Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sikea
4. nov 2012

@mamiedi ahaaaaaa lebo aj ja ked som brala napriklad dva krat denne tak som mala potom pocit ze mi tak nezabera ale potom som si davku znizila len na polku a nakoniec ho uz ani nepotrebujem.....tak blbe mysienky mam este aj ja trosku este niesu uplne fuc a tie AD co uzivam mi zabrali asi az po mesiaci ale aj tak sa mi to este kolise nemozem na 100% tvrdit ze som uplne v poriadku......no ja sa ani nemam kde utiahnut veru este ze mas taku dobru svokru.....no a ja som dostala depku z toho ze som sa stale rozculovala velmi som negativne rozmyslala s priatelom nezhody stale som bola v strese a ked mala zacala chodit do skolky tak to zacalo a bum uz bola na svete poriadna depka plus uzkosti 😒

sikea
4. nov 2012

@mamiedi to sa ako prejavuje ta hormonalna depresia?

mamiedi
4. nov 2012

@sikea Mne neviem preco nedala. Asi lebo vie ze ja sa od liekov bojim.. Preto som raz uplne vysadila sama od seba ale na treti den som sa zacala triast ostosest. Nezhody sme mali aj my ale odkedy som prisla z nemocnice rozumieme si uplne.. Ale aj kvoli praci ze som ju nechala a vratili sa mi aj spomienky z detstva. To je nadlho. Mozno ked budem poriadne nasrata tak sa tu rozpisem..

mamiedi
4. nov 2012

@sikea Vlastne som v tom nebola ja,tak ti to presne ani nepoviem ale viem ze si kvoli tomu musi raz do roka zalahnut. Ale to bolo v podstate o inom lebo jej vyberali maternicu a vsetko vlastne v 24 roch a potom jej to prislo..

sikea
4. nov 2012

@mamiedi ty sa od liekov bojis a to preco?ja inak tiez neznasam lieky ja ked nemusim tak ich neberiem....tak to je dobre ze si teraz rozumiete to je dobre .... ja som sa aj trosku zmenila priatelovi nefrflem tolko a je to uz nas lepsie.....aj ty si mala zle detstvo ako ja?a tomu druhemu prispevku moc nerozumiem komu vyberali maternicu?

marianax
4. nov 2012

@mamiedi co? to aj take je? dakujem moja najdem si o tom nieco na nete dakujem 🙂

mamiedi
4. nov 2012

@sikea Proste ze jedno s druhym bude nejak zle ucinkovat a ja sa dostanem do nemocnice alebo zomriem. Ja som mala pred manzelom stale tajnosti aj tie uplne najblbsie som pred nim tajila a odkedy som sa vratila tak som sa zmenila aj ja a prisla som na to ze nie vsetka vina je jeho. My sme si spolu za 8 rokov vela toho presli mozno viac ako niektori a tiez aj on drzi vedla mna ked hovorim ze som nula a ze nedokazem ist do prace tak mi hovori ze to bude v poriadku a pojdem ked mi bude dobre.. Neviem ake si mala detstvo ale ked chces mozes napisat a ja ti tiez mam co o tom povedat..
A s tou maternicou to bolo o jednej zene co so mnou lezala v nemocnici.

mamiedi
4. nov 2012

@marianax Bohuzial je. Prejdi si to lebo do detailov to nepoznam ale skus si to nezobrat na seba..

marianax
4. nov 2012

@mamiedi nie to nebudem to je najhorsie ze ked clovek vela cita hned si mysly ze je to jeho pripad vsetko beriem len ako informaciu este raz dakujem zelam vsetko dobre 🙂

mamiedi
4. nov 2012

@marianax Podobne a dakujem 😉

vadimka
5. nov 2012

@sikea ahoj moja, ako sa mas dnes???
ja celkom dobre, asi tie lieky zacinaju ucinkovat....

vadimka
5. nov 2012

@mamiedi ahoj....ak sa stale necitis dobre, bolo by fajn zajst za dr.a porozpravat sa. Ja som sa tiez liekov ako AD bala...no bolo mi fakt uz zle, proste neurol ci lexaurin [to je to iste] mi to neriesil....AD som mohla zacat brat uz koncom jula, ale kedze som sa toho bala zacala som iba pred mesiacom...zaciatky boli tazsie, ale teraz sa mam o.k.....neurol ti moc nepomoze....mozno hodinku a co potom????? AD zacne ucinkovat sice az po mesiaci ale potom staci jedna tabletka rano a mas pokoj....jasne ak sa to sklby so psychoterapiou, psychohygienou si na dobrej ceste...pekny den.

sikea
5. nov 2012

@mamiedi ahoj moja to az takto si sa bala moje to sa nemusis vobec bat doktor by mal vediet ake lieky ti moze spolu predpisat aj ja teraz uzivam stvoro tabletiek tiez som mala trosku obavy ale je to v pohode podla mna.....takze takto si tajila blbe veci ale to nieje dobre ked v sebe nieco dusis aj z toho su depresie lebo cloveka to tazi a potom sa trapi moc poznam to aj ja podla seba.... vzdy je dobre mat aspon jednu osobu ktorej mozes vsetko povedat a ulavi sa ti......tak aspon ze mas muza chapaveho je to o to lepsie......a uz som pochipila ze to bolo o inej zene....a ake som mala detstvo?to ti napisesm radsej do ip posty moja 🙂

sikea
5. nov 2012

@vadimka ahojikja sa mam celkom fajn uz som zdravsia a co sa tyka psychiky pohodka asi mi tiez uz AD zaucinkovali takze neurol uz nepotrebujem .... tak aj ty sa mas dobre to je uplne super tesim sa 🙂 🙂

vadimka
5. nov 2012

@sikea som rada, ze sa mas aj ty fajn..o 15,30 mam dokynu.... 😉

sikea
5. nov 2012

@vadimka no to hej aj ja som rada ze ty sa mas fajn....a ja zase o pol stvrtej idem na aranzersky kurz sa tesim 😉

mamiedi
5. nov 2012

@vadimka Necitim sa zle stale, ale ked ano, tak velmi, je to pri zmenach pocasia, pri menzese a nahlych nepredvidanych zivotnych situaciach 😒 Bola som 24.10. u doktorky, ale nezmenila mi to, ponechala mi ten Neurol a dostala som k tomu Tyamin na kazdy druhy den... Dnes som vsak mala ist, ale nemohla som, lebo sestricka je tam do 13 hod. a my sme boli s Edinkou u lekara, aby jej vybrali stehy z jazyka...

mamiedi
5. nov 2012

@sikea Ok, napis. Problem je v tom, ze mam velmi velku rodinu a u kazdeho musim ine hovorit a inak sa aj spravat. To je zlozite, jeden nema rad druheho, obtazju ma sprostostami. Napr. dnes mi zavolala babka, ze som vcera nebola prva co otcovi gratulovala k meninam a ze sa mna hneva.. Uplna debilina. Nie je jedno, ci mu napisem rano, alebo poobede? Hlavne, ze som nezabudla! No nie??? A kvoli takemuto mi zavola, kdezto ked som uvidela jej meno na displeji, tak som si myslela, ze mi vola preto, lebo dnes sme boli s Edinkou u lekara, lebo jej vyberali stehy z jazyka, tak som si myslela, ze chcu vediet ako je na tom mala, ale zas som sa sklamala. Oni su vzdy prednejsi a mi mame stale sledovat ich poziadavky!! Ale to sa takto celkom opisat neda, mozno tiez sa rozpisem radsej V IP.

marianax
6. nov 2012

@mamiedi ahoj moja taketo situacie mavam i ja ked si rodina odomna vyzaduje vsetko tip top a sami to tak nerobia aj moj oco mal vcera meniny a ja som zabudla len mi sestra pripomenula .....a co mala mala s jazyckom? 😨

mamiedi
6. nov 2012

@marianax Stal sa jej v skolke uraz. Isla k hojdackam a chlapec ju kopol. Prehrizla si jazyk a sili jej ho. :'(

marianax
6. nov 2012

@mamiedi Ach moja to mi je luto chudatko mala viem ze s tym deti rastu ale ked vidis ako ti dieta krvaca a place je hrozne ☹ a ty si sa musela riadne vylakat ☹ a uz je dobre?

vadimka
6. nov 2012

@sikea
@mamiedi ahojte dievcata,

tak vcera u dr. sme chvilku pokecali, sa cudovala, uz vyse tyzdna neberiem lexaurin, tak ma pochvalila.... 😵
kedze sa teray citim s davkou paroxetinu 20mg fajn, tak sme ju ponechali....som jej vravela o zavratoch, ktore som mala 2 tyzdne nazad, tak vravela, ze pred mz sa moze stav zhorsit a mohlo to byt aj z toho....keby som sa vraj niekedy citila zle, ze raz za cas si mozem kludne dat aj lexaurin...no pytala som sa aj na lieky proti bolesti, napr.ibalgin, tak ze v poho mozem ak ma boli hlava atd....aj to magnezium B6 si mozem davat...no a o mesiac mam prist na kontrolu....

sikea- ako bolo na kurze?
mamiedi- asi v kazdej rodine su problemy..ja odkedy mam uzkost, tak nastastie sa trosku inak pozeram na zivot, som kludnejsia...urcite aj vdaka AD....mne tiez nebolo zle non stop, ale zas ked to na mna prislo tak koniec....no moja dr. mi odporucila radsej AD....VRAJ naco cakat na to, kym bude zle....najhorsie je mat uzkost z toho ze pride uzkost...a vyjadrila sa, ze antipsychotika ako neurol a lexaurin po prve su navykove jasne vo vyssich davkach a neskor uz ani neucinkuje....teda na taketo stavy lepsie uz AD....NO JE to na tebe...

mamiedi
6. nov 2012

@vadimka No uvidime. Teraz celkom fajn,len rano ked sa zobudim tak hned mam rozum nad tym aby som nieco jedla a dala si Neurol..
@sikea Na akom kurze si bola?

sikea
6. nov 2012

@vadimka ahoj moja ..... tak ty mas super doktorku potom so mnou sa ten moj ani poriadne nebavil......inak ja stale mam take blbe myslienky bojim sa o seba a bojim sa ze co ked mam rakovinu a taketo blbosti niesom zase uplne fit ae zase aspon mi chuti jest a vladzem robit domace prace ...... mne kazal doky prist az o dva mesiace na kontrolu.....a na kurze bolo dobre lektorka nam porozpravala teoriu a v piatok idem znova a v sobotu by sme mali uz aj praxovat....

sikea
6. nov 2012

@mamiedi ahojik zacala som chodit na aranzerksy kurz moja

sikea
6. nov 2012

@mamiedi tak to nemate dobre moc vo vasej rodine .... tak ako aj u nas je to vselijake ale koli malickostiam si urcite nezneprijemnujeme zivot .....mas to potom dost tazke teda je mi to moc lutoa co sa stalo dcerke ked mala stehy na jazyku?

vadimka
6. nov 2012

@sikea ale ano, je super...ja ked som k nej sla 1x, tak som tam bola vyse hodiny a pol.....dalo mi to vela...prebrali sme moje detstvo az po dnes...vela som si uvedomila...inak vcera sme sa bavili aj o intimite, to uz som moc nechcela pisat...ja som sa jej pred mesiacom zverila, ze akoze chut mam ale orgazmus nehrozi...co u mna pred tym nebol nikdy problem..tak sa ma aj na to pytala...moze sa to ale zlepsit po case ked si organizmus na liek zvykne...vraj tato oblast, teda vlpyv lieku na sex. zivot nie je prebadany...iba sa uvadza ako nezia.ucinok.....tak keby sa to neupravilo, moze mi zmenit liek...no ale zas pre mna toto teraz nie e dolezite..hlavne ze sa mam ovela lepsie....

je mi luto, ze ty obcas este mas taketo stavy...snad sa to strati a odide a bude fajn 🙂

sikea
6. nov 2012

@vadimka tak to mas uplne super doktorku moje ja som prvy krat u mojho doktora bola asi zo 15 minut povedala som mu uplne vsetko teda skoro vsetko hlavne to podstatne ale druhy krat sa mi nepacilo ze boli sme len u sestricky a ani sa ma poriadne neopytal ako sa mam ja som mu len povedala ze je to lepsie ale este to nieje ono.....tak ked pojdem ku nemu treti krat mu poviem este ake ma myslienky prenasleduju lebo dnes citim trosku uzkost....ako hovorim raz je dobre raz trosku horsie tak ja neviem.....a ano je to hlavne ze mas lepsie a aj mna to tesi .... ja uzivam 10 mg elicei neviem ci by nebolo lepsie keby uzivam 20 mg ale doky mi povedal ze 10 mg mi staci kazde rani si dat 🙂 tak asi je to este take ze to skace ale ja verim ze bude raz dobre aj stale a aky mas dnes dnik ja som akurat doribila pizze na tri plechy su vynikajuce mna das si?

vadimka
6. nov 2012

@sikea ty si teda, take chutky mi robit...jasne ze si dam 😝 😀

...no ja tej mojej poviem vsetko..jasne uz nabuduce to bude asi zalezitost 5minut...sak sa nebudem opakovat, ona to ma vsetko napisane....podla mna je to velmi dolezite povedat ake mas pocity....zial, vacsina dr. to berie dost lahostajne..tak ja som rada, ze som hned 1x natrafila na super dr....neviem ci by som mala chut to opakovat dalsim kym by som nasla toho akeho potrebujem....som sa jej pytala aj na tu tetaniu neviem ci si spominas tu bola spominana..priznaky su take iste ako pri panike, a dr. mi povedala, ze liecba je rovnaka takze.....nema zmysel chodit k dr.......
sikea davaj si aj magnezium B6 kazdy den a Bkomlex.....no a este som zabudla, mi hovorila, ze sport je tiez dolezity aspon 3x do tyzdna..takze uz len nebit lenivy 😎

terezia1234
6. nov 2012

ahojte baby, tak po dlhom case sa ozyvam aj ja...doteraz som sa mala v pohodke, len dnes nejak citim ze som smutnejsia, nic sa mi neche..hmmm, moze to byt aj tym ze od nedele som troska chora, hrdlo ma boli, nadcha, aj mala bola chora, tak sme uz skoro tyzden zavrete doma a aj to mi uz ide na nervy, neviem, proste dnes nemam svoj den...je to aj jesenou?? jooooj ja uz nechcem mat depky, ved doteraz bolo supeeer, sme chodili von, slniecko, kamosky, ihrisko, ani som nevedela ako rychlo mi ubehol den..a teraz mam pocit ze sa to cele vlecie...pomoooooc ☹