Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

nikollla
30. jan 2016

@ametyst123 No to áno to viem čo je,človek sa bojí aj paralen užiť,mne to vyhovuje zatiaľ len takto že keď mám vysoký vtedy si ho dám ale pýtala som si len 12,5mg.lebo 25mg je až tak nad 200 tlak, rivotril a tieto lieky aj tep znížia keď je vysoký. Veď to by mohla predpísať, mne ho teda len obvodny predpisuje.

kuf
30. jan 2016

mozno uz stratili ucinost popytaj sa lekarky i ked vela robi krcna mozno ze lieky mas ok a je ti zle z krcnej krcna no hroza aj jedna moja kamoska tiez sestricka ma vyskocene platnicky zavrate vracanie ze chodi jak opita a to je vsetko z krcnej

nikollla
30. jan 2016

@kuf Tak to som si myslela aj ja,mávam neustále závraty,hlavne keď mám ísť rovno po ceste idem ako opitá,alebo keď stojím V rade V obchode,alebo niekde na jednom mieste.Užívam na pan.por.alventu 225mg plus neurol, ale proste zdá sa mi,že na tieto závraty mi to nepomáha. Tak neurologičke hovorím či by to nemohlo byť od chrbtice, že by som rada išla na vyšetrenie na chrbticu, jediné čo mi na to povedala bolo že od chrbtice by sa mi hlava točila inak,ale ako inak to fakt neviem, ešte beriem ku tomu betahistin tak neviem už sama ☺

umabell
30. jan 2016

@kuf nie nie 🙂. Rano a pred obedom a eliceu poobede.. A ked sa prihorsilo sup injekcia kokso 😔 cele zle 😅

umabell
30. jan 2016

@nikollla 225?? To nemozes mat z toho tie zavrate? To beries dlho taku vysoku davku?

nikollla
30. jan 2016

@umabell No neviem či z toho,beriem to cez 7 rokov s
prestávkou

nikollla
30. jan 2016

@umabell No neviem či z toho,beriem to cez 7 rokov s prestávkou min.rok,keď som bola tehotná, keď som zistila že som tehotná som prestala,ale 2 mes.po pôrode som musela začať odznova.

kuf
30. jan 2016

preco neni to vysoka davka zalezi od druhu depresie mame vela pacientov na takej davke ako je nikollka 🙂 🙂 lekar vie preco jej to tak navysil 🙂 🙂

kuf
30. jan 2016

nikollka aj ten neurol beries 7 rokov

kuf
30. jan 2016

ja v robote nesmien zvysit pacientovi ani len neurol z 0,25 na 0,50 to by som mala asi problem ani by som si to nedovolila a niekedy ma zaraza ze tu pisu zvys ad zniz ad 🙂 kocky pocuvajte fakt rady lekarov ved lieky niesu lentilky hlavne ad ved samy citate kolko to ma neziaducich ucinkoch 🙂 🙂 lekar by mal ovasom stave vediet a on posudi liecbu

ametyst123
30. jan 2016

@qidko Neboj sa, fakt nie si sama, ja tu veľmi rada chodím, som rada, že som našla túto stránku... 🙂 a tiež mi to veľmi pomáha, môcť sa "vykecať" a poradiť si, čo robiť, ked je zle, atd atd... Si silná, tie preháňačky, mám tiež, ked mám akukolvek nečakanú zmenu, či už doma, v práci, atd atd.... ale dá sa to prežiť...!!! aj ked je to fakt hrozné.... a človek by to najradšej nikdy ani nepoznal ... túto poruchu.... ale čo už.... tak si len pomysli, že už si mala také stavy, a prejde to, len ber tabletky, a hlavne zamestnaj sa niečím.... ja tým nemyslím, že musíš robiť super ťažké veci, ale také napríklad drobnosti.... mne pomáha, ked si zapnem dobrý film, a hlavne taký ukludnujúci, a začnem skladať haldu vecí, ktoré mám vypraté... a pomaličky si ich skladám, a čumím na film.... alebo strašne ľubim pozerať Nová záhrada alebo Hurá do záhrady... lebo milujem okrasné záhrady.... a som si povedala, že ked bude jar, tak si postupne pomaličky také niečo budem robiť aj ja.... kuštik po kúštičku.... 🙂 A tie dva týždne prejdú ako voda..... budem Ti silno držať palce.... viem, aké to je.....

qidko
30. jan 2016

@ametyst123 Vies snazim sa to zvladnut niekedy Ked uz myslienky idu kade tade zamestnavam sa ale stava sa ze vipnem zapnem zehlicku odydem na wc a zabudnem ze zehlim tak chodim s telefonom a davam si pripomienky Ked su doma deti tak je to lepsie s dcerou mam dobry vztah vela sa mi venuje vzdy sa smeje ze mi odplaca to co som jej dala Ked bola mala syn si nasiel pracu tak je cely den prec ale vecer Ked pride vzdy ma postiska opyta sa aky som mala den dame si kavu a kecame vtedy si uvedomim aka som rada ze ich mam a ako dobre som ich vychovala🙂 uz len koli rodine sa snazim fungovat a bit cim skor fit akosi som sa rozpisala sorry ale deti spia a manzel sa robi ze pozera telku ale ties spi

ametyst123
30. jan 2016

@junova Ahojky, díky za povzbudenie, ja som rada, že som našla túto stránku, ja tu píšem svoje skusenosti, resp. čo som si všetko možné už o tom prečítala, a čo som si prežila.... a nielen ja sa snažím povzbudiť, ale aj vy ma dievčence povzbudzujete.... lebo verím, že sa to dá prekonať.... fakt mi tá stránka pomáha.... Neviem Ti poradiť, ktoré lieky sú na panickú poruchu dobré, každému zaberá niečo iné, ako som to tu už niekoľko krát písala, takže je to len o skúšaní, ale myslím si, že ak liek nezaberie do 1- 2 mesiacov, tak asi ho treba zmeniť.... Príznak panickej poruchy to asi nebude, ale hlava Ta bolieť môže z panickej poruchy, migrénu si podľa mna mala už asi aj predtým.... Ja som tiež bola pred pár rokmi u neurologa s tým, že ma nesmierne bolela hlava, dal mi silné lieky na migrenu, bolo mi z nich strašne zle.... tak som ich vysadila.... a hlava bolela dalej... ale zase som zistila, že ked som pred pár mesiacmi dostala tu PP- tak som musela na radu lekára vysadiť antikoncepciu, a čuduj sa svete, hlava prestala bolieť... užasný pocit, že ma konečne nebolí hlava.... to sa nedalo opísať.... ale na druhej strane maám problém s PP..... ale to už je o inom... Ale aj napriek tomu, chcem ísť postupne ešte na neurologiu, ale k inemu lekárovi, a tiež s chrbticou, lebo viem, že mám problém s jedným krčným stavcom... a bolo mi povedané, že takéto príznaky, ako sú pri PP, môžu byť aj z chrbtice.... Podla mna je normálne, ked atak príde len občas, ale je aj normálne ak trvá aj dve hodiny... ja to mám tiež tak.... Na pohotovosti som bola asi 5 krát.... hlavne s tou triaškou.... ale mne zistili aj vysoký tlak,.... ked si ale dám Rivotril, (hoci by som mala brať aj lieky na tlak, ale nerobili mi dobre....) tak sa mi tlak zníži,... tak som z toho vydedukovala, že aha.... vysoký tlak mám vtedy, aj tie triašk, vracanie, uzkosť.... hrču v krku, pocit že odpadnem.... točenie... ked mám atak..... tak dám Rivo.... a niekedy zaberie, niekedy dám ešte jednu polku tabletky.... Čítala som v rôznych článkoch, že ked už raz máš tú PP, treba ju preliečiť aspon minimálne pol roka, rok.... a potom vysadzať lieky postupne, aby sa PP nevrátila.... a ona sa nemusí vôbec vrátiť... treba ale aj zmeniť štýl života.... menej stresu, viac spánku, zdravšie jedlo.... atd.... Bez liekov by som to len tak nenechala, mohlo by sa to asi zhoršiť.... môj názor.... Aj ja som sa bála vedlajších účinkov liekov.... ale ked dostaneš správne lieky, tak by si ich nemala mať.... ale k tomu treba, myslím k tým ADčkam, aj nejaké ukludnovaky... benzodiazepíny, alebo anxiolytiká.... musíš len skúšať, čo Ti zaberie.... a to že nejaký lekár roky dáva pacientke tie isté lieky, a ona sa cíti stále zle.... je hlúposť.... lekár Ta má vyliečiť, nie z Teba ryžovať..... a minimálne skúšať aj iné lieky.... toť môj názor.....

qidko
30. jan 2016

Odidem som urobila chybu HA -HA pardon

junova
30. jan 2016

@ametyst123 Ďakujem pekne za názor. Súhlasím s Tebou, že radšej pôjdem k psychiatrovi a budem brat lieky ako to zanedbat. Držím Ti silno palce aby si bola ok a úplne bez atakov. Pekný večer

kk77
30. jan 2016

@majinulka ahoj, ukludnovaky k AD vam moze predpisat aj synova obvodna lekarka. Mam pocit, ze by mu velmi pomohli. Treba s nimi opatrne to je jasne. Ale zase je dobre , ze ucinkuju okamzite, naozaj do 20 minut a tym mozte zistit ci mu pomozu, hlavne v kritickych situaciach. Zabojujte za neho velmi vas potrebuje , musi byt velmi zmatany. Pre mna to bolo doslova peklo na zemi, ked som zacinala brat lieky. Zatial mu mozte davat magnezium vo vyssich davkach aj to pekne uvolnuje, vacsina kupuje MagneB6, tak sa vola ten liek. Urcite tuto situaciu rieste, mozu vam pomoct aj na pohotovosti , pichnu magnezium alebo kocky spominaju diazepam v injekciach. Mne velmi pomohlo to magnezium v injekciach.

ametyst123
30. jan 2016

@majinulka Nechcela som to tak písať, ale naozaj, ak má Tvoj syn takéto stavy, a dobré že si napísala, že to sú už 3 mesiace, tak očividne nemôže takto fungovať, a ten liek čo si spomenula nemá mať takýto účinok, v žiadnom prípade, práve naopak je to jeho vedlajší účinok.... nesmie človek sťahovať svalstvo, a už vôbec nie na krku.... lebo môže vážne ohroziť dýchanie... a ak píšeš, že sa mu zle rozpráva, a má akoby zdrevenený jazyk.... to už je vážne prúser.... sorry za výraz..... Rozhodne s ním chod minimálne na pohotovosť.... a tam mu dajú Apaurin, a magnezium.... a som zvedavá, či mu to pomôže.... myslím si , že určite..... Tvojmu synovi mala lekárka predpísať k ADčkám minimálne nejaký benzodiazepín, alebo anxiolytikum, tak ako som Ti už písala.... a pozor, tie stavy sú tak hrozné... viem ho pochopiť, že kým začnú účinkovať lieky, fakt môže mať pocit, že to nestojí za to, takto trpieť, a bude s tým chcieť skončiť.... to nie je sranda.... aj v tých ADčkách sa píše, že kým zaberú.... potrebujú čas minimálne mesiac..... a môžu aj sposobiť to, že bude mať sklon k samovražde.... fakt pozor na to, ja mám synov dvoch.... a toto by som takto riešila ja.... Podotýkam ale.... kvôli kuf.... že lekárka nie som, ako som to tu už niekolkokrát písala, len asi moje príspevky nečitala... ale za to som si prešla tolkými vyšetreniami, a pohotovosťami, a nemocnicami.... že už o tom rozhodne "čosi" viem..... 😖
Musis na syna dávať pozor.... a prípadne chod za obvodnou lekárkou, ktorá môže predpísať minimálne bud Frontin, alebo Neurol... Diazepam... skús sa jej opýtať... dokonca sa dá v lekárni kúpiť Lexaurin.... ale dala by som najprv iba polovičku tabletky.... ako to bude pôsobiť.... vyskusaj.... ja ked už som nevedela kam z konopí.... tak som zobrala Lexaurin.... a atak bol preč.... radšej by som brala toto ako Rivotril.... ale že vraj Rivo nemá takú záťaž na pečen,... povedala lekárka.... tak snad jej budem veriť.... Ja som napríklad občas, ked už moje deti mali napríklad vysokú teplotu, a islo im na 4O stupnove teploty, dala štvtinu Diazepamu.... aby nedostali krče.... tak si myslím... že Diazepam... rozhodne skús..... ved chodte na tu pohotovosť, a tam mu daju presne to isté.... lebo Apaurin je Diazepam.... a uvidite, či to zaberie, ak áno.... tak to treba brať....

ametyst123
30. jan 2016

@qidko To s tou žehličkou... to poznám... 🙂 ... a nechám zhorieť cibuľu.... 🙂 .... a je naozaj skvelé mať takéto skvelé deti, ako máš Ty,.... to stojí za to pozerať na život... nie na "zlú chorobu"..... 😠 ...alebo na pocity, "že umieram".... to poznám tiež velmi dobre..... ale vždy to nejak prejde.... dám tabletku.... a prejde... hoci niekedy aj po dlhej dobe... ale ide to....

ametyst123
30. jan 2016

@kuf No ahoj kuf.... ako som tu už niekoľkokrát písala..... a keby si čítala moje príspevky, tak by si vedela, že NIE SOM LEKÁRKA.... 🙂 .... ale som rada, že som našla toto forum,... pretože aj ja potrebujem sa poradiť, vymeniť si informácie, a pozistovať, čo a ako, o liekoch, o účinkoch, o všetkom....
A ked si poriadne čítala moje príspevky .... čo asi zrejme nie.... ja som tam jasne napísala, že tu písali asi tri ženy, ktoré berú Alventu už niekoľko rokov, a stále sa cítia zle... a to som na tomto fore ani neviem presne, možno dva.... a ked niekto napíše, že berie Alventu niekoľko rokov, a stále sa cíti zle.... tak si má čo človek pomyslieť? že je ten liek dobrý...? No z môjho pohladu asi nie..... 😒 Ale na druhej strane.... ak si dobre čítala moje články.... tak som tiež písala, že každému môže zabrať niečo iné.... a niekomu môže Alventa zabrať.... ale zrejme asi nie každému... to je všetko čo som k tomu chcela povedať.... Je zaujímavé, ale, že si tu radíme, pýtame sa na informácie.... a Ty teraz sa začneš ozývať, a vyjdeš s tým, že si sestra na psych..... prečo si neporadila niečo aj mne...? Ale kritizovať ma, ked sa snažím niečo zistovať a robiť si úsudky, že asi to nebude dobrý liek, a nikdy ho nechcem brať.... tak toto už by si vedela.... ale poradiť, ked mi je zle.... ale nemyslím len mne.... tak som Ta tu velmi nevidela..... Zase na druhej strane si osobne myslím, a lekárom nedôverujem bohužial po mojich dlhoročných skúsenostiach...... nielen so mnou ale aj s mojími blízkymi, že ak si nepomôžeš sám a nepozistuješ si veci sám, tak si v r.... a potom, ked si pozistuješ o veciach viac, potom vieš aj lekárom oponovať, ked sa Ti niečo nepáči.... Vieš napríklad, že ked som s malým 2-mesačným dieťatom bola so silným vracaním, lebo mal zadnú nádchu a reflux, na ktorý lekári vôbec vtedy neprišli.... tak by mi vtedy boli zabili dieťa, keby som tam na izbe nebola s ním... vtedy sa zavádza dieťaťu do mozgu infúzka, lebo na rukách ešte nemalo také žily... tak mu tam išla tak obrovská vzduchová bublina, žeby ho bola zabila... a to ju zapájala primárka detského oddelenia....! Na moje apelovanie, aby to zrušili, tak tú infúzku vybrali, a znova zaviedli a....čuduj sa svete ...druhá lekárka.... vtedy tam prítomná.... tiež zaviedla infúzku so vzduchovou bublinou, ked som sa znova ozvala, bola som ja tá zlá... že len robím z komára somára... tak som sa ich opýtala priamo, že ked mi dieťa zomrie, či si to zoberú na zodpovednosť... tak hned tu kanylu vymenili, a zase čuduj sa svete už tam bublina nebola..... a takýchto prípadov, či už mojej mamky, ktorej lekári namiesto nádoru na štítnej zlaže diagnostikovali Parkinsona, a pchali do nej lieky 4 roky, ktoré vôbec nepotrebovala.... tak to už je sila, že? Lekárom neverím... a ak idem k lekárovi, chcem vedieť všetky pre a proti.... a to nespomínam, že za posledných 12 rokov som prišla o 7 príbuzných.... umreli.... a prečo? lebo lekárovi h... vedia.... Ale pozor nehádýžem všetkých do jedného vreca.... sú aj dobrí lekári, ale určite už idem k lekárom v pozore.... a dávam si bacha.... na každého z nich....

ametyst123
30. jan 2016

...doplnam... možno dva mesiace....

anina63
30. jan 2016

@qidko Ahoj,tá psych. bola pod nickom andy.a písala počas MD. Odkedy pracuje neprispieva. Ked však chcete vedieť o liekoch,ich rozdelení,dá sa to nájsť v tomto fóre. Skúsim to nájsť.

nikollla
30. jan 2016

@kuf Áno no,ten možno aj viac,ale mala som S ním aj prestávky,že som ho nepotrebovala aj 2 mesiace,viem som na ňom poriadne závislá hlavne teraz V poslednej dobe približne 7 mesiacov som na ňom každý deň 0,5mg alebo 0,75mg a niekedy keď je moc zle aj 1mg za deň.

anina63
30. jan 2016

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/ako-sa-najrychlejsie-zbavim-depresie/
je tu dosť dobrých rád od dr. @andy.a je toho oveľa viac + - stránky možno až po 300-tú stranu.

umabell
31. jan 2016

Ahojte vela tu citam ked ste otehotneli hned ste vysadili lieky.... To cele tehu ste mali pokoj? Ja viem ze po porode sa to vratilo ale pocas tehu stevboli ok?

babika1234
31. jan 2016

Baby je dobre na pp brat aj dvojkombinaciu lieku mam Arketis s Brintelixom dvoje Ad ...XANAX o.5 mg ak mi ostane zle ale pocity tlaku na hrudi sa nezbavím asi nikdy ...

ametyst123
31. jan 2016

@babika1234 Je to zvláštne, lebo čo som tu čítala príspevky aj iných dievčat, tak si myslím, že by si mala brať len jedny ADčka a Xanax ... a ako dlho ich berieš? A čo Tvoja lekárka na to, že Ti je zle, a že máš stále pocity tlaku na hrudi, lebo ja už chvalabohu tlaky na hrudi nemám (poklopkať...) a už aj búšenie srdca je pod kontrolou, a ked si dám Rivotril, tak mi je relatívne celkom dobre.... Podla mna je blbosť brať 2 Adčka.... podla mna bud sa Ti kontraindikujú, alebo treba zmeniť lieky..... za iné 1 Adčko..... ktoré zaberie... len napíš ako dlho tie ADčka vlastne berieš......... Ten Arketis s Brintelixom... tak to vôbec nepoznám.... ale idem si čítať príbalové letáčiky.... 😀 Ja si rada čítam.... hlavne príbalové letáky liekov.... všade totiž hovoria, len si prečitajte vždy pred bratím akéhokolvek lieku, príbalový leták, a ked máš brať Antidepresíva, tak zrazu Ti povedia...."Nečítaj...!" Tak to je podla mna blbosť...

umabell
31. jan 2016

@ametyst123 aj ja som brala dlhe roky dva druhy adeciek kazde z ineho sudku a tato nova lekarka skoro odpadla... Ale neviem mozno niekto to tak musi.. Podla diagnozy... Ja som mala alventu a eliceu mozno tieto co mas ty. Je uplne oinom 😉 😉 😉
@babika1234 len ich uzivaj ako ti ich kazala ona vie preco....

umabell
31. jan 2016

@ametyst123 neskusala si znizovat to rivo? Ako ti je? Uz fungujes normalne?

ametyst123
31. jan 2016

@umabell No nie je mi dobre... dnes ráno som zaspala, zobudila som sa až o 12.00 hod, nezobrala som ani ADčka ani Rivo ráno .... a je mi hrooozne.... na obed som zobrala.... ale teraz ma hrozne bolí hlava, už ma dávno nebolela..... 😠 .... Tak neviem,.... na druhej strane si myslím, že zatial ostanem pri tom Tianeptine... že je to vlastne Coaxil... som si čítala.... a že je to najslabšie ADčko.... vraj so všetkých.... tak neviem.... ale aspon ma tak neprehána, ako predtým, takže nejaký účinok už asi má.... beriem ho už asi takmer 2 mesiace... .tak už by mohol zaúčinkovať celkom... ale zase na druhej strane uvidím...čo mi povie lekárka.... už mi aj tak treba k nej íst, lebo mi dochádzajú lieky.... tak uviidím... zase na druhej strane nechcem brať silnejšie ADčka.... radšej nech mi zvýši dávky toho Tianeptinu.... ja beriem najnižšiu dávku..... tak uvidíme... zatiaľ to Rivo... mi skôr pomáha, ked mám ataky....

ametyst123
31. jan 2016

@babika1234 Babika, skús sa pýtať babenky, čo sa volá Kuf.... ona písala, že je sestra na psych., tak možno Ti ona poradí viac.... ja si ale myslím, že 2 Adčka je blbosť.... podla mna sa má predpisovať 1 Adčko.... no neviem.... ale na PP .... fakt si myslím, že len jedno.... keby že si mala aj iné psych. problémy, tak možno aj dva ADčka... .ale na PP.....? Opýtaj sa svojej lekárky, a rozhodne jej povedz o tom tlaku na hrudi.....