Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

jarcatko
14. nov 2012

holky, moc podrobně jsem to tu nepročítala, ale je dost možné, že pravá příčina problémů s depresemi, záněty močových cest, nechutenstvím a potížemi se zažíváním jsou parazité... málo se to ví, ale mezi lidmi je toho fakt hodně, bývá obtížné to prokázat laboratorně, ale třeba byste mohly zkusit biorezonanční měření a léčbu - pomocí frekvencí se zjistí, kteří parazité v těle jsou, a pak se těmi impulzy vyhánějí - obvykle se tím vyřeší i řada potíží, jejichž příčina třeba dlouhodobě ani nešla zjistit běžnými metodami... mám známé, kterým to od lékařem nevyjasněných potíží pomohlo
zkuste googlit např. "zapper", MUDr. Hana Bláhová, nebo tyto odkazy http://zapper.revoluce-v-leceni-nemoci.cz/odbor...
http://zapper.revoluce-v-leceni-nemoci.cz/ing-h...

sikea
14. nov 2012

@vadimka presne aj ja som vzdy dostavala menzes o dva dni skor ale tiez o styri pat dni nikdy tak podla mna su tieto vykyvi dost velke ach jaj

vadimka
14. nov 2012

@sikea dufam, ze sa to nebude z mesiaca na mesiac skracovat....

vadimka
14. nov 2012

@jarcatko dik za info, ja som o parazitoch citala....keby sa to robilo na slovensku, asi by som to skusila...ja verim, ze samotne parazity su spustacom roznych zdravotnych problemov, ano zial, velmi tazko sa dokazuju laboratorne....a zial, velmi malo dr. je ochotnych ist dalej...nasej malej zisitili LAMBLIE tiez viac menej nahodne, obycajne lieky na to ani nezaberaju...
ty mas osobnu skusenost?

jarcatko
14. nov 2012

@vadimka no, manžel řeší už rok se třemi různými doktory problémy s kožním ekzémem, který nevíme pořádně, kde se vzal, byl i na alergologii, tam mu vyšly pozitivně nějaké alergie, ale zdá se nám to divné, protože alergické projevy nemá, spíš si myslíme, že se mu zbláznila imunita poté, co měl několikera antibiotika, takže teď má imunitní reakce i na peří, na které alergii nemá (nijak ho to nedráždí)... ten kožní problém je prý mikrobiální, ale nikdo není schopen říct, co přesně to je, a průběh je takový, že se mu napřed jen na rukou a nohou a teď už kdekoliv po těle dělají taková ložiska, praská mu to do živého, pak to po ATB a mastičkách jakoby zaschne, zdánlivě se to vyléčí, ale zhruba po dvou týdnech se to zase udělá a tak pořád dokola (asi mají ty breberky dvoutýdenní životní cyklus)... teď je objednaný na to biorezonanční měření a vkládáme do toho veškeré naděje...
ale jinak kamarádky tatínek měl také kožní problémy, a šel na to měření, tam mu zjistili, co za potvůrku to je, pak chodil na ty impulzy a problém je vyřešen, je vyléčený (nechal si udělat krevní testy na toho svého konkrétního parazita po tom prvním měření a byl mu prokázán, a pak po tom rezonančním léčení znovu krevní testy a už ho nemá) 🙂 ale když si nechal potvrdit, kterou potvoru to vlastně má a ptal se na možnosti léčby, tak mu tradiční medicína nebyla schopná pomoct ("to se nijak neléčí, to prostě máte, no")

mamiedi
14. nov 2012

@sikea Ahooj! Ako sa mas? Nejak nepises..

romako82
14. nov 2012

dievcata, mozem sa opytat? eliceu moze predpisat aj obvodna? mate s nou dobre skusenosti?

sikea
14. nov 2012

@mamiedi ahojik teraz chodievam na ten kurz tak nemam moc casu ale inak sa mam fajn a ty sa mas ako?

sikea
14. nov 2012

@romako82 ahojik ja uzivam eliceu a tu ti moze predpisat iba psychiater obvodna ti moze predpisat len neurol alebo leuraxin ale AD len psychiater 🙂

mamiedi
14. nov 2012

@sikea ale to je nahodou dobre. Nie? No ja sa nemam najlepsie,chytili sme virus a polozilo to celu rodinu. Aj svokrovcov a svagrinych..

sikea
14. nov 2012

@mamiedi ja viem ze je to dobre ale vam teda nieje co zavidiet teda tak prajem vsetkym skore uzdravenie 🙂

mamiedi
14. nov 2012

@sikea dakujeme,snad uz bude lepsie,len je to na h.. ze som teraz zacala v praci a uz chybam.. a dokedy budes mat vlastne ten kurz?

sikea
15. nov 2012

@mamiedi nemate zaco ..... aj ja sa mi zdalo ze sa uz liecim a zase ma zacinaju boliet mocove cesty ja neviem co to mam.....tak si veru nenavtberas kedy ochories ved zdravie je to najcejnejsie co mame.....ten kurz by mal koncit v decembri ale presne neviem kolkateho 😉 😉

mamiedi
15. nov 2012

@sikea a potom co?

sikea
15. nov 2012

@mamiedi si musim najsr robotu

mamiedi
15. nov 2012

@sikea nad podnikanim neuvazujes?

sikea
16. nov 2012

@mamiedi ahoj tak to teda neuvazujem

vadimka
16. nov 2012

@sikea ahoj sa trapis stale ☹
ja sa mam celkom fajne...rana teraz u mna byvaju take nervoznejsie potom to do vecera rozdycham....pekny den.

sikea
16. nov 2012

@vadimka ahojik ale mam sa fajne celkom......tak je dobre ked sa mas aj ty fajne a rana byvam aj ja podrazdenejsia ale zase tak v norme len pred menzesom som bola aj pocas ako pitbul strasne nervozna 😉

ellizabeth
16. nov 2012

ahojte,uz davnejsie som tu pisala.
teraz by som sa vas chcela nieco spytat,mam problem-bola som uz aj u dr.mam uz aj lieky,ale dnes ich beriem len treti den,takze samozrejme este neucinkuju...a ten problem je ze (strasne sa hambim to tu len napisat) ale proste niekedy mam pocit,ze nemam rada svoje dieta...doteraz som ten pocit nikdy nemala-je mi z toho este horsie,ale neda sa to niekedy ovladat-stalo sa vam niekedy nieco podobne? myslim si,ze tie pocity mam len kvoli tomu ,ze som chora,ze nikdy by ma to nenapadlo keby som uplne v poriadku..,Lubim svoje dieta,ale proste niekedy ma napadlo vselico,,hambim sa za to ☹ som strasna matka-ja viem ☹

vadimka
16. nov 2012

@ellizabeth nie si vobec strasna matka....ver mi, taketo pocity mali a maju obcas aj take ktore nemaju depresiu, uzkost....o tom by sa dalo rozpravat...nekarhaj sa za to..teraz je dolezite, ze si nasadila liecbu..zrejme u teba nastala paradoxna uzkost, co je na zaciatku liecby aj mozne...budes musiet byt velmi trpezliva prvy mesiac resp. prve 3-4 tyzdne su tazke....ten liek,kym zacne ucinkovat a telo si zvykne, tak to trva aj 2 mesiace..preto sa s takymi myslienkami ozes castejsie stretavat...skus vtedy zamestnat svoju hlavu niecim inym....viem, ze to moze byt nekontrolovatelne tie myslienky, ale ver, ze to zmizne....hlavne ked beries lieky...

a ake konkretne ti prepisala? napis vsetky...

kk77
16. nov 2012

@ellizabeth ahoj! Ja som mala taky isty problem a poviem Ti mala som este ovela horsie myslienky. Normalne som sa zacala sama seba bat, ale psychiater ma ubezpecil, ze to sa stava pri takychto diagnozach. Ak by Ti sposobovali velke muky, resp. by sa to uz nedalo vydrzat dobre je nasadit este aj nejake ine lieky k AD, ale to Ti urcite poradi doktorka, mne velmi pomohol rivotril. A vies co som si uvedomila, ze taketo myslienky su najcastejsie nasmerovane k ludom, ktorych mas najradsej na svete- u mna to boli hlavne deti a manzel. Takze aj Ty urcite najviac na svete milujes svoje dietatko... Nic sa neboj, vsetko prejde a bude dobre.

ellizabeth
16. nov 2012

@vadimka mam sertalin actavis 50mg kazde rano si mam dat tabletku,ale ze prve 4dni len pol tabletky.dnes je treti den...este mi povedala,ze ,ak mi bude pocas dna moc zle mam si dat lexaurin.myslis,ze ked na mna pridu tie zle myslienky si ho mozem dat???

ellizabeth
16. nov 2012

@kk77 dakujem,velmi mi pomohlo,ze som zistila,ze nie som jedina na svete ktoru to napadlo...

vadimka
16. nov 2012

@ellizabeth ja beriem inu ucinnu latku /paraxetonin/,ale tak isto ako tvoj liek to patri do skupiny SSRI =spatne vychytavanie serotoninu....presne aj ja som mala prve 4 dni polku a potom uz celu....

mne dr.tiez k AD predpisala lexaurin 1,5mg a povedala, ze prve 3 tyzdne si ho mam davat 2x denne...nechala to na mne, vraj vtedy, kedy sa citim najhorsie....lexaurin je prave tieto 3 tyzdne potrebny aby sa zabranilo tomu paradoxne zhorseniu stavu...takze si ho kludne nasad...po 3 tyzdnoch ci mesiaci ho zacnes postupne vysadzat a zostane ti uz len AD....ja som ten lexaurin vysadila bez problemov, uz som vyse 3 tyzdne bez neho a nemala som vobec priznaky zavislosti co strasia s nimi.....takze daj si lexaurin

ellizabeth
16. nov 2012

@vadimka ak mi bude zajtra tak ako dnes ,tak si ho dam...ja som sa najviac bala tej zavislosti,ale verim tomu ,ze dr by mi to isto nekazala pokial by to bolo neviem ako navykove...a inak aj mne ho kazala davat dva krat denne podla potreby,len zatial som sa neodhodlala,ale zajtra isto...ja uz sa tak strasne tesim ked mi bude dobre-ked si budem zivot vychutnavat tak ako predtym...
inak som si vsimla teraz k veceru celkom take zlepsenia-nie ze by som sa citila neviem ako uzasne,ale predsa len lepsie ako poobede 🙂

vadimka
16. nov 2012

ja som mala lexaurin uz davno doma...od juna som si ho davala prilezitostne...ked sme boli na dovolenke tak 11dni aj 3x za den..len aby by nebolo zle a cca do polovice oktobra 1-2x denne....takze dost dlha doba....a pekne som ho vysadilo, v podstate zo dna den...ani som neznizovala davky....a vobec mi nechyba....AD zacali fungovat....tak sa toho vobec nemusis bat...ked citis ze ti je blbo hned si daj...zavislost vznika pri vyssych davkach, to je min.3mg 3xdenne a viac aspon po dobu 5mesiacov...tak mi to dr. vravela....aj obvodna aj neurologicka ze nechh sa nebojim 1,5 je slaba davka...

ellizabeth
17. nov 2012

dnes som bola odhodlana,ze si ho dam,ale zatial mi je fajn-sice to nie je na 100% ,ale normalne nechapem-som poupratovala,navarila,s malou sa hrala,na nakup bola...ani som nemala cas mysliet an to ,ze by mi malo byt zle..ale teraz uz pocitujem unavu...pojdem si lahnut a snad aj zajtra bude dobre... 🙂

esselte
18. nov 2012

Ahojte kočky, chcem sa spýtať, či niekto z vás bral cymbaltu, pretože lekárka mi ju teraz dala namiesto venlafaxínu a nezdá sa mi úplne dobrá.Ja som venlafaxín brala rok a prestal účinkovať , tak mi to tearz zamenila.beriem cymbaltu 5 dní a zatiaľ to nie je ok.Poradte mi prosím, ak s tým máte skúsenosti...

mata37
19. nov 2012

@esselte ahoj, ja som ju nebrala ale mojej kamarátke ju nasadili na liečení v Pezinku a už ju myslím rok užíva a je v pohode. Tak skús vydržať. 🙂