Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

dida232
7. dec 2015

@sovidzka neboj, keď zaučinkujú bude dobre..mne je teraz fajn..síce sem tam príde zlá myšlienka ale už ju viem zas zahnať. Tiež viem, že by som nejaký veľký nápor stresu zle ešte zvládla ale inak je mi dobre a bude sa to zlepšovať. Tomu verím, tiež beriem AD krátko 2 mesiace, preto nemám až také skúsenosti. Som rada, že ti tu tento pokec s nami trochu pomohol...aspoň vieš, že nie si sama a je nás viac 🙂 Budeš normálne zas fungovať, len ešte pár dní vydž 🙂 🙂 🙂

kk77
7. dec 2015

@sovidzka ano pri navysovani sa tiez pohorsi. U mna sa to spustilo na Vianoce 2011. Ciste psycho, lekari dovolenky, trikrat na pohotovosti, ale zase som dobre natrafila, vsetci ma hned zdiagnostikovali a boli velmi mili a chapavi. 2.1. som uz sedela u psychiatra. Nezelam nikomu. Vianoce boli vzdy moje naj sviatky a az na tieto sa citim dost dobre pripravena. Prve roky cisty des , len vona kapustnice ci svetielka mi spustali hrozne spomienky. Teraz ked sa na to spatne pozeram sa cudujem ze som to zvladla doma a 8meho som nastupila do prace s tym ze si nikto nic nevsimol , iba to, ze som schudla. Ja som si myslela, ze ma zhltlo peklo. Aj ja som mala pocit , ze to prislo z nicoho-nic ale figu, to sa len pekne dlho zbierkalo a tu mas...

sovidzka
8. dec 2015

@dida232 prosim ta a kolko mg uzivas toho citalecu. lebo pozeram ze su tabletky 10 aj 20 mg. ja mam jednu 20 mg..

sovidzka
8. dec 2015

@kk77 a ked si sla na pohotovost tak nechcela si aj hospitalizaciu? neodporucili ti to? co ti na pohotovosti pomohli?

domkaaaa
8. dec 2015

Baby mne je dnes hrozne :( sialena uzkost :( kedy to uz prejde navysenu davku mam uz 2 hý týzden :/

bonaqa2013
8. dec 2015

@domkaaaa na úzkosť ti nedali nič? žiadne lieky? niečo na ukľudnenenie. to všetko prejde za niekoľko dní a potom to už pôjde len a len k lepšiemu....

domkaaaa
8. dec 2015

@bonaqa2013 nedali nic :/ aj som pytala ale doktor ze som mlada a mam bojovat :( a je takato uzkost po dvoch tyzdnoch od navysenia normalna? Mam proste zo vsetkeho strach

bonaqa2013
8. dec 2015

@domkaaaa áno zaberajú lieky. Ale lekár je hovado.... zavolaj mu, že máš problémy - isto niečo dá. Odkiaľ si?

domkaaaa
8. dec 2015

@bonaqa2013 ja som momentalne v nemocnici hospitalizovana lebo som to uz doma nezvladla 🙂 a tu sa tym navykovym velmi vyhybaju :/ tak nas uz druhy tyzden trapia

dida232
8. dec 2015

@sovidzka ja mám 10mg 2x denne...čiže v podstate máme rovnaké množstvo 🙂 ako sa dnes cítiš? @umabell daj potom echo ako si dnes dopadla u dr...
@domkaaaa dobre píše bonaqa, že potrebuješ niečo na ukľudnenie. Neviem si predstaviť ako by som ja zvládla začiatky bez neurolu...doktor je naozaj pako, keď ti také niečo povedal 😒

domkaaaa
8. dec 2015

@dida232 mne sa zda ze je to horsie a horsie nic sa mi nechce robit nemam nanic naladu ani si neviem predstavit nieco robit :( to pride jedneho dna sek a zacne ma znova bavit vsetko? :D uz sa toho nevieem dockat

dida232
8. dec 2015

@domkaaaa ako písali kočky pár príspevkov dozadu, krátko berieš lieky, bude to postupne lepšie a lepšie. U mňa to nebol sek ale postupne sa to zlepšovalo a zas som prišla do formy 🙂 Inak ja mám taký pocit, keď vás čo ste v nemocke, ako čítam, že vás tam trápia bez "oblbovákov" veď prečo vám nedajú niečo na ukľudnenie? Mne doktorka povedala, že na začiatok 3x denne neurol nech beriem, aby som sa zbytočne netrápila..a to vyše mesiaca ...ani som ho tak dlho nepotrebovala a sama vysadila, keď mi bolo dobre, no pomohol mi určite začiatky ako tak prežiť bez nejakých nenormálnych stavov. A žiadny návyk alebo niečo také som absolútne nepocítila, keď som si ho potom zrazu nedala....a neboj zas bude dobre. Čo si mala aké stavy, keď si nemocke??

caterine
8. dec 2015

Baby tie ci ste boli PN, moze pnku vypisat aj psychiatricka alebo len obvodna lekarka?

sovidzka
8. dec 2015

@dida232 my sme s domkou tunak spolu.. a nic nam nedavaju na ukludnenie. iba AD. aj ked im hovorime o pocitoch. ja sa mam dnes tusim lepsie trochu, ale tak uzkost a strach stale.. ze co bude..

domkaaaa
8. dec 2015

@dida232 vies co mala som stavy brutalnej nervozity nikde som neobsedela :/ bolo to hrozne ...tras v celom tele napinanie na vracanie u doktora som bola kazdy den ze uz mi musi navysit davku a on povedal ze ked som taka rozteasena nech si ifem oddychnut 🙂 ci je to oddych neviem :D

sima410
8. dec 2015
Používateľ sima410 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sima410.

sport je podla mna najlepsim liekom na vsetko 🙂

sovidzka
8. dec 2015

@sima410 ano ale ked si zdrava.

sardinka335
8. dec 2015

No čaute kočky!! Depkári, neurotici, psychoši - pacoši kde ste?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Nič som si nešlahla, ale je mi fajn! Ako dneska u doktorov? U mna pohoda, pokecali sme, zhodnotili ,,stav,, ze zatial počkame ako sa to bude vyvijať - mam dost nervozne stavy, tak uvidime.
@sovidzka
@domkaaaa
a kde ste?? V nejakom stacionari? Mate iba AD??? Mne dokina sama ponukla, ze na akutne stavy Neurol, Lexaurin, Rivotril...nie všetko, jedno z toho. Našťastie klop, klop, klop....zatial som nedala. No boh vie prečo vam to nedaju. 😢

umabell
8. dec 2015

caute caute tak som doma kua to bol den, dnes ako na potvoru robila doktorka nejaký prieskum na 4 ludoch..... tak to tvrvalooooo... no pytala som si lacnejsie lieky namiesto toho Cipralexu, dala mi Escitil 15mg plus mi nechala ten rivotril... moja diagnoza znie panicka uzkost plus velka labilita .. Inac dnes mi je konecne lepsie ja som si zvysila ten Cipralex na 15 mg nepovedala nato nic tak mi dala aj 15mg Escitil za neho sa nedoplaca nic.... Ta predchadzajuca dokina ma zbytocne dopovala liekmi dlhe roky nikdy mi neznizovala len zvysovala, tato moja mi chce pomoct povedala ze to zvladneme ze sa nemam bat.... ak som vysadila alventu tak mozog si to "pýta" tak laicky povedane a receptory v mozgu sa davaju dokopy ci co 😅 😅 😅 Inac mne bolo vazne vyborne od toho maja doteraz a tatko mi to dnes vysvetlila ze mi to pýta hlavicka 🙂 🙂 🙂 . tak uvidime ako dalej dnes klop klop celkom v pohodke.....

umabell
8. dec 2015

a este ten vyskum co robila dnes to si zavolala 4 pacientov najma s depresiami a písali nejake dotazníky. testy a nakoniec dostali ampulky na sliny zevraj zo slín sa da nieco u takýchto pacientov zistit tá spravna diagnoza a nasadit lepsie lieky..aspon tak mi to vysvetlila... to len u tých co maju depresie.... zaujímave.... lebo je vela ludí zle diagnostikovaných a nezaberaju im lieky... lebo tie choroby sa velmi podobaju,,

umabell
8. dec 2015

@domkaaaa boze utekaj odtial niekde inde nech si ide on oddychnut chuj jeden....

dida232
8. dec 2015

ahojte babizne....ja som teraz dofrčala z výdatnej prechádzky s malou ...pol dňa sme prešpacírovali, ale aspoň sme fajn vyluftované 🙂. Kočky v nemocnici...teda nezávidím vám, takto tam len ležať a bez liekov a ničoho musí byť na palicu ☹ 😒 . Sardinka ty dnes sršíš humorom a energiou...to je super som rada, že je ti dobre a ako čítam aj umabell je dnes fajn...len nech nám tie dobré stavy čo najdlhšie vydržia 🙂 🙂

domkaaaa
8. dec 2015

Baby potesim vas aj mne je od poobedia celkom fajn 🙂 🙂 dufam ze sa to bude uz len a len lepsit

umabell
8. dec 2015

@domkaaaa a co presne uzivas?

sovidzka
8. dec 2015

@sardinka335 sme v nemocke na psychiatrickom sanatornom oddeleni. a moc nelezime, skor behame po vonku kade tade 🙂 som rada ze vam je dobre, ja tiez dnes celkom fajn.. uz bude len lepsie dufam

sardinka335
8. dec 2015

Sranda musí byť aj keby na chleba nebolo nie? Tak je dobre ze je aj vam dobre.

@sovidzka nakoniec nam poviete ze tam mate ,,psycho - wellness,, 😀 😀 Bude dobre len to chce čas a trpezlivost, ale chapem ze kym zaberu lieky a tak ze človek nevladze a ma toho plne zuby.

umabell
8. dec 2015

@dida232 ty beries 20mg od zaciatku? alebo si mala najprv nizsie davky...

dida232
8. dec 2015

@umabell nie najprv som dva týťdne brala 10mg ale potom ako mi bolo zle, tak mi ho zvýšila na na 20mg...som lietala po pohotovosti a robila paniku, tak mi radšej pridala 🙂
SOm zvedavá čo mi povie vo štvrtok, keď pôjdem na kontrolu, či mi to tak nechá alebo sa pokúsi znížiť..ale asi nechá tak, keď je mi fajn aspoň na nejaký čas...neviem....

braga
8. dec 2015

Ja som dnes bola na sedeni u mojej. Kedze som pred dvoma tyzdnami mala nahle prudke zhorsenie a velmi tazko som sa z toho zbierala, cakala som, ci mi zvysi davku mojich AD (som na 20 mg, da sa ist max.na 60). Inak, zhodou okolnosti, prave dnes mi bolo po prvykrat po dvoch tyzdnoch fakt ze dobre.
Ale nie, nezvysila. Zas zo mna ide robit pokusneho kralika. Predpisala mi k Magrilanu este Mirzaten 1 pred spanim. Ja som nevedela, co to je, tak som si to bola rovno vybrat v lekarni. Ale ked som zistila co, nechcem to uzivat. Jednak sa mi nepaci idea ze mam kombinovat sucasne SSRI a IMAO a co som si precitala o tomto lieku, moc dobre referencie nanho nie su. Ja potrebujem chodit do prace, nie byt zblbnuta ako na drogach plus sa z neho vraj znacne pribera, to tiez nepotrebujem. Pockam par dni, ci uz sa to zasa zlepsuje a keby nie, potom vyskusam.

domkaaaa
8. dec 2015

@braga ja beriem sertralin a mirzaten 🙂