Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

evak12
8. mar 2016

@qidko ahojte,no zajtra si mam ist po nastupne papiere do bily,bolo to dlhe rozhodovanie,ale niekde chcem a musim robit,len nechapem,ze sa aj tesim,a po polhodinke to na mna pride,ci co dobre urobila,ci to budem zvladat,strach ci co to je .....a zase myslienky,ze to dam!!!preco mam take stavy.vobec tomu nechapem,co sa to zo mnou deje .....ja co som niekedy druhych podrzala,povzbudzovala,aj papulnata bola a teraz?uplny opak

ivka1302
8. mar 2016

@evak12 vsetky sme boli ine toto nas iba uci kde sme robili chyby😚🤗😊❤️❤️Nepocuvaj negativne myslienky vzdy si vsetko zvladla tak to zvladnes aj teraz😘👏😉🙂❤️Urobila si dobre rozhodnutie doda ti to sebedoveru a dobry pocit nikomu neprospeje ked bude lezat doma a stazovat sa ako mu je zle. Prave takymito rozhodnutiami podlamujes nohy depresii neboj sa a ver si. Vsetko bude dobre a tie myslienky ze to nezvladnes rychlo odstran z tvojej hlavy😚☺️😊😘😘🤗❤️vela stastia a dobrej pohodicky pri nastupe😌😘😊🙂😚❤️❤️

tslobik
8. mar 2016

@ivka1302 jééééj ďakujem 🙂
Podobne všetkým vám žienky všetko len to naj...... 🙂
Dostala som aj ružičku od mojich chlapov. Teraz posledné obdobie to celkom ujde, až na to, že cez víkend som bola u rodičov aj s malým a keď sme v nedeľu odchádzali, chytila ma zase nostalgia ako vždy......Musela som sa premáhať aby som doma zase nezačala s tou mojou starou témou ako sa mi tu nepáči a ako rada by som sa presťahovala do mesta.

ivka1302
8. mar 2016

@tslobik rozpravala si sa niekedy s tvojim muzom ze by ti trebars bolo lepsie v tvojom rodnom meste? Nepodcenuj tvoje myslienky tsobik vies depresia je o zmene nie len vnutornej ale aj vonkajsej. Ak sa citis byt stastna a naplnena v tvojom rodnom meste moze ti to velmi pomoct prekonat tvoje problemy. Porozpravaj sa o tom s manzelom pocuvaj samu seba co ti hovori srdce a nepozeraj na realitu a materialne veci ale spytaj sa samej seba ako si predstavujes svoj zivot. Snivaj o tom co by ta urobilo stastnou a ak sa pri tychto myslienkach citis znovuzrodena a naplnena toto je riesenie tvojej situacie. Nenechaj sa presviedcat o opaku alebo brat do uvahy preco si to nemozem dovolit. Pocuvaj svoj vnutorny hlas co ti hovori ☺️🤗😋🤗😊❤️❤️❤️❤️Vela vela pokoja pri hladani 😘😘😘🤗😊❤️

ivka1302
8. mar 2016

Moj muz mi poslal jeden velmi krasny sitat pre zeny skusim to prelozit a dufam ze vas to dojme tak v Slovencine ako to krasne znelo v taliancine. 😌😘😚😊🙂❤️❤️Vsetkym vam babulky moje ktore to nevzdavate a bojujete kazdy den na ceste za novym zaciatkom☺️😚😊❤️❤️❤️❤️ BUDTE VELMI OPATRNI AK ROZPLACETE ZENU. PRETOZE BOH POCITA KAZDU JEJ SLZU. ZENA BOLA STVORENA Z REBRA MUZA NIE Z NOHY ABY NEBOLA POSLIAPANA. NIE Z HLAVY ABY NEPREVYSOVALA. BOLA STVORENA Z BOKU ABY BOLA ROVNAKA. TROCHA NIZSIE OD RAMENA ABY BOLA CHRANENA. ZO STRANY SRDCA ABY BOLA MILOVANA❤️❤️❤️❤️❤️❤️

qidko
9. mar 2016

@evak12 ahoj vsetko bude dobre zvladnes to.... ani si to neuvedomujeme ale sme silne .........das to spoznas vela novych ludi prides na ine myslienky.....drzim palce drz sa pa....

Dnes budem robit pestunku tesim sa .....uz som navarila lebo pri drobcovi sa velmi neda.....dnesny den bude super citim to v kostiach🙂.... vcera som bola na schodzi obecneho zastupitelstva konecne po15 r.sa dockame novej cesty,kedze byvam na konci dediny cesta tu je katastrofalna ak mas nizske auto ani sa k nam nedostanes....najlepsie natom je ze tam bolo dost ludi ale ja som to dala🙂...... ale vo vrecku som mala Lexaurin tak ako pisala Ivka( myslim ze to bola ona) pre dobry pocit🙂...... rano som pila kavu na terase a znovu prisla crieda danielov je to take krasne vidiet ako sa pasu na repke normalne mi to dalo energiu🙂....... prajem pekny den vela ohodovych chvil v praci ( kto pracuje) drzte sa

ivka1302
9. mar 2016

@qidko ty sa divas na daniele a ja som dnes rano pozerala este na bagre ako odhrnaju sneh uuufff dufam ze posledny dnes vyslo aj slniecko. Beriem auto a idem do mesta nakupit🙂☺️😊❤️❤️❤️Mozno najdem nieco aj pre seba vcera som dostala kvietky a peniazky aby som si nieco kupila🤗😊😚❤️❤️❤️Krasny dnicek vsetkym☺️🙂😊❤️❤️❤️

qidko
9. mar 2016

@ivka1302 my sa hrame taky bordel co tu teras mam🙂 sama hracka.....ale je poslusny tak nam to ide uz mi taha tablet veeeelmi sikovny......tu svieti slniecko dufam ze to vydrzi.....a kup si nieco pekne urob si radost ved si zasluzis🙂

qidko
9. mar 2016

My uz konecne spime...este ze som si nechala ohradku po detoch🙂

eliska13
9. mar 2016

@qidko to je krasa tie male deticky🙂pri nom pookrejes to su este ciste duse neskazene.
Ja som sa zobudila nejaka chora boli ma cele telo, tak som pod dekou s cajom.
@ivka1302 ten citat je mily🙂

@evak12 urcite to zvladnes preco nie? Na depresie a trudnomyselnost je najlepsia praca a spolocnost ludi.A, keby nahodou si mala pocit, ze nezvladas das vypoved nic sa nedeje.Ja mam rada pocit, ze mozem, ale nemusim🙂)
Idem si nastavit budik nech dieta vyberiem zo skoly a skusim si pospat.Som vybehla von v takej lahsej bunde a prechladla som sa:(

qidko
9. mar 2016

@eliska13 tolko energie da ten maly chrustik🙂... pekne odychuj aby si bola cim skor fit🙂.... skore uzdravenie pa

evak12
9. mar 2016

@eliska13 no prave som bola po papiere v bile,ze ked si ich stihnem vybavit tak 16steho mozem nastupit,kedze lekarku mam blizko ta som sla po injekciu apaurin ktoru beriem obden,a nech mi spravi lek.prehliadku,ktoru potrebujem k nastupe do prace a lekarka mi odmieta dat peciatku,s tym,ze ona ma neposle do prace,pokial nebudem mat suhlas od psychitricky,ze ci si uvedomujem do coho idem,s mojou zlomenou dusou,ja jej hovorim,ja potrebujem ist medzi ludi,potrebujem peniaze,nemozem si dovolit byt bez penazi,kedze mi 12marca konci podpora,ona nato,ze ma chape,ale nepovoli pokial nebudem mat potvrdenie od psychiatricky ......a psychiatricka,zacina robit od 15 marca,lebo ma dovolenku,a ja ma ist k nej 23marca na kontrolu,no co teraz robit,ved v tej bile uz su zo mna ......a ja chcem ist cim skor pracovat

eliska13
9. mar 2016

@evak12 to je normalne ona sa potrebuje nejako kryt, preto pyta papier.Urcite ju niekto zastupuje ta Ti da papier.Ak to ty tak citis nedaj sa ...zodpovednost a pocit, ze nieco musis Ti pomoze.

qidko
9. mar 2016

@evak12 ahoj verim ti ze uz chces ist do prace ved dnes je to velmi tazke a este na vychode...pozri my sme prisli o vsetky uspory manzelovi nepreplatili faktury v hodnote 8000 e teras robi za 500 e mesacne a ja mam190 e poplatky mame mesacne 750 e tak si to zrataj ......ale vzdy si hovorime ze to zvladneme je pravda ze nam pomaha aj syn tak ako tak to zvladame....peniaze niesu vsetko ak sa citis dobre chod za zastupujucou lekarkou a ona ti urcite papier da...budem drzat palce nech to vide drz sa a nezufaj🙂

qidko
9. mar 2016

Ahojte tak mi sme spali od 11.00-13.45 potom sme boli na prechadzku na hodku a viete co bolo najlepsie ze som bez prestavky presla zvladla som to🙂 ...hoci je pravda ze teras mi dost trpne noha,ale zvladnem to.....pekny vecer prajem

ivka1302
9. mar 2016

@evak12 ak sa ty sama citis ze chces pracovat tak ti v tom ziadna doktorka nemoze zabranit jednoducho bud rozhodna a povedz jej ze tie papiere skratka chces a hotovo nenechaj sa prehadzovat od jednej doktorky ku druhej ty sama vies na co sa citis😚😘😊❤️❤️❤️Vela vnutornej sily zelam

ivka1302
9. mar 2016

@qidko takeho krasneho drobceka si dnes mala a riadne si ho unavila ze tak chutne spinkal🤗🙂😊❤️❤️😚Neboj noha bude dobra to bola taka rehabilitacia pre teba☺️🤗😊❤️❤️Ja som dnes bola na nakup a zasla som si s kamoskou na cinu ohhhh ale sme sa dojedli uplne som zabudla na cas a to som dnes mala otvarat obchod lebo sef tam nebol no svihla som auto do garaze a bezala do prace uz boli tri hodiny vsetok nakup mi manzel vylozil Obcas sa clovek casovo zabudne haha🙂😊😘❤️❤️❤️

qidko
9. mar 2016

@ivka1302 Som rada ze aj ty si dnes mala pekny den.....ja som uz dlho nebola taka spokojna ako dnes......vsetko v pohodicke ,slniecko svietilo,proste krasa...pekny vecer 🙂

evak12
9. mar 2016

@ivka1302 chcem pracovat,a velmi,co budem doma bez penazi chytat dalsie depky?nieeeee!!!uz mam toho fakt dost ....ale ona mi tu peciatku neda,este mi dnes povedala,ze som napichana z apaurinom,tak sa mi to povie lahko,ze to zvladnem ....no proste,uz nemam slov .....rozmyslam,skusim tam dojst s manzelom a nejak ju presvedcit?no neviem ......a dakujem

qidko
9. mar 2016

@evak12 a keby si isla do Centrumu k Motylovej je zlata urcite by ste sa dohodli skus ak chces mam nanu aj kontakt🙂

evak12
9. mar 2016

lenze ona chce od mojej psychiatricky Homzovej,ona chce vediet od nej ci mozem ist pracovat ....

qidko
9. mar 2016

@evak12 ale nepisala si ze ma dovolenku?... preto som ti navrhla aby si sla

ivka1302
9. mar 2016

@evak12 a kedy by si mala zacat v tej bille?😌☺️😚Vies mozno keby tak na teba netlacil cas tak by si sa mohla neskor lepsie odsledovt bez toho apurinu ake by si mala pocity a dni mozno ma v niecom ta tvoja doktorka aj pravdu ked som si to teraz citala. Ale ak by sa ti dalo nastupit neskor mozno by to bolo lepsie pre teba keby si bola stabilizovana. Vies ako to myslim aby si mala skratka tvoju situaciu pod kontrolou ty a nie lieky🌺🌸💐Predsa len zdravie mame len jedno. Uvaz to a nenechaj na seba tlacit. Ty teraz potrebujes priestor pre seba a svoje myslienky a nie sa stresovat pre tristo euro😂😅😄😘😊🤗🌞❤️Praca ti urcite pomoze ale az ked si utriedis myslienky a urob si taky rebricek hodnot v tvojom zivote co chces momentalne ty a co ta naplna pokojom. Urcite to nebude billa. Skus si napisat vsetky PRE a vsetky PROTI preco by si mala alebo nemala konat takto. Verim ze sa rozhodnes podla svojho srdca a pre tvoj prospech. Vela vela stastia😘😊🙂😚❤️

qidko
10. mar 2016

Dobre ranko dievcata....u nas je pod mrakom asi bude prsat uz som si urobila kysnute cesto budu buchty na pare .....potom by som chcela ist na prechadzku uz davno som tak dlhoa dobre nespala a nemusele som ani lieky na spane tak verim ze to vide ......pekny den drzte sa 🙂

staninka30
10. mar 2016

Dievcata Dobre Rano,mate Tu niekto taky stav Ze sa kaZdy den bojite a svoje zdravie a zdravie vasich najbliszich?a Potom z toho mate uzkost bolesti v celom tele stale Na inych miestach...😞😞

qidko
10. mar 2016

@staninka30 ahoj myslim ze kazdy sa boji velmi o svojich najblisich......ale ano poznam to velmi lipnem na svojej rodine a bojim sa o nich ale musis si uvedomit ako povedala moja psychiatricka ze vsetko je v hlave a ak sa ma nieco vstat tak sa stane....ja viem ze lahko je to napisat ale tazko dat do realu to viem z vlastnej skusenosti.....skus sa na vsetko pozerat s tej lepsiej stranky ste zdravi mate sa radi a spolu to zvladnete urcite.....prajem vela sil a pekny den🙂

ivka1302
10. mar 2016

Babulky vsetkym vam zelam krasny den aby ste ho prezili so slnkom v dusi a usmevom na tvari.Dnes som si tu otvorila jeden suflik a vyberala nepotrebne papiere nasla som par stranok poezie ktore som pisala a kedze ten citat co som poslala predtym sa vam pacil ale nebol z mojej hlavy chcem vam skraslit den mojim vytvorom obcas mam taku muzu ale uz som straasne dlho nic nepisala toto bola nahoda ze som to nasla🤗😄😌🤗😊❤️❤️❤️Tak dufam ze sa vam to bude pacit a ked nie nevadi. Skusim nieco ineHahaha😘😌☺️😊❤️❤️🌺🤗🤗😘. DIVAM SA NA RANNE ZORE NA VRCHOLKY HOR TAK KRASNE ORANZOVE NA ZASNEZENE KOPCE HOR DO TVARE TVRDYCH SKAL A PYTAM SA KTO VAS VYTESAL.?KTO VAM DNESNEJ PODOBY DAL.?MORIA CO VAS OBMYVALY UZ DAVNO NIE SU,,,KOLKO ROKOV UBEHLO ,KOLKO SPOMIENOK"MILIONY ROKOV V JEDNEJ MINUTE TO VSETKO LEN VY SI PAMATATE KAZDY ROK V JEDNEJ VRASKE ZAPISANY A PREDSA TAK MLADY A TAK KRASNY😘😘😘❤️❤️❤️❤️Toto som stvorila asi pred rokom haha nechala som sa inspirovat nasimi horami nikdy to nikto necital tak sorry🌺🤗🌺🌺😌😘❤️❤️❤️

tslobik
10. mar 2016

@ivka1302 Ahojky, ďakujem krásne za povzbudivé slová....Som rada, že sa našiel predsa niekto, kto má podobný názor ako ja. Lebo v mojej rodine som sa s porozumením v tomto smere nestretla. S mužom som o tom debatovala často, on zatiaľ nesúhlasí kvôli finančnej stránke veci - uznávam, že v tomto hovorí veľa vecí proti. Zase povedal aj to, že to nevylučuje, ak by sa naša situácia nejako zmenila, či už v pracovnej oblasti alebo by sme nedajbože vyhrali 😀 😀 Proste po nejakej citovej stránke je mu to fuk, ako chlapovi 🙂 Často sme sa kvôli tomu aj pohádali, lebo som to neustále omieľala dookola. Tak teraz si dávam pozor už, ale tým moja túžba nekončí. A keď to naznačím rodičom....hotovo - vždy sa pohádame. Oni ma totiž chcú nasilu presvedčiť ako tu je dobre, aký je tu kľud, krásna príroda, málo šenkov - že malý sa nepokazí 🙂 ako keby v BA všetci slopali 😀 No, škoda slov.....proste nikdy ma nechápali a ani sa to nezmení.....Je to smutný príbeh môjho života, resp. detstva a dospievania......aj s tým súvisí aká som. Psychiatrička ma síce lieči ale odporučila mi skôr psychoterapie, lebo tiež usúdila, že ja nie som spokojná so svojou životnou situáciou a z toho plynú tie moje stavy. Lenže to samozrejme lekár nevyrieši. Ja musím nájsť nejaké východisko z toho všetkého, lenže sama na to akosi nestačím..... ☹

ametyst123
10. mar 2016

@tslobik Ahojky Tslobik, tak ja by som určite povedala manželovi za prvé, že práve tento Tvoj stav je spôsobený práve tým, kde bývate, a pokiaľ sa to nezmení, že takto žiť nechceš, tak sa zrejme stále v tomto budeš zamotávať.... a on bude mať frustrovanú manželku s psychickými problémami.... a ked mu je to jedno.... tak po druhé.... ak mu to po citovej stránke je fuk, tak sa presťahuj tam, kde chceš, za novou prácou, či už s ním alebo bez neho.... ked sa podla jeho slov má situácia nejako zmeniť, tak sa zmení, buď s ním, alebo bez neho.... a rodičia?... Jasné, že im vyhovuje mať vás blízko... preto Ta vzdy budú odhovarať.... a budeš celý život frustrovaná a trpieť depkami z celej tejto situácie..... a nikdy sa to nezmení.... Ak si myslíš, že by si to zvládla, hoci aj sama, tak sa o to aspon pokús... skús, a ked manžel nie je "puk".... 🙂 .... tak pochopí, a príde za Tebou..... a ked nie, tak aspon vieš, že za to nestojí.....ak mu zdravie jeho manželky je u ...... 😖 Sorry, že to takto píšem, ale myslím si, že pokiaľ ho Ty nejako nenakopneš, jemu to takto bude vyhovovať do konca života.... takto to chceš aj Ty ?..... Ak máš na to síl, tak to skús.... a nebudeš si nikdy vyčítať, že som celý život preto neurobila nič, aby som svoju situáciu zmenila.... Potom, ked už budeš mať viac rokov, budeš staršia.....bude ťažšie to zmeniť, a potom celkom rezignuješ.... ☹ a...takto chceš svoj život prežívať... alebo ho žiť.... Máme len jeden život, tak si ho snažme urobiť taký, aký ho chceme mať.... a ak to Tvoj manžel naozaj nepochopí, že si nešťastná... ! .... tak potom ....neviem, ale myslím, že nestojí za to.... aby si s ním bola Ty.... Manželia sa majú podporovať, a podržať sa, a v prvom rade by im malo ísť o dobro a zdravie toho druhého.... ak mu to je jeeeedno....? ....

ivka1302
10. mar 2016

@tslobik to je krasne co mi tu pises vsak ty si nasla riesenie na tvoj problem 😘😘🙂☺️❤️Mozno to znie prehnane ale vidis ja ta vobec nepoznam a vycitila som z tvojich par prispevkov ze potrbujes zmenit zivot. Tslobik nevzdavaj sa vnutorny pokoj a radost ktory citis ked si doma ti hovoria ze riesenie bude niekde tam🌺😘🌺❤️❤️Obcas sa stava ked sa z miesta kde je zivo dostanes do dediny tak to vyzera ako by sa zastavil cas a zviknes si aj ked nechces ale mozno tvoje JA si nechce zviknut a tym ze stale s nim takymto sposobom zapasis moze vyvolat stavy uzkosti a strachu. Viem ze sa to neda vyriesit len tak zo dna na den ale tvoj muz by mal pochopit ze ak by toto mohlo byt riesenie tvojich stavov tak musi existovat nejake riesenie predsa by mal pri sebe radsej usmiatu a spokojnu zienku ako krasnu prirodu a malo senkov😂😌😊😘🙂🌺❤️Jaaaj skus si vymenit byvanie s rodicmi ked sa im tam tak paci a problem je vyrieseny😘😘☺️Zartujem moja viem ze realita je ina ale mohla by si trebars skusit nejaky cas byvat u nich nemozu ta predsa nutit vsetci zit tvoj zivot podla ich pravidiel. Zober silu do svojich ruk ako som ti uz pisala pocuvaj svoje srdce lieky ta z toho nedostanu🤗🌺😘😘❤️Drzim ti palceky iba mi rozhodujeme o tom aky nas zivot bude🌺🌺❤️❤️❤️❤️