Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lialia7
22. feb 2012

@monfat9 Jo, na gynde mi to navrhla sestricka, ze urobi hornonalny test z krvi. Mam totiz hrozne bolestivy (par krat som aj odpadla od krcov) a fakt velmi silny menzes (staci ked sa postavim, pretecie mi aj tampon aj vlozka a mam krvave nohavice od rozkroku takmer po kolena.. a tym padom aj dost velku stratu krvi). Ked som hovorila o svojich dnoch sestricke (na podnet mojich kolegyn a manzela, ze to nie je bezne), tak skoro odpadla, ze takto silny menzes nie je normalny a treba s tym nieco robit - bud kyret alebo danu dat alebo lieky hormonalne.....

lialia7
22. feb 2012

@kornelia Ako sa mas? Uz ti zaberaju lieky?

kornelia
22. feb 2012

@lialia7 Ahoj , ano samozrejme, lieky zabrali tusim do 10 dni chvala bohu, takze jedobre, odvtedy som uzkost pocitovala len dvakrat velmi slabunko a premohla som sa nad tym lahko, takze super, tesim sa, no mam obrovsku chut do jedla a to mi lekarka povedala ze Elicea je lepsia ako Seroxat ohladne tohoto, hrozne a este k tomu sladke, co som nemusela. Ale drzim sa, vyuzivam vsetky svoje znalosti zdravej zivotospravy, tak dufam, ze sa mi to podari udrzat co som zhodila pred tym. pa.

mimok
22. feb 2012

@kornelia a ake je to pozitivne myslenie? Ked mam chvenie a mravcenie po nohach a rukach,tak hroza,ten strach,ze nieco vyvediet sebe alebo malej,lieky beriem

lialia7
22. feb 2012

@kornelia Super, tak to sa tesim s tebou. Neboj, snad nepriberies, ked uz vies co a ako.. Ja som tomu nejak neverila a uz mam 5 kil plus..
Asi si postrehla, ze ja som mala zase horsie dni, uzivam seroxat od 12. decembra a neviem ci to je kratko, ale ked som vystresovana v praci ako naposledy, tak mam potom den - dva po incidente velmi zle dni, ked prejde to napatie. Potom to o den, dva pominie, ale desi ma ze sa to vracia.. Stavalo sa to aj tebe niekedy?

Inak kto cita Evitovky, citam prave sushi v dusi, mozem odporucit, velmi dobra kniha 🙂 Som asi v polke a zatial nic take stresujuce, pohodove spoznavanie japonskej kultury.. To le ntaky tip na relax..

mimok
22. feb 2012

@lenkastar ja beriem lieky a aj tak mam strach aby nieco nevyviedla sebe alebo malej

lenkastar
22. feb 2012

@mimok to je hrozne ☹ ja ked som zacala brat sertralin polku rano / jedla som ich asi 3 dni / mala som pocit, ze mi je este horsie ako mi bolo, zlakla som sa a chcela vysadit ale mama tiez berie nejake AD ta mi hovorila, ze to casom prejde ze aj jej bolo zle asi tyzden dva a potom sa jej polepsilo.Dotoho sa moj mlady jedneho vecera posmykol v posteli 🙂 a tak som nevedela ci som-ci nie som tehotna,obvodny mi kazal vsetky lieky vasadit pokial nebudem vediet ako nato som.Za ten cas kym som cakala-asi tyzen kym si spravim teh. test mi bolo veru trosku lepsie.hovorila som si, ze to bude ok a bude to super budeme mat babo... ale ked som videla potom negativny test...bolo zasa zle ☹ uz nech je zajtra a mam nejake lieky co mi pomozu. :(

stalker
22. feb 2012

AHOJTE, chcela by som Vás poprosiť, či má niekto skúsenosti s užívaním antidepresív a antinikotínovou liečbou - BIOREZONANCIA?ďakujem

mimok
22. feb 2012

dievcence dnes som nevedela ci si davala tabletku rano tak si dala vecer a teraz sa bojim ci si nedala dvakrat. vadi to?

kornelia
22. feb 2012

@mimok vynechavas vsade som - schvalne?? :D:D

mimok
22. feb 2012

@kornelia nechapem tomu co si napisala

kornelia
22. feb 2012

@mimok No ze ked citam tvoje prispevky, tak mi tam chyba slovko SOM sa mi zda uz v dvoch poslednych prispevkoch som si to vsimla. V poslednom prispevku ti chyba trikrat som 😉 alebo sa mi to zda?? Nie v zlom 😉 , len mi to prislo cudne, mozno prave citovym rozpolozenim to je, stava sa to, ked mi je horsie, pisem tiez hala bala. 😖

mimok
22. feb 2012

@kornelia tak viem ze tam neni a nedavala som ho tam preto,lebo som to rychlo pisala a neni to vobec citovym rozpolozenim

kornelia
23. feb 2012

@mimok jasne rozumiem, ale este raz chcem podotknut ze som to nemyslela v zlom 😉 , skor vtipne, ak by to tak neznelo, prepac. 🙂

murcos
23. feb 2012

holky, ...kamaratka ma problemy so svojou devat rocnou dcerou, ktora ma depky. viem ze to riesia alternativnou medicinou. mala chodi ku kynezilogicke a osteopaticke (skuste sa na sk. pozriet na kranio sakralnu terapiu), okrem ineho by som odporucala psychoterapiu (aj to by som hladala len podla referencii)
mozno by ti pomohol aj TCM odbornik. pochopila som, ze sa to cele toci o tom, ze kazdy z nas ma v sebe vnütornu silu, ak ju stratis, tak nemas z coho cerpat. preto musi byt tato energia opat prebudena (to vedia aj TCM odbornici - nastartovanie ladvinovej drahy) asi sa chytate za hlavu, ze co sa sprostosti tu pisem, ale funguje to!!!!!!!!!!

mimok
23. feb 2012

@kornelia neboj nezobrala som to zle. Posledne tieto dni sa citim dost zle,mam neskutocny strach,som vycerpana z toho. Uz chcem byt na tom dobre. Velmi sa bojim

daniela1974
23. feb 2012

@murcos no podla mna su to sprostosti. Ja nemam nic neprebudene ani som nestratila vnutornu silu.
Keby som si zlomila nohu tiez mi radis aby som to rozchodila???

lenkastar
23. feb 2012

Ahojte, tak akurat som prisla od psychiatricky, dala mi nejake ine lieky nejaky MIRZATEN , tak dufam, ze to konecne zaberie a budem fpohooooo 🙂 mate niekto skusenost s tymto liekom?

marcela91
23. feb 2012

@lenkastar ahoj brala som mirzaten 30 mg , mala som brat celu tabletu, 4 dni som brala polku, prvy den som spala cely den a celu noc, ale bola som nejaka otupena, aj ked uzkost som necitila, potom stvrtku dva mesiace, lekarka povedala, ze stvrtka nema ziadny liecebny efekt, tak som nabehla zas na polku, 2 tyzdne mi bolo total zle, silne bolesti hlavy, na vracanie, potom to preslo, ale necitila som sa lepsie ako pri tej stvrtke, tak som si to znizila na stvrtku a potom vysadila...mirzaten je na serotonin a nodadrenalin na spanie, jedine co bolo, ze som troska lepsie spala, to je vsetko...dobra diskusia o lieku mirzaten je na stranke
http://diskuse.doktorka.cz/mirzaten/archiv/0/

lenkastar
23. feb 2012

@marcela91 dakuejm za odkaz 🙂 ja mam mirzaten 15mg mam brat 1 vecer pred spanim, lebo posledne dni nespim vnoci.odpaluje ma poobede ale snazim sa nezaspat aby som zaspala vecer,nepomaha to a nespim ani cez den ani vnoci ☹ tak len dufam, ze to pomoze.Asi naozaj treba preckat tie prve dni-tyzdne a potom bude ok, mne uz nic ine nezostava len verit ze bude lepsie , uz som tak vybavena ... taha sa to somnou uz od leta ☹

lialia7
23. feb 2012

Ahojte,
tak ja zase des, zase tocaky, zase uzkost, tocaky v obchodoch a vadi mi svetlo (cez obed sme skocili do avionu), tiky v ociach :( Vobec nemam pichanie pri srdci, ani krce, kazdy den beriem aj magne, ale inak akoby som mala nervovu drazdivost zvysenu, co je asi pri tetanii bezne.. Ja uz neviem co je so mnou, vcera mi bolo fajn.
Zazili ste to niekto, ze by ste pocitovali uzkost este i 3ti mesiac po nasadeni AD? 2.3 idem k dr, tak jej to rozpoviem, predpokladam ze mi bude chciet asi zvysit davku liekov.. Sama som zvedava co povie..

marcela91
23. feb 2012

@lenkastar veru aj ja od leta tak intenzivne mam tieto problemy a ty aj nieco ine, ci len ta nespavost?

lenkastar
23. feb 2012

@marcela91 no ja mam toho viac ☹ mavam take strasne uzkosti niekedy-kazdy den vlastne, vacsinou vecer pred spanim, strach, ze si nieco spravim, uz ma prestalo vsetko bavit, aj napriek tomu, ze nic nemusim 🙂 cele dni som doma len lezim, sem tam k doktorovi, a niekedy aj na prechadzku ale aj to ma musi niekto dokopat ☹ ani neviem ako to zacalo, stres v praci, nemala som cas sa najest a casom mi prestalo uplne chutit jest, aj som celkom schudla.bola som aj na gastroentrologii boze, nikdy viac! 🙂 strasne vysetrenie-teda premna bolo.uz ani nakupovanie handier a topanok ma nebavilo, priam neznasam tie obchodaky velke.najlepsie je mi nakupovat potraviny vo vecierke :D tam nie je vela ludi, aj to mi vadi...a ake mas problemy ty? ako to zacalo? psych. vravela, ze to je otazka casu kedy to prepukne,ze to sa hromadi a hromadi...ani som nevedela donedavna,ze nejaka depresia existuje ☹

murcos
23. feb 2012

daniela 1974....viem o com hovorim. kamoska ma problem teraz...ja som sa s podobnou zalezitostou stretla pred 5 rokmi. vypovedalo mi telo...nazvyme to tak ako sa niekto zruti psychicky, ja som sa zrutila fyzicky. nedokazala som dvihnut ruku. kamoska ma zaviezla....bez pytania (ja som bola tak daleko, ze mi to bolo jedno.) za odbornikom, ktory robi tradicnu cinsku medizinu, osteopatiu a tak dalej, ked ti poviem ze som za tri dni dokazala (aj ked len s pomocou manzela) prejst na Wc asi neuveris...(mozno aj preto, lebo si nevies prestavit ako mi bolo.
nastastie je na zapade, kde vlastne zijem aj ja naplno rozbehnuta alternativna medizina...a nastastie postupuje aj na vychod. aj ked tu treba davat pozor, lebo sa ponukaju rychle kurzy, ktore vypustaju skor neodbornikov, ako odbornikov (cest vynimkam) takze, neberiem ti svoj nazor, skus si vsak zagooglovat a pochopis o com hovorim.
nie som sama, ktora ma taketo skusenosti....a zacni pri tej cinskej medicine🙂D

marcela91
23. feb 2012

@lenkastar veru rovnako aj ja, stres, nedostatok oddychu, stereotyp, malo kontakt s ludmi , no brala som to akoze normalka na MD, ale potom to bolo coraz horsie a uz som vedela, som si uvedomila, ze take normalne to u mna nie je...prestalo ma vsetko tesit, nechcelo sa mi z postele, ubijal ma kazdy den, stres, ze musim nakupit, uvarit ist s malou von ako to postiham, stale pocit, ze som v strese, prisli bolesti hlavy, uzkosti, stale to silneo, potom nespavost...poznas, ale inak pred piatimi rokmi som si presla PP s depkou a uzkostou, ale to vyvolali tragicke udalosti v rodine, myslela som, ze uz to mam zvladnute ako tak, aj ked uz to nebolo nikdy ono a vidis, zas mi je blbo.. 😖 😖 😖

marcela91
23. feb 2012

@murcos prosim a u koho si bola? ako to prebiehalo? ja som uzivala pol roka kvapky joalis, dr. jonas medicina,
od liecitelky, ale prestala som s tym, brala som viacero druhov, verila som tomu, ale nepomahalo to...
v okoli robi jeden chlap vollovu diagnostiku pristrojom a lieci cinskou medicinou, lenze za vstupne vys. pyta 70 eur, co sa mi zda moc + doplnky co si kupis...citala som na nete, ze to robia za 20 eur ini, ale nechce sa mi ist daleko...pravda co pises, akoby sa mech roztrhol so vseliakymi ludmi a zazracnymi pristrojmi a pripravkami,
kazdy sa bucha do hrudi, ze jeho metoda pomoze kazdemu, vsetko stoji strasne peniaze a zaruka ze sa vyliecis ziadna, potom to zvalia na teba, ze sa malo snazis, alebo mas malu volu, ze nebojujes, nezmenis zivot, zivotosrpavu ale co sa to len tak da, ked som na MD a cely den sa staram o dieta, alebo si mam zbalit kufre a ist na druhy koniec sveta "sa hladat" ? Take vystrelky si dovolit asi moze malokto, hlavne nie zena s malymi detmi, clovek nevie, komu comu uz verit....

timea179
23. feb 2012

@lenkastar ja ich uz beriem od vianoc,celkom bolo dobre,uz tyzden beriem 30mg a mam pocit ze sa to nejak pokazilo,vedlajsie ucinky boli len take ze som dobre spala a potrebovala som nieco pribrat

timea179
23. feb 2012

@lenkastar a ktomu nakupovaniu,ja donedavna maniacka na nakupy,uplne som prestala chodit do obchodov,ale nejak som zase zacala asi az po 2mesiacov,co ma celkom tesi,schudla som tak ze hroza,cele tyzdne som nic nemohla dat do ust,a az po AD sa chut do jedla stupnovala a za 2 mesiace som nabrala 6kg,ktore ani na mne nevidno ale ja ich aspon citim 😀

antoine
23. feb 2012

@lenkastar ano je to zvlaštne že sa trapime tym čo nas napada a čo ked...mne ked nastupila poporodna depka,som stale plakala,potom som sa bala zostat sama s malou doma-uplne des,čo ked niečo spravim a nebudem o tom vediet a všelijake myslienky..bola to hroza,strasne som sa na malu tešila a potom som myslela hmmm čo keby som ušla od malej aj muža?????????ja ktora ich milujem...proste hormony si robia čo chcu a mi sa možme potom fakt zblaznit. a ako čitam všetko je podobne po nastupe depky..samo nikam som neušla...nemala som silu ani chodit nespala som niekolko dni a ked som sla na pohotovost s tym že asi som chora a on ma odporučil na psych.že je to depresia som sa normal urazila...a bola to ...nasadili mi AD,plakavala som aj 10krat za den...bala sa vracala...mirzaten mi zabral total hned štylom že som prespala cele dni asi 4dni v kuse,malu som pohladkala a zas si šla lahnut,nehovoriac že som musela prestat kojit ,ale ved inak by sa to ani nedalo...spavala som sama vo vedlajsej izbe aby ma mala nerušila plačom ,takže som sa citila hrozne už aj preto že čo som za matku ktora sa nepostara o vlastne dieta...prve tri mesiace si pamatam-..no skoro nič....muž mi bol oporou,ale na začiatku nechapal čo zaživam,až potom prebral komplet starostlivost o mna i malu...potom pomaly nastavalo zlepšenie...ale tu dobu kedy to dosiahlo vrchol som už ani nemala chut žit..nevladala som...myslim že lieky velmi pomožu,ale ked už sme pri sile musime sa snažit o napredovanie vlastnej duše,ktora je velmi citliva...a tie AD pomožu ukludnit myslienky a aj pocity,ktore ti motaju hlavu...upokojiš sa a budeš to opat ty..ja som lieky brala po porode a potom jeden cely rok,nechcela som to urychlovat ale aj tak som ich po roku sama vysadila,hoci som mala len stvrt serliftu...prešli 2roky a teraz bol velky naval stresu a po dlhej dobe som sa min.tyžden citila smutne,bolo mi uzko a nemala som chut na shoping!!!!ktory inak milujem,padli slzy,stale dokola tie iste myslienky a hoci už ma to nevystrašilo lebo viem o čo sa jedna vaham z liečbou...ale viem že ak mi moje pocity,myslienky budu branit vo fungovani a strach a slabost v tešeni sa zo života radšej dam AD,ako čakat kym to bude horšie...ale tie pocity ktore tu všetky opisujeme su pre tych kto to nezažil nepochopitelne...a skoda že žijeme v takej krajine kde je to stale pokladane za hanbu...prajem ti nech ti liečba zaberie čo najskor a budeš mat istotu sama v sebe... 😀

murcos
23. feb 2012

marcelka, nebyvam na SK a poviem ti tu je uplne normalne za jednu konzultaciu zaplati 70 euro...je to priserne vela penazi (aj doktori maju este vyssie sadzby) ja som bola u znameho jednej kamosky, takze som mala sedenie len za hodinu...zial, alternativna medicina stoji veeela prachov (aj ked je na zamyslenie, ake prachy bezia skolkou medizinou za lieky...ved vieme v akom baliku lieta farmacia) a ked mas cloveka, co to vie urcite to pomoze!!!!
dam ti typ, daj si do googla tradicna cinska medicina na slovensku, je tam vela adries, nic nebrani v tom aby si si zavolala a popytala sa ho aku ma prax, kolko rokov, kde sa vzdelaval...ak sa nema za co hanbit a vie co robi urcite ta bude informovat.
viem, ze jedna osteopatka je v bratislave, lekarka, co si robila skolu vo wiedni. bol s nou rozhovor v decemb. alebo novemb. vydani casopisu zdravia (ak ta to zaujima, ma praxis v bratislave, obvod IV)
a este ti dam typ. tu u nas sa hladaju odbornici aj cez fora...a hlavne cez referencie🙂D ... a o tie referencie ide v tomto pripade najviac. vela stastia pri hladani