Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy231
28. nov 2013

@esselte ahoj tak super ked ti je lepšie a injekcie zaberajú ja mám strach si dat večer nové AD teraz je doma manžel ale v nedelu odchádza do práce a dojde len na vianoce som sama s detmi tak mi ani pomôct nemá kto. ☹

esselte
28. nov 2013

@andy231 A čo robí manžel, že odchádza až do Vianoc, aj môj by mohol ísť, aspoň by mi nežral nervy.Nemaj strach, horšie už nebude, aj tomu verím a prečo ich berieš na večer?Mne práve lekárka povedala, že ich mám brať ráno a na obed,ale to nevadí, neboj sa , kľudne ich vezmi.ja sa zas neviem rozhodnúť, či zostať na marodke, kým vyberiem všetky injekcie , to by bolo do stredy, alebo už mám ísť do práce.zajtra idem k obvodnej s marodkou a neviem ,čo mám robiť,švagriná mi radí aby som zostala doma, kým vyberiem všetky, že tri dni nespasia školu, ale ja neviem, manžel si myslí, že už som ok a zbytočne budem doma, on si stále myslí, že som v poriadku, lebo ja to na sebe nedávam tak vedieť, robím, čo stíham a vládzem, tak potom mu to tak nepríde, čo mám robiť, zostať ešte do stredy doma?

andy231
28. nov 2013

@esselte ahoj on pracuje na kamione vo francúzsku.no šak ako ti je podla toho chod do práce 🙂 už som si dala lieky ale teraz sa mi nohy klepú že ako mi bude bože ja som fakt panička riadna.

hroska
28. nov 2013

@janka1012 vsak vysad lieky a nesparaj sa v tom.nikto ta nenuti to uzivat.vysad a netrap sa. Vysadzaj ale pomalicky aspon 2 mesiace. Drzim palce. A co sa tyka mna ja som maximalne spokojna,ale maximalne a mohla by som z nich mat aj malomocenstvo,aj tak nevysadim. U mna panboh zaplat za AD.

hroska
28. nov 2013

@simka1111 zlato moje, no konecne!!! Gratulujem ti,tak Sertralin a Wellbutrin je to prave orechove u teba. Jupiiii,cmuuuk

lenka00
28. nov 2013

@janka1012 souhlasim s @hroska presne tak, vysad - to je jedine reseni, pokud udelaly vice problemu nez uzitku....jinak ja pridavam take video

https://www.youtube.com/watch?v=r3hFYeTHYjU
janka1012
28. nov 2013

@hroska ja uz som na polovici...2 mesiace? 😕 tie prve som vysadila behom tyzdna,ale mas pravdu musim ist na to pomaly,pretoze az nedostanem daky abstak...

janka1012
28. nov 2013

@hroska musim sa v tom sparat,ved nieje mi jedno co do seba hadzem kazdy den.Ja sa rada ucim nove veci a ked ma nieco zaujma zistim si uplne vsetko,ci uz pozitivne tak negativne...A nechcem mat klapky na ociach.Nieje na skodu sa zaujmat blizsie o tychto liekoch.Lebo to doktor pacientovi vesat na nos nebude.Tu ide ĺen o informacie o nic viac.A len sa mi to potvrdilo.

elisha3274
29. nov 2013

@esselte Ahoj ja by som si buduci pracovny týždeň urobila len taky kratší - skúšobný dvoj dňový 🙂

andy231
29. nov 2013

@hroska ahoj hroška neviem či si čítala ale doktor mi dal sertralin actavis 50mg brat dva krát denne teraz nasadzujem po pol tabletke večer a mám brat ráno a večer.zatial mi ponechal aj coaxil aj lex aby som fungovala.

andy231
29. nov 2013

@simka1111 ahoj čítala som že aj ty berieš sertralin mne dal doktor sertralin actavis 50mg a ty kolko berieš??? lebo ja mám ist na 100mg.ale čo som si čítala tak ti nebolo stále dobre.teraz viem že ti pridal niečo že ti je už lepšie?? mala si nejaké NU??

esselte
29. nov 2013

@andy231 Aj ja som riadna panička a mám pocit, že čím ďalej tým viac panikárim a potom sa mi to ešte viac zhorší,ale rozhodla som sa ísť od pondelka do práce, lebo tu doma iba zmýšľam ako mi je a tak.Ešte mi stáva 5 injekciíí, 2 na víkend a 3 na týždeň, takže ešte tie tri injekcie by ma mali podržať od pondelka do piatku, ale samozrejme so sebou vezmem aj pomoc buď lexaurin alebo xanax a keby bolo najhoršie tak si jednu vezmem.A ty ako po tej večernej tabletke?A berieš ešte aj lexaurin?Ináč mne sa zdá lexaurin na paniku najlepší, on mi aj tak nejak zvýši náladu a to , keď je zle vezmem iba jednu 1,5.

esselte
29. nov 2013

@hroska Ahoj, tak mám za sebou 5 injekciíí, zdá sa, že sa to stabilizuje, ale nechcem to zakríknuť.na noc beriem xanax, injekciu a cymbaltu hneď ráno, potom cymbaltu okolo 14.00 a je mi fajn.Takže idem už v pondelok do práce, ráno injekcia, cymbalta a práca, dúfam, že to zvládnem.Myslíš, že keby mi v práci nebolo dobre, môžem si vziať aj lexaurin?Predsa sa mi zdá slabší ako xanax, alebo to mám skúsiť prekonať, čo bude?

esselte
29. nov 2013

@elisha3274 No tak som sa rozhodla ísť v pondelok do práce, veď vlastne ešte ráno budem na injekcii, tá pôsobí okolo 4 hodín, tak by som v škole do tej 13.00 mala byť ok, ak nie, skúsim vziať napr.lexaurin, samozrejme ak by bolo veľmi zle, aby som netrpela, lebo tam musím fungovať, aj tak mám telefonovať lekárke, lebo ja som teraz bola za tou, čo moju zastupovala, takže jej musím povedať, čo beriem a kedy na kontrolu, tak uvidíme.A čo ty? Ako sa cítiš?

hroska
29. nov 2013

@janka1012 takze teraz kolko beries toho citalopramu, 10 mg?ber to aspon 2 tyzdne a az potom na 5mg,to zase 2 tyzdne a potom si davaj kazdy druhy den 5mg tiez 2 tyzdne.kratsie urcite nie.a musis potom vela sportovat,zdrava strava,ziadne ponocovanie a urcite sa vyhybaj alkoholu a ak sa da aj stresu.a mala by si si najst psychoterapeuta,to je velmi dolezite,ked neberies lieky.drz sa,si mladucka,verim,ze tebe sa to podari a obcas napis ako sa ti dari.

hroska
29. nov 2013

@andy231 tak Sertralin to uz je ine kafe. Teraz mas konecne ucinny liek na tvoju diagnozu.je to SSRI a je urceny aj na panicku poruchu.a z SSRI ma najmensie NU, temer nic.nasadzuj pomalinky ako ti dr. kazal.ako si spala v noci po tej polke?jasne Coaxil si zatial nechaj,to mozes aj popri tom Sertraline.a este aj ten Lexaurin,kym sa nestabilizujes. Tak nech Sertralin sadne jak boty do roboty : )

andy231
29. nov 2013

@hroska ahoj tak som rada že je lepší no a aj to bratie je v pohode??? ráno 50mg a večer 50mg tak ja som aj rozmýšlala že na večer mi ho dal ale som mu hovorila že sa mi stav zhoršil mala som problemy s dcerkou začal sa u nej objavovat nočný des tak som sa celá klepala ked ma zobudila v noci mala som aj ataky a to som aj na coaxile a lex.no budem po týždni nasadzovať teraz mám len 25mg a čo manžel čítal že sa dá ist až do 200mg a že to aj deti berú tak ja dúfam že mi to konečne zaberie a potom konečne tie druhé vysadím 🙂 🙂

andy231
29. nov 2013

@esselte ahoj no tak tebe je dobre z tých injekcií nie?? to sú tie čo ti pichnú na pohotovosti do svalu diazepanové?? lebo pár krát ked som bola na pohotovosti mi to tam pichli.no ja som tiež panička no spala som celú noc dnes som taká oťapená,tak na žalúdok mi je divne ale ked len toto budem mať tak v pohode.ja beriem trikkrát lex ráno obed večer a mne xanax nesadol vôbec a tie myšlienky pri nom a točáky no hrôza tak niekomu sadne dokonca mi doktor hovoril že teraz znižuje alebo zvyšuje tlak aby som zle nenapísala že má pacientov ktorý ho berú kvôli tomu a tento lex je taký na uvolnenie svalstva aj ten berú niektorý strašne vela rokov keď im pomáha tak prečo nie?? niekto musí fakt brať lieky na inú diagnozu napríklad moja sesternica to zo stresov sa jej porobili vredy a má hrubé črevo úplne v rozpade a má len 26 rokov a musí do životne brať 7 druhov liekov.tak vydržím už kým mi tieto AD zaberú dúfam že zaberú a ostatné vysadím lebo toto je fakt čakanie na úsvit ako to bolo v tom videu na depresiu s Kristínou Farkašovou aj my čakáme kedy nám bude dobre.

andy231
29. nov 2013

@hroska a ešte spala som dobre celú noc a kedy sa začnú objavovať tie NU hned po prvej ?? lebo som taká otapená,tak ťažko mi je na žalúdok.

esselte
29. nov 2013

@andy231 Ja si tiež myslím, že lexaurin neublíži, niekto ho berie stále, ale nám by úplne iba lexaurin nepomohol, my musíme brať aj AD? pretože máme málo serotonínu a to lexaurin nedodá, mne je po ňom tiež fajn, ale už mám len niekoľko tabletiek, musím si ich znova dať predpísať, xanax je fakt taký ťažší a že vraj má aj viac vedľajších účinkv, no a tie injekcie mi pomohli, to vidím už teraz, že vraj by ma mali aj dlhšie udržať v pohode, tak uvidíme

andy231
29. nov 2013

@esselte ahoj no šak ked som si prečítala nežiadúce učínky zo xanaxu tak už vtedy ma chytila panika že to čo sú za lieky ale to som čítala až tak tri týždne bratia lebo mi bolo zle.tu aspon nezabúdam pri lex 🙂 🙂 ja viem že neliečia tieto preto musíme AD no len toto kým zaberú a tebe bolo super rok a vidíš tak ako si ma nepotešila.aj ja kde chodím tam tiež pichajú injekcie tak to sú asi tieto čo máš ty lebo som vela ráz videla ako to tam pichali sestričky.

esselte
29. nov 2013

@andy231 Áno, je to Apurin-diazepamová injekcia, že vraj to pomôže na dhlšiu dobu, hlavne pri zhoršení stavu a neboj ja si tiež sem tam dám lexaurin, keď je zle, ako ináč si máme pomôcť?Lekárom sa to hovorí, vydržte..

andy231
29. nov 2013

@esselte veru však to to stále aj sestrička moja že vydžíme zvládneme to že je to nepríjemné tie stavy ale že nezomrieme.tak aj ona brala AD mi hovorila.tak vie že čo to je stále že sú to pocity nepríjemné že mi úzkostlivci všetko prežívame ale že keď zaberú bude úlava a tak mi stále hovorí.

hroska
29. nov 2013

@andy231 ano tu davku mas vpohode 😉 , to je na den 100mg. Ja som uzivala 200mg denne a je tu aj mary co uziva 300mg. ano, mozu ho aj deti, tak vidis, ze sa nemusis bat. Tazko teraz hovorit, ale casom uvidis ci ti to rozdelenie rano 50mg a vecer 50 mg bude vyhovovat. To uz ale nie je problem upravit to, ako ti je najlepsie. Ja som uzivala 200 mg naraz a rano, ale ako vravim, je to uplne individualne. Tych NU sa neboj, lebo na tom Sertraline fakt su minimalne, trosku nechutenstvo, potenie a mozno trosku hnacka, ale len v zaciatkoch. 😝

hroska
29. nov 2013

@esselte no uz by som ten Lexaurin do toho nemiesala 😨 Lebo mas tie injekcie, to je vlastne Diazepam, do toho cez den Lexaurin a vecer Xanax, to je trosku dost divoka kombinacia benzacov 😝 Ak by na teba prisla cez ten den ataka, tak radsej polku Xanaxu, alebo si kup sumive magne B6, keby cosi.

andy231
29. nov 2013

@hroska ahoj no tak dobre si ma potešila no to nechutenstvo cítim nejak aj také potenie mám presne ako si napísala a ráno bola aj hnačka tak uvidíme ak to bude len toto budem len rada.no len vieš ja som panikárka a na coaxil si mi písala že to je nič a vieš mne kadiake stavy vyvolával tak ja sa preto bojím silnejších liekov.no šak uvidím ako mi bude a potom prípadne mi to upraví raz denne teda ako si ty brala.ďakujem za tvôj názor človeka to hneď poteší 🙂 🙂

hroska
29. nov 2013

@andy231 ten Coaxil som skor myslela, ze jeho ucinnost na PP je slabucka, preto som rada, ze teraz mas "normalny" liek na PP.Sertralin nie je "silnejsi", len je ucinnejsi ako Coaxil na PP a co sa tyka NU, to je fakt individualne, ale vidis, ze sa zatial nic nedeje a ani sa myslim nebude 😉 . Mne to tak vyhovovalo brat len rano, lebo som uz potom nemusela striehnut, ci zabudnem zobrat alebo ci som si uz nahodou nedala. Ten Coaxil ma staaaaasne deptal, ked som to furt musela sledovat, aby som to vzala 3x denne 😝 🙄 .

esselte
29. nov 2013

@hroska Ja mám ešte 5 injekciíí, takže teraz určite nebudem miešať nič, ja som myslela, že keď vyberiem injekcie, čiže ešte týždeň a bolo by zle, ako by som si pomohla, určite nebudem brať lieky nadarmo a ja tak musím kontaktoveť lekárku, lebo som bola iba pri zastupujúcej, aby moja lekárka vedela, že čo a ako

esselte
29. nov 2013

@andy231 Ináč, ty reaguješ presne ako ja, ja tiež stále panikárim. hlavne, keď som sama doma a nemám čo robiť, len nad tým premýšľam, aj keď viem, že to nie je dobré, lebo samozrejme veľ robí aj psychika a stav v akom sa nachádzame, mňa tiež lekárka ja sestrička utešujú, ale ja som proste strašná citlivka.Aké máš teraz prejavy?

andy231
29. nov 2013

@hroska ahoj no aj mne vadí že musím sledovat že ráno tabletky na obed večer proste nosím ich v kabele všade kde chodím lebo ked sa zdržím u našich alebo tak si dám.dúfam že ten coaxil vysadím radšej by som brala raz denne alebo dva.no napríklad ja ked som začínala s coaxilom tak druhý den som mala pálavu taký nával tepla a až ked som nasadila všetky tri tabletky mi začala depersonalizácia a nočné panické ataky.tak neviem zase vidíš pochybujem mám strach že ked budem na 100mg tak potom sa to nejak prejaví v hošej podobe.a kedy by mal zabrat ?? aby som sa zase dlho netrápila.ked 4 týždne budem pomaly nasadzovať po 25mg????