazieva hlava, mám ťažkú pravu ruku, pomaly ide tiež do ľavej ruky, .....cítim ako mám ťažké celé telo......dobre ho robíš, keď sa sústredis na znenie a naozaj ucitis, že tá ruka je ťažká, že Ti ide teplo do ruky cítiš mravcenie.....zajtra ho odfotim a dám sem.najprv Ti budú myšlienky odbiehat, ale neskôr sa budeš sustredit

saslavka73
23. feb 2019

@eliska13 Jáj jasné, to robievam. Vedome sa ukľudnujem. Niekedy funguje. ďík.

mm103
23. feb 2019

@eliska13 je to ozaj hrozne hádam sa nájde sa tiež som mala popôrodnú depresiu ale zvládla som bez liekov...ale je to hrozné... ozaj chudá....

patricia_b
23. feb 2019

@eliska13 školiteľka je super, minule mi píše, že si ma musela poznačiť fialovou, lebo ružová jej dopisala a vie, že je to trápna výhovorka, ale sľubuje, že si kúpi nivu ružovú ... z toho som mala pol hodiny nekontrolovateľný úsmev ... hej asi si tu potrebujem zvyknúť ... mne stačí ak mi dajú preč tie hlasy a môžem ísť domov

patricia_b
23. feb 2019

@mm103 ja ťa milujem 😍 .... aspoň sa necítim ako krkavčia mater ... teda, že existuje aspoň niekto, nie len z príbehu

eliska13
23. feb 2019

@mm103 neverím, že je nažive.Podla mňa ju najdu v Dunaji:(

saslavka73
23. feb 2019

@eliska13 Ja si tiež myslím. Smutné.