Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
9. dec 2009

Zuzka, super rady, len neodpustim si jednu poznamku...chripku nie antibiotikami! je sposobena virusmi. 😀 😝

Ercinka, aj som uz vyrovnana..., ale obcas ma este nieco rozhadze! 🙄 aj sa obcas bojim... 😢 😢
ja sa hanbim, ale iba ked vidim, ze dotycny spolocnik je v rozpakoch, ked sa ma na tu temu so mnou bavit...skor mi je to trapne, lebo vidim, ze okolie ma s tym problemy...

baby, normalne soferujete, nie?

kubaka
9. dec 2009

kamilka - píšu sem už dlouho, mám jen teď pauzu - antidepresiva neoblbují, to tě spíš oblbne ta deprese, ve které jsi, právě v ní je nebezpečné řídit, protože mám pomalejší psychické reakce.
Všechno, co popisuješ všechny, včetně mě, důvěrně znají. Vztek sám na sebe, neschopnost se usmát, něco prožít, udělat, postarat se o domácnost, přejít ulici,jít nakoupit mezi spoustu lidí, když jsem vařila, musela jsem si napsat co a kdy budu dělat, abych se v tom neztratila.
S okolím, které nemá zkušenost s depresemi se těžko povídá. Kdo nezažil, tak to nechápe - taky jsi to zjistila. Jestli ti dala filipal do IP kontakt na lékaře, tak to nejlepší pro sebe i pro svou rodinu bude, když ho co nejdřív využiješ. Protože jedna věc je naprostá a nezvratitelná pravda: pokud je ti už takto zle, jak popisuješ, tak to je stupeň deprese, ze které se sama bez léčení nedostaneš. Každý si zaslouží, aby mu bylo dobře. 😵

zazvorka
9. dec 2009

No uz som zase tu 🙂

kubaka
9. dec 2009

jo, já řídím - od května, dřív jsme auto neměla a naopak až teď s léky se cítím úplně kompetentní za volant sednout. Dřív jsem se bála a nebyla si sebou jistá. Teď jezdím jako rychlošnek 😅 v mém žlutém Ďáblovi Fiatu Panda a vozím malého v zadu v autosedačce. Dřív pro mě bylo nemyslitelné vézt ještě dítě!
A smysly mám bystřejší než kdy před tím 🙂

zazvorka
9. dec 2009

Dakujem este raz za privitanie 😉

hroska
9. dec 2009

Ojojooooooj kocky, ale ste sa rozbehli..... 🙂 🙂 🙂

Nove dievcata zazvorka, kamilka radi Vas tu vidime 🙂 😉 .

Zazvorka, ja beriem tiez Seroxat 30mg a ty beries kolko mg??? Vravis, ze rok a pol???A pomohol??? Ci sa este objavia aj zle stavy 😕 😨 . A ten Neurol beries stale ten rok a pol??? Aj si uz uvazovala o vysadeni AD??

Kamilka, kocky Ti uz napisali, co a ako... a podla mna u Teba pojde o nejaky typ depresie 😝 . A ver, nezvladnes to sama, musis ist k Dr a cim skor tym lepsie, lebo cim skor sa zacnes liecit, tym skor vyzdravies. Nepripusti, aby si padla az na podlahu 😕 😝 😔 a ver tomu, ze vela z nas na tej podlahe bolo a je to fakt hroza. 😝 Moze Ta aj niekto z rodiny doprevadzat - mama alebo manzel, len chod k Dr. a ak sa da tak aj hned zajtra. A liekov sa neboj, uz sme to tu viac krat pisali - lieky su na to aby ludom pomahali!!!! 😉 🙂

Zuzka to bude fakt zaujimave, hlavne v tej lekarni, ked si pojdes vybrat AD-ka a Frontin na pol roka 😀 😀 😀, to ja som taka slepica, ze chodim k Dr. do ineho mesta a este aj lieky si vyberam v inom meste 😝 😨......sprdnite ma za to...... 😀

Ercinka, ja beriem 4,5 mesiaca a je uz lepsie, s tym ze beriem lieky som sa uz ako tak vyrovnala, ale ze su to cvokarske lieky to este tiez nemozem niekedy spracovat. A tiez aj to, ze chodim do psych. ambulancie, je to tazke, ale asi za to moze aj stat, v ktorom sme vyrastali, to tabuizovanie psychiatrie, zastarale vnimanie psychiatrie ako odboru, kde patria blazni a cvoci, a pritom je to prave psychiatria, kde za poslednych 50 rokov nastal obrovky progres v diagnostike poruch a ich liecbe a konkretne - depresie a uzkosti. Ved si predstavte, ze AD-ka objavili niekedy v 50 rokoch 20 st., a vymakali ich tak, ze uz mame AD 5. generacie. 😕 😨 Boze baby a predstavte si ako museli zit ti ludias depresiou predtym, ked AD neboli 😝 😝 .....

Filipal, Maria, pekne ste sa tu dnes postarali o nase nove dievcata.... 🙂 🙂 ☹

zazvorka
9. dec 2009

Hroska najskor som brala celu tabletu je to 20 mg to asi rok a potom som zacala vysadzat,takze som brala polku.Neurol len podla potreby.Nie vzdy!No ale kedze v pondelok som sa citila desne,tak som volala dokine,ze par dni mi je blbo a ona,nech prejdem na celu + neurol.Ale ten som zatial nepotrebovala.

zazvorka
9. dec 2009

A aj v utorok mi bolo blbo ale to len rano a dnes mi je uz dobre 🙂

zazvorka
9. dec 2009

Inak aj ja som sa nevedela dokopat k psychiatricke.Trvalo mi to pol roka 😖 a teraz si vravim,ze co som nesla hned,naco sa trapit?

zazvorka
9. dec 2009

No a ja este nemozem citat pribalovy letak,lebo hned mam vsetky neziaduce ucinky 😠

kamilka.c
9. dec 2009

hroska ajoj ahoj zazvorka
no ja som neustale pod dohladom momentalne a o to je to tazsie to ovladanie sa kvolim druhym ked uz nevladzes
nemam tam s kym ist jedine sama zial
a kiez by to u mna trvalo len pol roka respektive pol roka premyslala co robit ci ist niekam ci nie
neviem ci u vas je spustac nevysvetlitelnya lebo ste prezili cosi v zivote co vo vas sposobilo postupny skrat.....
pojdme pomalinky do hajan nenavidim ranne vstavanie ale rano na vas kuknem ked pridem do robotky
dakujem vam vsetkym ze som vas tu nasla za podporu a ze tu mozem byt s vami dnes som tu sice napisala prvy krat ale po tom co som si tu s vami pisala mi aj sprcha po dlhej dobe padla fajn a citim sa trosku kludnejsie snad mi to vydrzi az do zatvorenia oci pred tym ako sa oddam spanku
dobru nocku vam prajem a este raz VDAKA! 😵

soniada
9. dec 2009

ja nestiham citaaaat 😀 😀
kamilka ja tak soferujem ze keby mi niekto skocil do cesty tak ho prejdem a idem dalej a ani neviem ze som ho presla ze to tak musim napisat ale niekedy ked mi je zle tak okno dokoran a a citim sa ako by som sedela na sedadle vedla 😀 a to ze nevies ani caj uvarit je pohoda, ja som nevedela ani to ani..ani vstat z postele ani spat, ale ked nevies spat tak treba doktorovi, lebo spanok telo potrebuje a ptoom to dolahne este viac..mne doma nikto nechce tiez verit ze co mi je..dokonca priatelovi som to dala precitat na nete, pol dna nad tým sedel a o týzden mi povedal ze musim mysliet na nieco ine ze ono to prejde..ja sa na tom uz len smejem a keby nemam takých ludi ako su tu tak uz som neviem kde..
a niekedyked soferujem tak sa zrazu zlaknem , ze boze ja soferujem a rozbucha sa mi srdce a chyti ma strach ze hlavne z toho ze naburam a umrem 😀 😀 ale ze auto oproti mne pojde a to nabura lebo niekedy ma mikne ze ide moc blizko..a niekedy si na to ani nezmyslim... 😀 😀 inak som predtým nesoferovala a kupila som si auto a ucila som sa jazdit v ba, na panickej poruche a sama v aute 😀 😀 nezabilo posilnilo

hroska
9. dec 2009

Zazvorka, to je vpohode, takto na jesen vela ludi dviha davky hore a potom sa zas vratia naspat. Pozeram, ze ja mam tu davku Seroxatu - tych 30mg z vas najvysiu 😨 ......., Andy dufam, ze je to vpohode a nemusim ist na prijem 😀 😀 😀

Kamilka, neboj, soferovat budes ako drak.........este si to budes aj vychutnavat, ALE treba sa liecit!!! a uvidis, aki budu za chvilu vsetci spokojni s Tebou - mama, manzel a aj Ty SAMA. 😉

zazvorka
9. dec 2009

Hej aj pocasie je take blbe 😖 ja sa uz tesim na jar a leto 🙂

zazvorka
9. dec 2009

A som rada,ze som vas tu nasla a mozem s vami popisat 🙂

soniada
9. dec 2009

inak baby ja sa v tých tabletkach vobec nevyznam ze kolko mg, alebo aka generacia (to ani neviem co znamena)
ja beriem jednu 🙂 a teraz som si znizila na pol a prave ma napadlo ze som si zas asi nedala tak si idem dat ale na noc by sa nemalo ale rano zabudnem...
tak krasne sny baby..rano napiste co sa vam snivalo, ci zas nejake bujne ..filipal 😀

zazvorka
9. dec 2009

Mala by som ist aj ja pomaly do postele ale sa mi nechce 😅

zazvorka
9. dec 2009

Inak kolko vela nas tu pise,co berieme AD.

zazvorka
9. dec 2009

No tak teda idem aj ja,ked uz nikto nepise 😉 Dobru nocku a zajtra priiiiiiiiiiiiiiiiiiiiidem 🙂

kamilka.c
10. dec 2009

"Dobre" ranko vam prajem 😖 teda ano prajem vam silnejsim dobre ranko som ja ale, nechcem to na dalsich ludi prenasat, opat hlasim moje ranne zlyhanie ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ zase som to nezvladla normalne, v klude.... najradsej by som sa niekam zahodila a vymazala sa na par dni...uz som kludna ,ale mysel mi stoji....v praci, co nie je lahke tvarit sa v poriadku, ale hodinku to nejako zvladnem potom tu budem sama..!

kamilka.c
10. dec 2009

nicim vsetkym zivot 😢 a mm nie je so mnou stastny lebo som neschopna neschopna
soniada asi budes mat take pochopenie veci a situacie ako ja by som mala doma.

hroska
10. dec 2009

Kami, uz si sa objednala k Dr. - ????? 😨 😨 😨 😨 Tieto ranne zlyhania sa volaju RANNÉ PESIMÁ 😝 (aby sme sa tu trochu aj vzdelavali) - je to taky nazov, ze ja som sa na nom musela pousmiat aj v tych najhorsich depresiach 😀 .

Pekny den vsetkym, ja idem dnes k Dr. uvidim ju po 2 mesiacoch, dam Vam vediet ako som dopadla... 😉

srdcko81
10. dec 2009

No ahojte babenky-vy expertky-ked ja zaleziem do budy a vypnem PC tak tu debata ako hrom 😀
Vitam nove kocky-zazvorku a kamilku.baby drzte sa -bude lepsie.
Hroska drzim palce u dr potom sa pochval-ale nie zase o polnoci:? Dobre 😀
sonaida-ty si iny expert-aj ja som uz zabudla na lieky-ale normal ze som to za ten jeden den spoznala-som sa citila ako si zvlastne a nezaberali ani moje cinnosti pri ktrorých zabudam a potom som si spomenula ze som vynechala tabletku-ale tak to som mohla mat aj od niecoho ineho a ked som to zistila tak uz som to automaticky pripisala tomu.Ale to sa mi este za moju karieru s liekmi nestalo 🙂
Tak sa drzte kocky a aj nieco napiste cez den lebo bude bum.bum.Nie ze to tu zase vyriesite v noci a bezo mna ☹

kamilka.c
10. dec 2009

toto je zlee ... 😔

srdcko81
10. dec 2009

Co sa deje kamilka?

zazvorka
10. dec 2009

Ahojteeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂

zazvorka
10. dec 2009

Kamilka nevahaj a co najskor chod k lekarovi,pomoze ti 😉

kamilka.c
10. dec 2009

sibe mi neviem sa spamatat by som si panvicou trepla po hlave kebyze to pomoze..do toho este aj ta asthma sa tu dusim v praci ako tuberak najradsej by som si lahla a prespala to

kamilka.c
10. dec 2009

zazvorka ano snazim sa si to v hlave nejako usporiadat a zodpovedne sa k tomu postavit ked ej to ale tak tazke spravit pre seba cosi "dobre"

kamilka.c
10. dec 2009

ja sa neviem preniest cez urcite veci neviem zit normalne neviem si zmenit mysel neviem necitit ten strach a spravat sa milo vdacne kludne a to nepochopenie ma dovadza do sialenstva nik mi nerozumie som to ja ta zla co vsetko nici a na koho sa da len nakricat aby sa "vzpamatal"