Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1111
12. okt 2013

@hroska inac aka je involucna depresia? nejako neviem prist na vyznam toho slova... zeby daco s ovulaciou? to je asi blbost 🙂 a co sa tyka toho 6. a 7.zmyslu, tak to neviem, ci ich mam naozaj , nejako sa mi nezda 😝 a co sa tyka tej viktorky z babicky, velakrat som sa aj ja s nou prirovnavala, ze uz mi tiez tak nacisto sibe aj dr. sa furt pytam, ze ci mi uz nacisto sibe , sa jej stazujem ze zo mna uz nic nikdy nebude 🙂 a ona tak ironicky , so srandou povie, ze uz zo mna z 20 rocnej baby nic nikdy nemoze byt a usmeje sa na mna a povie, ze jasne , ze bude... Katastrofa uplna so mnou ..... a ja som tiez citala vyhody snri , urcite je to pravda, ved aj ty si dokaz toho ... len ja uz nechcem velmi menit ad, proste nemozem furt menit, musim cakat na plnu remisiu , lebo ako si aj ty vravela seroxat ti zabral na 8.den , odvtedy si mohla fungovat a uplna remisia bola tak cca za 1 rok...... teraz to zmie strasne pre mna, ze preboha rok cakat , ale mozno pride u mna k uplnej remisii omnoho skor, neviem.... Bodaj by... 😉 ty si nevies predstavit, ako velmi si to prajem 😒

hroska
12. okt 2013

@simka111 involucna depresiat tak tu maju pacienti vo vyssom veku, dochodcovia, ked sa uz citia taki na konci zivota, nepotrebni, demotivovani a pod. 😝 takze aj s tou ovulaciou si mala trosku pravdu, lebo vtedy ju uz nebudem mat 😉 😀 😀 skoda, ze ti dr. hned ako ti vysadila Frontin, nedala dr. ten Venlafaxin....ale co uz, nema zmysel sa vracat, zase Sertralin ma svoje vyhody a predpokladam, ze u tebe nie je az tak daleko obdobie, ze budes chciet dieta a Sertralin je jedeno z mala AD, ktore sa mozu aj v tehotenstve a potom aj pri dojceni, takze treba hladat aj vyhody 😉

simka1111
12. okt 2013

@hroska boze hroska nestras este s dietatom, nehovorim,ze nechcem deti, jasne ze chcem, ale najskor musim byt uplne fit, co sa tyka mojho psychickeho zdravia, lebo o dieta sa treba aj starat a aj skolu musim dokoncit...cize to ma cas minimalne tych 6 rokov .. 😉 ale v podstate je to vyhoda, ze nebudem musiet menit, ale co bude dovtedy to je otazne este... 😝 viesc hroska, najhorsie je u mna to, ze sa stale vraciam k tomu, ze keby som vtedy nezacala blbnut s tou vahou, nic by sa nestalo, furt ma tato myslienka prenasleduje, stale si to vycitam, ze je to v podstate moja vina, lebo dovtedy som nemala ani sajnu, co su nejake dusevne choroby, proste som bola stastna ako taka blcha, neriesila som ziadne uzkosti, depresie , zila som pre kazdy jeden den, bola som pozitivny clovek , si pamatam ako sme s rodicmi chodili do lesa, zbierali rastliny do herbara, som do toho bola strasne zazrata, som chodila na biologicke olympiady aj s kamoskami ...proste vsetko bolo super... a este ked som sa dozvedela ze som prijata na strednu na gymnazium, tak to som od stastia skoro z koze vyletela, ale fakticky ... mam vycitky a hnev sama na seba preto..stale si to vycitam , ze som si to cele pokazila.... lebo v podstate aj ked budem chcirt mat to dieta, je velka pravdepodobnost, ze sa mi to vrati ....

hroska
12. okt 2013

@simka1111 no ved vravim, ty si, jak keby si uz mala najmenej 3 deti. 🙂 ja kym som dieta nemala, ani ma len nenapadlo takto rozmyslat, ze o dieta sa treba starat. 😨 😀 a veru mas svatu pravdu....dobre mas,len si uzi, kym si slobodna a mlada....
Vobec to tak neber, ty za nic nemozes, je to genetika....nic ine len genetika a keby sa ti to nebolo prevalilo pri tej vahe, tak uplne pri nejakej inej prkotine. Vidis mne sa to neprevalilo ani v puberte, ani pri rozchodoch s chalanmi, ani po skonceni VS, ani v novom zamestnani, ani v tehotenstve, ani po 1. Porode, ani po druhom porode..... a zrazu prisiel vek 37.rokov a depka jak prasa......a moj tato? ...tiez nic, nic a prislo 37 r. depka tiez....tak co budes riesit, ze preco prave vtedy, je to tu, liecis sa.....je jasne ze sa vyliecis a radsej sa musime zamerat na prevenciu, ako depku zase nenacapat. Tak umna je to uz jasne,AD mam do smrti a nevysadim, ani keby mi vsetky blahobyty Neba i Zeme nukali, nikdyyyyyyyy! 😝

simka1111
12. okt 2013

@hroska ty vzdy tak vtipne a trefne odpovies 🙂 ale tak je to tak, ze sa treba starat, to nie je na hranie... napr. mali sme psa 9 rokov, strasne sme ho chceli , aj ja aj sestra a ked nam ho kupili, tak vies kto s nim dennodenne chodil vonku ? rano pred 5 00 poobede a vecer? moj oco , dakedy mama, jest mu davali tiez rodicia, vodu vymienali rodicia , strihat ho chodili rodicia, cize asi tak ...vsetko robili rodicia.. my sme ho fakt mali len na to hranie a potom sa s nim uz ani hrat nedalo, lebo bol dost agresivny, taky nervak , psychicky asi tiez nebol velmi ok , 😀 ale odbocila som od temy... hej viem , ze je to genetika, ze raz by sa to urcite prejavilo, ale nebolo by lepsie , keby sa to neskor prejavilo ? taka mlada a uz sisi 😝 ale ta genetika sa fakt nezaprie...... a prisamfakt ked sa z toho dostanem , tak to si budem ne tak davat na seba pozor.. . to budem len relaxovat 😉 a u teba to je jasne, ze nevysad, raz si to uz v dobrom ocakavani urobila a jak to dopadlo, inak ked si sa rozhodla , ze budes vysadzovat ako u vas na to reagovali ? najviac ma zaujima , co ti povedal ocko, ci ta neodhovaral od toho ? lebo on predsa len si tym presiel :P ja neviem, ci este dakedy budem fungovat uplne bez liekov , ale zasa radsej budem cely zivot jest lieky ako sa trapit

hroska
12. okt 2013

@simka1111 o tom psikovi, to akoby som citala o nasej rodine......preeesne, akurat, ze baby sa s nim dost hraju a maznaju....ale to je asi vsetko 😝 .no, ked som vysadzala povedala som tolen muzovi, ten to mal na haku. nasich som uz len postavila pred hotovu vec, otec ma strasne zvozil....ze on to inak planoval, ze som to nemala robit a uz vobec nie na jar....nesuhlasil s tym a potom, ked sa mi depka vratila, tak ma strasne dusil, ze vidis, vidis, ja som ti to vravel 😠 .co uz, aspon som sa poucila a druhy x uz chybu nespravim. simka a kolko si uz vlastne dekompenzovana? 😕

simka1111
12. okt 2013

@hroska tak hej, clovek je tvor omylny a rad skusa, cize to ti nemoze nikto vycitat , bola si velmi dlho ok, tak si si myslela , ze to tak aj ostane a ako dlho som dekompenzovana fu... 3 mesiace ako tak ratam priblizne preco? uz je to dost dlho .... ja uz chcem nech ten bludny kruh sa uz raz a navzdy prelomi a nech uz zijem stastne, bez uzkosti, proste normalne... ... to je najhorsie sa zapliest do psychickych problemov, lebo pri kazdej inej bolesti je rychle riesenie, boli ta zub , tak ho proste vytiahnes, boli hlava das si ibalgin, boli brucho das si daco na zaludok, mas zapal slepeho creva, jednoducho sa vyberie, mas cukrovku, das inzulin , keby to bolo take lahke aj s nasimi problemami... 😒 ale ja som vytrvala, nerada sa vzdavam, to je mozno moja jedina vyhoda teraz, lebo keby som nebola taka tak neviem, asi tu uz nie som ... cize ja to nenecham len tak, stale sa presviedcam, ze bude razt dobre a ono aj bude 😉 ale zasa nemozem povedat, ze sertralin nic nerobi, lebo rano sa mi lahsie vstava, nemam nepokoj , som taka zivsia, mam aj chut ist na prechadzku, dnes poobede som mala chut sa ist poprechadzat, , ucim sa, ide to tazko ale hlavne je ze ide predsa a tak.. cize zatial ako sa tak hodnotim , tak sedi na mna ako ty vravis, ten cierny zavoj pred tvarou, proste pripada mi divne este, ked je niekto len tak v pohode, smeje sa , este casto analyzujem seba... a u mna je vies co najhorsie , ze ja ked som bola stabilizovana, tak proste sa mi vracaju spomienky na to vsetko , co bolo, napr. ked mi choroba prepukla v zime , tak v ten cas proste sa mi vrtia spomienky, moje nevedomie..... s tym neviem , co mam robit, lebo lieky na to asi neucinkuju .. neviem , ci ma chapes, proste spomienky mi nedaju dychyt ....

mary1995
14. okt 2013

@simka1111 @hroska ahojte dievčatá. Tak je to dobré Vás čítať ale nemám čas. Som v robote úplne zavalená, okrem toho som Vám písala s tou mamou. Ale chcem Vám povedať, že mi je lepšie, celkovo som menej úzkostná, som omnoho kľudnejšia a vyrovnanejšia, klop, klop... Ja som si ani nevedela predstaviť, že mi ešte bude lepšie a chvála Bohu, je mi lepšie. Netvrdím, že som šťastná ako blcha ale ten posun tam je Simka, Ty sa neboj, určite Ti bude dobre, ten sertralín mne zaberal tiež veľmi pomally. On urobil kus roboty ale mne nestačila ani vysoká dávka pri OCD sú 2x vyššie dávky ako pri depresií.
Hroška a Tebe ďakujem, že si ma naviedla na to aby som to skúsila , že ešte nie je všetko stratené. Veľké ďakujem 😵 😵 😵 Až mi to časovo vyjde, určite Vám napíšem . Zajtra idem k Dr. potom dám vedieť.

mary1995
14. okt 2013

@simka1111 teraz som sa dostala k Tvojmu poslednému príspevku. Simka a nerozmýšľala si nad tým, že dočasne by sa zvýšila dávka pre urýchlenie nástupu účinku? Keď si začala brať sertralin, pociťovala si NU? Ak nie moc, tak tam by sa to prechodne mohla zvýšiť a potom by sa to znížilo na minimum. Čítala som o jednom pánovi, ktorý písal, že je už 8 rokov na sertralíne a vždy vo februári a v auguste zvýšil na 2 mesiace prísun sertralínu o 50 mg a fungovalo mu to po roky. pouvažuj nad tým, lebo s tým závojom je ťažko žiť a ja si myslím, že by sa tým urýchlil aj nástup, poprípade sa opýtaj ešte Hrošky, čo by na to ona povedala. Držím Ti palce 🙂 🙂 🙂

hroska
14. okt 2013

@mary1995 ahoj zlato, nedakuj.... ja som to rada spravila 😉 😎 ani si nevies predstavit ako ma to tesi 😵 😵 fakt som uprimne rada. a hlavne si strasne dlho uz trpela,takze ti patri aj velky obdiv, ze si to tak hrdinsky zvladala. 😨 a vlastne si perfektne zvladla aj tuto novu liecbu, bojovala si aj ked tie NU nazaciatku byvaju hnusne a moc cloveka nepovzbudia a prave vtedy na zaciatku by to najviac potreboval. AD ti velmi rychlo zaucinkovali a bude este lepsie a lepsie.....ved uvidis.super mary som na teba pysna a daj vedet ako si dopadla na kontrole u dr. 🙂 😵

mary1995
14. okt 2013

@hroska Patrí Ti vďaka, lebo ja už som bola úplne skeptická, však vieš ako mi lekár hovoril. Ty si vo mne prebudila pocit, že ešte sa dá s tým niečo urobiť, Ty si mi dala nádej , že nemusím skapínať po zvyšok života, Ty si ma presvedčila aj napriek tomu, že to išlo pomaly , venovala si mi čas a v kuse si mi vysvetľovala, že to je sprostosť čo tvrdí ten dr.
Ja viem, že mi dosť rýchlo začal Anafranil účinkovať / dúfam že to nie je prechodné- nechcem to zakríknúť - klop, klop ale už cez víkend som čakala na to ako Vám to pondelok napíšem. Pokladala som to za povinnosť Vás o tom ako prvé informovať.
Vieš nie som ešte OK úplne, ale ver mi, že aj zato čo je teraz veľmi ďakujem. Nie som zaťatá celý deň, som kľudnejšia to je pre mňa po skoro 3 rokoch úplná ľahoda. Mi to pripadá ako keď štvanú zver prestanú prenasledovať. Už moc filozofujem....prepáč

simka1111
14. okt 2013

@mary1995 ahoj, tak gratulujem ti, že je ti lepšie, fakt som veľmi rada😉 a už to bude len lepšie a lepšie. Mne dneška nebolo moc dobre, ale to sa ani asi netýka tej mojej depresie, ale od nedele má boli hrdlo už menej ale, tak celkovo mi bolo čudné, keď som stala pri kadaveroch (to sú mŕtvoly) tak mi prišlo zle, celá spotena som bola biela už som mala bielo pred očami,... Ale to nebolo z tých kadaverov, bbola som aj hladná + aj menzes tak to asi tým...., a baby ja fakt neviem čo robiť, tie ad by už mali zabrať ale zase nechcem meniť, ja fakt neviem... Zasa necakam liek, ktorý by mi hneď zabral to sa ani neda....baby čo radite vy? Ty hroska? Lebo ja akurát mám ten závoj pred hlavou ale fungujem, proste ostanem ráno a aj sa namalujem :-P len tá radosť chyba...., k dr idem ďalší utorok a konečne aj k tej psychologické... A čo sa týka nu tak tie som mala také mierne, akurát pred týždňom zmizol nepokoj taký veľký to bolo očividne

mary1995
14. okt 2013

@simka1111 A čo hovoríš na to zvýšenie dávky aspoň prechodne??

simka1111
14. okt 2013

@mary1995 tak ja neveim , to musim s dr. podebatovat...uvidime... joj boze mary ja uz chcem byt uplne ok 😒

hroska
14. okt 2013

@simka1111 no este teba musime dako popravit 😉 😉 budem rozmyslat,vsetko si to davat dokopy a nieco vymyslime, neboj nebudes predsa s ciernym zavesom chodit naveky 😉 budem tuho rozmyslat

simka1111
14. okt 2013

🙂 joj moja, keby to vsetko bolo take jednoduche 😒 normalne som asi farmakoreyistentny typ 😒 ja neviem ,,,.. ja mam pocit, ze potrebujem nejaky impulz, proste daco velmi velmi silne co ma preberie, zatial to vzdy tak bolo proste neviem sama co ... do certa aj s tym vsetkym.. kebyyeze viem, ze ked budem nonstop behat cely den a by to pomohlo, tak beham aj 3 dni .. len nech ten skarany serotonin pracujeee ako maaaaaaaaaaa ... a dakujem za snahu mi pomoct , si fakt velmi zlataaaa a obetavaa... a som zvedava, na co prides ...... prosimmm prid na daco ... a yasa ty si bola mimo teda dekompenyovana 5 mesiacov nie ??????? ja zatial 3 mesiace, cize nemyslis si ze takto ostanem nafurt co ???

hroska
14. okt 2013

@simka1111 kdeze nafurt.....to viem, ze neostanes. ano ja som bola na p@d 5 mesiacov liecena a vyslovene som moju dr. prosila o zmenu,napriek tomu to nechcela a tvrdila mi, ze mam dobru liecbu a vies tazko oponovat lekarovi a navyse este ked si v tazkej depresii, ved vtedy si neveris v nicom a uz ani ako sa volas nie si si isty. mne velmi pomohla moja nova dr., zaco jej patri moja velka vdaka. no u teba je to tak, ze zatial ta liecba tiez nebola nejaka uspesna. nechcem kritizovat tv. dr. ale vidim tam nejake chyby,aj ked viem,ze ty sa na nu pozeras aj z toho hladiska, ze je mila a pokecate. Ale za prve si myslim, ze mlademu cloveku ako ty rozhodne nepatri dlhodobo uzivat Frontin, kebyze mas 40 a viac, ok, ale v tvojom veku? uz toto sa mi nepacilo. za druhe sa mi nepacilo,ze ta hned kombinovala teda pridala ti k escitalopramu mirtazapin,. nemyslim si, ze mas taku zavaznu depresiu, aby bola u teba nutna uz kombinacia AD. a za tretie mirtazapim davat mladej kocke , ktora v minulosti riesila vahu a tam sa zacali jej problemy? to sa mi zda tiez mimo. viem, ze lahko,sa kritizuje, ale ja to nerobim preto, aby som ju zhodila, len aby som ti ukazala niektore chyby. je dolezity dobry vztah medzi dr. a pacientom, strasne dolezity, ale treba byt stale na pozore. no nic, nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt este horsie...budem rozmyslat a hned dam vedet. 😉

simka1111
14. okt 2013

@hroska v tomto máš pravdu, čo píšes, ten mirzaten teda vôbec nepremýšľal a ani ten frontin nie ale teraz strata času takto špekulovať treba nájsť riešenie nejaké 🙂 ak ta niečo napadne tak hneď prosím napíš :-P ináč ten @sa mi páči 🙂 o týždeň idem aj k psychologicke konečne už :-P som zvedavá veľmi 😉 vieš potápajuci sa aj slamky chytá sa vraviii

svija
14. okt 2013

@mary1995 - jé, to je super, že ti Anafranil začíná zabírat. Mě tedy taky začal fungovat dřív, než za ty 4-6 týdnů.

Jinak já jsem teď měla zase nějaké dvě divné noci, kdy jsem vůbec nemohla spát. Tak doufám, že to bylo jen tím, že jsem o víkendu byla sama doma (bez dětí i manžela!!!), tak jsem se válela a odpočívala i přes den. Mě se vždycky ty moje psycho záchvaty rozjížděly přes nespavost, tak čekám co příjde. Ale snad nic, když jsem zaléčená.
Jo a ještě jsem teď, po letech braní HAK a dvou dětech zjistila, že jsem mutant. Mámě objevili, že má Leidenskou mutaci, to je gen ke zvýšené srážlivosti krve, tak jsme šli na testy i ostatní v rodině a máme to po ní já i brácha. Většinou to dělá problémy jen při úraze nebo operaci nebo právě HAK a těhotenství. Ale až do teď jsem s tím žila v sladké nevědomosti, tak myslím, že i dál to snad bude v pohodě.

mary1995
15. okt 2013

@simka1111 Ja som Ti preto navrhla to zvýšenie, lebo mne zakaždým keď sme titrovali Zoloft, som sa cítila o niečo lepšie, bolo to badateľné, že mne zvýšenie pomáha. Neviem to však posúdiť ako u Teba by to zaúčinkovalo. Zas si sama písala, že ten sertralín Ti zabral, takže reaguješ na neho. A tvojej sestre po akom čase zabral?? A aká dávka ??
Pevne dúfam , že Hroška niečo vymyslí a pomôže Ti z toho . 😝 😝 😝 😝

mary1995
15. okt 2013

@svija No ešte nie som úplne OK ale je to lepšie. Až tomu človek neverí, že po 3 rokoch sa cíti ináč. Som za to veľmi vďačná.

lubica64
15. okt 2013

ahojte, citam vas iz dlho, velmi mi ti pomaha, liecim sa 10 rokov -vypuklo to v tehotenstve po dlhej liecbe sa mi podarilo otehotniet a cca v 4 mesiaci velke uzkosti, strach,depresia no des.Ale aby som sa nerozpisovala, 1 x zabral Seroxat, zacala som brat, ked mali male/dvojicky/4mesiace, zabral asi po 6 tyzdnoch-dovtedy katastrofa.Potom som samozrejme vysadila, cca
po poldruha roku /samozrejme velmi opatrne/.Po cca 3 mesiacoch sa to vratilo, nasadili sme Seroxar/20mg/ cca do 6 tyzdnov zabral.Potom som vysadila /sprosta/2.krat-vsetko po dohode s lekarkou, naivne som si myslela, ze to zvladnem, zial po 6 mesiacoch znova. No ale tentokrat, kym som sa stabilizovala- horor, trvalo to od aprila a este v septembri mi nebolo dobre. Vtedy mi k Seroxatu pridali Mirtazapin.Postupne sa to stabilizovalo, Mirtazapin som vysadila ostala som na Seroxate.To mi vydrzalo cca 5 rokov - 20mg.V 2011 roku mi postupne prestaval ucinkovat Seroxat, tak sme najprv zvysovali, no ale nakoniec k Seroxatu sme pridali Alventu 225 mg no a kym to zabralo zase hruza cca 5 mesiacov. A zase stara pesnicka - vysadzanie, ale vzdy po dohode s lekarkou, najprv odisiel Seroxat a potom postupne Alventa znizena na 150. PROSTE NEPOUCITELNA, ale divim sa ze aj lekarka ma v tom podporila.
No a teraz v tom lietam od zaciatku jula.Najprv sme zvysili Alventu na 225,brala som cca 6 tyzdnov, nic, potom zvysenie
na 300mg - nic, teraz mi k tomu pridala Valdoxan na noc.Velmi velmi prosim o radu . Valdoxan beriem 4 tyzdne, samozrejme na zaciatku bolo zhorsenie, potom sa mi zdalo , ze trosku lepsie, ale ked to hodnotim , stale nic, u mna je to uzkost, strach, sebavedomie na nule, vsetko na co sa pozriem-cierne. Pritom chodim do prace, obcas sa idem vyrevat na zachod, alebo revem v aute.Doma sa znasim strasne ovladat, mam pocit ze to uz nevydrzim, dcery maju 11 rokov. Co sa tyka fyzickej stranky fungujem, cize som schopna aj umyt okna aj upratovat, ale stale mi stahuje krk od uzkosti, bojim sa ze sa z toho nevyhrabem, pozriem na deti, ide srdce puknut ako to bude dalej, ved som uplne neschopna, som hrozna, neviem sa tesit,len sa strasne vsetkeho bojim. Ja uz neviem co dalej, kazdy den vstanem ako robot a idem, neviem dokedy vydrzim.....

hroska
15. okt 2013

@lubica64 ahoj, no tiez to mas zlozite moja. a hlavne to neustale vysadzanie a nasadzanie. twkze teraz mas ak som dobre pochopila Alventu 300mg a Valdoxan na noc kolko mg? a diagnoza, aku mas v papieroch?

simka1111
15. okt 2013

@mary1995 ahoj tak sestra keď brala ad tak u nej to tiež nebolo tak že za mesiac bola ok u nej to aj polroka trvalo všetko a dr jej nikdy ad nemenila proste vždy ju niečo nakoplo teraz od minulého roku neberie ad ale sama vraví že je nervóznejšía ustrachanejsia že taká nebola keď brala ad už dakedy aj rozmýšľala že nasadí znova ale dajak zatiaľ nič . Ináč teraz sme mali zapocet a mám ho 🙂 neviem čo mám robiť asi len čakať

mary1995
15. okt 2013

@simka1111 K zápočtu Ti gratulujem, vidíš aká si šikovná, len tak ďalej 😵 😵 😵 Mne furt u Teba napáda to zvýšenie dávky, aspoň prechodne, možno fakt potrebuješ nahromadiť ten serotonín aj teraz sa Ti hromadí ale pomaly. Prekonzultuj aj túto možnosť s dr. Však keď si nemala nejaké veľmi neprijemné NÚ asi by si vydržala aj vyššiu dávku. Ja som presvedčená, že keď Vám to zabralo v rodine, musí aj u Teba zabrať 😝 😝 😝 😝 Genetika nepustí.

mary1995
15. okt 2013

@lubica64 Vitaj medzi nami 😵 😵 😵 Ako som čítala Tvoj príspevok pripadalo mi, že čítam o sebe. Tiež mi to začalo v tehotnosti / ťažko som tiež otehotnela/ a bola som nasadená na AD. 16 rokov som na nich fungovala bez problémov. Pred troma rokmi ma nahovorila dr. na zmenu, a od tých čias som prešla hororom. Dôverne poznám plač na záchode . Tiež presne ako Ty chodila som do roboty, doma som všetko stíhala ale tú moju ubolenú dušu nikomu neprajem. Až teraz pred mesiacom som zmenila dr. a nechcem to zakríknuť klop, klop...ale tento víkend sa niečo pohlo. Teraz beriem SSRI + TCA. Ja sa moc v liekoch nevyznám , ale je tu Hroška , ktorá sa v nich vyzná a určite sa Ti vyjadrí k Tvojmu problému. Skús si čo najviac naštudovať o Tvojej chorobe .

lubica64
15. okt 2013

hroska, mary1995, dakujem za privitanie, co mam v papieroch ani poriadne neviem, depresia a uzkost ?, ano teraz beriem 300 alventa + 25 mg na noc Valdoxan, tu zvysenu alventu na 300 od 30.8 a k tomu Valdoxan 4.tyzden.
Mne to vyzdy trvalo, kym zabralo 6-8 tyzdnov, tak neviem ci mam cakat, ked som bola pre tyzdnom na kontrole, povedala som ze mi je trochu lepsie, ja mam pocit, ze uz mi nic nezaberie..........

simka1111
15. okt 2013

@mary1995 tak hej mne by nevadilo zvýšiť dávku hoc aj 200mg mne je jedno len sa chcem cítiť normalneee už konecne

mary1995
15. okt 2013

@simka1111 A kedy ideš k dr.?

simka1111
15. okt 2013

@mary1995 presne o tyzden :P mozno by fakt nebolo zle zvysit... neviem vobec aka je najvyssia davka?? :P