Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

elenchos1
27. máj 2010

Ludia ja nevladzem.... slapem na tom Wellbutrine 300 mg na den.. som v praci a citim sa totalne pod psa .. najradsej by som more vyplakal, veljy smutok citim.. co mam robit. Moj doktor je do pondelka na dovolenke, neviem ci mam ist tam do nemocnice na to oddelneie kde robi za inym lekraom nech mit o vysadi a da nieco ine, Cipralex .. ake citim sa coraz horsie ... Frontin to trochu zlepsil.. ale nemozem dat elmiv praci najavo ze mi je do placu ako keby isiel koneic sveta,,,

Bojim sa ze by to ten lekar zle pochopil kebyze idem za niekym inym .... ....

elenchos1
27. máj 2010

@kubaka

Ahoj Kubaka, Dakujem za odpoved. v poslednych dnoch somt o naozaj zvazil a byt hrdinom ... myslim byt aktivny v intimnom zivote je sice dolezite pre partnersky zivot ale nie zivotne dolzezite pre mna.

Priorita je byt v pohode v praci ktora je v pohode, nevyzaduje dynamicke myslenie a rychlu adaptaciu na nove procesy. Jednoducho narvhnem lekraovi prejst na Cipralex spat, mal som ho do decembra dva mesiace, . Ano ja viem, aj ja som sa umsieval ako mesiacik vsade kam som prisiel. To ze som bol taky otupeny obcas.. no co uz ... nemoze vsetko fungovat.

Hlavne uz sa zivim sam, aj ked sme dvaja na seba, ja a moj partner, ale nezijem a nemam kontakt s rodicmi. Takze uzivit sa a tesit sa z bezneho dna je dolezitejsie ako ta jedna vec. Mas pravdu.

logout
27. máj 2010

Ahoj elenchos1, to ma mrzi, ze aj pri zvysenej davke Wellbutrinu sa citis zle. Ako dlho bude Tvoj lekar na dovolenke? Ak len tyzden, mozno by stalo za to este to vydrzat a ak sa to nezlepsi, tak budes jasne vidiet, ze liek nezabera a ked sa Tvoj lekar vrati, prejdes spat na Cipralex. Nemozes si pripadne aj Ty zobrat v praci volno? Poznam, ake to je, ked sa clovek musi tvarit, ze vsetko je v pohode a pritom sa citi priserne. Inak s tym Wellbutrinom je to velka skoda, ja som sa tiez tesila, ze nanho prejdem, jednak kvoli priberaniu a tiez kvoli libidu. Ale co sa da robit.

ferkaa
27. máj 2010

elenchos1 - neviem či ti to pomôže,ale aspoň skúsim, chcem tým povedať, že ja som na tom rovnako ako ty! Len ja som doma a plačem do vankúša jak divá Dora, mysliac si, že to pomôže, neviem či si čítal písala som, že tiež od pondelka užívam nové lieky,no nie je mi veľmi dobre, chápem, že za 4 dní zázrak čakať nemôžem, ale trošku svetla v tom tmavom bludnom kruhu by som už rada zazrela ☹ Ja užívam lieky elice a andy mi písala, že je to v podstate to iste ako cipralex, je mi to tak ľúto, že je ti zle, keby to bolo v mojich silách, tak sa s tebou s mojimi lieky normálne podelím,no škoda že to nie je možne 😒 Ja si myslím, že by si mal zájsť hoci aj k inému lekárovi, keď ten tvoj je na dovolenke, ja by som určite šla, bez ohľadu nato, čo si ten druhý lekár o tebe pomyslí....len si zober, že keď pôjdeš už dnes,no prípadne zajtra k lekárovi o koľko si ušetríš trápenia, nerozmýšľaj a utekaj, keď ešte môžeš, ja by som nečakala.

elenchos1
27. máj 2010

@ferkaa a logout.

Dakujem. Kedze moj lekar je na dovolenke a ja nemam jeho cislo, taks om volal na jeho oddelenie a povedala mi jeho kolegyna ze ona neni ambulantka a nemoze mi nic predpisat takze si mam dat max. 3 mg. Frontinu za den aj pred spanim. A v najhorsom pripade ist na Centralny prijem do Ruzinova v Ba a ze tam by sa uvidelo ci ma hospitalizuju alebo co.

Tak teraz sa citim ok.. sice bez naladay ale ok, sak Frontin .. ale to je naozaj des s tou depresiou, viem ze to mam v hlave a nejde to von, a teraz sa to este zhorsilo. Ja nemozem v praci plakat a nieto si do konca tyzdna zobrat dovolenku. Nastastie nemam vela prace ale moj partner je tiez nestastny ze ja som nestastny. Vcera som skoncil v kutev kuchyni nasho bytu.. zo strachu pred neviem cim... No a ze ma uz napadaju kdejake myslienky niekedy ked uz si hovorim ze uz nemam silu ...

A pritom viem ze zivot je krasny ... ale proste ten mozog. Proste asi nemam ziaden serotonin ... neviem.Ale nechcem aby am hospitalizovali.

elenchos1
27. máj 2010

@ferkaa

A ferkaa, pockaj este 3 dni a zaberie ti to ... ja som to zazil v januari, uman to trvalo 8 dni od kedy som mal attack.. strasna bolest v dusi .. nocna mora... ale mne dala predosla lekraka lieky ktore boli slabe ako caj> Trittico .... vobec nezabralo tak az potom som dostal Wellbutrin ... a teraz sa to vracia tam kde sa to zacalo ... Ale myslim, ja som mal predtym Cipralex, a je v podstate naozaj dobry, aj ked ma vedlajsie ucinky ale nieco musi clovek obetovat

ferkaa
27. máj 2010

elenchos1 - no dal by Boh,aby mi to už zabralo lebo ja už ani nevyzerám ako človek a ani sa tak necítim 😒 /môj zovňajšok zodpovedá môjmu psychickému stavu a je hrozný/ Pravdu-povediac si neviem ani predstaviť, že v pondelok sa už budem cítiť aspoň na takých 40% Ok, ja už som aj zabudla aký to je pocit byť v pohode

elenchos1- pre mňa je najhoršie to, že ja viem, že to všetko je len v hlave, ale strašne ma hnevá, že sa to nedá ovplyvniť nijako inak iba liekmi, že si nedokážem sama usporiadať v hlave ten zmätok. No a počuj, ako si myslím, že ťa nehospitalizujú, keď to sám nechceš a vieš, že to zvládneš doma s pomocou partnera aj sám len proste cítiš, že máš nesprávne lieky a potrebuješ opäť ten cipralex, však niekto toho tvojho lekára zastupovať v práci musí, či nie? No nič tak aspoň ti strašne držím prsty, aby si to vydržal,hlavu hore, raz predsa musí prísť aj to dobre / ja sa takto touto formulkou ukľudňujem,no niekedy to pomáha/

ferkaa
27. máj 2010

Bože ľudia teraz som mala znovu ten prekliaty záchvat paniky,cela som sa roztriasla a bolo mi na odpadnutie ☹ ja mám strach, že to nikdy neprestane ☹

srdcko81
27. máj 2010

@ferkaa-prestane neboj-ja som na liekoch od oktobra 2008 odvtedy som nemala záchvat paniky-ale stale mám strach ze sa to vrati 😔 Mala som pri tých zácgvatoch tep 200 nohy slabe ze som nevladala na nich stat.Vzdy som mala po ruke sumive magnezium a pomohlo mi ked som si lahla rovno a vylozila nohy aby sa prekrvil mozog a snazila som sa dýchat na 6 dob.Na dve nadxchujes a na styri vydychujes a tým ze sa na to sustredis tak to prejde. 😉

elenchos1
27. máj 2010

@ferkaa

WELLBUTRIN SR 150 mg. (Dopamin a Noradrenalin) VS. CIPRALEX 10 mg. (SSRI = SEROTONIN)

Ferkaa, Logout a Andy: Kedze som uz vyse mesiac a pol viac krat do tyzdna plakal, mal stavy vracajucej sa depresie, dnes som v praci zacal za PC plakat, vcera vecer som preplakal od siedmej vecera pokial som nezaspal. Po 4 a pol mesiaci som sa rozhodol skoncit s Wellbutrinom. Nakolko moj osetrujuci lekar ma dovolenku tak som musel ist za zastupujucim lekarom v Ruzinove.

Jednoznacne som mu opisal ako sa citim po tyzdni zvysenia davky Wellbutrinu na 300 mg denne. = Nervozita, Nespavost - musel som si dat Zopiclon aby som vobec zaspal. Pokial som bral iba jednu tabletu dennne moje libido bolo v poriadku. Ako nahle som uz tyzden bral dve tablety ako si ma to zazracne ani raz nenapadlo. Predpokladam ze Wellbutrin aj pri zvysenej davke posobi na potenciu, libido. Sice som bol aktivny ale nakolko ma spatne vychytavat noradrenalin a dopamin ktore nepriamo posobia na tvorbu serotoninu som bol akosi stale smutny. Asi 60 perc. dna. A to aj napriek tomu ze som chodim cvicit, plavat, medzi ludi. Navyse vcera som bol desat minut v tom ze stratim pracu.. a nemam dovod. Vyslovene strach a napatie.

Nejako sa mi snazil priblizit nejaky novy liek s nazvom "VALDOXAN" .. neviem ani do akej skupiny patri.. ale mal nanho reklamu v ambulancii. Kazdopadne som volil spat Cipralex aj ked ocakavam znizene libido. Dolezita je pre mna praca a nalada. Pomerne erudovany farmaceut mi povedal ze do SSRI patri aj "Mirtazepam" a ze s nim ma aj osobne skusenosti a vedlajsi efekt na libido je minimalny. Takze pripadne mozem prejst aj na ten samozrjeme podla lekara. Uvidim co mi povie ten moj. Hm...

Kazdopadne mam Cipralex ktory som mal do konca decembra a snad uz bude fajn. Wellbutrin ma sklamal. Ucinok dosial neznamy ... Ale aspon som prestal fajcit. Na to posobi ucinne. Ale co urobi clovek ktory ma depku ? Ide si zapalit ))):::

elenchos1
27. máj 2010

@ferkaao

Ja som v januari rovnake peklo prezival 6 dni. Az na 7 mi den mi zabral proti depresii Wellbutrin.. jendoducho to bolo ak prebudenie sa zo zleho sna. Neviem aku mas diagnozu ani lieky a niesom lekar. Len vystudovany nemcinar )):: ale do 8 dni by to malo zabrat. Drz sa a hlavne pozeraj, pocuvaj len pozitivne veci. Ja som sa vyhybal aj spravam.. zle veci. A hlavne vela vela denneho svetla. Tma je rovnako seda ako depresia. Neboj zvladnes to. A prestane to, triaska, chudnutie, nechutenstvo.. a podobne.

Ja som nakoniec dal na radu kamarata ktory ma donutil sa nieco zjest. Vitaminy, hroznovy cukor ..hmm...

ferkaa
27. máj 2010

Ďakujem Vám krásne všetkým za podporu, veľmi to pomáha, keď viem, že nie som sam s tou panickou poruchou,povedala som si, že keď tie lieky zabrali Vám všetkým, tak musia aspoň trochu zabrať aj mne, preto verím, že to bude už čoskoro dobre...hoci ma prepadá veľký strach, že to proste nezvládnem, nechcem na to radšej ani myslieť...

srdcko81-ty si na liekoch od októbra 2008 a je ti dobre? Normálne funguješ,myslím, že už nemáš strach isť ani do obchodu ani medzi ľudí, no proste, že už je ti vcelku dobre?

elenchos1-tak ty si bol dnes nakoniec v tej nemocnici a máš naspäť ten cipralex, no to je potom super, už len čakať...ako ja 😒

elenchos1
27. máj 2010

@ferkaa

Ferkaa,,, ja som mam klinikcu depresiu a uzkost ako diagnozu ... v januari som bol v skusobne dobe a nemohol som vypadnut z prace navyse ma nemal kto zastupit. Nakoniec som hned na zaciatku v praci mal vely problem lebo som urobil niekde chybu, hrozilo ze ma vyhodia.

A vtedy to som este bol v straom office som mal taky strach, jedneho mojho nadriadeneho som sa tak bal vtedy ten tyzden a pol ze ked isiel okolo tak som sa skoro rozplakal. Snad mas nejake Benzo... Rivotril alebo Frontin, Oxazepam ... to by malo zmiernit aspon ciastocne kym nezabere AD. A co uzivas ak sa smiem spytat ?? .... Hlavne musis verit, ty nemozes za vsetku bolest sveta, a navyse ide leto... to je fajn, svetlo a tak. Ja viem lahko sa hovori.. ale v zime, v januari to bolo hrozne, samata tma uz o stvrtej.

No Cipralex je v skupine SSRI ... a Wellbutrin v uplne inej ... Wellbutrin je experiment .. hm... tak je to individi myslim.
Jasne ze niesi sama. Moja kolegyna ma Maniodepresiu..lieci sa dlhe roky .. a kazdy den s tym bojuje.. Ta moja je nic oproti jej.. prepady nalady, plac na zachode.. Ale ludia, my vsetci sme tu preto aby sme si pomahali.

Zvladnes to lebo chces.... lebo zivot je KRAAAAASNY ....

ferkaa
27. máj 2010

elenchos1-tak tebe pridávala svoje ešte aj tá práca k depresii, no tak to si sa musel riadne prekonávať v robote, aby si to zvládol...ty si mal strach zo šéfa...no ja naopak, ja strach nemám ja ho neznášam a dávam mu to aj patrične najavo lebo je úchylný a veľmi na mne lipne a spravil si zo mňa osobnú asistentku, hoci som účtovníčka...hlupák....mňa tie záchvaty dosť chytajú aj keď som pri ňom v jeho blízkosti lebo on je odo mňa o 42 rokov starší a musí ma každý deň aspoň vidieť, hoci odo mňa nič nepotrebuje a mňa ide rozhodiť od zlosti....dedo starý, ja som chorá možno aj z neho....mne keď je proste v robote zle ja musím isť domov a ľahnúť si a upokojiť sa/mám domov z práce len 5 min. cesty, tak preto si môže dovoliť odísť a ak sa mi uľaví, tak sa vrátim/
Ja som začala užívať od pondelka AD na ráno 1 tab. Elicea /vraj to je to čo Cipralex/ a večer pred spaním Calixtu /Mirtazapin/...a potom vitamíny
Andy mi písala, že by mi to malo zabrať do 8-10 dní, no ale to je u každého individuálne, mne napríklad vôbec nechutí jesť od tej Elicei, ale to mi aj dosť vyhovuje lebo od tých druhých AD /myslím Calixta/ som dosť pribrala, takže teraz to možno zhodím 😝

monaart
27. máj 2010

Ahojte, som len "na skok". bola som u tej psychologičky 2x, nejaké sedenie snád ešte pomôžu...aj ked neviem ako zvládnuť arogantného chlapa, čo všetko " dototo" a ešte bol aj naposled vulgárny a drzý ked som mu vyšla v ústrety a dala som mu deti na poobedie k frajde! viete mi poradiť- máte skúsenosti s vyšším výživným na mna-matku ako je 40Eur?

Lekár mi predpísal Xanax,je to v pohode?

logout
27. máj 2010

Ahoj elenchos1, tak super, ze mas opat lieky, ktore ti zaberu. Idealny liek bez vedlajsich ucinkov zial asi este nevymysleli a pre Teba je prvorade, aby si sa citil dobre. Drzim palce!

ferkaa
27. máj 2010

monaart- tak to je dobre, že si sa odhodlala nakoniec na tie lieky. Neviem aký ten Xanax, no ľudia z môjho okolia si to chvália aj keď je to dosť návykové, aj niektoré baby to tu spomínali.... s tým výživným to budeš mať ešte pestré a to Ti navrhol manžel tie 40 € na mesiac? A koľko máš detí?
Na nás, sme 3 deti otec platil na jedno po 50 € ale tým, že sme potom šli na strednú školu, tak sme to dali znovu na súd, že chceme zvýšenie výživného lebo že sú už aj iné výdavky, tak nám to náš okresný súd samozrejme zamietol, no postúpili sme na krajský súd a tam nám už odklepli na 80 € na každé vyživované dieťa, no ale to závisí aj od toho aký príjem má tvoj manžel/môj otec pracoval v štátnej správe/ tak asi tak k tomu výživnému...
A ako sa cítiš? Je ti už trošku lepšie?

elenchos1
27. máj 2010

@ferkaa

Ahoj Ahoj ... ked som to spravne pochopil tak mas recidivu, ak si uz predtym nieco mala ??? Mne jeden farmaceut vysvetloval ze Mirtazepam je zo skupini SSRI ako Cipralex = teda ak ti povedal lekar ze je to to iste. Len maju ine vedlajsie ucinky.

Tak ja sa snazim chodit cvicit, aj teraz som bol plavat. Ja mam mojho chalana a sme spolu uz rok, a uz 3 a pol mesiaca spolu byvame v Ba. Ja sa na pracu nemozem stazovat, mam naozaj vynimocnych kolegov v time.. 🙂) klop klop klop. Moj manazer je velmi humanne zalozeny clovek, v tomto si myslim ze mam stastie. Uz 5 mesiacov pracujem v Ba, inak som z Popradu, takze ono tam su vzdy nejake peripetie. Ci s rodicmi, ci v praci...

Ale.. dolezite si je uvedomit ze aj ked mame zleho sefa, alebo aj depresiu, je to len o tom ci tomu uverime alebo nie. Ak si uvedomujes ze mas farmaka a tesis ze to bude lepsie znamena to ze tomu veris.

Ja som v januari neveril, v Bratislave som po robote chodil s priatelom po neovsetlenych ulickach kde som mu plakal na ramene pol hodinu kazdy bozi den po praci.... a pytal som sa preco ja.... To sme este nebyvali spolu.

Dolezite je:
1. Viem ze som, ze som sucastou tejto malickej planetky, niekto si to zelal 😲 = Socialna kontrola nad svojim okolim
2. Viem kto som. 😎 = Socialna kontrola nad sebou samym
3. Viem kde som 😕
4. Som tu lebo ma niekto na tejto planetke potrebuje, mam tu nejake poslanie, hoci aj ked o tom este nevieme, je to tak. 😉

A aj ked si myslis ze veci a to co robis nema vyznam, je to len preto lebo nemas dost energie (tej stavy v mozgu) na to aby si si to uvedomila. Ale pokial vies, aj ked hoci len v prestavkach, ze to tak nie je tak, si na skvelej ceste. Hoci si to napis aj zelenou fixkou na velky papier a prilep si ho rovno pred postel a vzdy ked vstanes si precitas:

Verim v seba samu lebo som osobnost, a ja to predsa zvladnem.

Kym vieme kym sme, tak neexistuje nic silnejsie ako nasa vola. Ani depresia. Musime sa snazit presvedcit sami seba a uverit tomu, ze nie ona ovlada nas ale ja dokazem ovladat ju. Aj ked viem, nie vzdy to ide a ona si najde aj tak cestu ako nas dostat.

Ale kazdy boj trva nejaky cas, tak aj teraz ty, tvoje telo, mozog bojuje a ty mu musis pomoct 😲

e.

ferkaa
28. máj 2010

elenchos1-áno, áno už som mala pred 2,5 rokom depresiu a užívala som tu Calixtu /vtedy som mala problémy hlavne s tým, že mi bolo zle na žalúdku a veľa som rýchlo schudla,bola som veľmi slabá a mala som také plačlivé stavy, že dokázala preplakať aj mesiac vkuse, ale to naozaj a hlavne som nemohla vôbec spať, a taktiež mi bolo tak úplne slabo v nohách a rukách/, no užívala som tie lieky a bolo mi potom už dobre, tak som ich postupne začala vysadzovať, no do toho prišla smrť otca, ale aj to som zvládla bez liekov, no úplne bez liekov som bola 4 mesiaca a potom sa mi začala prejavovať tá panická porucha, 3 mesiace so s ňou bojovala bez liekov, začala som znovu brať tú Calixtu lebo som si myslela, že sa mi znovu vracia tá depresia čo som mala predtým, no brala som asi mesiac a výsledok žiadny, tak som pochopila, že to bude asi niečo iné a aj baby mi tu písali, že to je zrejme panická porucha a tak som nakoniec šla v pondelok k psychiatrovi a dal mi tu Eliceu-no od pondelka som zjedla 4 tab. ale je to už trošku lepšie 🙂 Len dnes v noci mi bolo veľmi zle od žalúdka, no akosi som to ustala,ale ránom som preplakala asi celý oceán od strachu, že mi je akosi ešte horšie a že mi lieky nezaberú, no musím povedať, že už sa mi aspoň tak netočí hlava, a už som dokázala aj niečo zjesť.

elenchos1 no musím ti poďakovať lebo keď som ráno po tom záchvate plaču dokázala aj otvoriť oči, tak som si prečítala príspevok od teba, tak hneď mi došlo, že je prečo žiť a bolo mi oveľa lepšie-ďakujem za tu dávku optimizmu

Dúfam, že aj ty sa už cítiš lepšie 🙂

ferkaa
28. máj 2010

srdcko81 .dúfam, že aj tu už budem môcť o pár dni napísať to čo si ty napísala mne a verím, že už budem za chvíľu zvládať veci samostatne aj bez pomoci iných.
Inak aj ja som pribrala,ale je mi to jedno lebo teraz mi je zle jak psovi, a až teraz som pochopila, že čo by som dala za to, aby mi bolo hneď lepšie aj keby mi hneď 5 kíl hore nabehlo(lebo je mi zle a znovu idú kila dole)

srdcko81
28. máj 2010

ferkaa-ver tomu-len to chce cas 😉
Ja som sa najskor nemohla na jedenie ani pozriet-a teraz by som zozrala aj kona s volom.*Priberat som zacala tak po troch mesiacoch-pomaly,pozvolna.............

katikai
28. máj 2010

Ahojte,
potrebujem radu....som tu nova, dnes som pri hladani clankov na moj problem nasla Vase forum. Takze zacnem problemy mam uz 5rokov, zacali postupne vsetko suviselo s travicim traktom prekonala som plesen zaludka, neskor rakovinu tenkeho creva, stale pri vsetkom som mala obrovske bolesti traviaceho traktu, proste vsetko som prekonala ale od vtedy trpim...... bojim sa bolesti, nevolnosti ......svojim stresom som si znicila cele zdravie , nemozem nic jest alergia na vajicka, mlieko,drozdie, lepok proste uz teraz co zjem je mi zle a mam velke zachvaty bolesti.Prestavam jest , a ked jem tak len ryzu, zemiaky a maso, a vyvar z maso, nic ine do ust nedam lebo bojim sa bolesti......bola som pri lieciteloch ich lieky ma takmer zabili velke bolesti po nich boli , verila som im ze mi ta alternativa medicina pomoze, sklamala som sa teraz sa bojim vziat akykolvek liek , ze mi uskody, uz mam aj fobiu na liekov.Uz som v takom stave ze nevladzem ani studovat VS(pritom skolu studujem aby som zabudla co ma trapi, beriem ju ako relax ) beham po lekaroch tak dlho ze uz som zasla sa psychologom, a viem ze to, co sa deje je vsetko je psychika ale je tu problem a to lieky .Predpisala mi seroxat a rivotril ale bojim sa ze mi bude z liekov zle a ze budem mat z nich neziaduce ucinky, hlavne tie traviace, neviem sa odhodlat. prosim o radu, ci je tu nejaka dusa co je na tom ako som ja, alebo ci sa to da vydrzat. prosim . poradte budem vdacna za akukolvek pomoc. Dakujem

monaart
28. máj 2010

ferkaa, ten xanax, neviem, vraj mám brať ráno 1/2 a večer celý...pýtala som sa na "závislosť" a bolo mi povedané že sú to "slabšie"lieky...vraj v mojej situácii si musím aj takto pomôcť, nie je to vraj sranda, povedal doktor,ked videl výsledky.

bolo mi asi 3 dni lepšie, ale nejako zase k víkendu je mi nanič. ešte aj na budúci mesiac sme mali mať 3 ročné výročie svadby...a teraz toto! 😢 je mi z toho smutno, že ma opustil a s malými teraz budeme "každý po svojom". neviem s tým zmieriť. ☹ že už nemám "svoju" rodinu o ktorú som bojovala.

právnik mi povedal že cca 40e na mna,ale mne sa to zdá zúfalo málo aj to čo si dostala ty pre deti! 😠

ferkaa
28. máj 2010

katikai-neviem koľko máš rokov, no máš toho za sebou dosť...mne niečo hovor, že z liekov ti je zle, už keď si len na nich pomyslí, tak sa mi obracia žalúdok, ale to ti plné verím, že máš strach ich už vôbec vidieť....dnes v noci som mala už úplne namále a skoro som sa z tých liekov nových čo užívam po....a ráno som vedela, že treba vziať zase tabletku, ale viem, že musím lebo inak sa z toho nedostanem,tak aj ty to tak skús, ale neviem lebo píšeš, že máš bolesti v tráviacom trakte neviem čo tým myslíš, ale mňa keď bolel žalúdok, tak to bola veru že riadna bolesť až som musela vziať nejaký liek proti bolesti/väčšinou to bol Ibalgin/ a prešlo to, no a práve ta bolesť bola prvé varovanie pre začiatok mojej psychickej choroby s ktorou sa trápim až do dnes, no ale bolesť už nemám hlavne vďaka tomu, že beriem lieky...a ty si na bezlepkovej diéte? Máš to potvrdené lekárom, že nesmieš nič také jesť, či si to spozorovala sam, že keď zjesť napr: vajíčka alebo vypiješ mlieko, tak ti je zle...možno blbá otázka, ale nepochopila som či tu diagnózu, že nemôžeš jesť tie potraviny máš stanovenú lekárom 😒 Lebo mne keď bolo zle, tak som si zo začiatku tiež všetko vyradila z jedálneho lístka až som nejedla nič a bolo mi ešte horšie.
Neviem či tá bolesť je psychického pôvodu, ale určite ti k psychike nepridáva...strach je veľmi zlý "kamarát" človeka, no ale verím, že tá fóbia zase nepustí ,neviem čo alebo kto by ti mohol pomôcť,ale asi by som skúsila vydržať aspoň tie 2-3 dni či to s tými liekmi neznesieš....držím ti prsty, aby ti už bolo lepšie

ferkaa
28. máj 2010

monaart - neviem ten xanax skutočné nepoznám, no viem, že veľa závisí aj od toho, aký človek je a ja si myslím, že to čo niekto považuje za silne návykové ten druhý možno nie?Neviem ale každopádne by som ich brala aj keby som mala byť od nich závislá, veď už len nejako sa od nich odpútať hádam dá....Potrebuješ mať silu a energiu nato, aby si to zvládla, tak radšej tabletku ako trápenie....a nemyslí nato, že by ste mali mať o mesiac 3 výročie svadby, radšej myslí nato, že o mesiac v taký čas už budeš mať časť trápenia snáď za sebou a nemysli naň ho, nech si ide cestou, ktorú si vybral, hovor si, že ty pôjdeš ešte lepšou...
Ja detičky ešte nemám, ale písala som ti, že koľko dostala moja mamka na nás 🙂 Ja viem bolo to málo, ale boli sme radi, že sme mali aspoň tie 😠 Ale keď ty vieš, že má nato, aby dal tebe a tvojím deťom viac peňazí ako 40 €, tak ja by som sa o to doslova bila 😒

katikai
28. máj 2010

@ferkaa
ahoj , mam 22r, a tie traviace tazkosti tak od bolesti beriem len novalgin, tomu zatial verim ostatne uz mi nezabera na bolest, a diagnozy mam potvrdene na tu alergiu aj bezlepkovu ale mne je zle aj po vode. dam na tvoju radu skusim tie lieky ale mam strach . dam vediet. a dakujem

ferkaa
28. máj 2010

katikai-skús to s tými liekmi,neboj sa, pozri sa mne je z mojich liekov zle už 5 deň a v noci som myslela, že skapem, keď ma oblial ten strašný pot do tváre,ale povedala som si, že musím vydržať, tak poď do toho určite sa budeš cítiť už o pár dni lepšie 🙂
A inak mne bolo tiež zlé aj z vody a preto mi veľmi pomáhal čaj z medovky alebo rumančeku to mi jedine pomohlo upokojiť žalúdok ako napríklad aj dnes, tak sa neboj, veď si predstav ten pocit, že sa konečne po takej dlhej dobe normálne naješ a budeš robiť všetky ostatné činnosti bez problému, ako je aj učiť sa-mne taká myšlienka veľmi pomáha už keď som na tom úplnom dne a hlavne mi pomáha, keď si pomyslím, že si niečo pekné na seba pôjdem kúpiť😝 ale to len tak na okraj pre rozptýlenie 😅

monaart
28. máj 2010

ferkaa, sorry, zle som to prečítala že to bolo na vás...ja si myslím že by mohol dať viacej aj na deti aj na mna, ale ked teraz je to o dohode a ja minimálnu chuť sa pretvarovať a byť ešte ústretovejšia ako som...ved mu dávam deti k tej frajde namiesto aby išiel k rodičom...všetko je to hrozne ťažké a preto som aj súhlasila s liekmi...keby to nebolo také bolestivé a som sná´d silnejšia osobnosť, tak by som to prekonala s hnevom a bolo by , ale ja som citlivka , on to zneužil a je mi ťažko takto existovať...snáď mi to pomôže. a že ma čaká niečo lepšie???neviem si to teraz ani predstaviť, aj ked by som mala myslieť takýmto smerom, teraz je to ťažké. ☹

ferkaa
28. máj 2010

monaart- kašli na dohodu s nim, povedz, že buď ti dá toľko koľko si povieš, veď sú ta aj jeho deti alebo to budeš riešiť súdnou cestou a neviem odkiaľ si ty ale ja som z Vranova t.j. Prešovský kraj a tu to je všetko skorumpované a všetko je len o podplácaní, takže mi sme aj kvôli tomu nevysúdili viac peňazí, chápeš nie prečo? 😒 ale ty by si možno so súdom pochodila viac ako my tu, ako ja nehovorím, že dohoda je zlá možnosť, ale podľa mňa ti dá takým spôsobom len tu minimálnu čiastku, čo vie, že musí a súdom by si získala viac, hoci ťa to bude stáť aj viac síl, ale ja pevne verím, že tej ty budeš mať čoskoro nadostač 🙂
a čo sa týka tvojej budúcnosti,neviem koľko máš rokov, ale poviem ti jedno, že moja mama sa 8 rokov súdi a bolo aj veľmi zle, že sme to mali sto chutí vzdať,hlavne mama, ale nikdy nám nedala pocítiť, že sa trápi aj keď som ju neraz počula plakať zo spálne,no pred nami sa tvárila, že ona to zvládne a aj stále si hovoril, že to zvládne a zvládla aj keď nie stále ešte so sudmi koniec, no je to na tej najlepšej ceste 🙂 konečne.....a stále nám mama hovorila, že viac do svojho života chlapa nepustí a neviem koľko máš ty rokov, ale moja mamka má teraz 41 rokov, dokončuje si vysokú školu, má výborne postavenie v práci, ale čo je hlavné má priateľa už 4 rok a za chvíľu sa bude aj vydávať a ja som šťastná, že je ona šťastná, no pokiaľ bola po mojom boku bola len podvádzaná žena, chudera a špina, ktorá v živote nič nedosiahne/to bola podľa môjho otca/ a pozrí kam to dosiahla...tým som ťa chcela aspoň trochu povzbudiť, že netreba skladať zbrane ale práve kvôli tým tvojím detičkám bojovať a pokračovať ďalej, ale nie len kvôli nim, ale aj kvôli sebe...strašne ti držím všetky prsty, aby si dostál kopec novej energie a elánu, aj keď viem, že momentálne je to ťažké, no verí, že za určitý čas tu napíšeš, že to čo robíš teraz bolo to najlepšie rozhodnutie v tvojom živote 🙂

monaart
29. máj 2010

Ahoj ferkaa, vdaka za povzbudivé slová...
ja mám 32 rokov, za mesiac, dve detičky a skrachované manželstvo s egoistom takmer za sebou...
dúfam že po toľkom plači si aj ja vyplačem kus šťastia pre seba a malých aby aj nám bolo dobre... 😨
dúfam aj že niečo viacej dostanem,právnika mám cez známeho a drží mi stránku...tak uvidíme. tých súdov sa ale veľmi bojím... 😖