Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
27. okt 2016

@mm103 beriem ráno alventu 75mg, večer ten valdoxan a každý druhý deň Dulseviu na obed, ale lekárka mi chce tú dulseviu pomaly vysádzať ...

mm103
27. okt 2016

@janka_banka ahaaa no ja mám paretin a na spanie neurol...A sú aj cajicky na základe toho melanínu?

esselte
27. okt 2016

@domkaaaa musíš vydržať,bude len lepšie zle uz bolo,ver im,oni ta dajú dokopy

esselte
27. okt 2016

@mm103 aj ja mam paretin na spanie helex

mm103
27. okt 2016

@esselte a ako sa cítiš?🙂 ja pijem ešte medovku a užívam magnezko raz dvakrát za deň....len kukala som aj ten čajík že melaton....neviem aký je..nemáš skúsenosť?

domkaaaa
27. okt 2016

Baby waldoxan je na spanie? 😢 Ja som myslela ze to je nejake zakladne adecko boze moc ste ma nepotesili

mm103
27. okt 2016

@domkaaaa je to v skupine antidepresív takže podla mňa je to antidepresívum..

janka_banka
27. okt 2016

@domkaaaa domka je to ad s účinou látkou melanín ... a podporuje dobrú náladu, kľud a ´hlavne prináša pokojný spánok ... ale samu seba musíš aj presvedčiť, že to zvládneš a s tým aj do toho ísť ...

domkaaaa
27. okt 2016

@janka_banka mas pravdu povedala mi dnes primarka ze mi urcite zaberie beeiem ho zatial spolu s escitilom ale ze ked to nebude dobra kombinacia menime escitil 😊

domkaaaa
27. okt 2016

@janka_banka janka a myslis si ze prave on ti pomohol? 😊😊

esselte
27. okt 2016

@mm103 mam sa fajn,ja som pila ten čaj melaton ,je super,určite si ho kúp

umabell
27. okt 2016

@domkaaaa valdoxan je antidepresívum... Citala som aj fora a ma veľmi dobré recenzie... Drzim palce a hlavne VERIŤ!

mm103
27. okt 2016

@esselte a chcem sa opýtať po akej dobe si sa cítila po paretine fit ..Ja sa cítim fajn ale teraz má dosť často bolieva žalúdok ako na vracanie... neviem čím to môže byť.paretin beriem druhý mesiac...

domkaaaa
27. okt 2016

Tak verim baby pevne ze uz bude len dobre 😊😊😊

mm103
27. okt 2016

@domkaaaa určite bude uvidíš 😉 sú to odborníci.

domkaaaa
28. okt 2016

Baby rana su hrozne ... Taka uzkost ze sa mi az nic nechce robit. Spomeniem si na nejaku vec a hned mam brutalnu uzkost 😢 Je to este normalne vsak?

bianus
28. okt 2016

@domkaaaa joooj, ano... musis fakt vydrzat kym zaberu lieky...aj ja som mala rano brutalne stavy, stale rano som sa chcela dat hospitalizovat.... :'( ale postupne ta uzkost odznievala az jedneho dna bola prec... vydrz vydrz myslime na teba...

domkaaaa
28. okt 2016

@bianus dakujem baby ❤️ Mam take cudne pocity ... Chvilku je fajn a chvilku mam taky pocit ze hladam co mi je a bojim sa ze som len proste taka smutnejsia povaha a uz mi to neprejde 😢 Upravi sa to liekmi vsak? A ja budem znova vesele dievca ako volakedy

umabell
28. okt 2016

@domkaaaa ahoj jasne ze sa to upravil si na začiatku neboj aj moje rána boli hnusné ale. Prejde to.. Ved nato si tam... A vsetky svoje pocity im povedz... Co citis co mas v hlave.. Moja kamoška bola ze fakt v zlom. Stave a prisla odtiaľ ako novy clovek.. Neboj sa myslime na teba...

bianus
28. okt 2016

@domkaaaa no, jasne... ja som mala strasne depresivne myslienky...tiez som si myslela, ze to je asi uz trvale...nie je to trvale... mas uzkost a z toho mas taketo myslienky... lieky ta vratia spat do zivota a budes vesela ako predtym... len to obdobie musis vydrzat.. ver tym liekom... dycha z hlboka a zamestnaj sa niecim... drzim ti silno palce

lilitela
28. okt 2016

@ariadna08 Jaj, aha, lebo teda ja si to neviem v praxi predstavit s babom, ktore prave spi.

domkaaaa
28. okt 2016

Baby ani sa mi uz dnes nic nechce ale premaham sa bola som sa prejst bola som na terapii ... Ale dnes mam taku uzkost ze ani neurol co mi davaju nepomaha citim sa divne nic sa mi nechce do nicoho sa neda donutit utekaju mi myslienky len k sebe a vobec sa mi keda sustredit na bezne veci a s niekym sa porozpravat lebo ho nedokazem pocuvat

domkaaaa
28. okt 2016

Chce sa mi stale plakat ... Mas sa ist opytat sestricky ci je to normalne??? Lebo vcera mi tak nebolo vcera bolo fajn aj sme sa zasmiali 😊 Dnes je to otras pri kazdej myslienke by som plakala mozu to sposobovat lieky?

mm103
28. okt 2016

Kočky náhodou neviete či môžem degan?v letáku je spomínany aj paroxetin aby sa dalo pozor pri kombinácii tak teraz neviem.... cely deň mi je na vracanie... brat začal a všetci veselo pokračujeme.... paráda...

ivka1302
28. okt 2016

@domkaaaa ❤️🌺🌺🌺🤗domkaa nelakaj sa hned ked je ti horsie tym si len skodis vsetko chce svoj cas este si tam len druhy den mozes mat jeden den dobry a zase dva horsie ale je podstatne aby si nepanikarila v nemocnici vedia co robit a ked sa necitis dobre tak to povedz sestricke ale ak sa to da vydrzat tak sa niecim zamestnaj aby si na to velmi nemyslela😘❤️🌺🌺niekedy je lepsie prekonat taketo stavy bez liekov lebo ta potom zbytocne len utlmuju. Rob nieco aj ked sa ti nechce prinut sa citaj si nejaku knizku casopis aj ked nie vzdy na to budes sustredena ale aspon ciastocne to zmiernis ❤️🌺🍀🌺A ak sa ti chce plakat tak si kludne poplac. 🌺🌺🌺🌸🍀🌸🍀😘❤️🌺🤗Neboj vsetko bude zase dobre a ty sa budes zase usmievat vsetky dievcata ta tu podporuju a drzime palceky uz si tak dlho trpela tak teraz este tych par dni vydrz nez vsetko zaberie a bude dobre si silna bojovnicka drzkaj sa 🌸🍀😘❤️🌺🤗

domkaaaa
28. okt 2016

@ivka1302 dakujem babulky bola tu maminka s tatinom a hned mi je lepsie ❤️ Pisem momentalne dennik ze ako sa citim to si potom citaju lekari a psychologovia aby kazdy den videli ci sa to niekam pohlo 😊 Dnes som bola na terapii ktora ma uplne rozladila lebo som sa citila neprijata tu su ti pacienti taki zvlastni lebo su takmer vsetci zavisli .... No a potom mi nakoniec jeden lekar ltory sa tu tiez lieci povedal ze tu ti nepomozu a dokonca mi povedal ze mozem domov prist aj v horsom stave a to ma uplne polozilo a ja som plakala jak decko 😂 Ved povecte nieco taketo uzkostnemu pacientovi pre boha ... Ale uz je lepsie lebo mamina povedala ze vyzeram lespie a je spokojna ze som tu a ze aspon uvidime ci mi pomozu a buděe mat nazor 😊😊 okrem tej terapie sle dnes mali aj terapiu pracovnu tak sme umyvali okna vysavali a utierali prach 😂 Tak takto nejak to tu chodi ... Rano 6:00 rozcvicka vonku pol hodka na cerstvom vzduchu a dva krat do dna autogenny trening 😊 Nemam cas ani nikomu pisat potom sa boja co so mnou je 😂

esselte
28. okt 2016

@mm103 určite to nie je z paretinu,mna po nom nebolel zaludok ale kazdy sme iny,mne zabral hneď avelmi dobre,je to dobry liek,neboj sa,pomoze ti

evak12
28. okt 2016

@domkaaaa ach domkaaa,ked ta to aspon trochu uspokoji .....ja ked som bola druhykrat v nemocnici na uzavretom oddeleni,myslela som,ze sa tam zblaznim,ked som to tam vsetko videla a hlavne rano,to bolo ako v zlom sne,este teraz ked si na to spomeniem tak sa toho desim,ale po troch dnoch ma prelozili na otvorene oddelenie,tiez to nebolo ruzove,kazde rano som chcela aby uz bol vecer a takto islo dve tyzdne,strasne som chcela ist domou,nasadili mi alventu,valdoxan,nykob ziadny benzac,triasla som sa ako osika,ale pretoze som chcela ist cim skor domou lekarke som stale vravela,ze mi je lepsie,ano chcela som ist domou,mam dve deticky,super manzela,super rodinku,uz len kvoli nim som to chcela dokazat,ked som odchadzala s nemocnice,citila som stale taku beznadej,uzkost,agoniu,ale vies co mi pomohlo naaajviac,ze som sa zamestnala,samozrejme aj rodinka,ale v praci nemam cas mysliet nato co som vyviedla .....drzim ti silno palce

domkaaaa
28. okt 2016

@evak12 ty mas waldoxan? A ako zabera?

evak12
28. okt 2016

@domkaaaa ja ho beriem kazdy vecer,ze vraj je to jeden z najlepsich antidepresiv,ale pravdupovediac,najviac ma nakopol az rivotril,ktory som si sama vypytala od lekarky,az ked som prisla domou